Epizody(6)

Přichází dvacátá léta, byznys vzkvétá a zločinecký boss Tommy Shelby rozšiřuje svoje podnikání – a míří na nebezpečné území. (Netflix)

TheSpearCZ

Druhá série dokonale kráčí ve šlépějích první série a do toho nám přináší bonus v podobě nových postav (především Tom Hardy sem zapadá jako prdel na hrnec) a zaujmou tady především vztahy mezi postavami (Tommy a někdo další) a samotný příběh. Každá epizoda je jinak dost napínavá a nikdo nemůže tušit, kdy přijde další zvrat. Poslední epizoda naprostá dokonalost! 2. série - 100% ()

peetrejr

Sezóna za mnou a no....  opäť som to pozrel strašne rýchlo. Síce pri románikoch som niekedy až zatváral oči lebo ako sorry zasa spoiler - robenie starých ľudí nie je pre mňa. Ale tak celkovo sériu hodnotím predsa len nadpriemerne, aj síce kvôli pár "preklepom" alebo "chýb" to tolerujem. Prečo? No príbeh je super, postavy a ich charaktery sa pekne vypestovali od prvej série, len máme tu aj suchšie miesta. Tak ale dovolím si tvrdiť že pozerám fakt špičkový seriál aj napriek tým "maličkostiam". A dúfam že ma tretia séria nesklame tak ako ma nesklamali tie ostatné. ()

Azurovydrak

"You once said to me, that men like us can never be loved. But she loves me. She told me. She loves me. And all you got was a bullet and a fucking wolf-head cane." Na první řadu to nemá, ale pořád se jedná o poctivé drama, kde o intriky a zvraty není nouze. Poslední dvě epizody kralují. 90% ()

anatheman

Oprášil jsem tento legendární seroš v rámci pomyslné "kilimánie" v souvislosti s Oppenheimerem a jsem rád, že jsem tak učinil. Zatímco mě první série před lety vůbec nebavila, zde je tomu jinak. Od prvního dílu se jedná o parádní jízdu. Gangsterské prostředí 20. let minulého století je bohatě vykresleno, čemuž napomáhá i můj dojem, že se značně rozšířila výprava. Postavy jsou napsané rovněž skvěle a jejich osudy se staly upřímným předmětem mého zájmu. Těším se na další série. Nyní jsem na tento opus konečně náležitě naladěn! ()

DAPDO

Druhá série se odehrává dva roky po událostech série první. Je to rozhodně koukatelnější a zajímavější, v příběhu přibylo víc linií, problémy už se neřeší z velké části jen za stolem, jako v jedničce. Největším okořeněním je postava, kterou hraje Tom Hardy. V každým díle, kromě prvního, se sice objeví jen v jedné scéně trvající asi tři minuty, ale pokaždý to stojí za to. Doufám, že v dalším pokračování dostane víc prostoru, protože i když se kvalita seriálu zvedla, pořád je tam za mě dost hluchých míst a když se podívám na zdejší známkování, musím konstatovat, že první dvě série jsou značně nadhodnoceny. ()

Sharpooter

Druhá série je zatím nejlepší. Nápad příběhu, kdy se Peaky Blinders snaží ovládnout Londýn je skvělý. Postavy stejně jako v první sérii úžasné, jejich příběh se pomalu rozšiřuje a já už teď můžu říct, že v Peaky Blinders není nikdo, koho bych si nezamiloval. V podstatě a hlavně zkráceně: druhá řada se nese v duchu té první, ale má o poznání lepší příběh, tedy alespoň za mě. Bylo zde i samozřejmě pár nových postav, a hlavně nový záporáci, kteří jsou dobře napsaní, ale jejich potenciál mohl být trochu více rozvinut a upřímně doufám, že je ještě použili v dalších sériích. 9,5/10 ()

J.e.r.e.c

2.série je asi o pár prolitých kapek krve slabší, než ta první, ale dohromady tvoří neodolatelně přitažlivý celek, který nová várka epizod šperkuje několika skvostnými detaily, jako je třeba postava židovského gangstera a psychopata (jak jinak, že) ztvárněná Tomem Hardym. Prve jsem úplně zapomněl zmínit muziku, což je na pěstí do držky, protože skvělý moderně rockový hudební doprovod je klíčovým prvkem celé téhle parádičky. Pecka! 86 % ()

0verseer

Po prvej sérii, ktorej som dal štyri fľaky som čakal, že druhej (aj vďaka lákadlu menom Hardy) budem konečne môcť nekompromisne udeliť plný počet. Žiaľ, opak je pravdou a kvôli scenáru slabučkému ako 5-krát vylúhovaný čaj padáme len na tri. Potenciál tomu rozhodne nechýbal, ale čo z toho, keď som sa väčšinu času z tých 6 hodín nudil a tvorcovia ma nedokázali svojím počinom dostatočne strhnúť? Okrem poslednej epizódy a scénok s Tomom Hardym, ktorý je v svojej úlohe vyložene skvostný si bohate stačí pozrieť posledných 10 minút z každej epizódy, pretože zvyšok prvých piatich epizód nemá v zásade na to, aby ponúkol niečo výrazne zaujímavejšie. Pri toľkom množstve iných kvalitnejších seriálov je moja motivácia pustiť sa do tretej série takmer na bode mrazu a podľa vysokého hodnotenia na csfd sa tentokrát riadiť nemôžem, keďže aj 93%, ktoré si tu zlízla druhá séria mi príde minimálne o 20% prestrelené číslo... ()

adamix

Minimálne rovnaké ako prvá sezóna. Knightovsky britské a herecky solídne epizódky o ničom. Nejaké tie odrhovačky medzi mocnými súpermi, ktoré zahrňujú väčšinu násilia na vypálených podnikoch, alebo prestrelených hlavách, než aby došlo k poriadnej režbe. Murphy je sympaťák v hocičom, ale rola Tommyho Shelbyho je v jeho hereckej kariére tá najvýraznejšia a už nikdy mu nezmizne z jeho večne mladej tváre. Ako veľké plus pre fanúšikov i náhodných okoloidúcich (čiže ja) je prítomnosť tvrdého Tvrdého, ktorého je tu celkom pomenej, ale keď sa ukáže, vždy všetci naokolo spozornejú, keď sa prejaví tá jeho geniálna cholerická povaha. Dej je zase taký nijaký a väčšinu času len mechanicky počúvam haldu dialógov medzi postavami a už sa neviem dočkať konca. Chcem milovať tento svet, ale proste to nejde. Niečo podobné sa mi stalo pri Sopranos, akurát to bola mafiánska telenovela z konca 90. rokov, nie vysokorozpočtová gangsterka pre onanistov tohto štýlu (vážne nepoznám nikoho v mojom veku, ktorý by nemiloval tento seriál). akosi to ide mimo mňa a neviem či je chyba vo mne, alebo v seriály. Neviem vlastne, či a mi chce ísť do tretej série... ()

lhrstka

Plány jsou větší, šíleností bohužel méně, ale o to je rozmach "peaky foken blinders" silnější. Nové postavy, které rozvířili ještě víc vodu (Sakra, skoro jsem Toma Hardyho bez masky nepoznal). Druhá série rozhodně neubrala na kvalitě a stojí za to! ()

muti

Pre mňa lepšia ako jednotka, Tom Hardy je top aj keď som ho spočiatku nespoznal :-) páči sa mi aj prechod do modernejšej doby, pekne vidieť ako sa postupne dostávajú na scénu telefóny, ale auta, lepší kancel a pod ()

koza3

Peaky Blinders expandují do Londýna a expanduje se na všech frontách. Máme tady luxusní bary, další dva gangy Židů a Italů, trošku toho koksu, násilí a novou šťabajznu na obzoru. Všemu tomu však korunuje Tommy Shelby bez kterého by to mělo tupou žiletku. I přesto jsem se obával stylu GoT, že nám Tommyho odkráglujou, ale ten jeho prošpikovaný plán odrovná všechny nepřátele. Drží si to vysoký standard ač to prvotní zamilovaní už odeznělo. Takže nás čeká svatba. Ale s kým? Takový cliffhanger tu dlouho nebyl :-) ()