Barbie - Mariposa a Květinová princezna

William Lau

Douglas Pipes

Scénografie:

Walter P. Martishius

Najlepší diel z prostredia Fairytopie v rámci danej série, avšak nakoľko mňa celá táto séria nejako minula a nepáčila sa mi veľmi, tak u mňa ide tento diel tiež len do čísel akéhosi jemne vyššieho priemeru. Tu sa mi ale páčil námet znepriatelených svetov, ako aj farebné a vizuálne prevedenie filmu. Pre cieľovú skupinu to určite je pecka. U mňa však len za 55 %.(23.2.2017)

HOD:60%-je za osemročnú NETERKU!(3.9.2013)

Docela příjemná pohádka. Zee je vážně rozkošný chlupatý kamarád, ale není tam dostatečně velké zlo, které by zápletku více oživilo.(14.6.2015)

Tento další film s Mariposou se mi líbil, ale začátek se mi zdál trochu nudný. Ale v průběhu se to začalo vyvíjet, že jsem hltala každou minutu. Líbí se mi to asi proto, že je to takové milé a vše dopadne, což se o reálném světě říct nedá. Filmy s Barbie jsou pro mě takový únik před realitou. Opět se mi líbila píchavka Zee a její nový kamarád.(4.9.2013)

První díl Mariposy (Motýlí víla, 2008) je můj nejoblíbenější z Fairytopie. Dle mého názoru má i tento druhý díl slušný scénář (s ohledem na to, že jde o Barbie film, samozřejmě). Tentokrát jde hlavně o překonávání předsudků a starých nedorozumění. Jen tu Zee si mohli nechat od cesty (prakticky doslovná kopie Brepty, mazlíčka Eliny z hlavní řady). A ta všudypřítomná modrá voda, no fuj! Při lokalizaci do češtiny si vydavatel moc práce nedal. Název je úplně mimo, Catania je víla krystalová nikoli květinová.(23.12.2013)