Americký zabiják mapuje vzestup Mitche Rappa (Dylan O'Brien), nováčka CIA pro „černé operace“, pod velením veterána studené války Stana Hurleyho (Michael Keaton). Společně mají za úkol vyšetřit vlnu na první pohled náhodných útoků na vojenské i civilní cíle. Když naleznou určitý vzorec, musí se vydat na misi s cílem zneškodnit tajemného agenta (Taylor Kitsch), jehož touha po osobní i profesionální pomstě může mít katastrofální následky. (Magic Box)

Big Bear

Věřím, že Amíci zatímco my klidně spíme honí po světě zlouny spolu s Mosadem, Profíky z Mi5 s agentem 007 a dalšími tajnými službami těch hodných a spravedlivých. O podařených akcích se běžný smrtelník vůbec nedozví, sem tam se dozví o těch zpackaných. To když pak internetem kolují videa zabitých SEALS nebo nějaký ten stát začne zatýkat cizí občany jen proto, že si jejich identitu a pasy ,,vypůjčil'' Izrael (kterého si jinak nesmírně vážím!). Snaha točit filmy o tom jak se zajišťuje dobro a že se padouši neschovají ani v pytli rejže v té nezapadlejší veničce Kambodže či Pakistánu je neustálá. Filmy se liší jen kvalitou scénářů a zpracováním. Tenhle bohužel patří k podprůměru. Akce sice střídá akci, ale pokud nejste úplně mimo, nemůžete příběhu věřit ani za mák. Jestli ale do první půlky film jakž takž udržoval pozornost hlavně díky střídání lokací hlavních měst Evropy (což já rád), v druhé půlce máte dojem, že řejža měl infarkt a půjčili si někoho od Asylum ať to nějak dotáhne do konce... Na konci už nepůjde jen o hmaty a chvaty, případně vyprávění krásné agentky Šeherezády, ale o skutečný atomový masakr... Film sice končí nějak, ale má to našlápnuto na dvojku. Ta bude čistě katastrofická o tsunami v Itálii, protože pokud musel velitel Šesté flotily osobně vyždímat vlajku s hvězdami a pruhy, nechci vidět co to udělalo s pizzeriemi na pobřeží ! Zkrátka slabota! Je to zvláštní, je to sympaťák, ale vše v čem hraje Scott Adkins je vždy slabé... Dávám tedy za tři díly atomovky ... * * * ()

Pilda17

Nečekal jsem nic a dostal akční podívanou, která měla solidní tempo. Postavy bych zvolil trochu jinak, ale i s tím se dá Americký zabiják překonat. Scéna ze začátku na pláži byla famózní, tomu se jen těžko dalo něco vytýkat. 7/10 = 75% ()

Rominator

Mitch Rapp (Dylan O'Brien) požádá svoji přítelkyni Katrinu (Charlotte Vega) o ruku a jde pro pití, ale dojde k neštěstí, protože na pláž zaútočí ozbrojení teroristé. Rapp je zraněn a Katrina je zabita. Mitch se snaží její smrt pomstít na vlastní pěst, ale dostává se do hledáčku CIA... Dalo se to docela čekat, ale Scott Adkins jako Victor nezasáhne do děje nějak výrazněji, protože má pouze malou vedlejší roli. K plusům filmu patří Michael Keaton (Stan Hurley), Shiva Negar (Annika) a finále s atomovou bombou. ()

