Maskott

Keďže som asi jeden z mála stvorení mužského pôvodu ktorý z nadšením prečítal aj celú knižnú trilógiu, môj názor sa nezhoduje z vätšinou "Odpad-líkov". Zo začiatku by som rád upozornil na to že pre nečitateĺov knihy sa vo filme mohly objaviť záhadné situácie (viz. p. Robinsonová o ktorej vo filme nepadla ani zmienka až pokial Anastasia ju zázrakom nespomenula) a dalšie veci ktoré pochopitelne sa nezmestili do 2 hodinovej snímky 650 stranovej knihy. No napriek tomu to Johnson krásne zvládla a nespravla z toho úplne porno ale príjemnú romanticko-erotickú drámu z občasními komickými scénami pri ktorých sa celé kino dokázalo pousmiať. Hudba mi bola známa už pred zhliadnutím snímku a zakomponovaná v snímku bola výborne teda tam sa nedalo čo vytknúť, Beyoncé to prespievala veľmi krásne a precítene. Jediné čo mi kazilo dojem pri pozeraní boly 3 ženy po mojej ľavici ktoré sa celý film chichotali/ochkali/vzrušovali aj keď bolo zjavné že vedia čo nasleduje. Osobne sa veľmi tešim na ďalšie 2 snímky ktoré viem že budu ešte lepšie a plnšie. ()

Lilien

Tak kniha sa veľmi pokaziť nedala, a jemne erotická dvojhodinová romantika príjemné ubehla. Obrovské, obrovské plus je soundtrack a hudba Danyho Elfmana ()

skejpa

Podle me je smutny, ze to lidi alibisticky odsoudi, aniz by to videli nebo delaj machry a daj odpad. Podle me to vubec nebylo spatny. Jedine co mi vylozene vadilo byl ten useknutej zaver (a absence jakehokoliv jineho noveho vozu nez audi). 3.5 hvezdy a za ty odpady to da celkem na 4. ()

playboy_05

Z hovna se hold bic uplest neda, takze tady je od zacatku videt, ze film tahne ke dnu ta srackoidni predloha. Ale stejne se nemuzu zbavit dojmu, ze to mohlo byt natoceno lepe. Film jako takovy se nema moc o co oprit, prakticky nema zadnou ustredni dejovou linii, spis jen hodinu a pul dlouhy prolog, potom nekolik spatne navazujicich scen, ktere maji vzdy absolutne stejny prubeh, a nicotny zaver. Herci nejsou uplne spatni, ale chovaji se casto nelogicky a melou hovadiny typu "ja se nemiluji, ja sukam", "je ve me padesat odstinu zmaru", atd. Dakota cely film strida vyraz ustraseneho stenatka a nadrzene feny, jako by nevedela, co v one scene hrat. Dornan je klasicky namachrovany sexualni loudil, ktery bez bice v ruce neni schopen dosahnout erekce, ale dojem jakehosi nadsamce ve me teda vazne nezanechal. Zobrazeni erotiky je takrka nulove, coz je vzhledem faktu, ze kniha o nicem jinem vlastne neni, docela problem. Asi 2x kozy, nekolikere poplacani Dakoty po prdeli a chlupaty hrudnik metrosexuala Dornana me moc neuspokojuje. Nejlepsi na celem filmu je bezesporu soundtrack, scenu s helikopterou bych dokonce oznacil za "pusobivou". Celkove je to ale nuda jedouci podle predem nastaveneho scenare, ktery ve me navozuje pocit ze jsem prave probihajici scenu videl uz pred peti minutami. ()

Nikol10

Celá ta vřava a davové šílenství mi připomnělo jak jsem kdysi čekala na lístek na Titanic,obrovskou frontu a kdo ho neviděl jakoby nebyl,to samé teď způsobilo Fifty shades. Nějakým záhadným způsobem se ke mně kdysi dostala kniha,takže jsem chtěla shlédnout i film. Kniha je to velice slabá,musím uznat,že film je lepší než kniha samotná,což se opravdu nestává často. Dakota se mi nelíbila z propagačních materiálu vůbec,ale ve filmu ano,seděla tam a tu naivní studentku zahrála uvěřitelně. Dornan ušel,ale obrovské charisma,které měl jako Grey mít prostě nemá! Jako film je to průměrné,romantické drama,okořeněné sado masochistickým hlavním hrdinou,aby to nebylo úplně klišé že,ono nějaká chudá dívčina a milionář už málokoho překvapí. Erotické scény se pornem nedají nazvat a jsou natočeny celkem vkusně. Co ovšem stojí za pozornost je hudba ta je perfektní! Na jedno shlédnutí mi to stačí,ale davové šílenství,které to způsobilo nikdy nepochopím,pro mě je to běžný film na nedělní večer třeba na Prima Love. ()

