Znovuzrozeni

• Francie Les Revenants (více)
Mysteriózní / Horor / Thriller
Francie, (2012–2015), 14 h 26 min (Minutáž: 50–60 min)

Hudba:

Mogwai, Jeff Russo

Frédéric Pierrot, Samir Guesmi, Guillaume Gouix, Anne Consigny, Clotilde Hesme, Céline Sallette, Pierre Perrier, Ana Girardot, Jérôme Kircher (více)

Série(2) / Epizody(16)

V malom francúzskom horskom mestečku, ktorému dominuje umelé jazero s obrovskou priehradou, sa stane zázrak. V uliciach sa začnú objavovať ľudia, ktorí sú už roky mŕtvi. Mestečko tak čaká náročná úloha začleniť domnelých mŕtvych späť do spoločnosti a zároveň prísť na koreň toho, čo stojí za týmto neuveriteľným fenoménom. (Arsenal83)

cachina

Francouzská seriálová pecka, jenž také získala nominaci na Emmy. A to zcela po právu. Adaptace stejnojmenného filmu z roku 2004 vypráví o návratu mrtvých mezi živé. Hororové téma natočené ne úplně čistě hororovým stylem. Jedná se o tzv. demografický určený typ seriality, kdy je makrosvět omezen na určité území (zde dokonce je to doslovné - postavy se nemohou dostat pryč z onoho místa). V tomto případě se nacházíme v horském městečku, nad kterém se tyčí vodní přehrada. Seriál sází na pomalejší tempo a mrazivou atmosféru, při které dostanete příjemnou husí kůži. Tvůrci se zaměřují především na postavy, jejich jednání a osudy. Seriál sestává (respektive první řada) z osmi dílů, jenž jsou po většinu věnované jednomu z hlavních hrdinů (jednotlivé epizody také nesou jejich jména). Postupně odkrýváme jejich minulost. Ne ale všechny postavy jsou vztahově propojené. Jen některé pojí relační vztahy. Vše je natočeno stylem, jenž na sebe nestrhává pozornost, čímž se divák může zaměřit pouze na dění v městečku. Kriticky příznivě přijatý počin ukazuje, že k filmovému zážitku není zapotřebí velkorozpočtové akce, ale ,,stačí" mít vynikající scénář, jenž pokládá mnoho otázek, ale mnoho z nich nezodpovídá. K tomu ještě přičtěte úžasný hudební doprovod a pro mě Les Revants znamená jeden z nejlepších seriálových děl posledních let. ()

DavidS.

Všechny mysteriózní seriálové záležitosti poslední dekády mají stejné jmenovatele - zajímavou premisu, řadu neslučitelných indicií a absenci uspokojivého jednoznačného závěru, který je dán nedostatkem scénáristické odvahy a umu dotáhnout náznaky do originálního konce... ()

Corpsegrinder

Hm tak tohle ne. Žádná pecka se nekoná, seriál je ošklivě vypadající, nudnej a nezajímavej, a to mám tyhle mystery tajemnosti hodně rád. Nebavil jsem se. ()

Disease

Co se týče atmosféry, je přirovnání k Twin Peaks OK, stejně jako k Trierovu Království (ovšem bez humoru). Případnou další sérii bych celkem rád zkouknul, ale nedovedu si tak úplně představit. o čem by byla, když je příběh relativně elegantně uzavřen (vztahy mezi mrtvými a živými obyvately dvojměstí?...) ()

Ixbalanke

Musím se přiznat, že tohle mě hodně vtáhlo. Řekla bych, že hlavně díky sugestivním hereckým výkonům a ksichtíkům herců. Velmi přirozeně natočené. Hudba minimalistická. A děj často hodně nečekaný. Ale podobnost s Twin Peaks v tom teda příliš nevidím... Celou dobu jsem to viděla na ****, pátý díl mě přesvědčil o *****. Těší mě, že se to nezvrhlo do plytkosti a brutalita zůstala až do konce. Výborně neuzavřený konec, pesimistický. ()

dosig

Konec trochu přitažený za vlasy, nicméně velmi dobře udělaný mysteriózní seriál. A to přesto, že chovám averzi vůči francouzským seriálům a filmům obecně. Městečko Twin Peaks jsem zatím celé neviděla (kill me now), takže nemám s čím srovnávat. A to je možná dobře. V neposlední řadě seriál skvěle doplňuje hudba Mogwai <3 Více takových seriálů a méně sraček z Ameriky, pretty please ()

Illy

Pomalé (pro někoho určitě unylé), spousta otázek, málo odpovědí. Rozhodně seriál pro mě, příjemně mrazivé a nadstandardně natočené a zahrané. Úvodní titulky jedny z top co jsem kdy viděl. Bude další série a já se fakt těším. ()

nessbeal

Seriál sa odohráva v malom horskom mestečku vo Francúzsku, kde sa odrazu jedného dňa zjavia ľudia, ktorí zomreli. Bez toho, aby o svojej smrti vedeli sa jednoducho vrátili do svojho starého života. Vrátili sa v hmotnom stave, nie sú teda duchovia, ale dalo by sa povedať, že istá obdoba zombie. S tým rozdielom, že stále vedia artikulovať a necítia túžbu vrhnúť sa na svojich blízkych a dať si ich na obed. ()

gonga

A uvidím celou sérii a nikoliv to, co za celou sérii vydávají , pak budu snad hodnotit výše. A nebo taky ne. Protože toto nebyla první série, to byl seriál utnutý v půlce. Pouze otázky a téměř žádné odpovědi a minimum náznaků. Plus jim to tam logicky moc nesedí, nechci rozebírat kvůli spoilerům. ()

Juliane

Seriál je výjimečný zejména skvěle napsanými postavami, taková přirozenost se obvykle nevidí. Dalším plusem je výborná hudba a půvabné úvodní titulky. ()

edie sedgwic

Do kategorie hororov by som tento serial urcite nezaradila. Plynie velmi pomalym tempom a "lakavych" momentov je tam naozaj minimum. Vzdy si rada pozriem iny ako americky serial a tento ma skutocne svoje kvality. Prekazal mi len fakt, ze k niektorym otazkam sa pribeh vobec nevrati a ostanu bez odpovede. Prostredie zapadakova este umocnuje atmosferu, dej sprevadza tajomna hudba a viacero pribehov, ktore sa postupne prepajaju vytvaraju zaujimavy mysteriozny serial, ktory urcite odporucam. ()

Ben Nevis

Zajímavá zápletka, znepokojivá hudba, ale musím ubrat hvězdičku kvůli konci, kde se nic nedořešilo a zjevně se čeká na pokračování. Kdyby bylo pokračování příští rok, jak je dobrým zvykem, ještě by se to dalo uznat, ale tenhle typ seriálu není připraven a několikaleté čekání, během níž diváci zapomenou detaily a herci (hlavně dětští) zestárnou. Druhá sezóna 40%: Jak jsem se obávala, po víc než roce od sledování první sezóny jsem se nechytala. Navíc se tam nic neděje, všichni jenom kecají a mrtví postávají... ()

miawallacova

konečně seriál, který není úplně prostoduchý. Zombíci v městečku Twin Peaks, trošku lesbismu, občas nějaké to pojídání vnitřností.... Příjemná Francouzská změna od Emerického stereotypu. Jediné co mi ruší divácký požitek jsou občasné zvláštní chování herců. Ale Francouzi, asi řeší kritické situace jinak :) Navíc tísnivá atmosféra posledního dílu na mě opravdu dolehla! Bravo! ()

mudvayner

Co když se mrtví vrátí do našich životů? Ne, nejedná se o další ždímání dnes tolik populárního zombie žánru. Minisérie Les Revenants dle stejnojmenného filmu z roku 2004 je francouzskou odpovědí na dnes již kultovní seriál Twin Peaks Davida Lynche. Ač tedy námět není nikterak převratný či originální, dokáže zaujmout. Napomáhají tomu dobře vybraní herci s uvěřitelnými výkony, ale především umně vytvářená atmosféra, která městečko v horách utápí ve vlhké, mrazivé mlze. Právě ona citelná chladnost seriálu je jedním z hlavních pozitiv. Nezanedbatelný a skoro až zásadní vliv na celkové vyznění má pak nepopiratelně vynikající soundtrack, o který se postarali nám dobře známí a námi velmi milovaní Mogwai. Jejich schopnost utvářet nálady a skládat úžasnou hudbu pak dělá i ze samotného soundtracku kvalitní album, které bez sebemenších problémů dokáže obstát a především potěšit i samo o sobě. #### Napsáno pro www.marastmusic.com ()

danny_21

První polovina tohoto zajímavého franzouského duchařského seriálu mi nedala spát a moc se mi líbila. Druhá polovina se už začala táhnout a z nadějné záležitosti se v druhé sérii stal natahovaný nesmysl. Velká škoda hergot, nemrtví nemusí nutně děsit svým prohnilým vizuálem - 50 % ()

BodlinkaV

Naprosto skvělé výkony všech herců umocňují zajímavý děj, který je plný napětí a tajuplných překvapení. Seriál splňuje očekávané a přináší přesně potřebnou dávku toho nečekaného, skvěle hraje na emoce a nutí diváka sledovat každý díl téměř bez dechu. Velmi oceňuji poutavou a vizuálně skvěle ztvárněnou úvodní znělku, stejně tak podkreslující hudbu. Doporučuji vidět ve francouzském znění. ()

Skatemurai

Mysteriózní příběh, super kamera, krásná příroda, atmosférická hudba, nádherné ženy a děti co vyvolávaj bad tripy! Nejlepší kombinace. ()