Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

aliaska

Náhodou bola som dosť dlhu dobu zvedavá na tento film...a nesklamal ma,ale ani neprekvapil.Herci boli úžasný...nie bez chybičky...nie úplne dokonalý...ale musím sa priznat...bola som nejaký ten čas pri sledovaní toho filmu nadržaná😀😀😀a verím...že niesom jedinna😘😀😀.A myslím si...že človek ak miluje...ak miluje tak velmi ako miluje ona...tak je ochotná urobit čokoľvek pre partnera....ale taktiež musí dostávať...aby všetko fungovalo ako má.A verim...no myslím si...že každý z nás ma nejaký sen...predstavu..túžbu v sexe...ale nie každý si to prizná....lebo boji sa ako to ten druhý vezme.Ale pri predstavách mozme predsa ostat a snivat cely zivot😉😉😉 ()

Darren98

Při monumentálním omezování významu a veškerého smyslu příběhu na předvádění konkrétní erotiky, skutečným znakem mizerné kvality je neuvěřitelná absence závěru. Šedivá část ságy nemá závěr, scény jednoduše přestanou pokračovat. ()

PeamMr odpad!

,,To bude úžasný film. Na to musíme jít.".. slyšel jsem pátého února v centru našeho hlavního města.. nejspíš nějaká dvacetileta namyšlená kravka. Zvědavost ale u mě i tak vzrostla, když o tom tak každý mluví a já tak rád dávám odpady.. ,,Jestli to přežiju, přežiju už snad i smrt.".. říkal jsem si někdy ve sté minutě. A doopravdy - z těch posledních 24 minut se stala nejdelší půl hodina v mém životě. Nevím, čím to může být. Nevím, kdo je větší kráva, jestli E.L. James nebo Sam Taylor-Johnson. Asi obě dvě. Měl jsem jít na Babovřesky III. Mám chuť jim jít udělit pětihvězdu. Hned. Teď. ()

JirKrato

Herci - 4/5, Emoce - 5/5, Kamera - 4/5, Hudba - 4/5 = za mě nějakých 85% 43% - 1540 hodnocení - 196 fanoušků ( 14.2.2015 ) ()

MikeeTheory

Humbuk kolem filmu a knížky je naprosto ZBYTEČNÝ!!!! Většinu extrémně negativních kritiků beru spíše jako pózery, kteří "hejtují" už z principu, bezmezné fanoušky zase jako zvrácené osoby s dost podivnými choutky. Nesouhlasím zkrátka ani s jednou stranou. Není to ani průser, ani průlomové dílo. Jen film, který se snaží. Komentář k hudbě: Dannyho jsem si tak nějak nemohl v tomhle filmu představit. Jenže skladatel ukázal, že jeho hudební fantazie nezná mezí. Hudba nejen, že snímek dokonale doprovází, ale ona ho i neuvěřitelným způsobem povyšuje. Žádný kýč, ani přecukrovaná romantika! Tohle je ohromně působivý soundtrack, který chytne za srdce a který si budete pamatovat. Díky němu dávám jednu hvězdu navíc. ()

BazzoxCZ

Před kinem jsem se odprostil od všech předsudku které mi byly vnuknuty ostatními uživateli CSFD a snažil jsem se na to dívat jako na další řadový film. Jako své kvality to má ale postrádalo to děj a abych řekl pravdu snad nikdy se mi nestalo abych v kině už chtěl ať už film zkončí... Nečetl jsem knihu ale lituji všechny co ji četly a pak šli na to do kina jelikož to muselo být zklamaní ješte vetší .... ()