mzss1

(67%) Až tak moc jsem nečekal a kino jsem nakonec vynechal. Přesto to bylo ve výsledku o něco lepší, než jsem doufal, dokonce jsem zvažoval o 4*, ale nakonec dávám lepší a zasloužené 3*. Něco tomu prostě chybělo. I tak jsem rád za kvalitně natočenou akci, kdy protivník dokázal v jednom záběru prokázat spoustu chvatů a jiných protiútoků. Bitky jsou dobré, ostatní akční kousky také a především perfektní finále s jaderným výbuchem, kdy vidíme vlnu po výbuchu bomby ve vodě, která lehce vrazí do flotil lodí – to prostě nemělo chybu. Především ty zmiňované souboje. Mrzí mě ale, že zde dali Adkinse. Má jen jeden souboj a ten prohraje a poté debilně zhebne – no nic, to radši řešit nebudu. Hlavní hrdina sice nevypadá moc důvěryhodně s ohledem na to, že je to hlavní hrdina a „Americký zabiják“. ;) Přesto mi moc nevadil, herecky nesehrál skoro nic, prostě byl dutej jak kámen, což bylo asi lepší, než aby přehrával a hrál si na drsnáka jako je třeba Liam Hemsworth, proti kterému sice nic zásadního nemám, ale to přehrávání je moc okaté. Začáteční scéna na pláži byla dobrá, krvavá a kupodivu jsem prožíval i emoce. Pár vteřin jsem sledoval mladý, zamilovaný pár a hned mi ho bylo líto, což byl velký plus. Hudba byla obstojná. Ostatní herci v poho včetně Keatona, který mě poslední dobou začíná víc a víc bavit. Film jako takový je pojat docela vážně, sežral jsem to pojetí i s navijákem. Ale přesto, scénář by mohl být bohatší, děj by se mohl doladit, záporáci byli strašně nudní, žádné napětí a překvapení, je to škoda, potenciál to mělo o dost větší. Přesto jsem relativně spokojen, ale je to jen jednohubka, max to druhé shlédnutí bych ještě riskl. ()

kingik

Realističnost ustupuje do pozadí, o slovo se hlásí akčnost. Film si to může dovolit, nebyl natočen na základě žádné skutečné události, jen podle románové předlohy, které se (údajně) drží jen sporadicky. Mladík Mitch Rapp si přísahal pomstu. Už je to necelé dva roky, co mu islámští teroristé navždy vzali jeho sexuální hračku. Od té doby je každý, kdo je zarostlý huňatým vousem, večer splývá s tmou, pro něj nepřítelem. Zaslepen nenávistí chce eliminovat každého, kdo se dorozumívá arabským jazykem. Kdoví, jak by to s ním bylo dál, kdyby se ho neujal zkušený mentor nad mentory, bývalý příslušník "tuleňů", tvrďák nad tvrďáky Stan Hurley, který zapřísahal celý život likvidaci "alláhových" teroristů, a pro něhož je mučení v zajetí rajskou procházkou, jak se budeme moct přesvědčit. Ještě než půjde Mitch do své první oficiální a CIA posvěcené akce, bude muset absolvovat náročný dril ve výcvikovém táboře. Pak už mu nic nebrání v rozletu. Cílem jeho první a jediné mise je rozprášení teroristické buňky, v jejímž čele stojí taktéž bývalý "tuleň", kterého navíc Hurley dobře zná, neboť ho vycvičil, ten nyní na oplátku chystá jaderný útok. Hantýrkou se mu říká "Duch". To, že je scénář samé klišé, neznamená, že by režisér nedokázal udělat nic pro to, aby film bavil. Vměstnal do něj od začátku až do konce dynamický ráz i náboj, který přímým vypálením stále nezadržitelně pádí vpřed. Jeho dráhu mu nezpomalují ani dialogy, nikde se film zbytečně nezakecává, prostě pořád se něco děje. Po scenáristické stránce se to ve filmu dost mele, není divu, když na něm dělali hned čtyři, poměrně renomovaní scenáristé. Každý do akčního mlýna přispěl jiným žokem mouky. Přes bláznivou akci je zde Michael Finch, který určitě psal většinu akčních pasáží, serioznost chtěl udržet Edward Zwick, je i známým režisérem, který dokonce kdysi dávno natočil i film na téma terorismu, Marshall Herskovitz je také takový ten realisticky založený scenárista a Stephen Shiff dává přednost náročnějším látkám. Jde ale hlavně o to, že každý z těch čtyř je odlišným typem scenáristy, tudíž na režisérovi bylo, aby to celé stmelil, což se zázračně podařilo. Michael Cuesta je v drtivé většině televizní režisér, který má na kontě z filmového hlediska jen "Kill the Messenger", je tedy na pochvalu, že film se nedrží v tv intencích, dostal k dispozici rating R, který využívá s vervou, průstřely jsou explicitní, dojde i na výše zmíněné mučeníčko. Film se s ničím nemaže, má super tempo, dynamickou laťku nasazenou proklatě vysoko a akční fazona je bravurní. Nechybí i občasné zvraty a překvapivá úmrtí. Ve filmu nechybí ženský element, který je celkem výrazně zastoupen, divák může hádat, kdo z trojice Shiva Nagar, Charlotte Vega a Sanaa Lathan vydrží nejdéle. Tahounem se stal Dylan O´Brien, subtilní zdechláček, který v klučičí sáze Maze(l) provádí partě hošanů obratnou felaci, jenže zde je všechno jinak. Je tvrdý, není to dvojsmysl, chce se prát a akčně si užívat. Michael Keaton, který prožívá herecké obrození, je fajn, Taylor Kitsch v záporné roli nic nekazí. Co film nezvládl, je jeho závěr, netvrdím, že je úplně sprasený, jen to vyvolalo dojem, že zbylo pár dolarů na závěrečnou CGI akci na moři, kde je flotila, snažící se zpacifikovat výbuch jaderné nálože. Prostě tohle bych si odpustil. Film šlape, až na ten zbytečně bomba(stický) závěr, který je koncepčně dost mimo. Známky neubírám, bavil jsem se nad očekávání. 10/10 () (méně) (více)

IQ Tiqe

Film ušel (rozuměj koukatelný průměr), ale předlohu docela zazdili, ta měla větší potenciál. Navíc Rapp tu je až moc horkokrevnej. ()

Anderton

Michael Keaton je v drsnom ambicióznom áčkovom thrilleri, Dylan O´Brien vo filme pre teenagerov o metaforickej dôležitosti osobnostného rastu v tvrdom kapitalizme, Taylor Kitsch v béčkovom akčňáku, kde treba všetko a všetkých postrieľať, pretože pomsta. Spolu to príliš neladí, navyše je násilie tak tupé, až to fyzicky bolí. Každý musí byť zastrelený, vrátane krásnych žien, aby sme videli, zač je toho loket pôsobiť v tejto branži. A svetonázor tvorcov tak bije do očí, až to, zase, len a len bolí. Irán proti všetkým, už len všade hodiť atómku, len poznámka o státisícoch mŕtvych v Iraku akoby filmu podrážala nohy. Ak mal byť týmto spôsobom ambivalentný, tak je skôr len zmätočný a nesúrodý. Ale ako remeslo je to slušné, celkom to šľape a je to svojim spôsobom aj podarené guilty pleasure. Len to určite nebol nikoho zámer, i keď pri ultra drsnom Keatonovi mám pochybnosti, či si z toho celého nerobil prdel. ()

Yoshitsune

V podstatě jako V Utajení, akorát bez mysteriozní stránky a kulantnějšího hrdiny. Né že by O'Brien byl špatný herec, to on je dobrý herec, ale když se tam kolem něho, pohybují třímetrový chlapi, kteří mají na rukou svaly až k prasknutí, (nabouchaný Adkins) a ve tváři výraz ala Terminátor, tak oproti nim O'Brien prostě a jednoduše působí směšně. Je to tady půl na půl, trochu špionské sledovačky a pak zase trochu akce, ta bitka v hotelu je asi nejlepší. Osobně bych ve filmu, preferoval méně akce a pak si ji schovat až na konec, tady je rozmístě v klasickém stylu a tím pádem je to i dost předvídatelné. Co je rozhodně super, je ta romantická stránka v polovině filmu, závěrečný výbuch, mučení bylo geniální, bitka v hotelu, plážový masakr a to je vlastně tak nějak všechno. Ty věci, co sem vypsal sou hrozně super, ale sou to takové drobečky, od koláče který, před vámi už někdo snědl a to se prostě nedělá. On by to, ani vlastně nebyl, špatný film, ale po skončení filmu, cítíte že to mohlo být víc chlapský, víc živější, víc napínavější a taky víc vyhrocenější. Keaton je tady totálně super, Adkins má kupodivu dostatek prostoru, ale mohl být na druhé straně, Kitsch super záporák, má to v hlavě dobře porouchaný a Shiva Negar je kus. Je škoda, že Adkins ve svých filmech, nedostává taky takovou tématiku, lokace, charismatické záporáky a větší rozpočet, tady by to dal s přehledem a hodnocení by bylo i podstatně vyšší. ()