bestn

Clovek ktery to cetl...tam jde s plnym ocekavanim...odchazi totalne zklaman...clovek ktery to necetl a priblizne vi o cem je rec..je nadsen...ja sama jsem to cetla ale sedala jsem si na sal s pocitem "paneboze to bude pruser..to bude totalni sra***..." nicmene jsem mile prekvapena! Zakladni koncept a konstrukci zanechali a plus neco okolo aby to davalo smysl..dovedli to k "dokonalosti" diky hudbe...probudte se...kdyby to bylo dle knizky jde o ctyrhodinovy pornofilm..pockame si na posledni dil...troufam.si rict ze ten bude jiz klasicky na dve casti a tudiz bude vyjadreno"vse" ()

davidone

|| Réžia: 1/10 | Scenár: 3/10 | Hudba: 4/10 | Kamera: 2/10 | Obsadenie: 2/10 || Chvála bohu, že aspoň Danny Elfman ma zachránil svojou hudbou ktorej bolo žial veľmi veľmi málo. To mohol byť prvý problém vo filme. Na začiatku nemal som s filmom žiadný problém, ale v tej chvíli ako (možno spoiler Mr.Grey sa ozve: Tohle je korbáč... som prestal film brať vážne. Prišlo mi to strašne komicky.) A o tom ani nehovorím že pri veľa časti filmu ľudia sa smiali, a niektorý aj odchádzali (asi 5-6 ľudí). Nato že tento film mal byť plných detailov (lebo nemohol byť o ničom inom) ma sklamala hlavne s tej technickej stránky... 1. ako sa može kamera triasť (myslím na statické zábery) 2. mohli byť kreatívnejší, ked točily "erotické" scény aby aspoň dajakú tvorivú hodnotu mal tento film. Ďalej obsadenie... Mr. Grey... v celom filme sa tvári vážne, to mu ide, ale keď na konci treba do toho dať troška emócie, hneď sa uvidí, aké "kvality" má v sebe Jamie Dornan. Dakota Johnson pekne zahrala to čo trebalo, s ňou som nemal problém. Za koniec, a za hudbu je tu tá 1 hviezda. Žiadny happy end, ale tvrdá realita, čo bolo asi najsilnejšou stránkou filmu. V krátkosti asi toľko. || 24 % | Cine-max Košice || ()

PaRi

Já nevím proč tak předlouhé komentáře u tohoto filmu, které se tu vyskytují. Vždyť film, stejně jako kniha, jasně ve svém názvu říká o čem to bude. Tu jednu hvězdičku tedy dávám za to, že název není zavádějící. ()

Bastinka

Dle komentaru co jsem zde cetla...cekala jsem vetsi hruzu. Nicmene souhlasim s nazorem ze tento film je proste pro zensky...slysela jsem i nazor ze nektere zeny z toho ucuravaji a tesi se na dalsi dil...ja taky..ale pustim si ho doma a to tak na spani....ale nejake plus ten film ma...osobne se mi velice libilo jak tam byl podan vztah mezi dominem a subkou....a proto 3* ()

speedy7929

Keby mal milióny každý jeden nadržaný chalanko z ulice tak aj tak by natočil lepší film ako toto. Pocity z filmu? Zhatlanina Mojsejovcov, Geisenovcov, porna, Samotára zo Seattlu, Súmraku a ostatních chujovín. Hlavnú herečku mohla veru stvárniť aj krajšia to ženská postava. A pán "dokonalý", "nepremožiteľný", "najbohtaší" Grey bol tiež nič moc. Ale inak celkom pekné ako dokáže jeden film alebo teda jedna kniha zmeniť pohľad žien na mužov, ktorý nie sú práve poslušný. Rok dozadu to každý odsudzoval, teraz chce každá jedna mať doma " DORIANA GRAYA" ;) ()