Ydrosten

Zajímalo by mne, kolik chlapů zmlátí svoji holku, když přijdou domů z takového filmu, a na NÍ jde vidět že je z toho celá hotová ( i hotová ) a nabudou tak mylného dojmu že jí mlácení vlastně dělá moc dobře. // Kniha leží na stolku na straně partnerky. Číst ji nebudu, protože mi tato látka - romantika - nikdy nepřipadala zajímavá. -- " -- O filmu : Je to prostě pro jinou cílovou skupinu než pro tu, která na to do teď chodí. Divím se tolika lidem, že jsou ochotní utrácet peníze za kino, jen aby to mohly ohodnotit odpadem a přidat upocený komentář plný nenávisti k autorce. Každému se ale líbí něco jiného, takže Grey je uchylák, Anastasia má ráda bolest a 80% chlapů se udělá při pohledu na silikony Pam Anderson. To se může nazývat třeba silikonofilie. Co musím uznat i Já - který nečumí na porno ( i když mi to stejně nikdo nevěří ) tak erotické scény, byly určitým způsobem vzrušující, hlavně kvůli Dakotě Johnson, která ač se to na první pohled nezdá, je docela hezká holka. Sexuální praktiky jsou pro někoho úchylné, pro jiného znamenají životní cestu ke spokojenosti, takže házet kameny kvůli tématu mi nepřijde fér. Herecké výkony byly asi na stejné úrovni jako jsou v jiných romantických filmech, takže ani tady se nejedná o bůhví jaké oscarové výkony - hlavně kvůli tomu že se tu všichni tváří šťastně, vesele, mluví spolu jen hezky a mazlivě atd. ¤¤¤¤ Plivat na to nebudu. Je to určeno pro jinou generaci než jsem Já a vidět jsem to chtěl jen proto, abych se konečně dozvěděl co rozpoutalo tak vášnivé debaty napříč internetem. Na odpad to není, a tak dám 1 hvězdičku za pár zajímavých scén ( ano, myslím tím ty zajímavé scény s Dakotou Johnson kterou jsem začal považovat za jednu z těch sexuálně přitažlivých žen. Tu hvězdu, si za to že je hezká, přece jen zaslouží ) ()

mourinho

Nezatížen znalostí románu E. L. Jamesové, vidal jsem se jednoho nedělního odpoledne do kina na PADESÁT ODSTÍNŮ ŠEDI - snímek, jehož knižní předloha se stala pro řadu žen bestsellerem a který i dva týdny od své premiéry stále plní jeden kinosál za druhým. Jelikož dosavadní hodnocení budilo spíše rozpaky, nazval bych své očekávání raději zdravou zvědavostí. Ono se totiž, ať si říká kdo chce co chce, jedná o téma poměrně zajímavé a neotřelé nejen v subžánru romantických dramat. To by se ale paní režisérka musela umět odvázat, nedržet se pevně stanovených norem a pořádně přitlačit na pilu, nabídnout divákovi trochu té kontroverze. Námět k tomu doslova vybízí, jenže tady se bohužel hraje na jistotu, pro kino, pro zisk, s ústřední myšlenkou hlavně nepobouřit konzumní publikum. Otázkou zůstává, zda právě tato opatrnost nakonec celý projekt nezabije. Jak řekla jedna moje sličná kamarádka, s kterou jsem ono "romantické dobrodružství" absolvoval, "...u té knížky si můžeš představit tolik věcí...". No jo no, mít tak možnost její představy promítnout na plátno, zřejmě by to bylo za pět... ()

kerkulka

Knihu jsem jen nakousla a raději zahodila, jelikož to bylo horší jak projít si lobotomií. Slohová forma na úrovni max. desetiletého děcka. S tímto očekáváním tedy o výsledku mohu říct, že byl velmi milým překvapením, to je snad poprvé, co film s přehledem předčil knihu. Dakotě jsem to všechno docela i žrala, v té roli se mi fakt líbila, ač teda v erotických scénách (od kterých jsme asi všichni čekali trochu víc, i když i tohle stačilo, aby se po sobě 3/4 už tak ucicmanejch párů v sále nevrhlo) mohla trochu zvolnit. Jamie se jí sotva dotkne a panenka už se svíjí v orgasmu. Mrzutý byl také fakt, že ač Dakota odhalila prakticky všechno, z Jamieho bylo vidět jen to šílený křoví, grrr. Vsadím se, že většina dam to pomalu obrečela). Průzkum obou džunglí tak pak trochu ubíral na erotičnu, ale třeba se dočkáme i druhého, snad oholeného, dílu. Asi bych dala 2*, ale Jamie je holt i tak fešák.) Mimochodem, další velké plus za soundtrack! ()

Mahoney.

