Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné. (Falcon)

NinadeL

Brad Bird už v Železném obrovi dokázal, že má cit pro dětské retro příběhy. Země zítřka pokračuje poctou 60. letům a tehdejšímu futuristickému pozitivismu. A stejně jako Zachraňte pana Bankse je příběhem ze skutečné Disney historie. Což už samo o sobě je fascinující. ()

Kaka

Bird se snaží být stejný fanboy hračička jako Abrams, ale zatímco JJ je totální geek a zároveň velmi sofistikovaný tvůrce, Birdovi tady prokluzuje materiál mezi prsty a patlá tak 130ti minutový spektákl horem dolem jen aby to fungovalo. A příliš nefunguje. Kromě dechberoucích triků a rádoby pseudoposlání to nemá vůbec co nabídnout, jen rutinní hollywoodský standart a to je na tak ambiciózní a velkohubě se tvářící projekt přece jen málo. ()

Spiker01

Na první pohled originální dobrodružný snímek o objevování paralelního světa, na ten druhý nuzný, neepický a co víc, nudný snímek, který se více než v Tomorrowlandu odehrává kdesi v amerických prdelákovech. Výprava? Vše podstatné jsme již viděli v trailerech. Je až překvapivé, jak moc na filmu není vidět, s jakým citem k látce přistupoval jinak velmi schopný režisér Brad Bird. Poctivé řemeslo na filmu cítit je, ovšem je asi tak stejně nevděčné, jako stavět osadu v poušti. Tato látka mohla možná uspět před 20ti lety, dnes v době technického pokroku ničím novým nezaujme a pravidelný konzument blockbusterů v Zemi zítřka nic extra záživného krom občasných vtipných gagů nenajde. Letos už druhé podobné zklamání typu Jupiter Ascending...Btw : koho sakra napadlo prezentovat George Clooneyho jako nerudného postaršího strejdu bez jeho obvyklého sex appealu, který by alespoň část naivek do kina nahnal? ... 50%...[26.5.2015_Cinestar_Anděl] ()

castor

Místy to vypadá tak, jako kdyby si to šlapal nějaký neúspěšný pisálek do velkého hollywoodského studia, doufajíc, že tentokrát to konečně vyjde, srazil se s jiným ambiciózním „scénáristou“, papíry by se rozsypaly a (ne)dokonale pomíchaly. Označení spielbergovská rodinná sci-fi dostává slušný úder do citlivých míst, ač cítíme hravost, ač se tu odhaluje fantazie a úchvatný design, není to ono. Nápady jsou, atmosféra taky, ale představa, že bych to chtěl vidět znovu, mě docela děsí. Některé momenty fungují nadmíru dobře, ale mezitím jsou desítky minut, které se táhnou a jednoduše neladí. Ta třetí hvězda je za mladičkou Raffey Cassidy, která je dle mého skromného názoru naprosto úžasná. ()

D.Moore

Jeden z nejfantastičtějších rodinných filmů poslední doby, připomněl mi klasické disneyovské hrané snímky minulých desetiletí a zároveň také současné animáky od Pixaru (aby taky ne, že, Brade Birde). Nevím, co čekali ostatní, ale mám dojem, že šli na film, u kterého nebudou muset zapojit jediný mozkový závit, a zaskočilo je, že by se u Země zítřka měli zamyslet. Je to zábavná propracovaná moralitka s výborně vybranými herci, ohromnou výpravou (burácející Giacchinova hudba a první návštěvy Světa zítřka jsou nezapomenutelné stejně jako scéna s věží) a především s mazanou hrou s divákem, kterého scénář úplně stejně jako hlavní postavy navnadí příslibem místa, kde je všechno možné, ale nezapomene mu připomenout, že musí především něco udělat on sám, aby se do něj dostal. ()

Wacoslav1

Přesně jak jsem očekával, tak tohle mě vůbec nebavilo. Už dle trailerů to působilo jako supernudnej blockbuster pro zvídavá émerická děťátka a přesně takhle to i dopadlo. Jestli je tohle země zítřka, tak jsem teda upřímně rád, že se jí nedožiju. Ze začátku je hlavní téma filmu zajímavě nakousnuto, ale pak totálně nedořešeno. Takže 2* snad jenom za částečnej nápad, občasnou akci a slušnej vizuál. Toť vše.30% ()

Davies182

Po Super 8 dost možná teprve druhý moderní blockbuster, elektrizující krystalickým dobrodružstvím Hollywoodu osmdesátých let. ()

gogo76

Myslím, že Krajina zajtrajška mohla zabodovať podstatne viac. Najviac jej body strháva zbytočná prekombinovanosť i pomerne dlhá stopáž. Svet na Tommorowlande je prepracovaný výborne a nemusel by sa za to hanbiť ani vážny sci-fi film. Prvá polovica filmu mala správne tempo i atmosféru, no s blížiacim sa záverom sa neubránite pocitu, že sa to už naťahuje a všetkého je akosi priveľa. Nedôveryhodný presun do krajiny zajtrajška filmu tiež nepomáha aj keď naoko to vyzerá dobre. Ani G. Clooney to nezachránil, ale uhrali to aspoň na pozerateľný priemer. 60%: ()

pepo

Toto mohlo a malo byť úžasné. Papierovo dokonale postavený projekt (teda až na toho jedného zo scenáristov) pri ktorom sa niečo divné muselo stať. Réžia, kamera, herci, hudba. Všetko je ako má byť ale každá zložka ide iba na pol plynu. Akokeby sa všetci báli, že ak predvedú niečo mimoriadne tak to pokazia a rozhodli sa ísť na autopilota. Výsledkom je, že tomu filmu strašne chýba srdce, čo je základ pre podobný druh filmov odkazujúcim k minulým éram (napr. White House Down alebo Super 8).Aj napriek tomu ma to bavilo. Ten zabudnutý 60 ročný námet je z toho (v dobrom) cítiť. V jednotlivostiach je to totiž báječné. Roboti, atomová hrozby, roztomilá naivita, technické blbinky... Milujem tieto sci-fička z 50. rokov a som rád, že som sa ho dočkal v takto vysokorozpočtovom aj keď bohužiaľ matnom balení. Za mňa aj napriek sklamaniu, že to nie je tak úžasné ako som chcel, relatívna spokojnosť a kľudne si to dám podruhýkrát. ()

Xmilden

Určitě jsem letos viděl více nepodařené snímky než Tomorrowland. Vlastně to zase tak špatné není. Clooney je stále takový sympaťák, který si nás dokáže omotat kolem prstu a o Britt Robertson ještě v budoucnu bude určitě hodně slyšet. Největší problém snímku vidím jak v přístupnosti, tak v nedostatku kulervoucích scén. Těch počítačových výtvorů jsme už prostě trošku přejezení. 60% ()

juta

Podle hodnocení jsem čekal velmi průměrnou scifárnu, ale výsledek byl neskonale dobrý! Opravdu jsem nenašel jedinou chybičku a zdejší hodnocení vůbec nechápu. Děj se mi moc líbil, postavy také, všechno tu sedělo jak by mělo. Tohle mě prostě dostalo a je vidět, že se stále dokáže udělat dobrý film, který stojí za to! ()

Fiftis

Brad Bird nemá núdzu o nápady. Každé jeho dielo je veľká jazda, nešetrí emóciami, tie núkajú hrdinov na milovanie, neraz prekvapí prostredím. Tomorrowland spadá do tejto kategórie, aj pri 125 minútach neustále valí vpred a dokáže vás držať v očakávaní a vrství ďalšie odhalenia. Až pri spätnom obzretí sa začnú vynárať určité pochybnosti a biele miesta v scenári či celom zážitku. Určite sa vám vryje do pamäti atmosféra, tá mieša všetko možné. Nie nadarmo bol pôvodný názov 1952, Tomorrowland má posolstvá ako spred 60 rokov a to pochopíte z finálnej scény. Znalci filmov 80. rokov môžu zase tvrdiť, že takto mohla vyzerať detská sci-fi Spielberga v roku 1985. Old-school štýl i výprava preváži všetko moderné, jedine kamera je moderná, ostatné je až archaické - vrátane hudby. PS: Z Britt Robertson čoskoro vyrastie neskutočná Milfka. ()

