poster

Sněhová královna

 • Rusko

  Sněžnaja koroleva

 • Rusko

  Snezhnaya koroleva

 • Rusko

  Снежная королева

 • Slovensko

  Snehová kráľovná

 • Velká Británie

  Snow Queen: Magic of the Mirror

Animovaný / Pohádka / Fantasy

Rusko, 2012, 80 min

Komentáře uživatelů k filmu (42)

 • MM_Ramone
  ***

  Jeden animovaný ruský snímok s názvom "Snehová královná" som už videl. Natočil ho v roku 1957 režisér Lev Konstantinovič Atamanov. Po viac ako siedmych rokoch sa mi dostal do rúk rovnomenný animovaný ruský film. "Snehová kráľovná" z roku 2012. Oba tieto snímky sú filmovou adaptáciou literárnej predlohy známeho dánskeho rozpravkára Hansa Christiana Andersena. S verziou z roku 1957 som bol veľmi spokojný, takže som jej dal štyri hviezdičky. Novšie spracovanie z roku 2012 ma už tak moc nebavilo, ale tri hviezdičky si zaslúži. ***(6.7.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale mně se upravený příběh Kaye a Gerdy, kdy z kamarádů byli uděláni sourozenci, do děje byl dodán lasicovitý troll a skutečná lasička, k inspiraci se sáhlo do Adély před večeří, Pána prstenů, Jany Eyrové, Jamese Bonda v tajné službě jejího Veličenstva (ve všech případech mluvím o filmech, ne o osobách), v souhrnu líbil. Jako nejlepší z inovativních nápadů pro mě bylo vysvětlení, kde se vzala Sněhová královna a proč to byla taková zlá mrcha. Protože tento včleněný příběh obsahoval mou utkvělou představu, že čiré zlo pro zlo prakticky neexistuje, není-li přítomna duševní choroba, připadala mi ta myšlenka samozřejmě velmi nápaditá.(25.7.2017)

 • Shakers
  ***

  Príjemná rozprávka s ruských končín s produkcie Timura Bekmambetova. Nič prevratne nečakajte, ale príbeh, postavy, hudba, pekne zasnežená vizuálna stránka a slovenský dabing tiež dokážu potešiť. 60% - 3*(1.11.2018)

 • MikeCool
  odpad!

  Animovaný nicneříkající blaf od ruských hovad!(21.9.2015)

 • misterz
  **

  Za veľmi dlhú dobu moja asi najhoršia animovaná rozprávka. Dej upatlaný a zpitvorený do nezaujímavej klišé podoby a veľkej nudy. Jediné čím ma tento animák prekvapil je dobrá grafika. Jasný podpriemer. 40/100(24.1.2016)

 • Slarque
  ***

  Na jedné straně je tu solidní základ klasické Andersenovy pohádky a slušná animace, na druhé za uši tahající český dabing a mor veškeré animované produkce – „leglační žvižátka“ (50%).(23.12.2017)

 • Jeoffrey
  ***

  Postavami, příběhem a atmosférou se mi to líbilo o něco víc než Disney a jeho Ledové Království, které jsem viděl nedávno a to tady ani nezpívaly. Jistě co se animace týká, tak na již zmiňovaného Disneyho to rozhodně nemá, ale i tak byla animace vcelku povedená. Navíc hlavní hrdinka Gerda byla velice sympatická a roztomilá a skřítek (snow troll) Orm byl naprosto super. Zkrátka příjemná pohádka.(15.12.2014)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Je to už dávno, co se u nás na severu objevila sněžná královna........... Nádherná dramatizace, příjemně animované, podmanivý hudební doprovod a "šílená" kamera. CITÁT -Máš hezkou ženu. Ovšem poněkud ztuhlou..............(20.9.2015)

 • BMW12
  ***

  Příběh Sněhové královny asi všichni známe a teď tady máme animovanou pohádku z ruské dílny. Animace je dosti povedená, tam se nedá nic vytknout. Příběhově je to také celkem dobré, řekl bych, že pro děti naprosto ideální. Gerda je sympatická dívka. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami, ale dávám jenom tři, protože ten příběh přeci jen mohl být propracovanější, čímž by se ale také prodloužila stopáž.(4.2.2017)

