rikitiki

Posedlost satanem se projevuje převážně tak, že posedlí vrčí, ječí, poulí očima a melou nesmysly. Hlavní dvojice odpadlého katolického detektiva a exorcisty-jezuity si zase mezi sebou vyměňuje ty nejbanálnější dialogy. A celé je to směšné. Poslouchat Doors je jízdenka na cestu do pekel. ()

honajz

Podruhé už se na to asi nepodívám, ale to vedení příběhu je hodně slušné, atmosféra nočního New Yorku včetně těch deštivých ulic je podmanivá, kněz - takový ten svatý hříšník - naprosto dokonalý a závěrečné vymítání hodně silné. Mělo to ale být kratší. Hodně dlouho trvá, než se dostaneme k pointě, ten démon nakonec až zas tak dopodrobna vysvětlený není a ty lekačky u malé v pokojíčku - až na scénu s plyšovou sovou a hrací skříňkou - jsou taková trapná klišé. Stejně jako klišé přepracovaný polda, který se nevěnuje rodině. Mne by docela zajímalo, protože podobných filmů - různých žánrů včetně komedií - vzniká v USA každý rok hromada, co by tvůrci chlapům jako poradili, aby byli víc doma, a přitom finančně zabezpečili rodinu, aby měli na splátky a hypotéky apod. To se nikdy z těch pro rodinných filmů s ne až tak zaměstnaným otcem nedozvím. Jinak tenhle film je napínavý, jednotlivé příběhy a akce se do sebe postupně skládají, jen, jak jsem psal výše - mohlo to být kratší a v závěru víc dovysvětlené, co se mytologie v pozadí týče. ()

TheEvilTwin

Film hodně dobře kombinuje kvalitní filmařské řemeslo áčkového jména v režiserském křesle, fajn herectví hlavní dvojky, temnou a drsnou linii detektivů projíždějících špinavým městem a výborné lekačky i duchařskou tématiku. O to víc mě pak mrzí, že po fantastické první polovině ve všech směrech jakoby film už odkryl všechny své karty a do konce dojíždí jako velmi průměrná vymítačka bez špetky invence, zapamatovatelného závěru či divácky atraktivnějšího vyústění. Takhle totiž film vyznívá celkem do ztracena, a to jsem si v první polovině filmu řval radostí, jak skvělý film Derrickson vytvořil. Celkem škoda. ()

Pítrs85

Pro ty, co zatím viděli hororů asi tolik, co já mongolských filmů, bude Deliver Us from Evil asi slušná hororová jízda, ovšem pokud už máte aspoň trochu něco nakoukáno, není Derricksonův (jinak rejža vyloženě skvělého Sinistera) film ničím extra, navíc skoro dvě hodiny čistého času mají na svědomí to, že se do vás nejednou dostane i nuda. Za vyloženě povedené považuji castingový výběr (Eric Bana si svého poldu dává velice dobře) a pak taky práci se světlem a hlavně s tmou, tyto scény, prosvětlené jen baterkama vyšetřovatelů, jsou vskutku lahůdka. Jinak prostě rutinní průměrná záležitost, co jich už bylo a ještě bude natočeno hafo. ()

Othello

Technicky je to naprosto boží. Famózní záběrové kompozice, přechody v ostrosti, nasvícení i masky. Dík. Zbytek v čele s haha húhú sovou a integrovanou démonickou empétrojkou v hlavě hrdiny dělá maximum pro to, abyste vyprskli popcorn s příchutí Bruckheimer na obrazovku a prochechtali se dalšíma dvěma scénama. Naštěstí je nám řečeno, že nesmyslnost počínání temných sil je způsobena tím, že jako lidé ji nejsme schopni uchopit, takže před prahem zameteno. Navíc jsem názoru, že Scott Derrickson by měl mít zatrhnutý kapesný od kámoše Ježíše. ()

Ivoshek

Hodně předvídatelný horor (nebo thriller?), ve kterém do sebe spousta věcí nezapadá. Neříkám, že bych se nebavil, ale čekal jsem víc, než pár lekaček a plivajícího démona. ()

SOLOM.