Shakers

Trošku som sklamaný. Alebo možno ani nie sklamaný, ale proste mi to nejako nesadlo. Bolo vidieť, cítiť a doslova to kypelo s Tomorrowland, že to robil Brad Bird, ktorý sa vždy prezentuje svojou hravosťou a nápaditosťou. Podobne bolo tomu aj tu a bavilo ma to, ale aj keď postavy boli dobre obsadené nejako ma nelákalo naháňať sa s nimi za ďalšími, dobrodružstvami a nástrahami. Pekná Britt Robertson, pekná hudba a vizuál, ale možno keby to bolo kratšie ma to o niečo viac upúta. 70% - 3* ()

lamps

Podhodnocené.......a to hodně. Poctivá rodinná sci-fi s neokoukaným příběhem, který vzhledem k protlačování dětských protagonistů překvapí seriózně pojatými a scénáristicky šikovně vypointovanými motivy o nebezpečí, které představují samotní lidé pro život na naší modré planetě. Nejde to sice nijak do hloubky a vzhledem k obrazově působivému konceptu nastíněného světa se dá v některých chvílích hovořit o promarněném potenciálu, neboť velkou část stopáže zabírají jen dialogy, ale co je důležité, každý dialog děj někam posouvá a film jako celek působí komplexně, nepřeplácaně a má jasnou vizi, která se nemusí každému zamlouvat, ale mě osobně Brad Bird a jeho vynalézavé a široce přístupné narativní metody imponovaly (pravda s menšími výkyvy) od začátku až do konce. Nečekal jsem mnoho, dostal jsem nejen smršť příjemného herectví ze všech stran, ale hlavně čirou radost z vyprávění, obrovskou touhu zprostředkovat pozitivní příběh o naději tak, aby byla nakažlivá i pro sledujícího.... A já za to děkuji. ;) 75% ()

Pepinec

No ty vole Pepiku, na co jsme to zase jednou přes dvě hodiny koukali? Pan Pták hodil na pánvičku všecko, co našel v lednici a prskalo to až ke mně do třetí řady. Možná se na plátně střídaly vizuálně dokonalé obrázky, ale trhací kalendář já už doma mám, víme? Navíc z kalendáře na mě neteče takový slovní průjem poselství a propagandy boje za lepší zítřky, trvat to o něco déle, tasil jsem z batohu MP trojku. Jo a český dabing? Kdyby bylo stejně kvalitní moje kolo, zahodím ho do pangejtu. ()

Big Bear

Viděno v rámci simply escort missin, protože ač je to k nevíře, dnes je v tom množství stále problematičtější najít koukatelný film pro odrůstající omladinu. Jasně, někdo namítne, že jsou toho všude mraky všech žánrů. No právě! Jenže když se budete pořád cpát hamburgery z Mekáče, poděláte si nejen zažívání a to samé si myslím o Netflixu, HBO  a dalších filmových fast foodech. Ty vám podělají myšlení.  Vše je tam po všech stránkách korektní, přibarvené a aromatizované, až je z toho člověku co ještě pamatuje pořádné filmy v kinech blbě jen se podívá na menu. A tak raději sahám do starších vod, kdy byl svět ještě relativně v pořádku Mám ověřeno nejen na filmech, že onen přelom kdy začala vládnout debilita mohl být tak kolem roku 2010. Tohle bylo točeno 2015  a jelikož mi to nějak uniklo a viděl jsem před nedávnem z filmu zajímavý monolog Hugh Laurieho, říkal jsem si, že to nemusí být blbé. Navíc se to zdálo být po vizuální stránce zajímavé i pro zbytek diváctva, takže včerejší večer patřil Zemi zítřka. Začátek je super a když mladý vynálezce vyleze z klasického autobusu Greyhound uprostřed šedesátých let na  výstavě, chrochtal jsem si blahem... No nevím, zda to bylo právě těch 5 let přes ten rok 2010 nebo něším jiným, film je blbost. Překombinovaná, podivná a zaujal mne z něj skutečně jen ten monolog Hugha Laurie. Ten už jsem ale viděl, takže sledování byl zabitý čas. Docela mne zaujalo, že se v téhle mírně angažované ptákovině objevil i pan Nespresso What Else... Házím dva vodznáčky do obilného lánu . * * ()

Pilda17

Bohužel trochu zklamání. Efekty jsou pěkné, dále už se nedá nic moc vyzvednout. Zápletka nemastná, herecké výkony také nejsou kdovíjak oslnivé a pramálo akce. Chybí tomu šťáva a nějaký náboj. Potenciál na kvalitní dílo by byl, ale zcela nevyužit. Víc než mírný podprůměr se z toho vyždímat nedá .. 4/10 = 45% ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Třetí Tron má červenou

Třetí Tron má červenou

31.05.2015

Když se v roce 2010 objevil sequel kultovní sci-fi Tron, mělo jít o první z několika filmů. Tron: Legacy ale investovaných 170 milionů dolarů překlopilo v "pouhých" 400, takže u Disneyho dlouho… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015