rikitiki

Nehrála jsem si s autíčky a ani dnes si nehraju s auty, proto jsem od filmu, kde všichni hrdinové jezdí na čtyřech kolech, nečekala žádné velké okouzlení. Jenomže snímek si mě získal solidním příběhem i napínavými závody, a přestože charaktery autíček byly okopírované z mnohých jiných filmů a hlavní motiv byl vlastně Doktor Hollywood s motorem a červeným lakem, docela jsem si v té mnohokrát viděné podívané převedené do animovaného světa, libovala. ()

Scrytcher

Tahle vůně benzínu mi voněla opravdu příjemně. Děj je hutný k prasknutí, nabízí spletitou škálu žánrů a jak je známo, nudit se rozhodně nebudete. PIXAR se vytáhl a dokazuje, že věkem zraje jako víno. Jeho filmy jsou čím dál příběhově zajímavější a kreativnější. Jsou zábavnou podívanou jak pro děti tak i pro ty trošku větší. ()

Xeelee

Scéna, kdy starej vysloužilej závoďák Bleskovi vysvětloval, jak se projíždí zatáčka smykem v protisměru, nemá chybu. Hold nám malej předokolák nedával ve škole pozor :-) ()

Ilicka

Auta... jak hodnotit? Dvě krásné hodinky v kině nabitém převážně dětmi předškolního věku ve světě aut mě dokázaly pobavit a zvednout mi náladu... jenom... kdybych pořád nelitovala ty malé, popcorn chroupající ďáblíky, ti se borasci těšily na pěkný animovaný filmík, při kterém je pobaví nejeden karambo (pád- bouračka), a zatím jsme se v kině smíchy svíjeli jen my o trochu starší a uvědomělejší. Dětem zbyly akorát ty mile rozšklebená autíčka... Co se týče autohlášek typu: "... Kdyby něco, tak jsme spolu píchali gumy..." "...a pak budu autoerotický...", narážek na neautofilmy (Rychle a zběsile, Válka světů, svým způsobem i Doktor Hollywood), příjemně pozitivního autosoundtracku, VELMI solidního autodabingu (jen ze začátku jsem měla pocit, že potkat "Krajča" McQueena v reálu, tak ho nakopu za ten arogantní projev), úžasného předfilmu "One man band", který na svou stopáž stačit rozesmát i dojmout (a malé děti si užily i nějaký ten karambol), skvělých "hereckých" autovýkonů (při vyjadřování emočních pochodů jednotlivých aut se mi tajil dech) a celkově propracovaného autosvěta (brouci). Jen se mi hlavou honily myšlenky na různé nedořečenosti, např. Jak se auta rodí? Jak umírají? Žijí spolu intimně? Občas se mi zdálo, že ten film není o autech, ale o lidech... O životním stylu celebrit a lidí v zapomenutých pustinách, a ten film mě o přemýšlet o rozdílných prioritách, o smutných osudech lidí, o přátelství...PS: Skládám hlubokou poklonu počítačům od Pixaru, retušováním těch pohyblivých obrázků si určitě nejeden přivodil počítačový infarkt. ()

Sofia

Já mám prostě radši animáky se zvířátkama :-))) animace úžasná, ale když já radši u filmů oceňuju příběh...smíchy jsem se u toho zrovna neválela, hodně se mi ale líbil soundtrack a závěrečný vtip s autokinem. ()

ARI50

A je to tady závody se blíží a blesk se nemůže dočkat až ukáže všem jak je nejlepší. Čeká nás spousta dobrodružství o které se postará sám burák. Krásna pohádka s krasnou animaci výborným dějem. ()

Bauer

Jéééé to byl hezkej film!Já miluju animovaný filmy a když je animace na vysoké úrovni tak není co řešit.Tento film má animaci skvělou.Originálni film o ztraceným autě , které závodí.Ale musí to mít jedno tohle ALE.Bohužel je to na můj vkus docela dlouhý film.Kdyby se to zkrátilo o 20 minut tak dávám bez váhání 5*.Ale i tak jde o perfekntí film!! ()