Označení „Podle skutečné události“ mi už pěkně leze krkem, ale knihu, kterou napsal Ralph Sarchie jsem nečetl, takže se k tomu nebudu dále vyjadřovat. Věřím však, že coby Newyorský policista musel řešit skutečně „pekelné“ případy. Jak vidno démonologie však sype víc a lidská blbost a důvěřivost je nekonečná. Je zajímavé, že jsem o něm dosud nikdy neslyšel, ale pojďme se už věnovat samotnému filmu. Scott Derrickson točit umí o tom žádná (to mimochodem ukázal už u filmu The Exorcism of Emily Rose), ale od té doby s ním mám nejeden problém. Tedy lépe řečeno s jeho novější tvorbou. Zatímco Sinister sklízel u mnoha lidí (i těch co znám) velké ovace, tak na mě moc velký dojem neudělal. Což si mimochodem můžete přečíst i v mém komentáři k tomuto filmu. A podobný problém jsem měl i zde. Zatímco po krimi stránce mu nemám téměř co vytknout – postupné budování komorní atmosféry se mu povedlo téměř na jedničku a i samotný výběr herců jsem kvitoval s povděkem, tak po té hororové už to bylo horší. Vymýtání už začíná být dosti ohraným tématem a závěr filmu bych označil za jeden z vůbec nejhorších (hlavně tedy nejslabších), jaký jsem měl kdy možnost vidět. Chyběla tomu šťáva, pořádná dávka napětí a především tvůrčí kreativita. Přitom první polovina filmu se mi opravdu líbila. Duo drsných detektivů vyšetřuje samé nezáviděníhodné případy, solidní akční scény obsahují i pořádnou dávku napětí a (netradiční) kněz s nejednou neřestí tu určitě není jen dopočtu. Jenomže ono neustále blikání baterek a světel mě po čase začalo už pěkně srát a zbytečně natahovaná stopáž posléze i lehce unavovat. 50% ()

eraserhead666

Z těch vymítacích horrorů poslední doby, co jsem viděl, mi tenhle přijde asi nejpovedenější. Část předcházející samotnému vymítání je hodně dobrá, tajemná, s houstnoucí atmosférou, dobře promyšlená a ne zrovna dvakrát čitelně předvídatelná (prostě tady někdo Wanovi v áčkovější produkci nakopal prdel). Zajímavé postavy v zajímavém obsazení. Problém nastává až v případě samotného vymýtání, čím déle trvá, tím je méně zajímavé a slabší. 3.5* ()

kajda.l

Nejstrašidelnějším na tomto snímku je herectví Erica Bany a plyšová sůva. Více netřeba dodávat, odesílám do stoky hollywoodského zapomnění. Opravdu jste se někdo bál? ()

Necrotongue

No vida!Když se projeví skutečná snaha může vzniknout i horor,na který se dá dívat a na rozdíl od většinových podivností,si ho člověk může i užít.Film staví na kvalitním příběhu i obsazení a od počátku je naplněný skvělou,temnou atmosférou.Chtěl jsem udělit pět hvězdiček,ale pak mě znechutil závěr,od záchrany manželky a dcery do závěrečných titulků se snímek změnil ve velice nepříjemné překvapení až zklamání.Scénárista je v tom ovšem nevinně,nemohl si přece vymyslet jiný závěr,když šlo o film natočený podle skutečných událostí... ()

JASON_X

" ...a zbav nás od praštěných scénáristů. Amen." A nebo ne, vždyť to byla zábava... sice nechtěná, ale byla. "Máte doma krucifix?" "Jsme Italové - co myslíte?" Vtipný mix krimithrilleru, démonologie a exorcismu, s deštivou a ponurou atmosférou ve stylu Se7en a s nějakým tím dějepisným ponaučením - směs latiny a staré perštiny jako zpráva babylónským duchům, třeba Džanglerovi, hmmm... No nebudu lhát, že se mi to nelíbilo, i když z trochu jiných důvodů, než tvůrci zamýšleli - miluju totiž bizarní šílenosti. A navíc to je film vizuálně hodně pohledný, takový líbivě temný, hustoatmosférický... Vrcholem pak pro mě, pro letitého a skalního fanouška The Doors, bylo zakomponování hudby a textů téhle partičky do beztak už dost švihlého děje. Přiznávám, že jsem tenhle záměr příliš nepochopil, ale pobavilo mě to. ()

