Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

DwayneJohnson

Ano, já říkám ano. Jen houšť a větší kapky, prosím. Něco podobného už tady dlouho nebylo, proto je moje nadšení o to větší. Jednoduchý příběh, který navnadí na začátku a na konci už jede samospádem. Včetně opravdu „luxusní jeskyně“ a porcování pěkně za čerstva. Jak na jatkách, jedna dobře mířená rána a je to, jaký pak copak. A Kurt Russell je bůh. Tak moc jsem ho (se)žral. ()

Campbell

Tak tenhle western mě mile překvapil. Westerny mám rád a hororama žiju a spojení jsem se ani moc nebál protože tenhle tip hororů jsou aspoň průměrné. Nicméně tenhle film spadnul z nebe nic jsem o něm nevěděl a když jsem ho ze zvědavosti spustil tak jsem se dost bavil. Postavy jsou sice naprosto idiotské a jejich chování je fakt na urovni retarda, ale jsou aspoň jakž takž sympatické. Dialogy o které tu jde asi nejvíce protože víc jak 50% filmu jsou dialogy mě bavily. HErci byly uvěřitelní jen Wilsona jsem si nijak nemohl zařadit mezi kovboje. Konec je parádně brutální, scéna s rozseknutím vejpůl byla fakt lahoda. Camea byly příjemné jen nedořešené, třeba to "vysvětlení" co se stalo s Arquettem bylo hodně stupidní. Dal bych 4* ale jelikož mě film opravdu překvapil tak dávám slabších 5*. ()

silentname

Westerny sa roku 2015 vrátili späť a získali si opäť svoje čaro. A myslím si, že nikde to nie je lepšie vidno ako v "Bone Tomahawk." Počas prvej hodiny a pol je to výborná konverzačka medzi našimi hrdinami, ktorí medzi sebou vedú skutočne dobré a uveriteľné dialógy. V poslednej trištvrte hodine sa z toho stane skutočne masaker a myslím to v dobrom. Veľmi dobre spracované scénky, veľmi uveriteľné a všetko do seba začína pomaly zapadať. Myslím si, že tento film je chuťovo z každého rožku niečo. Je to výborný western a rovnako je to aj v závere celkom solídny film pre fanúšikov hororu. Veľmi dobrý výber hercov, najmä Patrick Wilson a Kurt Russel sú skvelí. Nezaostávajú ale ani Matthew Fox a Richard Jenkins. Dialógy sú tu veľmi dobre napísané a jednotlivé scénky, ktoré nám odhaľujú o našich hrdinoch trošku viac. Plus je rovnako skvelé, že Arthur má zranenú nohu a je skvelé vidieť jeho odhodlanie nájsť svoju manželku. Okrem toho musím povedať, že aj režisér vedel čo robí za kamerou a podarilo sa tu natočiť aj vizuálne skutočne výborný film, ktorý si nepotrpí na lacné efekty, ale všetko čo sa deje pred našími očami pôsobí uveriteľne a dotiahnuto. Úprimne môžem povedať, že tento film je skvelý. Ak máte radi westerny alebo horory, tak si určite na svoje prídete. Film, ktorý rozhodne stojí za to vidieť. Hodnotenie: A- ()

Ratemus

Taková nevšední westernovka, už jen obsazení navnadí. Začátek je drsný celkem, poté se seznamujete s postavami, druhá třetina celkem zpomalý, trochu táhlé, ale pořád to jde a není to nuda no a poslední třetina už je fakt brutal, kanibalové jsou drsní a násilné scény syrové, bohužel konec mě tak trochu zklamal. Podle toho, čemu všemu jsem již dal tři hvězdy, tady musím přidat, po dlouhé době pořádný thriller ve westernovém prostředí, u mě spokojenost. ()

cukorek

"Si krajšia než hociktorá z kráv " alebo "som chytrý, lebo som neoženil " Celkom zábavné dialógy, ale na druhej strane trocha narušili vážnosť situácie. Nezdalo sa mi, že by to bolo veľmi hororového charakteru, vlastne celý čas som čakal na nejakú hororovú scénu a nakoniec poriadna bola jedna (pitvanie muža za živa). Určite treba však pochváliť Patricka Wilsona, ale aj K. Russela, ktorý po filme Osem hrozných znovu ukázal, kde sa cíti najlepšie. Nikdy nemal tak dobré filmy ako teraz. Použité režisérske znalosti vrátane hudby sa mi páčili, ale napriek tomu by som prijal menej cestovania a viac rozbehnutej surovosti, či streľby. Ak by mal film úvodných 30 minút a posledných 30 minút tak ho hodnotím na plno. Škoda, že z tohto mraku nezapršalo ozaj poriadne, ale aj tak slušných 80%. ()