mm13

Najvypočítavejší, až takmer "disneyovský" Pixar. Lenže - stále Pixar a ja, i keď ma to nenadchlo ani len tak ako Príbeh chrobáka, nemôžem ísť pod štyri. Už len pre tú poctivosť čo do dramatickej výstavby a dokonalosť technickej stránky veci, celkovú vynaliezavosť. Ale ešte jeden 'taký-nijaký-nahnutý' a neprižmúrim (čo snáď nehrozí, ďalší v poradí je totiž potkan Brada Birda! ()

becki_tu

"No to mě podrž vejfuk..." Ano, asi tak nějak by se taky dalo zhodnotit parádní dílko od Pixaru, jenž mě svým skvělým nápadem naprosto uchvátilo a to nejen opravdu dokonalou animací. Jako automobilového fajnšmekra a obdivovatele všeho, co má alepoň čtyři kola, mě pobavil suchý automobilový humor i spousta gagů a spousta milých postaviček, jenž byly, podle mého, dost kvalitně nadabovány (Krajčo, Novotný, Polívka...). Oceňuji i skvělý soundtrack. V jistém smyslu můžou být Auta pro Pixar přelomovým animákem, klidně bych si dovedl představit i pokračování. ()

duklak2

Výborné! Když jsem před asi dvěma lety uslyšel, že nějaká společnost natočila animák, kde se nevyskytují žádní lidé, ale jenom auta, tak mě napadlo, že to nebude moc dobrý film. A on se z toho vyklubal výborný animák, který bude patřit vždycky mezi má nej. Musím jenom zatleskat společnosti Pixar, co dokázala převést na filmové plátno. Blesk je rychlej jako jaguár a silnej jako medvěd. Přijíždí do toho nejzapadlejšího městečka na světě, které se jmenuje Kardanová lhota v okrese Výfukov a najde si tam kamaráda Buráka. Dobrá scénka, jak jeli v noci strašit traktory na pole. Dále se mi líbilo, jak Blesk ve městečku našel zahořklého vítěze několika zlatých pístů „doktora“ Hudsona Horneta. Trochu mě to připomělo film Surfs Up. Úchvatný příběh o závoďákovi Blesku McQueenovi mě úplně ohromil. Dostal mě skvělý děj, který je založen na tom, že opravdová radost v životě není jen vyhrávat, ale taky pomáhat druhým. Po delší době dávám plné hodnocení. ()

luka4615

Překvapivě svižný "animák", který se svou originální myšlenkou, vtipnými gagy a povedenou animací strhl téměř celý svět. Cars se řadí k těm filmům, u nichž si krásně vyčistíte hlavu a budete si užívat nadherně zpracovaná auta společně s reáliemi kolem Route 66. „Float like a Cadillac, sting like a Beemer.“ ()

prome

Dávám 3 hvězdičky jen proto, že mám moc rád animované filmy a po grafické stránce je to téměř dokonalé, ale tento film není ničím jiným než pouhou kopií staršího a dobrého filmu s M.J. Foxem a to doktor Hollywood. ()

Sawy

Je to asi jedna z nejslabších pixarovek,ale i ta vůbec nejslabší pixarovka znamená skvělý film.Příběh je příliš předvídatelný,ale to se dá lehce překousnout díky skvělým postavám a několika nezapomenutelným scénám(traktory byly fenomenální).A scéna,ve které si Blesk a Sally vyjedou na projížďku mi vyrazila dech.85 % ()

Shaqualyck

Což o to, PIXARovská animace je vskutku prvotřídní, po technické stránce nelze filmu vytknout vůbec nic. V téhle disciplíně vedou kluci a holky z party Johna Lassetera před svými konkurenty o několik koňských délek. S tím zbytkem už to ale tak slavné není. Prostředí filmu chtě nechtě připomene "Bouřlivé Dny" a závody Nascar, s tím rozdílem, že za volantem závodního speciálu nesedí Tom Cruise, ale "Doktor Hollywood" Michael J. Fox. Čili je jasné, že s originalitou příběhu si scénaristé hlavu moc nelámali. Mnoho bodů film neposbírá ani za humornou stránku, vtipům chybí lehkost a větší propracovnost. Dočkáme se tak vlastně jen několika úsměvných příhod a hodně předvídatelné story bez nějakého zásadního dějového zvratu. Morální rozměr mi tady sice nijak nevadil, s mravním ponaučením se v podobných filmech koneckonců tak nějak počítá, neškodilo by ale, kdyby k němu vedla alespoň trochu klikatější a zajímavější cesta. ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)