Reklama

Reklama

Český žurnál

(seriál)
  • angličtina Czech Journal
Trailer
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Hrají:

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Dvacet autorských dokumentárních filmů, které se kriticky vrací k důležitým událostem a tématům v rozmezí let 2012 - 2020. Autoři zprostředkovávají kauzy a fenomény z různých oblastí společenského a politického života neotřelým pohledem a odhalují i nečekané souvislosti. Režie jednotlivých se ujali výrazní čeští dokumentární režiséři a režisérky. Většina filmů podnítila polemické společenské debaty. (Česká televize)

(více)

Videa (22)

Trailer

Recenze (25)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Hodnotím Spřízněni přímou volbou. Ufff, z lidí ale padají nesmysly, když mají najednou odůvodnit něco, co je sice zásadní skutečnost, ale jim to nestojí ani za zamyšlení. Nejlepší mi připadal ten kulisák s prostým emotivním: "Mám z něj takový pocit temna." Smutný je politik, který přivede zoufalého dokumentaristu k výkřiku: "Jak můžete být tak komunikačně neobratný." Bojme se věcí příštích. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Některé díly jsou zajímavé, některé téměř vynikající, převážně se ale bohužel jedná o nudné dokumentární filmy, které častokrát neříkají ani nic nového. Po filmové stránce je například vynikající Češi jsou výborní houbaři, po stránce obsahové zase vede Matrix AB, který je umocněný současnou koronavirovou dobou. ()

Reklama

MoTeelka 

všechny recenze uživatele

„To, že je Roman Smetana hrdinou dnešní doby o ní vypovídá víc než výsledky dnešních voleb,“ říká ve finální části dokumentu ve volebním štábu ODS Pavel Blažek. A má vlastně pravdu. Pravda je ale také to, že takového "hrdinu" prostě Češi potřebovali. Někoho, kdo jim konečně ukáže, že nadávat na situaci z tepla hospody není to pravé ořechové. Sám dokument pak mapuje relativně nedávné zvraty v této kauze a umně dokazuje její absurditu. ()

igi B. odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Šašský čur:a:nál v praxi... Hahaha, ejhle jak protekční pražská čudlárna projevila zase jednou svou občanskou angažovanost. Dokumentární? Tak leda (snad maličko krom pátého dílu) lacině rádobykontroverzní kvazipolitická homovidea. Pochcat! - - - - - (Sledováno z plezíru na jeden zátah 16.4.2013, hodnocení cyklu jako celku 207., komentář zde s úšklebkem a pohrdáním jako devatenáctý - 16.4.2013) ()

kiros179 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z mála pořadů, u kterých jsem viděl velice solidní žurnalistiku (Open Card, Smetana, Přímá volba). Moc dobře chápu, že pořady tohoto typu jsou závislé na tom, co se momentálně (ne)děje, takže každý díl nemůže být zajímavý, ale celkově z toho co jsem mohl vidět, musím poděkovat, že takové pořady pořád ČT natáčí. 90% ()

Galerie (256)

Zajímavosti (6)

  • Patrik Tatár dostal dva roky vězení za výtržnictví kvůli incidentu, při kterém byl zastřelen jeho bratr. (alanwilder)
  • Prvního promítání filmu se zúčastnil i Hayato Okamura (bratr Tomia Okamury) a údajně i Ruy Okamura (syn Tomia Okamury). Ruy Okamura po celou dobu promítání a následné diskuze nepromluvil, na rozdíl od jeho strýce. (Rollo_Tomasi)
  • Díky reakci svého okolí se rozhodla Kateřina Kristelová na sociální síti Facebook komentovat scénu s Pavlem Novotným. Zkráceně se vyjádřila v tom smyslu, že o kameře samozřejmě dobře věděla, k odvysílání svých záběrů dala svolení a že šlo jenom o hru, která jí živí, ale není ji možné brát vážně. (Olík)

Reklama

Reklama