 • PP66
  ****

  Animace dobrá, hudba prima, škoda vykradených scén z jiných filmů od Doby ledové až po Pána prstenů. Mezi třemi až čtyřmi.(15.3.2015)

 • kaylin
  **

  Není to zlé, ale není to ani skvělé. Je vidět, že se tvůrci pokusili o příběh, který má děj, ale bohužel zůstali u toho, že je to celé takové klišovité a není zde úplně originální nápad. Animace překvapivě není špatná, ale ta zbytečná snaha o roztomilost mi moc neseděla. Celkově spíše takový průměr, až podprůměr.(27.10.2015)

 • metal.storm
  ***

  teraz mám chaos, nie som si istá či si rozprávku o snehovej kráľovnej pozmenili, alebo si ju proste nedobre pamätám. A ani sa mi to teda moc neľúbilo. Ale posledných cca 10 minút bolo veľmi pekných(16.1.2016)

 • silentname
  ***

  Je to fajn, že sa Rusi snažia priniesť svoju animovanú rozprávku a hoci to nebolo nič výnimočné, tak musím povedať, že nebolo to to absolútne najhoršie čo by som videl. Hrdinovia sú trošku klišé, ale myslím si, že majú niečo do seba a rád som sledoval ich cestu. Záver je síce trošku pritiahnutý za vlasy, ale už som videl aj horšie. A animácie... tiež som videl horšie. Neviem sa nad tým rozčuľovať, lebo viem, že tvorcovia sa snažili a dali do toho dávku srdca. Možno nebol dobrý nápad z toho robiť potom sériu, ale na druhú stranu, nemôžem povedať, že by som si ich "Sněžnaju korolevu" neužil. Ale áno, našiel som si tam pár momentov. Nie je to perfektné ani dobré, ale myslím si, že do kategórie okey to spadá. Aspoň pre mňa. Hodnotenie: C+(12.8.2016)

 • Yoshimitsu
  **

  Nenápadná cesta mladé dívenky Gerdy její vtipné, roztomilé fretky Luty a prolhaného trola Orma ke sněhové královně. Dávám 40%(6.12.2017)

 • majo25
  ****

  Veľmi dobrá 3D animácia, ktorá je podporená aj dobre vyskladaným príbehom. Tradičný Andersenov námet je mierne okorenený o prvky, ktoré si pýta dnešné publikum - akcia, humor, sentiment - a tie sú tiež dobre zvládnuté. Nadupaný záver vytvára ešte hodnotnejší zážitok. A v porovnaní s americkou verziou - Ľadové kráľovstvo - ruský animák určite vyhráva. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že animák bol šitý čisto na zahraničný trh, dokonca na ten nakonkurenčnejší - ani nie animáciou, ale celkovým americkým poňatím dnešných 3D animákov; nebyť titulkov v azbuke, ani by ma nenapadlo hádať ruský pôvod.(10.1.2017)

 • ecceHOMMO
  ****

  Pre mňa veľmi milé a pekné prekvapenie, ktoré je trochu (vlastne dosť) iné ako klasická Snehová kráľovná.(31.12.2015)

 • Harapes
  ***

  Pohádka může směle konkurovat animací americkým konkurentům.Ale bohužel slabší je příběh.Vynoří se během cesty za sněhovou královnou spousty postav a ani nejsou tolika vysvětleny a mě přišly i zbytečné a zdržovaly spád filmu.Alespoň trol a lasička trošičku pobavily.(20.12.2014)

 • Chmur
  ***

  Ale tak šlo to. Příběh je takovej podivnej hybrid na motivy Andersenovy pohádky, ale dá se to vydržet. Animace byla, řekl bych, průměrná. Nelíbilo se mi ztvárnění královny a trolla, ale to je otázka vkusu, hádám. Ovšem hlavním plusem je závěr. Celkem jsem čuměl. To mělo fakt grády. Perfektní spojení hudby a akce. Velmi povedené.(11.1.2015)

 • Puol
  ***

  Po technickej stránke sa Rusi celkom vytiahli, aj akčné scény majú celkom grády. Príbehovo sa jedná o taký slušný priemer a nechýbajú ani roztomilé zvieratká. Len táka pytomosť: všimol som si, že takmer všetky ženské postavy majú pomerne vyvinuté poprsie... :).(28.12.2014)

 • shushee
  **

  Stupidita dialogů překročila kritickou hranici..(17.1.2016)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace