An Adventure in Space and Time

(TV film)
Ukázka z filmu

Film zachytáva príbeh vzniku britského  fenoménu Doctor Who. Dramatická rekonštrukcia zachytávajúca hlavných tvorcov ako aj začiatky nakrúcania vznikla z príležitosti 50. výročia premiéry pôvodnej verzie najdlhšie vysielaného sci-fi seriálu všetkých čias. (The M)

P1tr

Doctora Who zbožňuji a proto jsem uvítal filmové zpracování jeho počátků. Jde o poměrně tradičně natočený film nikterak nevybočující ze životopisného žánru a nabízí nám zajímavý pohled pod pokličku televizního procesu obohacený o spoustu pomrknutí pro fandy seriálu. Co ale toto dílo odlišuje od konkurence je viditelná láska ke zdrojovému materiálu dodávající filmu pozitivní energii a lesk v oku dýchající z každé scény. Nejsem si jistý, zda film dokáže oslovit lidi neseznámené s titulním seriálem, ale pro fanoušky jde rozhodně o povinnost, která jim udělá radost. ()

matolas

Dal som si rewatch po desiatich rokoch. Stále si neviem predstaviť lepšiu dramatizáciu začiatkov legendy. Na ďalších 60 rokov! ()

TeraBum

Obsahuje spoiler! 50. výročí ve mě kdoví proč vyvolalo spoustu emocí, a tenhle film (očividně dělaný s láskou) byl jako krásná tečka za tím vším. Původní řady jsem sice neviděla, ale četla jsem o nich a chovám je v nesmírné úctě. Obrovský zážitek, dovršený nesmírně podařeným a emocionálním závěrem s Mattem Smithem, při kterém si člověk uvědomí, jak moc znamená těch 50 let. ()

joudas

Já jsem sice původní díly neviděl, ale to nic nemění na tom, že se jedná o výborné nakouknutí ke zrodu celého seriálu (který mohl skončit pomalu dřív, než vůbec začal), ale hlavně to slouží jako pocta vůbec prvnímu Doktorovi. Musím se přiznat, že mě to opravdu hodně navnadilo ke sledování starých dílů, ale anglické sci-fi z 60. let je už na mě bohužel asi přece jen trochu moc. ()

Fionor

Nemám slov. Gatissovi se podařilo mě dojmout k slzám i upřímně rozesmát. Lepší poklonu si první a jediný opravdový Doktor William Hartnell nemohl přát. ()

albionlady

Pocta Williamovi Hartnellovi. Poklona Verity Lambert, Sydneymu Newmanovi a Warisovi Husseinovi. Poďakovanie všetkým, ktorí stáli pri zrode najkrajšieho seriálu všetkých čias. Tak precítene natočenú doku-drámu som ešte nikdy nevidela, dokonale naplnila moje malé whovianske srdiečko. Pôvodne som chcela napísať, čo všetko ma potešilo a dojalo, ale to sa nedá - každá scéna tvorí nevyhnutný kúsok dokonalej skladačky. Spojenie dojatia a hravosti, láskavosti a radosti, prepojené s citlivým zobrazením trápení našich hrdinov. Gatiss ma rozcitlivel ešte na veľmi dlhú dobu (záverečná scéna je srdcervúca, vrchol filmu) a An Adventure in Space and Time je tým najlepším, čo kedy vytvoril. ()

NorseSword24

Ako fanúšik Doctora Who by som to hodnotil nadpriemerne. Ale ako nestranný divák to hodnotím priemerne. Neurazí, nepoteší, je to fajn ()

ER

Dojemný a veskrze sympatický film o vzniku závislosti na seriálu,který boural hranice tv zábavy. ()

Petike

Je veľká škoda, že niektoré z chýbajúcich dielov z čias Prvého doktora nemôžu nakrútiť odznova, vo farbe, v dnešnej kamerovej kvalite. Prečo práve toto spomínam ? Lebo z Davida Bradleyho by bol vynikajúci Prvý doktor, do Hartnella aj jeho postavy sa brilantne vžil. Nehovoriac o tom, že sa naňho aj zarážajúco podobá. Skvelá dokudráma. Miestami až dojemná pocta päťdesiatym narodeninám excentrického gallifreyského dobrodruha a jeho nerozlučnej modrej búdky. :-) ()

BardDeLune

Gatiss se tady jako scénárista ukázal v plné formě a méně zvídavé fanoušky dostal na počátek tvorby tohoto, dle mého, výjmečného seriálu. Obsazení Davida Bradleyho je pro mne v každém filmu požehnáním ale William Hartnell by nemohl být nikdo jiný. Skvělé! ()

jirin_cz

Musím se přiznat, že z klasického Doctora jsem viděl dohromady jen 1,5 dobrodružství (6 epizod) a opravdu mě neoslovili. Ale tohle byla opravdu paráda. Nahlédnutí jaký byl začátek padesátiletého fenoménu. No musím toho Classica napravit a pořádně to zhlédnout. Zaslouží si to:-) ()

KillHurt

Velmi krásné, velmi dojemné a opravdu velmi povedené. BBC poctu k 50. výročí svého nezářivějšího klenotu opravdu neodflákla. David Bradley roli zvládá na výbornou a podobnost s Hartnellem je dech beroucí. Celé mě to navnadilo shlédnout aspoň pár dílů z klasické doby seriálu. ()

Metal.God

Čekal jsem, že to bude dojemné a také bylo. Někteří herci nejsou vůbec podobní svým postavám. Naštěstí hrají jenom vedlejší malé postavy. Jsou to například Ben a Polly. Co je horší, tak ani Susan nebyla moc dobře vybrána. Ale třeba herečka Verity by se stejně dobře hodila na Barbaru (dokonce lépe než vybraná herečka). Má to výborný a opravdu velmi dojemný konec. ()