Epizody(6)

Přichází dvacátá léta, byznys vzkvétá a zločinecký boss Tommy Shelby rozšiřuje svoje podnikání – a míří na nebezpečné území. (Netflix)

UhLee

Druhá série - (9/10). Občas se setkávám s názory, že shlédnout seriál za co nejkratší dobu je to nejlepší, co může fanoušek udělat. Ovšem u tohoto počinu se mi dostalo pravého opaku. Mezi první sérií a touto druhou jsem si totiž dal 3/4 roku pauzu. Přineslo to ovoce jako nikdy předtím. Přestože jsem se při stisknutí tlačítka PLAY obával, že budu mít problém se na postavy napojit, tak opak byl pravdou. Na postavy jsem se dokázal naladit během pár minut a přeneslo mě to do rodiny Shelby jako nikdy předtím. Zběsilé tempo, které druhá série přinesla je zcela nekompromisní a to, co se zde událo za pouhých šest dílů by vystačilo na zvraty v jednom celém seriálu. Mám hroznou radost, že jsem konečně dokázal ocenit nezpochybnitelnou kvalitu, kterou Peaky Blinders představují a o které pořád všichni básní. Politické hašteření, šarvátky, hromady whiskey a cigaret. Není opomenuta ani romantická linka, která tomu dodává zase trochu jiný pohled. Herci jsou výborní a kvalita z tohoto počinu přímo číší. Doufám, že další série se ke kvalitě druhé alespoň přiblíží, protože tohle bude hodně těžké překonávat. Nejlepší epizoda: Episode 6 (S02E06) ()

filmmovier

Druhá série je stejně skvostná jako ta první. Kvalitativně stále na úrovni, mistrovské řemeslo, které se v televizní tvorbě stále jen tak nevidí. Herecky opět nesmírně skvostné, hudba parádní, atmosféra strhující, děj nenudící, kvalitní, daleko nad úrovní. Celou sérii si pro sebe navíc krade naprosto vynikající Tom Hardy, který ztvárnil nejlepší a nejazjímavější postavu druhé série a škoda, že nedostal ještě více prostoru. Já si opět nemohu stěžovat, prostě stále skvostný seriál, který se opravdu vyplatí sledovat a který má do ztráty času velmi daleko. 95%. ()

Lachtaan

Hrozně dlouho mi trvalo se dokopat k tomu, abych se k Peaky Blinderům vrátil, sednul jim opět na lep a dokončil je. První polovina druhé série mě při mém sledování na jaře vůbec nezaujala, jediným pozitivem byl příchod Toma Hardyho, jehož zdejší roli ovšem považuju za vůbec nejslabší v jeho jinak perfektním filmovém repertoáru. A fakt, že tady hraje proradného "záporáka", na tom téměř podíl nemá. Konec sezóny je ale už zpátky v suprových kolejích té první a s rozkoukanou třetí můžu konstatovat, že teď už mi to bude trvat maximálně měsíc, ne celý rok, než zhlédnu další sérku. [viděno na Netflixu] ()

ZeroCZ1233

Dějově bohatší, atmosférou hutnější, hudebně na stejně úrovni dokonalosti, herecky rozšířenější o nové postavy ztvárněné kvalitativní špičkou (Hardy, Cole) s ustáleným pohledem na předešlé stálice (Neill, Murphy), nové Londýnské hřiště se špínou i důvody, proč se toto město stane střediskem světové kultury s přídomkem Swingující Londýn, charaktery jsou žiletkou rozpitvávány na dřeň více a více a člověk se kochá při větším poznávání svých oblíbených postav. Skvělé ponecháno, vkusně vylepšeno a s novými prvky utvořena kvalitní Britská odpověď na všechny zaoceánské zločinecké organizace. 9,5/10. ()

VanTom

Hodně témat, z nichž ambiciózní plán expanze Peaky Blinders do Londýna nejvíc kolidoval s pomstou / atentátem záštiplného inspektora Campbella (Sam Neill – dostal, co zasloužil, neřád), na pouhých šest epizod zapříčinilo, jako by druhá sezóna skončila dřív, než pořádně začala. Ovšem tvrdý respekt (a styl) si vykutálená rodinka Shelbyovic držela pevně a nesmlouvavě. ()

