Český žurnál (TV seriál)

• angličtina

Czech Journal

Dokumentární

Česko, 2013–2020, 29 h 15 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová, Ivan Langer, Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman, Daniel Hůlka, Petr Rychlý, Václav Marhoul, Václav Klaus, David Černý, Filip Renč, Ladislav Špaček, Věra Čáslavská, Marie Rottrová, Petr Nečas, Roman Smetana, Petr Novotný, Olga Path Štiplová, Pavel Novotný, Christopher Lambert, Andrea Kalivodová, Iveta Bartošová, Kateřina Kristelová, Tomáš Kratochvíl, Jan Kraus, Pavel Bém, Željka Suková, Dana Morávková, Aleš Suk, Bohuslav Svoboda, Andrej Babiš, Martin Stropnický, Jean Reno, Matěj Stropnický, Miloš Zeman (a.z.), Andrea Culková, Anna Šabatová, Leonid Iljič Brežněv (a.z.), Saša Uhlová, Tomio Okamura (a.z.), Jan Vlasák, Tereza Dočkalová, Tomáš Janáček

Komentáře uživatele waits k tomuto TV seriálu

Člověk neví, která parta slibuje potenciálně horší budoucnost: skupina nepokorných kverulujících migrantů s totálně jiným přistupem k životu nebo hrůzostrašná skvadra zoufalců, opojených vlastní výjiměčností a důležitostí. Jestli bude Merkelová s Junckerem při síle ještě nějaký čas, tak, se obávám, obě zmíněná křídla budou sílit až do dimenzí, ze kterých může jit strach.(11.11.2016)

Silné téma - Miloševičové se bohužel nepodařilo téma využít beze zbytku, i když chápu, že točit o tomhle tématu v Norsku není jednoduchá záležitost (samo o sobě něco vypovídá). Skupina neochvějných věřících ve vyšší morální standard Západu (autoři Fora 24- Norsko se nemůže mýlit! - viz Monika Le Fay nebo Jan Burian) ve fungování Barnevernetu a potažmo celé norské společnosti nic špatného neuvídí, žádné hrůzy potřeby kolektivního souhlasu je z míry nevyvedou, naopak, oni je chtějí a míří k nim. Protinázor (viz výborné shrnující články Andreje Ruščáka, který i v tomto dokumentu vystupuje a mluví o společenském tlaku) naopak podonosti mezi sektářsko-socialistickým přístupem a chováním norských úřadů dohromady dá - a já souhlasím. To vnímání světa připomíná a kopíruje střet progresivistů, v jejichž pojetí stát ví všechno nejlíp (tedy opravdu stát je víc než rodina) a konzervativního, který si myslí opak. V Norsku je socialistický názor omoudrém státu doveden do krajnosti a to takové, že mi vrtá hlavou, jak to, že ještě žádný zoufalý rodič po některém donebe volájícím zásahu místní pobočku lupičů dětí prostě nevystřílel.(15.2.2019)