Monty Python a Svatý Grál

• Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

contrastic

Moje prvni setkani s MT a musim říct, že to pro mě bylo veliké zklamáni. Po ohlasech plných nadšení a obdivu, jsem nejspíš čekal pecku plnou gagu , ale bohužel ........ takze 40% za originalitu, animace Terryho a vtipnou scénku s černym rytiřem . ()

SarumanKo

O štipku slabšie než Život Briana, ale svojim spôsobom predsa vtipnejšie. Scenár má oproti Brianovi menší spoločenský presah a príbehovú celistvosť, Svätý Grál je skôr len sledom fantasticky absurdných skečov na tému artušovských legiend; číre montypythonovské blbnutie so živelným britským humorom, vynikajúcou hudbou a skvostnou animáciou v podaní šestice najlepších komikov (nielen) svojej éry. (8/10) ()

kaylin

Jsou zde vtipy, kterým jsem se skutečně zasmál, a tak musím tento film docela ocenit. Na druhou stranu je to pořád ten stejný humor, který mě většinou nebaví. Obvykle na to koukám jen jako na něco, co mě unavuje a necítím se příliš pobaven. Ale tohle jsou Monty Python, nikoli moje krevní skupina. ()

ABLABLABLA

Monty Python je pojem. V roce 2012 jsem viděla Život Briana a vůbec jsem z toho nebyla odvařená jako většina populace. Pustila jsem si ještě ve stejném roce Meaning of life, to už bylo o něco lepší, přišlo mi to i vtipné, ale furt jsem se nechytala a nesmála. Ztratila jsem nějak tendenci koukat se na další. Teď po hodně dlouhé pauze s vytříbenějším smyslem pro humor (co si to nalhávám? :D) jsem si pustila díky Netflixu tento snímek. No a... hmm.. nope... prostě ano, chápu ty vtipy, ano, chápu tu parodii, ano, přijde mi to i důmyslné, ale ani jednou jsem se nezasmála, dokonce ani nepousmála. Nevím, prostě to fakt není můj šálek kávy... Naprosto se shoduji s komentářem J*A*S*M. ()

PogoJoe

Originální humor oceňuji. Škoda za hluchá místa - film je hodně nevyvážený, bravurní kousky se střídají se zmatkem a nudou. Rytíři "Ni" jsou jednoduše k sežrání a spousta skvěle bizarních nápadů stojí za to, abych film po čase opět shlédl. ()

repe

3 úsměvné situace za celý film je na snímek vydávající se za komedii trochu málo. Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Wiliem odpad!

Vážné nevím co na tom bylo vtipné, mě to spíše přišlo velice trapné. Jediný film od Pythonů který snesu je Život Briana, tam ten humor je povedený a hlavně celkem inteligentní. ()

salalala

Těžká klasika, neskutečně ujetej film, kterýmu se směju čím dál víc. Scénky jsou bezkonkurenční a některý hlášky jsou opravdu nezapomentuelné. Sir Robin, Sir Galahad, černý rytíř, rytíři, co říkají ni, všechno to je genialita sama, navíc to všechno korunuje hláška o vlaštovkách a bílý králík. Nemám co dodat, absolutní klasika a plný počet. Vzhůru na Camelot. ()

Hamaradža

Tak šťavnatý mix Britského absurdného humoru že nenechá bránicu oddýchnuť ani na chvíľu. Moje prvé stretnutie s Monty Pythonmi dopadlo viac než pozitívne, 4,5* ()

JohnMiller

Takto suchý, Britský humor, vyprahnutejší ako kýbeľ piesku, určite nesadne každému, po pravde, ani ja ho dvakrát nezbožňujem, ale túto bandu absurdných týpkov môžem. Je však pravda, že pri sledovaní Holy Grail som sa nevedel zbaviť pocitu, ktorý mi stále vŕtal v hlave a hovoril mi, že keby sa tento film nenatočil vtedy, ale teraz, samotné čaro tých vtipov by sa určite stratilo a kritika by ho zniesla, tak nízko ako by sa len dalo. Dneska sú už tieto gagy neoriginálne a, dúfam. že to nikoho neurazí, v pohode by si našli miesto v nejakej Slovenskej komerčnej televízií, v nejakej trápnej vtipnej šou, ktorá je priamo naviazaná na paródie. To už je iba môj názor ale hej, vtipy v Holy Grail fungujú. Zasmial som sa na jednoduchej a prostej absurdite. Tvorcovia dokázali z jednoduchého rozhovoru, ktorý nebol v jadre nič iné, iba omáčka, vyvodiť tak debilnú diskusiu bez zmyslu, ako scénka o lastovičkách. že som sa chytal za hlavu, a hovoril si, ako mohli vymyslieť takto hlúpu scénku o ničom ale zároveň tak vtipnú až som sa zasmial. To museli fičať na iných drogách, to by som si s nimi písanie scenára užil viac ako hocičo iné, to mi verte. Nikdy som si to predtým neuvedomil až teraz po X rokoch, som si všimol meno jedného z režisérov a scenáristov, a to meno ma príjemne prekvapilo. A tým,nieje nikto iný ako Terry Gilliam. Režisér ktorý nakrútil také skvosty ako Strach a hnus v Las Vegas alebo 12 opíc, sú to filmy nesmierne vtipné ale rovnako aj bizarné a umelecky perfekcionistické, presne ako Monty Python až na ten perfekcionizmus, predsa to bola troška lacnejšie ale z možnosťami, ktoré mali, dokonalé. Celkom ma na tomto bavilo aj to neustále jemné zabŕdanie do našej cirkevnej menšiny. Bolo tu toho viac. bolo to opatrné ale o to viac vtipnejšie, kedže sa mi nezdalo, že to bol ich priamy cieľ, rozbesniť cirkev, ale aj tak sa im to podarilo. Spokojnosť ale nemyslím si, že mladšie generácie 1x to nejako zaujme. ()

Aleee89

Moje první setkání s Monty Pythony a nedá se říct, že by dopadlo zrovna slavně. Nebýt toho, že je film v imdb top 250, asi bych o něj nezavadila a tuto specifickou skupinku britských umělců bych dále ignorovala. Kladem filmu byla jeho krátká délka, záporem pak pro mě nedějovost a jen jakési volné spojení scének vtipných i méně vtipných (těch bylo podstatně více). U mě ten film bohužel nezafungoval a tenhle styl humoru mi nesedl. ()

L_O_U_S

U tohohle filmu se dá pochopit celá škála hodnocení včetně odpadu. Humor skupiny Monty Python opravdu není pro každého a jelikož považuju některé její skeče za geniální a jiné trapné, Svatý Grál jsem si užil tak napůl. Život Briana mám raději. (902., 2. II. 2014) ()

Fanucci

Z filmu Život Briana jsem místy skoro brečel smíchy. Tento film se mi ani zdaleka tolik nelíbil. Jistě, některé scénky jsou dokonalé, ale...čekal jsem prostě víc. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005