silentname

Rozhodne nie vynikajúci film, ale nemyslím, že to bolo také špatné. "American Assassin" má podľa mňa výborný štart a dobre spracovanú prvú polku filmu a potom stratí paru v druhej polke filmu a stane sa z toho akčná špionážna komédia, kde to začne byť veľmi osobné a veci sa skomplikujú a podobne. A tam som sa už úplne neorientoval a prestávalo ma to úplne držať. Keď sme boli v úvodnej časti a keď sme videli Mitcha, ako chce dostať vrahov svojej snúbenice, bolo to vynikajúce. Keď sa dostal do tréningového programu a svojej prvej misie, stále ma to držalo. Druhá misia už bola trošku nadnesená, no čím sme išli ďalej, tým viac som mal pocit, že mi to začína pripomínať akcie v štýle "Totally Spies". A napriek tomu, že film má dobrý spád a je plynulý, tak mám pocit, že začalo to byť trošku miestami až ako film pre dvanásťročných. A je to škoda, lebo práve viac ma bavili časti, kde som to dokázal brať seriózne a film ma v tom držal. A potom sa zrazu úplne zmenil na niečo iné a nie zrovna v najlepšom. Tón nebol úplne správne vyvážený. Myslím si, že ak chcete film na oddych a s okey akciou, ktorá nijako neurazí, tento film stojí za pozornosť aspoň raz. No nemôžem sa ubrániť pocitu, že sa z toho dalo spraviť viac. Oveľa oveľa viac. Hodnotenie: B- ()

nash.

Film, který hodně sliboval, ale nakonec toho nabídl velmi málo. Když se nejsilnější scéna filmu odehraje v prvních pěti minutách, je něco špatně. Zejména když pak místo slibovaného silného tématu osobní msty přetavené do lovu na teroristy dostanete jen další zmatené a nelogické hledání ukradené atomovky, kde se navíc počet klišé blíží nadkritickému množství, a to včetně dětinské motivace hlavního padoucha. Kdyby to aspoň byla zábava. Jenže i přes všechnu akci je to nuda, u které jsem měl pocit, že mám prst na spoušti dálkového ovládání častěji než ten mladý bijec na spoušti svých zbraní. Sice jsem odolal a nezmáčkl to, ale na konci jsem z toho byl otrávenější, než kdybych si ustlal na tom ukradeném plutoniu. Nepřidal tomu nesympatický Dylan O'Brien s komicky zarputilým výrazem ve tváři ani skvadra dalších nezajímavých postav. Jediným kladem tak zůstal skvělý Michael Keaton. Tomu by někdo měl napsat pořádnou akční roli. ()

Slarque

Připadalo mi, jako by tvůrci plánovali něco většího, ale asi na to neměli (peníze, talent, či co). Takže zbývá svižné akční béčko se zápletkou, kterou už jste několikrát viděli. Akční scény jsou aspoň přehledně natočeny a souboje mají slušnou choreografii. Scénář dává smysl zhruba tak málo, jak je v žánru zvykem. Z herců zaujme snad jen účast Michaela Keatona. ()

Chrustyn

Průměrná variace na mladého Bournea, která se tváří maximálně vážně, ale děr ve scénáři má více než většina zabitých ve filmu. Zklame i výběr hlavního hrdiny, kterému schází jakékoliv charizma. Na druhou stranu režijně film docela šlape, nijak výrazně nenudí a akční scény také patří k tomu lepšímu, ačkoliv nejsou nijak inovativní. ()