Pedestrian

Ten nízký rozpočet je tu trochu znát (jeskyně troglodytů vypadá jako kulisy z českých pohádek), místama na mě film působil i trochu amatérsky (projev Lili Simmons, venkovní exteriéry před jeskyní). Ale má to přesně to kouzlo kultovních filmů, kterým by se i mohl stát. Plus je to přemýšlivé a kdykoliv jsem se nad něčím pozastavil, tak se k tomu film později vrátil (pusa potěšila). Radost sledovat. Pecka. ()

Slarque

Funkční spojení westernu a hororu není zrovna obvyklé, ale S. Craig Zahler na to šel chytře a s citem, takže se mu to povedlo. Hutná atmosféra, důraz na fyzično, postupná gradace i brutální závěr tvoří působivý celek. A přitom vlastně většina filmu stojí na čtyřech hercích, kteří osaměle putují pustinou. ()

eLeR

Tak pán Zahler za 21 dní dokázal natočiť celkom slušný film. Príbeh naozaj nenudí, stále sa niečo deje, aj keď v mierne pomalšom tempe. Herci hrali na jednotku, Russellovi toto nesmierne sedí a Jenkins? ... nemám slov, výborný. Koniec naozaj napínavý, som sa trošku aj bála. ()

Bachy

Ó, žanrovka a béčko, které funguje a udrží pozornost po celou stopáž. A to ještě po takhle dlouhou stopáž. Ačkoliv je fakt, že já prdlajs rozeznám, jestli je to ještě pořád béčko. Vždyť to záběrování s kombinací barev je tak vybroušené. Strašně mile překvapilo, tak vyřiďte, že děkuju <3 Chtěl bych víc těch obrázků v noci a klidně méně kostí z krku vyrvaných. ()

Happens

První film od Zahlera pro mě byl neskutečně vysoko zdviženou laťkou, ale Zahler drží standard a Bone Tomahawk jsou atmosférickým noir westernem. Film je o záchranné akci, kde smrt jde ruku v ruce s životem. Možná by se hodil dovětek, že Tahle země není pro starý, ale jen pro tvrdý chlapy ostřílený životem, ale hrdinů jsou plný hřbitovy. Nechť osud ukáže, kdo přežije v boji s kanibalským kmenem. Herecké obsazení zde sedlo neskutečně. ()

klerik

Som síce fanúšik "romantickejších" westernov (napríklad tých špagetových), ale viem oceniť aj takúto priamočiaru cestu za pomstou či záchranou, ako bola napr. aj SPÁSA. Tomahawk navyše prináša niekoľko fajn nezávislých dialógov (snaha o pripomenutie Tarantina?) a hororové finále je fajn. Náznaky zamotávania sa do klišé sú okamžite uťaté v zárodku (väčšinou výstrelom z pištole), takže jednoduchý príbeh pekne odsýpa. DRAVCI sú jedným z mojich obľúbených filmov a Bone Tomahawk sa im snaží sympaticky priblížiť, i keď s o niečo menej hlbokým pohľadom na indiánsku legendu o požieračoch... ()

Chrustyn

V dnešní době takový menší zázrak, který sice není ani zdaleka dokonalý, ale všechny fajnšmekry, kterým chybí násilí a pravý chlapský film, se jedná o jeden z nejlepších kousků za posledních několik let. Kombinace hororu a westernu je dost netradiční a film rozhodně neděsí lekačkami, na druhou stranu má takovou atmosféru, která dokáže zobrazovanou hrůzu přenést na diváka. Netečou zde hektolitry krve po celou dobu, ale když už k násilí dojde, je nekompromisně brutální a nešetří se zde nikdo. Co filmu nejvíce škodí je jeho délka a celkově pomalé tempo filmu, které je možná cílené, ale diváka může řada scén vyloženě unavit. Ve výsledku se však jedná o obrovské ale zbytečně opomíjené překvapení, které sice není pro každého, ale komu sedne, ten si pochutná. ()

