Helix

• USA Helix
USA, (2014–2015), 17 h 49 min (Minutáž: 37–43 min)

Hudba:

Reinhold Heil

Billy Campbell, Kyra Zagorsky, Mark Ghanimé, Jordan Hayes, Neil Napier, Sue Beattie, Hirojuki Sanada, Meegwun Fairbrother, Matt Long, Severn Thompson (více)

Série(2) / Epizody(26)

Zástupce centra pro kontrolu nemocí v Atlantě doktor Alan Farragut je se skupinou spolupracovníků vyslán do odlehlé arktické oblasti, kde se na výzkumné stanici Arctic Biosystems vyvíjejí nové druhy léků. Došlo tam údajně k úniku retroviru. Jsou dva mrtví a jeden nakažený. Když se ukáže, že členem týmu je i jeho bývalá žena Julia Walkerová, Alan se ptá, proč byl vybrán právě on. Dozvídá se, že přeživší nakažený muž je jeho bratr Peter, se kterým měla jeho žena kdysi milostnou pletku... (TV Prima)

Ruadek

Seriál vzdávám po čtyřech dílech i já. Seriál skutečně NEMÁ žádný potenciál, je zoufale neoriginální, plný nesmyslných chyb a nelogického chování postav. Líbil se mi nápad uzavřít postavy do podzemního komplexu, kde se mohlo stát cokoli. A stalo se. Zoufalé kladení otazníků přestává mít odpovědi, natahuje se to jako LOST a už teď jsem si jistý, že ani zde nedostanu vysvětlení všech skutečností. K hlavnímu problému řadím především naprosté ignorování DOPŘEDU VYTVOŘENÝCH PODMÍNEK V PROSTŘEDÍ, kam byl zasazen děj. Příklady? Exploduje vysílač pro spojení se zbytkem civilizace a přestanou jít i všechny interní telefony v podzemním krytu. V krytu, který nepotřebuje ke komunikaci satelit, bezdrát a ostatní hovadiny. No a pak PŘEDEVŠÍM: malá skupinka vědců řeší VELKÉ virové problémy sama, ačkoli má nad sebou / okolo sebe stovky specialistů, kteří tam celou dobu dělali podobnou práci (ale zvoralo se to a začala nákaza). Celý třetí a naprosto celý čtvrtý díl se vlastně nestalo vůbec nic - nic neposunulo děj dál, šlo pouze o laciné motání divákovy hlavy. Seriálová slabota, která měla zpočátku potenciál oslovit fanoušky Thing ale nevyšlo to. O jakémsi nástupci LOST nemůže být řeč už vůbec (serialzone.cz). ()

MrFarmer

No nechal sem se zprvu trochu unést, ale i přes zajímavý námět a napínavost tento seriál dojíždí na dvou věcech. 1) Mizerné zpracování (alá Asylum) 2) Špatné obsazení postav, nesympatické, nevýrazné a příliš zaškatulkované ()

hufnagel

Kombinácia Thing ,Shining a Resident Evil.Páčil sa mi kontrast hudby a obrazu.Kopa nejasných vecí,ako napr.kto je Sergio?Ako oddychovka až na nesympatických hercov ušla.Prvá séria slabé 3 hviezdy.Druhá séria podstatne lepšia pridávam hviezdu. ()

brasek

Arktída, snehová víchrica a dotyčný behá po vonku s čírymi okuliarami? - bullshit! Amatérsky seriál s pochybnými detailami, príbehom ktorý už v druhej epizóde začne nudiť. ()

Allein4

Daleko od civilizace se rozvíjí zajímavá zápletka, v rámci které je Billy Campbell (jako obvykle) naprosto prkenný, ale po chvíli se na to dá zvyknout. Bohužel je to ovšem roztahané a celé pomotané, že občas se ztrácí přímá souvislost. Což je zvláštní, když si uvědomíme, že je tam jen jedna jediná dějová linka. Co by tomu prospělo? Kdyby se to dostalo do civilizace. Ok, je pravda, že pak by to bylo na způsob Resident Evil, ale co, už je to odzkoušené, a pokud by se vyvarovali kravin, jako RE v pozdějších pokračováních, bylo by to celkem fajn. ()

Chizkiyahu odpad!

Boží simulátor zrady a společenského soužití lidstva. Chcete koupit rohlík? Zraďte přátele a peníze ze zrady využijte na další zradu (rohlík ukradněte - BONUS ZRADA). Přítel/kyně vám udělal/a radost? Čas na zradu! Šéf vám zvýšil plat? Zraďte ho! ... Helix je nehorázně příšerně napsaný seriál, kdy pokaždé se scénárista vpíše do kouta, rychle to vyřeší zradou. Všichni se navzájem zrazují a zabíjejí a ačkoli tyto zrady a zabíjení probíhají ve velmi malém uzavřeném prostoru kde si nejspíš i průměrný hlupák všimne, že Johnovi trčí z hlavy skalpel a žere ho zlý zombík. Ačkoli má každý člověk v superzlé základně zla tak tři doktoráty, jsou všichni úplně nemožní, k ničem a nikdo ničemu nerozumí (ačkoli každý - DOSLOVA každý má svůj vlastní tajný projekt zla). "Good guys" tak chodí po základně, kde je NEMOŽNÉ projít deset metrů aniž by mu nějaký crazy person vyklopil svůj tajný projekt a řekl "musíte je zastavit" ... A co oni na to? "Co se to tu děje? Co se to tu děje? Musíme zastavit zlo! Co se to tu děje?". "Věda" je prováděná naprosto směšně a debilně a ve jménu scénáře se zákony fyziky podřizují ději. Nicméně... Tento seriál mě naučil zrazovat přátele i nepřátele a ve sklepě si pěstuji pavoučky, ze kterých hodlám do konce týdne mít nezastavitelné přenašeče genu komunismu. Jako návod na zradu tedy pět hvězdiček, ale samozřejmě hodlám tento film při hodnocení zradit. Смерть всем! ()