Shitonit

Geniální dílo, který se trefilo do černýho. Všichni o tom slintaj, v kinech jsou fronty, knížky se prodávaj o stošest. Jsem jakej sem, když jdou všichni do leva, jdu pro sichr doprava.. vnímám realitu. Když je někdo ujetej, tak je. Má to v sobě. A když někdo není... Může do sebe narvat kila knížek, hodiny filmu, stejně zůstane tím čím byl. Tím nechci říct nic chytrýho, ani nic o filmu. Nápad to byl super, někomu to vyšlo, a jediný co mě vlastně sere, že to nenapadlo mě, nenapsal jsem megastránky plný prázdnejch hoven a neschrábnul za to balík. Jasně že to je po pu lá rní. proto to tady bude chvíli horká kaše do který se bude kdekdo srát a psát rádoby něco chytrýho případně vykroucený stohy slov. Přihřát si polívčičku se tomu říká. Takže radši dávám ruce pryč od hodnocení. Je tady hromada jinýho matroše, kterej čeká na genitální popis z řad nás, erudovaných filmožroutů. Jo a kdyby přece jen něco, tak doporučuju Základní instinkt. To bylo boží a je to věčný. Myslím že z tohodle mraku přece jen dlouho pršet nebude.. ()

GeorgeCross

Docela odpad, očekával jsem od tohoto filmu více.... jen zdánlivě se podobá filmu 9 a 1/2 týdne, ale nedá se s ním vůbec srovnat. Jediné pozitivní na tomto filmu je to, že hlavní hrdinka Anastasia nakonec dostává rozum a odchází z divného vztahu , ale už zprzněná úchylem a se zážitky na celý život! Nic moc, dávám bodík za snahu. ()

RAFT

Alelůja ,to je sračka.Herecky je film do značné míry, obsazen asi dobře.Příběh se kličkuje spíš pouze na 2 hlavní postavy.Příběh, teda pokud se ve filmu tomu dalo říct příběh ,pokud nějaký vůbec byl ,tak stál za starou belu.Sice knížní předlohu sem nečetl a ani o tom neuvažuju .No a dejme tomu,že film vydělá velké prachy ,a odklepnou další díly.Asi co nejlepší na filmu bylo tak let vrtulníkem nad nočním městem a ještě další malé plus tak za dobrý soundtrack ve filmu .Podtrženo sečteno no tak za mě hodnocení +- úplně sedí. 30% ()

MFloyd

Nemůžu říct, že jde o odpad. Znám spoustu mnohem, mnohem horších filmů. Ale to, že jde o příšernou blbost, je pravda. Příjde mi, že to celé nedává smysl. Prostě jen puberťácká blbost, kde náctiletý holky budou říkat: "Ten herec je hezkej, tak je to super film." Vlastně jde o podobný fenomén, jako bylo stmívání... bohužel. ()

Lavinia odpad!

Z exkrementu bič neupleteš. Kdo si zvolí za předlohu sračkoidní brak, nenatočí nic jiného. Námět samotný je společensky nebezpečný a celá série by patřila zakázat jako naivkám hlavu matoucí (zatímco na témata Stmívání - tedy na upíra či dlaka - holka v životě těžko narazí, úchylů pobíhá po světě až až). Tento brak podporuje v dívkách zcestnou představu o síle lásky, které chorobného jedince změnit dokáže. Nedokáže. Pro příklad: Pokud by se jednalo o pedofila a děti, hned by každý měl jasno, která bije. ()

Marator

Musím se přiznat, že mně tolik odstínu až tak moc nevadilo. Ještě že jsem to nečetl (ostatně nejsem žena) a nemusím řešit na fórech jestli to bylo dobře zfilmované, zda odpodvídá to či ono s knížkou apod. Každopádně ale ten pan Šedý mi byl dosti nesympatický o kterého bych si neopřel ani Libertu (kdybych byl žena). ()

Zephyras odpad!

Myslela jsem si, že to bude hodně „odpočinkový" film, ale něco takového jsem si nedokázala představit ani v nejodvážnějších představách. Film bez děje, bez pořádných dialogů (hlavní hrdinka ze sebe vydala víc vzdechů než slov, hrdina raději nemluvit téměř vůbec, jen házel jeden a tentýž výraz, maximálně lehounce nakrčil čelo), bez jakýkoliv hereckých výkonů (tohle se za herectví nedá ani považovat, kdejaký ochotník by místo nich působil jako Oscary ověnčený klenot kinematografie) a upřímně, ani toho sexu tam moc nebylo (až na přírodní ohanbí hrdinky jsme toho moc neviděli). Jediné, co by se dalo pochválit, je doprovázející hudba, ale na tu se do kina moc nechodí. Větší ztrátu času si dokážu jen těžko představit. I kopání tunelu do Číny jehlou se jeví jako větší zábava... ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva