Další dobrodružství astronautů na planetě ovládané inteligentními opicemi. Když si kdysi dávno člověk podmanil opice a uvrhl je do otroctví, vyslal bůh na zem spasitele, který se zázračně zrodil ze dvou opic. Zatímco rodiče zahynuli, jejich potomek přežil. Jako César měl pak bojovat za to, aby vyvedl své druhy z otroctví. Opice se vzbouřily a zem byla zničena strašlivou válkou. Pak se César, jeho přívrženci, vojáci gorily i lidé vydali hledat místo, kde by opice a lidé mohli žít pospolu v klidu a míru. Lidský učitel učí opice přečíst jejich nejsvětější zákon: Opice nikdy nezabije opici. Jen generál Aldo gorila se učit nechce. Chce jezdit na koni a bojovat, nenávidí lidi, nechce s nimi žít v míru. Černoch McDonald navrhuje Césarovi, aby se s ním a moudrým Virgilem vydal do zakázaného města, které během zničující války srovnala se zemí bomba. V archivu tam najdou film, na němž César uvidí své mrtvé rodiče a vyslechne, jaká má být jejich budoucnost Všichni tři se tedy vydávají do zamořeného města, kde se ale přece jen již dvanáct let daří přežívat hrstce lidí v čele s guvernérem. Z archivních materiálů se César dozví, že v roce 3950 mají gorily zničit svět (oficiální text distributora)

iXtr3m3

V určitých momentoch predvoj pred už starou ale predsa len "novodobou" Planet of the Apes s Marky Markom Wahlbergom. ()

Shakeus

Béčko co těží z názvu jak všechny „Planety opic“. Není to nijak složité ani dobře udělané, ale dá se to vidět. Legrační je, jak taková lokální přestřelka na konci filmu má mít jako význam :) ()

pipapaja

Masky jsou pořád dobré, ale kvalita filmu klesla k bodu mrazu s jedničkou a dvojkou se to nedává srovnávat tohle už je jen vycucávání úspěšné série. ()

Paity

I přesto to všechno otřesné co bylo v souvislosti se sérii Planety opic už natočeno zůstávám jejich fandou. Ovšem bohužel musím konstatoval, že ani Bitvou o Planetu opic se reinkarnace této filmové ságy nezdařila. ()

Sayko

A teď už se mi zdá, že vkračujeme hodně do režisérovo fantazie, jelikož je tu víc domněnek, než uvěřitelných filmových faktů. Například domněnka, že lidé přežijí radioaktivní útok, do jisté míry se jim neznetvoří mozek a budou schopni válčit. Zde už jde jen o náhodu a film začíná fantazírovat až do nesmyslných rozměrů. Avšak dívat se na to pořád dá a vzhledem k tomu, že je v tomto díle (už podle názvu..) dost akce, tak diváka i zabaví a nudit se opravdu nebude. ()

Prochy38

Pro mě měl tento snímek hlavní úspěch asi v tom, že se přenesl zpět do doby, kdy nadvládu měly v rukou opět opice. Sice lidská skupina byla tak strašně nepříjemná, že jsem se vždycky těšil, až se to střihne do opičí vesnice. Ale závěrečná bitva nebyla vůbec nepovedená! Masky i hudba stále kvalitní, i příběh nebyl podprůměrný. Stále u mě spokojenost! ()

Perverz

Z celé série nejslabší díl, a to hlavně díky tomu že film už nemá atmosféru předchozích dílů. John a Joyce Corringtonovi, kteří se ujali nedokončeného scénáře (Paul Dehn ze zdravotních důvodů scénář nedokončil), nikdy předtím nedělali na sci-fi filmu, a dokonce ti kokoti neviděli ani jeden z předchozích dílů. A to je sakra znát. Bitva, bitva, hovno bitva, zase málo kasy v pokladně a na bitvě je to znát. Ale!! Já jako fanoušek (fanoušek, no, prostě se mi na to dobře dívá) opičáren, a celé série, jsem si opět užil, trochu míň, ale užil. Tímhle dílem to vypadalo že už je s opičárnama konec, až pak přišel rok 2001...Nezajímavý komentář: Perverz ()

Paldiny

Pokiaľ máte v pamäti predošlé filmy, kľudne preskočte päť minutovú rekapituláciu. Od súdneho dňa ubehlo cca 30 rokov a svet je v ruinách. Aj napriek tomu má Ceasar status spasiteľa, akého prioritou zostáva udržať mier medzi preživšími. To ale vydrží iba dovtedy, kým sa jeho kroky neskrížia so stále nasrdenými pozemšťanmi, po tom čo chce v archíve vyhľadať staré nahrávky. Vidíte sami, dej hodný tak jednej epizódy o 45 minútach navlečený do celovečerného filmu. Navyše až do gorilieho sprisahania, celkom nezáživného. Počas neho dôjde na porušenie železného pravidla a nepotrvá dlho a aj na očakávanú bitku. Tá je hlučná, explozívna a celkom pôsobivá. Samozrejme, že pozornejšiemu oku neuniknú opakujúce sa výbuchy, jeden strom padajúci 4x, ale podstata zostáva rovnaká. Na plátne to ožije práve vtedy, keď sa na ňom začne zomierať. Hovorte si tomu paradox, ale tu to funguje. Postavy viac-menej podľa šablóny (dobrý / zlý) a do väčšej hĺbky je vykreslený zas len ten Ceasar. Opičiak má však dostatok charakteru a ten prekvapujúco zastaví až trpko - kyslá pointa prinášajúca zistenie, že tie rasy sa od seba až tak nelíšia * * * * * Pridané minúty rozšírenej verzie iba zapájajú do deja budúcich nebešťanov a ich atómovú hrozbu. I keď dôvodom bolo asi ospravedlniť najslabší článok opičej série, ja o toto gesto nestojím. S pôvodným zostrihom tak dojem ucelenejší. ()