SnOuWeX

Po první sérii musím říct, že to není špatný, ale není to ani dobrý. Pár zajímavých nápadů, pár zajímavých zvratů, dobře to odsejpá, ale tak nějak mi připadá, že už jsme to všechno viděli. Neřekl bych, že je to zbytečnost, ale mě to nějako nechytlo. Možná by pomohlo víc záhad nebo lepší atmosféra. Finále bylo slušné a na druhou sérii se snažilo navnadit, ale já nemám potřebu sledovat dál. Nicméně pokud máte rádi seriály tohoto typu, určitě zkuste. ()

zekon

První řada nevypadala špatně, nicméně po půli začala těžce váznout a neměla tah na bránu. Nejhorší bylo, že to nikam nespělo a začalo se to motat evidetně kvůli natažení. S01 3* Pak přišla ale S02, kde jsem čekal nastartování děje a rozuzlení a ukončení. A ono někomu totálně jeblo a změnil to na Lost a naprostou ignorací S01 si pokračuje dál ve své linii se zmateným přeskakováním 30 let zpět a dopředu, bez vysvětlení co ukončilo S01, nedotažení, prostě omáčka pro prachy. S02 po 3 dílech bych střelil odpad!!! ()

malahradna

no jednoducho katastrofa...v tomto seriály je zle všetko, na čo sa pozrieme. Postavy nesympatické, triky nič moc, scenár jedna katastrofa, dialógy ešte horšie, správanie postáv ešte väčšia katastrofa, jediné, čo by ako tak mohlo fungovať je námet, ale kvôli ostatnému je to u mňa odpísaná záležitosť...škoda ()

raiden14

.po pilote a dalsej regulernej casti, zatial 4 hviezdicky. slusne herecke obsadenie a atmosfera. uvidime ako to bude pokracovat ()

milicka1

Po prvních dvou dílech zatím nelze hodnotit. Děj je velmi dobrý a má obrovský potenciál který jak už jsme zvyklí může zůstat naprosto nevyužitý. Nevím jak vybírali herce ale tak půlku z nich nemusím, jsou vyloženě nesympatičtí. Vedlejší zápletky už jsou znát, jelikož se "záchranný tým" skládá z hlavního vedoucího vědce výpravy, jeho exmanželky, mladé vědkyně která má evidentně zálusk na toho vedoucího, plnoštíhlé vědkyně která je tak trochu mamkou pro všechny a vojáka tak mladého, že má zkušenosti tak maximálně se stavěním latrín v Afghánistánu. Aby toho ještě nebylo málo, prvním infikovaným je bratr hlavního vědce ... ten je při horrorových scénách naprosto skvělý! Bojím se ale ale, že z toho opět udělají rodinnou telenovelu a skončí to po první sérii, snad se to nestane. ||| Pokud tohle všechno Helix ustojí, ponechá si horrorovou atmosféru s dobrými nápady a bude se věnovat hlavní zápletce s virem, která je mimochodem bravurní, může z něj být i další z řady kultovních seriálů. Ze začátku mám smíšené pocity, překvapení v podobě skvělého scénáře je ale bráno s rezervou. Držím tomuto seriálu palce a určitě mu dám ještě šanci. ()

liBOREC564 odpad!

SG: Universe, Terra Nova, Lost, Helix... Všechno seriály s výborným námětem ovšem zabité neúnosným natahováním, minutami bloudící kamery, melodických scén a vždy, když má dojít konečně k nějakému posunu nastane "nečekaný" zvrat a vše se vrátí do bodu nula mínus pár mrtvých/zmizelých nebo snových postav bez jména či historie. Když začne scénáristům téct do bot, dáme cedulku na palec nějaké důležitější postavě a místo ní nasadíme dvě nové postavy s umělým konfliktem, který budeme dalších 40-50 dílů řešit. Po S01E03 jsem si uvědomil, že tudy opravdu cesta nevede. Nezachrání to ani slušné triky, ani slušná hudba. Jediné co může situaci zachránit je mnohem více "příběhu" a na konci sezony jednoznačný konec a v další sezóně (zatím to vypadá na konec po první) jiné prostředí, příběh a klidně se stejným obsazením. Stejně jako u American Horror Story.. Helix je z mého pohledu odpad! Po druhé sozoně byl seriál zrušen.. (duben 2015). ()