Arsenal83

Úplne o ničom, Pomalé a preto pridlhé. Super začiatok, ale to je ohľadom akcie skoro všetko. Príliš veľa kecov, veľmi málo deja. V globále dosť nezaujímavé a zbytočné. ()

SeBig

Čekal sem větší krvavou řežbu po tom parádním úvodu, koneckonců je to dost dlouhý, ale dialogy dobrý. Za atmosféru, skvěle zahrane vykony, kameru a skvěly konec se začátkem. Cool western, kterej voní originalitou. Takový hills have eyes s kaubojema. ()

classic

Filmová lahôdka, ktorú neodporúčam ľuďom so slabšími žalúdkami a nervami, lebo inak nevstrebú praktiky krvilačných indiánov, ktorí radi papkajú ľudské mäsko ! Excelentné obsadenie, a to tu nemusia byť - najväčšie - “hollywoodske hviezdy” , ale bývalá - jedna hollywoodska STAR, KURT RUSSELL, ktorý ma presvedčil, že je stále skvelým hercom, k nemu sa pripájajú a dopĺňajú - výnimočné KVARTETO - Patrick Wilson, ktorý má skúsenosti so všelijakými experimentami, Matthew Fox, je známy z kultového seriálu - LOST, a dokazuje, že je dobrý herec, rola jemu ušitá na mieru a Richard Jenkins, je mi taktiež - známy herec, tu je trochu zamaskovaný, ale povedal by som, že vďaka nemu je film - taký parádny. Perfektná - sugestívno - autenticky prepracovaná KAMERA, to je vskutku luxusný zážitok, po pár scénach, som vedel, že sa budem kochať krásnou - brutalitou. Naozaj - kvalitné prevedenie do terénu, v ktorom kvarteto, na čele so šerifom, sa vydáva na záchrannú misiu do divočiny, vystopovať - brutálnych indiánov, ktorí si zgustnú na krviprelievaní... Réžia by mohla byť trošku dynamickejšia, ale nemám takmer žiadne výhrady, lebo som takmer nedýchal. Najlepšia časť filmu, je záverečné zúčtovanie v ich teritóriu, ale podotýkam, že dianie - predtým, nijako nekazí výsledný dojem z filmu, ktorý sa stáva pre mňa - veľkým prekvapením a ojedinelou RARITOU, aká by sa mohla ešte - niekedy v budúcnosti - objaviť. Trošku - inej brutality a extrému, na plátne - nezaškodí... Dúfam, že ešte budem počuť o režisérovi a scenáristovi - zároveň, i hudobnému skladateľovi - Craigovi Zahlerovi... ()

korbitch22

No tohle mě akorát nasralo. Ze 4* to postupem času spadne na dvě, lepší, ale tři nedám ani náhodou. Začíná to dobře, drsný styl, slušné dialogy a perfektní herci kteří je vedou. Pomalejší styl mi nevadil, naopak...prostě western. Jenže Zahler dělá chyby, ve svém dalším filmu jich taky nasekal pořádný kartáč, ale tady to nejde odpustit. Postupem času stále více otravný Foxx zastřelí dva Tacos, nejspìš zloděje a oni nedrží hlídku, načež je samozřejmě oberou a od téhle pasáže už se mělo stříhat, co scéna, to nuda a vábení rychloposuvu. Když dojde ke konfrontaci, během pár vteřin jsou dva statní chlapi a jeden dědek vyřízení...aby je o pár nudných minut dál protnutných jednou chutnou porážkou bujného jinocha sám vykosil plazící se kripl. Konec totálně na vyliž prdel. Místo finálního twistu tři výstřely do ticha bez toho, aniž bysme viděli toho neuvěřitelnýho dobytka v akci a manželka totálně na přesdržku, totálně nafrněná, bez jediného emočního otřesu a ješte odmítne políbit manžela, který se kvůli ní doslova plazil x dní a málem přišel o nohu, protože měl v puse píšťalku co Trodlodytovi vyřiznul z krku...takže si nejdřív musí vypláchnout pusinku a pak teprve dostane hudlana a pak střih a "writen and directed by Craig Zahler". No to bych se posral. Trodlodyt je hlavně pan žežiSér, když vyblije takovou scénáristickou sračku a z manželky udělá neskutečně nesympatickou píču a já padám na dvě hvězdy, bliju pln hněvu ve dvě ráno tenhle koment a lituji, že jsem si radši nepustil xboxy. Zajímavý námět co se pronudí ke kretènskému konci. Vikingové s Banderasem jsou proti tomu ultimátní námrd. Zahler díky bohu v dalším filmu tolik debilit nenapáchal i když měl taky nutkání dělat ve scénáři příšerné kokotiny, ale aspoň to nebyla nuda. 49%. ()

Marze

Varování : Tento film není pro slabé povahy a především žaludky. Bone Tomahawk je další z řady netradičních westernů a připojuje se k nedávné "renesanci" westernového žánru. Ale na rozdíl od takových filmů jako The Homesman nebo Slow West nebo i staršího kousku Opravdová kuráž jde zase jinou cestou. Novinkou je zde použití hororových prvků, které byste v uvedených kouscích nenašli. A kanibalismus už tuplem ne. A právě kanibalismus zde hraje dost důležitou úlohu. Přesto nejde o horor, ani o westernový horor. Bone Tomahawak je spíše western s hororovými prvky. Drží se velmi věcného, ale soustředěného způsobu vyprávění.Rozhodně se nedá o Bone Tomahawk tvrdit, že by se někam pospíchalo. Film má něco málo přes dvě hodiny a Zahler sází spíše na pozvolně plynoucí jízdu mužů pustinou, až má divák pocit, že si vyjeli na výlet. ()

mat.ilda

Slušná přehlídka charakterů, ustálených slovních spojení i praktikujícího feminismu - tedy na dobu soudce Beana... no a o mnoho, mnoho dialogů později se děj rozvine takovým způsobem, že by s ohledem na žánr zaskočil i Roba Zoombieho, který by si poté u S. Craiga Zahlera rád zaplatil pár hodin doučování v oboru násilnických fantazií... na druhou stranu, kdo byl někdy u domácí zabijačky, moment překvapení by jej měl minout - přesto, nějak vám to nebylo totéž! Zvláštní pozornost si zaslouží make-up a kostýmy... no, i když kostýmy, snad jenom ten make-up :-)... ačkoli, u dobře živených a vyskákaných lidožroutů bych čekala mnohem hezčí zadky. Krom mírně nadprůměrného zážitku z leknutí nabízí Bone Tomahawk něco survivalových tipů v případě srážky s podobně zaměřenou kulturou - vlastní, vyjímatelná protézka výhodou, ateismus překážkou :-) ()

MontyBrogan

Kto by povedal, že toto je film režijného debutanta. Ale vlastne prečo aj nie? Veď o to viac nahromadeného talentu sa tu mohlo prejaviť. Výborný scenár, ktorý robí z tohto westernu nezabudnuteľný zážitok, dodáva postavám životnosť, pretože nám umožňuje spoznať ich do takej hĺbky, že si k nim vytvoríme plnohodnotný vzťah. Čiže hlavne skvele napísané postavy, no zábavné dialógy im zdatne sekundujú. Jediné, čo mi tu chýba k dokonalosti, je možno trochu uveriteľnejší charakter každého z ústrednej štvorice mužských hrdinov. Môže sa zdať, že si to s vyššie napísaným odporuje. Opak je však pravdou. K postavám si dokážeme vytvoriť vzťah práve preto, že sú také sympatické a dobre napísané aj stvárnené. Všetci spomínaní mi na druhej strane pripadajú prehnane čestní, inteligentní a zároveň dobrosrdeční, aj keď najmä v prípade Matthew Foxa sa to tvorcovia snažili zakryť prostorekosťou a chladnou nekompromisnosťou. No keď je treba, zachová sa nakoniec ukážkovo správne aj on. Jasné, takí ľudia môžu existovať, ale štyria naraz v jednom mestečku, to je na ten nehostinný divoký západ, ako ho poznáme z iných filmov, trochu veľa. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)