Další dobrodružství astronautů na planetě ovládané inteligentními opicemi. Když si kdysi dávno člověk podmanil opice a uvrhl je do otroctví, vyslal bůh na zem spasitele, který se zázračně zrodil ze dvou opic. Zatímco rodiče zahynuli, jejich potomek přežil. Jako César měl pak bojovat za to, aby vyvedl své druhy z otroctví. Opice se vzbouřily a zem byla zničena strašlivou válkou. Pak se César, jeho přívrženci, vojáci gorily i lidé vydali hledat místo, kde by opice a lidé mohli žít pospolu v klidu a míru. Lidský učitel učí opice přečíst jejich nejsvětější zákon: Opice nikdy nezabije opici. Jen generál Aldo gorila se učit nechce. Chce jezdit na koni a bojovat, nenávidí lidi, nechce s nimi žít v míru. Černoch McDonald navrhuje Césarovi, aby se s ním a moudrým Virgilem vydal do zakázaného města, které během zničující války srovnala se zemí bomba. V archivu tam najdou film, na němž César uvidí své mrtvé rodiče a vyslechne, jaká má být jejich budoucnost Všichni tři se tedy vydávají do zamořeného města, kde se ale přece jen již dvanáct let daří přežívat hrstce lidí v čele s guvernérem. Z archivních materiálů se César dozví, že v roce 3950 mají gorily zničit svět (oficiální text distributora)

PEZ

Hodnotím Extended Bluray verziu. Posledný diel pôvodnej pentalógie umne nadväzuje na ten predošlý a slúži aj ako prepojenie s dvojkou - Beneath the Planet of the Apes. Navyše sa dá pokladať za neoficiálnu predlohu pre Dawn of the Planet of the Apes, keďže veľa prvkov majú spoločných. Dozvedáme sa ako Caesar (vyborný Roddy McDowall) vládol opiciam, po ich oslobodení z otroctva. A vskutku nechápem všetky tie negatívne hodnotenia. Nepochybne je prvý diel nedostižný, no a aj v ďalších pokračovaniach sa našli zaujímave myšlienky (niekde viac, niekde menej) a plakať pri piatej časti, že neostalo iba pri jednom filme je úplne mimo. Battle for the Planet of the Apes je rozhodne o triedu vyššie ako slabučký 4. diel a i keď je cítiť nižší budget, film funguje. Navyše slúži ako "pekná" ukážka toho, prečo budú na Zemi vojny vždy, či sa nám to páči, alebo nie. Mať trošku väčší rozpočet na výpravu a masky, k tomu mierne zostrihať bojové scény (tie boli až prehnane dlhé a preto nezáživné) a bolo by to aj na 4*. Dôstojné uzavretie série. ()

Psycho.R

Přihlížel jsem k tomu, že jde o završení série i když jistá lacinost, hlavně prostředí a bitvy, která je sestavena z malý tlupy lidí. Co nadělam... Zajímal mě hlavně příběh a musím říct, že mě zaujal charakter Ceasara. I celkem emotivní konec, kde se poruší nejsvatější pravidlo opic - opice zabije opici a tím se přiblíží k lidem. Jsem rád, že byla série ukončena. Jediný, co mě mrzí je to, že nejnovější prequel - Zrození planety opic (dle traileru) uplně rozkope příběh. ()

sarfian

Tak a mám to za sebou. Séria planéta opíc je za mnou a obávam sa, že už ju nikdy nechcem vidieť. Ešte nejak pretrpím ten seriál a dva nové diely z roku 2001 a na ten z roku 2011 sa podla reakcií ostatných celkom teším. VIDENÉ 1x ()

Wyrdas

Sága planety opic pokračuje a v tomto díle poprvé uznávám, že i upadá. Příběh navazuje na předchozí díl a snaží se popsat soužití lidí s opicemi. Touha po pravdě a znalosti minulosti i budoucnosti zavede hlavní lidské i opičí hrdiny do trosek radiací zamořeného a válkou zničeného města, kde se setkávají s ozářenými původními obyvateli. Tento díl (v rozšířené verzi) plně vysvětluje díl druhý - jak to vlastně bylo s tou bombou a jejími uctívači. Ostříhaná verze za dvě hvězdy, já ale viděl tu rozšířenou a proto dávám vydřené tři. ()

Likan7

Zajímal by mě důvod proč v osmdesátkách se snažili Planetu opic takhle ždímat. Tahle sága jednoduše už nemá co říct a další a další díly jsou jen pohřbem této značky, která prvním dílem vytvořila kult. Tohle je naštěstí závěr těchto větších filmů, ale nutno dodat, že i když se to dá přežít, příběhově Vám to nedá vůbec nic. Burtonův remake je proti tomu oscarovka. ()

Bounded

Důvod proč se tento film nedá hodnotit hůře než předešlé počiny je dvojí. Za prvé, je to už konečně poslední díl a za druhé, je aspoň trochu humorný. Krom toho je ale strašlivě cítit papundeklem a lepenkou a když se scénárista platí od slova, nikdy to nemůže dopadnout dobře. Ve chvili, kdy dojde na bitvu má totiž i divák chuť zalézt Do nitra Planety opic. ()

TommyDiamond

Jednička (Planeta opic-1968) se stala kultem. Dvojka navázala na jedničku. Trojka a čtyřka i když neoslnily provedením, tak zde zvítězila alespoň hlavní myšlenka. Ale pátý díl planety opic je mým trnem v oku a opravdovým zklamáním. Béčkově vykonstruovaný příběh opírající se o postavu opičího vůdce Ceasara, který nemá žádný vliv na hlavní příběh. U mě jedna hvězda... ()

biergof

Uf. Jako malej kluk jsem měl tento díl nejradši. Byly tam mutanti, pušky, masakr. Dneska mi je už 8let (joke) a vidím jak filmu umí uškodit můj týdenní rozpočet na jídlo. Příběh nebyl špatný, takový opičí Rambo v množnym. Nešpatné finále ohromující ságy a uvědomme si, že do příchodu Star Wars tu v sci-fi kategorii nebylo nic lepšího. 5 hvězdiček je asi moc, ale já tu VHS ještě mám, takže to hodnotí mé roztomilé, malé, nekuřácké, pihaté Já. ()

Knor

Závěr opičí ságy byl kvalitativně na úrovni předchozího dílu. První díl série bude navždy nepřekonatelnej, o tom nemůže bejt pochyb. Mě se tahle opičí sága ale líbí, i když jde z větší části o průměrné filmy, jako celek je to originální sci-fi pohádka, která se nesmazatelně zapsala do filmových dějin. ()

Clark_Kent

Zkrátka a jasně, návrat ke starý dobrý atmosféře v primátím terénu. Opět krásná práce, která žádného opravdového fanouška série, rozhodně nezklame. ()

mrclTV

S týmto príbehom to mysleli vážne? Tento film je zlý v toľkých smeroch, že ani neviem, kde začať.... a preto radšej ani nezačnem. Moja trpezlivosť s neustále horšími pokračovaniami Planéty opíc práve vypršala. Poriadna fraška, i keď sa mi na klávesnicu viac tlačí podobne slovo, ale začínajúce na S. Dávam jednu hviezdičku za zábavné kaskadérske výkony, aspoň tie mi vďaka smiechu zmiernili utrpenie. Celé zle. PS: A keby autá išli rýchlejšie ako rýchlosťou chôdze, film by mal možno aj o 15 minút menej. ()

Blazkowicz

Jediné masky jsou ještě pořád v pohodě. Na druhou stranu od prvního dílu tam není žádný posun, takže čumět na ty stejné opičí obličeje je už dost na houby. Naštěstí už nastal konec této příšerné opí série. Op sice zabil opa, ale já mám taky chuť zabít nějakého opa. 1+* ()

blondboss

Rovnako slabé ako predošlý dej a dá sa povedať, že bude aj rovnaké hodnotenie. Opäť na jednej strane nevyhnutná posledná vložka do celej opičej mozaiky, avšak spracované nudne, fádne a veľmi béčkovo. Hlavne tie herecké výkony boli naozaj žalostné. Skrátka všetky pokračovania boli oproti prvej časti len slabým odvarom a posledné dve tým najslabším. 40 % ()