Musím dať 5*, možno ani tak nie za film ale minimálne za knihy. Jednoducho všetky tri knihy ma bavili, nemôžem si pomôcť. Niečo na tom bude že chlapi pozerajú porno a ženy čítaju fifty shades :D. neviem.. Film ma až tak nezaujal ale to možno aj kvôli obsadeniu. Film je presne ako z mojej hlavy, keď som čítala knihu až na Christiana. Christiana som si predstavovala ako Matta Bomera, ale aj Jamie je fajn, myslím si že sa snažil to zahrať najlepšie ako vedel. Anastasiu som si vo svojej fantazii predstavovala ako Emmu Stone, neviem prečo, ale asi pre to že nepatrí medzi tie super sexy herečky ale aj napriek tomu je krásne svojím skromným spôsobom, Dakota Johanson je niečo podobne. Celkovo som spokojna film je podla mňa tak na 50%, ale 5* je za knihy. ()

anavi.92

Knihu jsem četla a neohromila mě tak jako většinu čtenářek. Říkala jsem si, že dobří herci, hudba atd. ten „děj" třeba nějak podtrhnou. Což o to - hudba skvělá, velikým překvapením byly i relativně povedené erotické scény (herna), ale toť vše. Herci hráli zcela jiné postavy, než byly v knize, a nejiskřilo to mezi nimi tam, kde mělo (hned první scéna s interview). Scény vytržené z kontextu, takže najednou spolu byly tam a najednou zas jinde, a nebýt knihy, tak bych z filmu nepoznala, o co jim mezi sebou vlastně jde. ()

Gaia.M

Ze svého vlastního přesvědčení jsem se na film dívat nechtěla. Bytostně nesnáším tyhle velké hity, kdy celý svět šílí a každý to nutně musí vidět. No, nakonec jsem se přidala k davu a na film se koukla. A musím říct, že díky mému skepticismu jsem nakonec byla mile překvapená a film se mi docela i líbil! Nejde vůbec o intimní scény, spíš mě zaujala ta chemie mezi postavami, ta jejich změna. Ač měli oba své zásady, tak nakonec oba polevili a zjistili, že jsou pro sebe tak důležití, že změna za to stojí. No, uvidíme kam to bude dál směřovat. Knihy jsem nečetla. ()

korok

Rozhodně to není film, který by si zasloužil téměř všude takovou propagaci jakou má. Tváří se to odevšad jako něco co musíte vidět ale já bych řekl, že ne - nemusíte, o nic zásádního nepříjdete. Pro mě prostě a jenom obyčejná tuctovka o vztahu muže a ženy a jejich rozdílných pohledech na sexualitu a zvláštních choutkách pana Greye. Nic víc nic míň. Knihu bych teda nečetl, po shlédnutí filmu si myslím, že by to byla ztráta času. Stačí bohatě dvě hodiny v kině. Ale nelze upřít výborný herecký výkon Dakoty Johnson. Ta to zahrála tak přesvědčivě, jakoby Jamie Dorman byl jejím skutečným vysněným idolem. Chápu zdejších mnoho, řekl bych až příliš negativních komentářů a hodnocení, pramenících z přehnaného očekávání a taktéž přehnané propagace filmu. I teď při psaní tohoto komentáře, se mě ze tří stran PC obrazovky snaží upoutat reklama "Ve znamení šedé" na nějaké erotické pomůcky. Ale myslím, že koukatelné to bylo. Nicméně k dalším dvoum dílům trilogie, pokud budou zfilmovány, jakože asi ano, by se mělo přistupovat s rezervou. ()

