Český žurnál

• angličtina Czech Journal
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Série(6) / Epizody(30)

Recenze uživatele janka007 k tomuto seriálu (1)

Reality (2019) (S06E02) odpad!

Tři pracující třicátníci se sejdou v hospodě a fňukají. Sice je to "jen" 70 minut fňukání, ale člověk má pocit, že jsou to hodiny a hodiny zmaru. Nakonec za ty, kdo může za to, že si nemohou dovolit vlastní bydlení, označí rodiče, kteří jim lhali, že s vysokoškolským titulem je život lehčí, a Airbnb.cz. Bože, jak je tohle ubohé! Kolem mě stovky lidí zoufale řeší bytovou situaci, je to téma, které se vyhne jen těm skutečně velmi šťastným. Pronájmy, půjčky, hypotéky na celý život. Ani se mi nechce věřit, že ta Barbora Chalupová, která stojí za dokumentárním filmem V síti, je ten samý člověk, co vyprodukovat tenhle naprostý shit. Ano, reality řešíme všichni a mnozí marně, ale ti, kteří o nich natočí dokument, se spokojí s tím, že je to nespravedlivé. To je zoufalství. Kéž by alespoň nějak zmapovali situaci nebo se zeptali lidí, co s neřešitelnou situací dělají... Zmar, zmar, zmar. Naprosto nerozumím tomu, že je film distribuovaný pod značkou Český žurnál, která má zaručit nějakou kvalitu. Tenhle dokument může jít rovnou do skartovačky, je to cvičení nedospělých středoškoláků na téma já a zlý svět. ()