Rozjimatel

Nie! Toto rozhodne nie! Moja, kedysi veľmi obľúbená planéta opíc, sa tu prepadla na samé dno. Mimochodom, toto je jediný diel pentalógie, ktorý sa mi nepáčil už ako mladému. ()

Spectre

No predchádzajúci diel, Dobytie planéty opíc, bol podľa mňa horší a tu to má celé aspoň nejaké rodiace sa náznaky. Bohužiaľ, prevedenie a otrepanosť hovoria sami za seba - 2* ()

Matros

S přehledem nejhorší díl celé série. Naprosto nudný film s otřesnými dialogy, který se neskutečně táhne. Na konci je naštěstí ta celkem úsměvná bitva, kterou s hrdostí vystavují v názvu filmu... ()

Yardie

Průměrný díl celé série. Nicméně, asi třetí nejlepší, kdybych to měl ohodnotit. V podstatě se uzavírá kruh a jisté "poselství" celé série a druhu lidí, touze po moci a touze po boji. Film dá jistá témata k zamyšlení, stejně jako jeho předchůdci. Dle mého celkem důstojné zakončení. Každopádně, ani jeden díl se nevyrovnal prvnímu. Nicméně, ani tak to nebylo špatné. Ale mám slabost pro sci-fi a pro tuto sérii, takže se hodnocením budu asi docela vymykat. Howgh! ()

Lilloos

Prostředím se tenhle díl hodně přibližuje prvním dvěma, ale to se rozhodně nedá říct o kvalitě. Když si vyrobíte čtyři filmy, které spolu nemají moc společného, ačkoliv by mít měly, v tom závěrečném budete potřebovat hodně absurních lepidel, abyste to splácali dohromady. Ikdyž ve světě časových smyček se na logiku nejspíš musíme vyprdnout. Místo vysvětlení vyvstaly další otázky (Jak to, že se opice tak rychle zcivilizovaly? Kdy a za jakých okolností se lidi vrátli zpátky na stromy?), ale zoufale doufám, že zůstanou navždy záhadou, protože další pokračování bych nemusela přežít. Škoda, že finální epická bitka má jen tři záběry (školní autobus-opice-hořící strom a znova od začátku). A ti mutanti jsou pravděpodobně předci Čmoudů z Vodního světa! ()

Heavyman

Škoda, že se takovým způsobem zmařil dobrý nápad o Bitvě na planetě opic mohlo to být velkolepé, ale pár lidí v okoukanejch maskách a radioaktivní člobrdové ve školním autobuse předvedli spíše Škatulata hejbejte se. ()

strikeman odpad!

Co k tomu ještě dodat? Po létech jsem zkouknul celou sérii v kuse a nestačil jsem zírat, jak se od vynikajícího prvního dílu ubírá mílovými kroky do hlubin odpadu. Poslední díl už snad opravdu natočily opice, protože to se nedá jinak vysvětlit... ()

Andronikos

Diel, pri ktorom si už aj ja hovorím, že séria je nadmerne predlžovaná. Morálne posolstvo ("opica nezabije opicu") ma tentokrát nechalo chladným. Ale beriem to tak, že posun v čase pod sochu otca zakladateľa, kde starý opičiak rozpráva deťom dejiny, sériu predsa len ako tak dovŕšil - časovo sme sa vrátili tam, kde sme na začiatku Planéty opíc z r. 1968 začali. A to by hádam stačilo. ()

char_t

Jednička byla skvělá, dvojka a trojka trochu trpěly typickým úpadkem sequelů, a čtyřka s pětkou to dokonaly úplně. Totálně zbytečné filmy, příběh nulový, jen dokola využívající flashbacky do svých lepších předchůdců. Měli skončit u trojky. ()

GOREGASM

Zakončení první etapy opičí ságy je přes očekávanou béčkovost ryzím zklamáním hlavně svou primitivitou a absencí leadera, kterým měl být Ceasar, který představuje pravý opak Ceasara, jehož známe z nové adaptace. Nudný opičák s nulovým charismatem, kterému jen díky empatickému scénáristovi gorilí vzbouřenci hlavu na kůl nenapíchnou. Akce jako ze sedmdesátkové televize a i ty masky beztak tvůrcům zbyly z předešlých dílů. Holt, není co chválit, snad jen snahu dotáhnout celou tuhle "opičárnu" do konce. 30% ()

Kingjiri

Koukal jsem na to už spíše z povinnosti. Předchozí filmy docela ušly a tenhle měl docela dobrej začátek, jenomže pak to šlo všechno do kelu. Samotná bitva působila směšně - to jako bojujou o osud celý planety CELÝ dvě vesnice? Asi malý rozpočet. Stejně jako ostatní díly, se i tenhle přiživuje na úspěchu prvního a nejlepšího dílu. Jediný, co je stále (nejen na svou dobu) perfektní, jsou opičí masky. Na další díly s opičákama už se dívat nebudu, v "nejlepším" je třeba přestat. Dvě slabší hvězdy za sympatický úvod. ()