matestlust

Film jsem viděl až po přečtení celé řady recenzí a komentářů zde i na jiných webech. Takže jsem nečekal moc. Nakonec jsem příjemně překvapený, film má temnou, chorou atmosféru ( hodně to dělá fakt, že 90 % děje se uskutečňuje ve tmě ), řadu povedených a fungujících , pro horor zcela typických a otřepaných , scén ( lekačky a s nimi spojené vymýtání, či démoni, atd...), sympatické herecké obsazení, pěkné masky, výbornou hudbu. I přes několik ( ne zrovna málo ) zbytečných chvil, nudných míst a pár ,,zmatků" jde rozhodně o povedenou hororovou podívanou. Derrickson umí a i když je Deliver Us from Devil slabší kousek než třeba jeho předchozí Sinister, rozhodně stojí za shlédnutí. 4* ()

luka4615

Tak tohle je rozhodně jedno z největších překvapení roku 2014. Od tohoto filmu jsem nečekal zhola nic, delší dobu jsem se projekci vyhýbal a nyní musím uznat, jak velká chyba to byla. Film se nese v hutně atmosférickém hororovém stylu s prvky krimi a thrilleru. Všechno je dávkováno postupně a s takovou gradací, že Vás to naprosto vtáhne do děje. Jistě, látka o vymýtání ďábla či démona není nějak průkopnická, nicméně je zde podána velmi inovativně a s kupou nových nápadů, takže s těmito aspekty "The Exorcist pro 21. století" funguje více než brilantně. Nutno říci, že po zklamání s "hororem" Annabelle je tohle skutečně skvělá, precizně odvedená duchařina na kterou je radost se dívat a bát se u ní. Skvělá práce! ()

Morholt

Jsem trochu zklamán. Ono se nejedná o špatný film, ale očekávání, která mu předcházela, ve mě vzbudila obrovské naděje, které zůstaly nenaplněny. Dostal jsem "jen" slušnou, byť poněkud rutinně natočenou, kriminálku řízlou vymítacím hororem. Pár lekaček, slušná atmosféra alá Sedm, solidní herecké výkony, to všechno tu bylo a líbilo se, ale pořád jsem čekal na nějaké vygradování, které mě uzemní. To mělo přijít -SPOILER- se závěrečnou exorcistickou scénou, která se určitě povedla, ostatně že vymítat umí už Derrickson ukázal v Exorcims of Emily Rose, ale i potom zůstalo určité prázdno. Takže určitě bych doporučil, ale nadšením se rukama stropu nedotýkám. 80% ()

Lucasion

"I think the Addams family lives here. - You know, uh, the last time we took somebody else's job, you almost got eaten." Další film, co jsem si nechal ujít v kině. Po třech letech se vracím na místo činu, abych zjistil, že si nepamatuji horor, který by začínal takhle. Válka v Iráku, netrvá to však dlouho a už jsme v New Yorku, kde neustále prší a dva policisté mají noční službu. První půl hodina je naprosto vynikající. Eric Bana po dlouhé době hraje hlavní roli a je stále stejně dobrý jako v kterékoliv jiné roli. Možná je ještě lepší, protože vím, že to je skvělý herec a dlouho jsem ho neviděl v hlavní roli a tady mu to sedí perfektně. Navíc jeho duo má skvěle napsané hlášky. Scéna v noci v Zoo patří taky k výborným scénám ve filmu. Pak začnou působit temné síly a thriller je na světě. Záměrně říkám thriller, protože i když Scott Derrickson nám nejprve poskytl vydatný Sinister (2012), tak tohle nemá příliš hororových scén. Atmosféra je však vynikající, a tu bych už hororovou nazvat mohl. Často jsem vzpomínal na Červeného draka (2002), který je v lecčem podobný. Sarchie (Eric Bana) má pocit, že stále hledá vraha a nikoliv ďábla. Když se z thrilleru stává prachsprostý exorcismus, tak si zase divá vzpomene na jiné tituly. Přesto mě film velmi bavil. Je děsivý, je úderný a dokáže diváka potrápit. Škoda jen, že se nenese v duchu první půl hodiny, ta je totiž na poměry hororu/thrilleru naprosto pětihvězdičková. (85 %) ()