Crocuta

Hrdinní, nezlomní a neodolatelní agenti CIA zachraňují vlast a svět a jde jim to celkem dobře, neb agentky cizích rozvědek si rvou rodidla a pomáhají jim ze všech sil a jejich protivníci (samozřejmě až na bývalého kolegu s dokonalým emerickým výcvikem) jsou neschopní blbečkové, dobří tak akorát na odstřel. Neurazí to, nenadchne, občas leda nechtěně rozesměje. ()

BMW12

Velmi dobrý akční film, má to spád, dobrý příběh, skvělou akci a Dylan O'Brien v hlavní roli je sympaťák. ()

honajz

Chudák Keaton, do čeho to vlezl. Scott Adkins si tu ani pořádně nezahraje, to mohli do počtu vzít jakéhokoliv paňácu. Nejlíp hraje David Suchet svého uhlazeného diplomata, což je na akční film co říct. A propos, akční. Ono té akce tady moc není, tak jedna za hodinu, pokud nepočítáme trénink, jinak se vedou hlubokomyslné řeči, jak je ten mlaďoch skvělý, a ten bývalý mlaďoch že se až moc postavil na vlastní nohy. A propos mlaďoch - tomuhle neopeřenému kuřeti nevěřím ani dobrý den a hodně to sráží mou schopnost brát tenhle film jako vážně míněný akčňák, a ne parodii. Tohle pápěrko že má rozsekávat arabské teroristy? Což mne mimochodem poněkud překvapilo, že film mluví o nějakém arabském terorismu, když se teď razí ideologie, že muslimové jsou mírumilovní. Každopádně v akčním filmu chci vidět jako hrdinu nikoliv puberťáka s nalepenými vousy, ale fakt chlapa jako kdysi podobné typy hrál Arnie, Van Damme, Seagal, Gibson, Stallone, Willis, chvíli i The Rock nebo i ten Adkins. Těm nemám problém věřit, že sejmou celou teroristickou buňku. Ale tohle? Vlhké sny nějakého puberťáka jak jde a spasí svět? Z toho jsem už nějak vyrostl. ()

Necrotongue

Na filmu se mi líbila jen velmi slušná akce, ale příběh samotný byl těžko uvěřitelný, hlavní hrdina byl opravdu legrační a pochopil jsem, že šlo opět jen o to, abych uvěřil, že Velký Bratr zvládne opravdu vše, na co pomyslí. Největší problém, který jsem se snímkem měl, spočíval v tom, že jsem prostě nedokázal uvěřit tomu, že si tajná služba vyrobí top agenta z nezvladatelného rachitika s posttraumatickým syndromem, že tento svaly nevybavený specialista holýma rukama přemůže chlapa o nejméně dvacet kilogramů těžšího (a s výcvikem) atd. Moc se mi také líbil manévr 6. flotily, která obří vlně hrdě nastavila boky svých plavidel, protože americká loď přece vydrží vše. Takhle blbě uvažoval už admirál Halsey, když se rozhodl změřit síly s tajfunem. ()

luka4615

Solidní akční jednohubka s atraktivním hereckým obsazením, kterou ovšem značně sráží průhledný a místy i zmatený scénář. American Assassin se také může "pochlubit" nedostatečným vyprofilováním postav, takže i silný herecký ansámbl nemá téměř co hrát. Je to velká škoda, jelikož potenciál být další překvapivou akční jízdou zde vážně byl. „He’s a warrior, one of the best I’ve ever known.“ ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Válečník z Asgardu americkým zabijákem

Válečník z Asgardu americkým zabijákem

15.10.2012

Chris Hemsworth právě máchá kladivem na placu Thor: The Dark World a pomalu se připravuje na Spielbergovu Robopocalypse. A pak se možná upíše další možné filmové sérii. Akční špionážní thriller… (více)