vyfuk

Celá druhá série už pro mne byla nekompromisní. A to v tom ohledu, že když se tam dělo hovno (což bylo skoro pořád), tak jsem přestal být umírněná kravička a začal jsem snižovat hodnocení. Seriál je vlastně doplněn dokonalých soundtrackem, když jsem nad tím tak zamyslel, ale k čemu to je, když scénář psali největší pruďáci od Daredevila? Tenhle seriál má vskutku dobrej potenciál. Zažil jsem super epizody, které mne i bavily a to je asi i důvodem, proč tomu furt a furt dokola dávám šanci, i když mne to skoro vůbec nebaví. Ale jde o to, že 6 dílů o 55 minutách by se dalo prostě neuvěřitelně zredukovat na něco zajímavýho. Taky jsem byl rád, že jsem se dočkal pana Hardyho, který to hezky z po vzdálí řídil. Nahota sem asi patří, jen mi přijde pojmuta takovým stylem jak se to komu hodí. A je zajímavá jak Sam Neill celou první sérii dělá dojem totální askety a asexuála, a přitom by v posledních pár dílech přeříznul i hydrant, kdyby v něm byla díra. Dojedu i tu třetí sérii, ale celý seriál na mne spíš dělá dojem něčeho z čeho silně trpím. ()

Jaro.Krafcik

Celkom sľubná druhá séria. Rozhodne lepšia ako prvá. Ale aj tak tomu nedám vyššie hodnotenie. Jednak, stále sa to poriadne nerozbehlo a stále ma to v niektorých momentoch nudilo. Uvidíme aké budú ďalšie série a kedy sa k ním vôbec dostanem. 3* ()

drackula

Druhá séria mala trochu rozpačitý štart a v úvode to nebola taká raketa ako séria prvá. V polovici sa to však zlomilo a záverečné dve epizódy boli opäť tá pravá gangsterská krasojazda so skvelým Cillianom Murphym v hlavnej úlohe. ()

kenkaku

Artové manýry pokračují a děj ještě více zpomalil. Navíc v rámci zvýšení chaosu jsme posločili o dva roky dopředu a příběh se nezaměřuje na jednu věc, ale tříšti se. Asi v polovině série už mi bylo jedno co se děje (stejně to nedávalo smysl) Zdá se, že tohle nebude seriál pro mě. ()

herr_carter

V druhé sérii tvůrci rozšiřují ansámbl Shelbiovic famílie a logicky se zvyšuje vliv této mafiánské skvadry. První sérii už věřím, že nepřekoná žádná z dalších, tam se mi nejvíce líbilo to budování nekalého impéria. 2.série ale až na pár slabších momentů opět silná a logicky vyplývá, že se těším na sérii 3.......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

klukluka

Je to pro mě uvěřitelný asi jako Arabela. Všichni jsou vostrý jako břitva a nakonec vždycky stejně ve všem uspěje a zvítezí Thomas Shelby. Aby to nezkusil, jde to jako po másle. Dobýt Londýn, podmanit si nejkrásnější a nejbohatší ženy- nemusí na to ani vynaložit zvláštní úsilí, jde mu to úplně samo- v tomhle předvídatelném seriálu plném černobílých postav. Slabota, která má 93 (!) procent. Pro mě nepochopitelná věc. ()

NifKor

Druhá série Peaky Blinders je úplně jiný kafe než byla 1. série. Příběh se tolik někdy netáhne jako v 1. sérii a není tolik předvídatelný (pořád ale do docela velké míry někdy je) ale zase někdy musím uznat, že nedával i smysl.. Stopáž sedí v každém díle perfektně. Postavy si pořád režiséři hýčkají a to je dobře, protože pořád i po 2. sérii si myslím, že na nich stojí celý seriál a ono to prostě funguje pořád skvěle. Postava Campbella, kterou jsem v 1. sérii docela litoval, kvůli tomu jak ho představili, tak se tady jeví jako neskutečný záporák, u kterého musím říct jsem se vážně bál co udělá, protože sice mi pořád příjde, že od 1. série se režiséři snaží až moc diváka dostat do názoru, že je to svině, která si skoro ničeho neváží (kromě Grace ofc), ale díky tomuhle sice nuceného vnucení názoru si prostě divák uvědomí jak moc je jako záporák nebezpečný a má z něho určitý respekt.  Cillian Murphy, Paul Anderson společně s Tomem Hardym si kradou 2. sérii celou pro sebe a hrají v celé sérii neskutečně. Samotná postava Arthura je za mě asi jedna z nejlepších postav, kterou může seriál nabídnout, když nepočítám Tommyho. Akce konečně také vypadá nějak k světu a nejsou to jen náhodné střihy, díky kterým divák skoro vůbec neví co se děje. Díky tomu působí na diváka skvěle. Kamera byla v některých scénách perfektní a scéna v posledním díle na poli byla prostě úchvatná. To mě také přivádí k soundtracku, který jsem si oblíbil víc než v 1. sérii, obzvlášť v posledním díle. Nová postava Michael je prostě klasická Shelby postava, kterou si musí divák oblíbit. Docela mě štve, že do seriálu serou zase Grace, která nemusela v něm vůbec být a obešel bych se bez ní, protože ta samotná postava mi už od 1. série příjde nesympatická a docela fakt otravná. Ve 2. sérii není o moc jiná jen si víc stěžuje na hovna, kecá sračky a neskutečně dělá otravný ksichty. Neskutečné pokračování a už se těším až začnu koukat 3. sérii. 9.5/10 ()

SpaceOdyseus

Super. Druha serie to "otocila na jedenactku". Rozsireni deje na Londyn, nove postavy v cele s Hardym a Taylorem, ostrejsi charakter Murphyho, to vse serialu jen prospelo. Mame tu nabusenych sest dilu s paradnim finale na dostizich. Jsem zvedav, co pripravi na trojku. Budu u toho! ()

Hanys_

S2 už je lepší. Mafiánštější a na té ploše 6 dílů v podstatě nenudí. Zase skvělý soundtrack (Nick Cave, Jack White, Royal Blood...), herecky to není už jen o Murphym a byť to někdy scénaristicky jede až moc na prvky náhody (viz závěr), tak takhle nějak by to šlo. 9/10 ()

Yardie

90%. Líbilo a bavilo mě to více než první série. Hlavní protagonista si mě už získal naplno, mělo to větší tempo, přišlo mi to zajímavější. I přes to zůstal takový ten civilní a syrový nádech. A ve své podstatě, byť jsem v první části zmínil pomalejší tempo a zde rychlejší, nevadí mi ty dlouhé scény, které jakoby nic neříkají a někdo je může považovat za vatu. Patří k tomu, dodává to atmosféru. Navíc se v tomto dílu objevila nová postava, která tomu dodá trošku šťávy a humoru - a Tom Hardy ji zahrál fantasticky. Jinak stále zůstává to, že moc postav člověku k srdci nepřiroste a bude vám buď jedno a nebo více či méně štvát. Každopádně, jak jsem říkal, chytlo mě to více než první série. Howgh! ()

Terezinka198

Je pravda, že jsem se občas během této série i trochu nudila. Ale ta finální epizoda jim prostě vyšla na 100% dobře a zase mám chuť vědět, co bude dál. Je pravda, že první díl a pár dalších byly trochu víc ukecanější a občas to nudilo a dřelo to, ale ve finále to všechno dávalo smysl, akce tam bylo víc než dost. A poslední díl byl prostě "eňo ňuňo", jak má kolegyně poznamenala. Cillian Murphy opět nezklamal a já začala mít ráda trochu víc i oba jeho bratry. Stejně tak linka Polly a její syn byla zajímavá, takže i z Polly je teď pro mě úplně jiná postava, zajímavější, což je dobře. A taky tu úvodní píseň z hlavy nedostanu zase nějakou tu dobu. On a gathering storm comes a tall handsome man in a dusty black coat with a red right hand~. (Aneb když si sami vyspoilerujete, co vlastně znamená red right hand, protože vám jde na nervy, že vám nejspíš něco z historie utíká :D #IrskáLiterauraForTheWin překvapivě) ()

Renfield

Stopáž každé epizody je skrze vyrovnanější prostor pro postavy využita na maximum. Jediným problémem je snad jen to, že ne každá z nich působí ve druhé sérii zajímavým dojmem, což platí překvapivě především o Polly, jenž má svůj silný moment až u telefonu s Campbellem. Ten v tomto ohledu patří na silnější druhou stranu a stává se dokonale slizkým záporákem. Společnost mu zde dělá samozřejmě Tommy, John a Arthur, který se stává tou nejzajímavější postavou vůbec. Život se má prožít, to ho charakterizuje, ne však zrovna kladně. Svou práci odvádí už v Edenu, aby v pozdějším boxerském zkratu udělal velkou chybu, kterou mu v silné scéně připomene matka umláceného... peníze holt nejsou řešením. Výborné herecké výkony platí pro všechny výše zmíněné, ovšem Paul Anderson je v roli Arthura neskutečný a dokáže stát po boku Cilliana Murphyho a Toma Hardyho, jehož židovskému gangsterovi Alfiemu Solomonsovi stačí malý prostor, aby každou ze svých scén ovládl. Výborně napsané dialogové výměny při schůzkách s Tommym či Italy zní od něj ještě přesvědčivěji (v případě, že stačí slovní vysvětlení), proslov nad obětovanou kozou je potom jedním z nejsilnějších momentů. Velmi zajímavě se jeví i další z nových postav, Pollyn nalezený syn Michael. A Tommy? Stačí zmínit závěrečnou epizodu, dokonaný úkol a především fantastickou scénu u vykopaného hrobu, jenž to vše ukončí. 85% ()