Mordenroth

Ďalší počin od režiséra podareného filmu Sinister bol u mňa spojený s nemalými očakávaniami (napriek tomu, že je vždy lepšie nič neočakávať a radšej sa nechať prekvapiť). Chcel som sa opäť príjemne zabávať a báť. V snímke Zbav nás zlého však vystriedalo relatívne hustú atmosféru strašidelného domu oveľa redšie ovzdušie veľkomesta, namiesto obyčajných ľudí v ohrození sú tu drsní (ne)ohrození policajní detektívi a nasratého blackmetalistu nahradil nasratý feťák v mikine s kapucňou... Vedel som, že je to celé inšpirované skutočnými udalosťami a bol som si vedomý aj toho, že jeden z producentov je Jerry Bruckheimer. Napriek tomu som však očakával trochu viac a skvelý trailer ma taktiež náležite navnadil. Inak celkom škoda výborného hereckého obsadenia v takto priemernom filme, pretože ústrednej dvojici to spolu náramne ladí. ()

Handle

Rozporuplný dojem. Atmosféra slušná, ale problém je, že všechny horory od Scotta Derricksona pro mě mají společné jedno - jsou výborné v segmentech, ovšem jako celek mě nezasáhnout tolik, protože jim chybí větší kompletnost. Chraň nás od zlého na to doplácí asi nejvíce, ačkoli snímek stále považuji za nadprůměr, výrazně se mi nelíbila akorát poslední čtvrtina filmu. Slabší 4*. ()

ScarPoul

Atmosférou a postavami ďalší počin v ktorom Derrickson jasne dokazuje, že mu hororový háv pristane najlepšie. Bana po dlhom čase veľmi v pohode a rovnako aj sekundant Ramírez. Záporák vydatný a The Doors potešia. Upršaný New York predstavuje skvelú živnú pôdu pre všakovaké temné príbehy. A Derrickson si to uvedomuje. Netlačí na pílu. Pomaly rozplieta uzlíky emócií aj strachu k vyhrotenému finále. Možno v žánri neprináša nič nové, ale takéto žánrové osobité prekvapenia môžem. ()

Genero

Přívrženci proroka, jehož ksicht se nesmí nakreslit, jsou ještě větší svině, než jsem myslel. Nejenže nám zabili Charlieho, ale už se rozhodli bojovat i těmi nejhoršími zbraněmi hromadného strašení, perskými démony. Je třeba neprodleně vymýtat! V tu chvíli nastupuje pan Bana, ve své roli vynikající, takže klidně zapomenete, že je odkojen klokanem a kdysi chodil hlavou dolů. Ve filmu o vymýtání samozřejmě nesmí chybět krásný, hispánský flanďák, aby dokázal, že kolárek nemusí nutně nosit jen pedofilové. Ale třeba i alkoholici a narkomani. Ten se spolu s panem Banou pouští do boje za duše nevinných, který je sice frustrující, ale naštěstí mají Krista a nebojí se ho použít. Připouštím - je to natolik kůl dvojice, že by se snad i holky od voršilek rozvzpomněly, nač jim Hospodin vyhloubil kloaku. I z debilního námětu lze vykřesat celkem slušný biják, pokud třímá otěže pan Derrikson, který děsit umí, jak dokázal tady, tady a tady a mě a paní Generovou už několikrát donutil ke společnému káknutí. Denně se modlím k Huitzilopochtlimu, aby to nezvrtal a z jeho Deus Ex jsme nebyli perplex. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014