Rockerman

Mnoho povyku pro nic! V době, kdy si každé malé dítě může najít na netu nějakou pornostránku, už nelze šokovat ve filmu nějakými netradičními sexuálními praktikami. Nutno přiznat, že právě ty erotické scény jsou to jediné, co může zaujmout. Jsou totiž natočeny velmi hezky a působivě, což je dobrá deviza erotického filmu. Jenže jinak je to něco mezi telenovelou a romantickým filmem typu "Rosamunde, Danielle nebo Inga". Ale v těchto srágorách je ještě jakýs takýs děj, u "Šedi" to říci nelze. Jalové dialogy plní funkci vaty, která vyplňuje čas a prostor mezi dvěma souložemi nebo sexuálními hrátkami. Překvapivý závěr otvírá možnost pokračování, protože tak to přece skončit nemůže, to by bylo proti duchu tohoto žánru. ()

merigieren

přeslazená ptákovina, prakticky jde jen o romantický sbližování hezký holky a chlápka, co furt prohlašuje, jak je nebezpečnej a tajemnej, ale jinak se tam jen hladí a občas trochu zavážou oči ruce, nic děsivýho. A jelikož jediný smysl filmu je sex, tak je to docela nuda, ani porno ani film, něco hloupýho mezi. A ten konec sem nepochopil, on ji stříská, ona v pohodě počítá a když je po všem, tak ho s brekotem opustí. ??? náhodně sem se k tomu dostal po druhý (2017) a po 8mi minutách sem začal brblat, po 15ti sem si chtěl vzít dort se sádlem abych ukončil své trápení. (což pochopí jen žlučníkář :-)) ()

Luk Skywalker

Název filmu sedí jen bych tam jedno slovo přidal, protože to bylo 50 odstínů NUDNÉ šedi. Podle propagace film, který musíte vidět, bo nabízí kontroverzní téma, podle traileru to vypadalo na jen trochu jiný romantický film, nakonec ani jedno. Romantické to je cca 45 minut, pak je to jen drama, které je k uzoufání nudné. Hlavní postava až moc naivní a orgasmicky vzdychá dříve než se ji vůbec dotkne a pak ten neukončený závěr - SPOILER: 6 ran a Anča s ním skončí, přesto před tím dostala více mrskání, o intenzitě se dá spekulovat. KONEC SPOILERU. Dále, že chybí pár scén z traileru, to někdy u filmů bývá, ale ty divné střihy v erotických scénách (možná jsem měl nějaký divný release filmu) za to střihači namlátit nějakým pořádným bičem z filmu. Dakotu Johnson nechválím (za to nereálné vzdychání to měla vážně ve scénáři nebo vlastní iniciativa?!), to spíš byl uvěřitelnější Jamie Dornan, zbytek je prakticky komparz. Pobavila scéna, ve které Grey nakupuje u Anči v kutilství pár pomůcek ke své zálibě. Další díl rozhodně bez mě. ()

Ombak▼Penari

Tohle je prostě film pro dámskou část publika. A hlavně pro tu znalou předlohy. Ctím vcelku jejich názor, já to shlédl čistě ze zájmu proč je kolem toho takové haló a ještě ani předlohu neznám. Musím ale říct, že natočené je to pěkně blbě a zahrané také. Neverohodně na mě působila jak zamilovanost její, tak touha jeho a vývoj už obojího naprosto nevěrohodný, s čímž mám ale problém u jakýchkoliv milostných linek dost často. Jamie Doman je herecky celkem ještě snesitelný, ale pánskou část publika nemá absolutně čím zaujmout, mohl bych jmenovat tucty zajímavějších filmových milionářů a lamačů dívčích srdcí, kteří ve filmu něčím zaujmou i mužskou obec (jakože takový bych chtěl jednou být!), dokonce včetně Edwarda Cullena z Twilight. A pokud jde o Dakotu Johnson...přihlédnu-li k donekonečna skloňované erotické stránce filmu, tak musím říct, že Dakota by mě nedokázala rozpálit ani po dvou letech na samotce.Nevím, proč by se pro Domana měla zrovna ona stát to pravou femme fatale. Tím pro mě padá i tato významná stránka filmu. Mám z toho úplně stejné pocity jako z Twilightu - něco na tom asi musí být, ale já to v tom nevidím ať se snažím sebevíc.Dámy holt prominou. ()

Evander

Na tento film se ze všech stran snáší úplně zbytečná kritika... Padesát odstínů šedi je bežné romantické béčko, které od ostatních odlišuje snad jen obrovský rozpočet a možná malinko tajemný příběh, což pro mě, jakožto diváka, je jedině ku prospěchu věci. 65% ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva