Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

ProNotor

Trochu zajímavější a trochu zábavnější bondovka, film mě překvapil svou vyvážeností akce, krimi, komedie a samozřejmě dobrodružství především. Film utekl jak voda a až na prvních 5 minutek jsem se bavil velice, Samík hrál padoucha, který byl pro mě velice legrační, až to bylo mírně absurdní, ale každopádně mě to bavilo. Hlavní hrdina floutek asi jako já, ale měl štěstí, že si ho někdo všiml a obrátil mu život naruby. Ano skočil bych si padákem, zastřílel z automatu a dostal štěně. Sice bych už u první zkoušky skáp, ale stálo by to za to. ()

raptorrr

Ačkoliv se to tak zpočátku nezdá, na konci se film zvrhne v čistokrevnou oslavu anarchie. Přišlo mi to jako Kick Ass na druhou. Doufám, že se dočkáme pokračování. ()

apacka

Až bude Egerton jednou Bond, bude se říkát, nojó, to bylo jasný. A až z něj bude zapšklý dědek, co nikdy nehrál Bonda, bude se říkat, nojó, to bylo přece tak jasný! Taky Colin Firth byl boží. Nemám ho ráda ani trochu, ale byl boží. Samuel L. Jackson byl taky boží, ale ten málokdy není. Událost v kostele byla boží. Ale s tím se v chrámu Páně tak nějak počítá. Nejde mi to moc přes prsty, možná je mi to i trochu trapný, ale tohle byl fakt dobrej film. ()

Rocky88

Mix bondovek a Wanted pod taktovkou jednoho z nejosobitějších režisérů poslední doby, navíc s plejádou herů, která by vystačila na filmy dva. Nemohlo to skončit špatně a samozřejmě to špatně neskončilo. Scénář sice párkrát zaskřípal, ale což - akce (kostel!!!), herci (šišlající SLJ mě rozesměje i na smrtelné posteli) a tah na bránu byli na jedničku, takže se v celku jedná o parádní jízdu, jejíž druhé skouknutí není utopií. ()

joker.george

Čím novější film Matthewa Vaughna je, tím víc mu přicházím na chuť. Stylu, jakým režisér tento snímek pojal, jsem podlehl prakticky okamžitě, ale to, co následovalo po excelentní kostelní scéně nemělo svou mimořádností obdoby, hltal jsem vypointované scény, které překonávaly ty předchozí... Akci správně podtrhovala hudba, herci dostali postavy na tělo, jako na míru šitý oblek a k tomu nám naservíroval Vaugh kopu obrazových i slovních gagů, takže nejde nic jiného, než si Kingsmana užívat... ()

carlos 2010

Trocha mi to pripomínalo Kick Ass, čo je, samozrejme, jasné z dôvodu rovnakého režiséra. Druhá polovica filmu bola slabšia, ale aj tak je to kvalitný film, z ktorého je jasné, že bondovky hrali dôležitú úlohu v živote režiséra. ()

bourec

Tak Kingsman je znovu potvrzení,jak Vaughn miluje film,jak si natáčení užívá.Bohužel pro mě má film dva problémy.Colin Firth v roli superagenta,tak to ne,jeho si dokážu představit jako šlechtice ze začátku dvacátýho století,to mu sedne.A pak ta zběsilost v kostele.Jo,koule to mělo,ale nějak mi to tam nesedlo,trochu jako černý tečky na růžovejch kraťasech.Ten film má dost silnejch momentů,spousty vychytávek,zápletkou ale film dost při zemi,mohli vymyslet velkolepější plán na liqid lidstva.Takže jako akční špionážní řež nic moc,ale já budu hodnotit jako černou komedii s trochou parodie.Tady myslim tak za 80%. ()

Streeper

U filmu jsem se opravdu bavila, dokonce bych řekla, že to splnilo má očekávání a i mě to mírně překvapilo. Colin je jako konzervativní agent skvělý, nikoho jiného bych si v té roli představit nedokázala. Samuel L. Jackson v roli záporáka, co k tomu dodat, on se na to hodí. Je tam pár scén, které mi vadili, ale rozhodně to nic nemění na tom, že je to vtipní akční komedie, která vás dokáže nadchnout. ()

Rodriguez

Tajná organizace Kingsman vyhlašuje výběrové řízení na nového agenta, který projde těžkým výcvikem. A že uchazečů není zrovna malo se přesvědčí i mladý Garry, který jediný není z významné rodiny. 80% ()

wohna

Měl jsem takové nutkání po konci filmu vstát a začít tleskat. Matthew Vaugh ví, jak na mě. Kingsman má vše, co si jen může divák přát! ()

laik_60

Nenáročný film pre nenáročných divákov teplákovej generácie našich sídlisk. Obdoba klasických amerických BONDoviek a francúzskych FANTOMASoviek, s dávkou paródie a anglického humoru, odmenou diváka bol záverečný pohľad na pekný ženský zadok škandinávskej princeznej, ktorý mi však až tak "aristokraticky" nepripadal. ()

Stallone

Věřil jsem, že to dopadne jako většina/ pro csfd tým/ TOP filmů mojí obrovskou kritikou a následně to odměním spravedlivým odpadem. To se v tomto případě nestane. Já tento film můžu doporučit, ale nelíbily se mi tam dvě scény. Ta první scéna byla v kostele, kdy tam rozumný člověk káže, dobří lidé naslouchají a následně jsou doslova zmasakrováni speciálně vycvičením bojovníkem. To mi nepříjde vhodné. Musel bych se podívat ještě jednou, co to bylo přesně za kostel a podle toho určit spravedlivost scény, ale i tak by měl zůstat kostel plně chráněn a v době zuřící války s Islámským státem bych do kina nedával zrovna vyvraždění modlících lidí v kostele. Ta druhá ´´nepěkná´´ scéna se odehrála ke konci s pohlednou švédskou princeznou, která nabídla pohlavní styk hlavnímu do té doby hrdinovi. Hrdinou by zůstal, pokud by i v takovém případě zachoval jako já chladnou hlavu. Když mu nabídla pohlavní styk, měl jí říct, ať se uklidní, že by mohli zatím na rande a prostě na to jít pomalu a ne tam jít jak mamachrovanej fracek s chlastem a mít sex. To se nedělá. Já mám krásnější holku (modelka to je) než byla ta pricnzena a sex jsme měli po roce chození. Nejdřív povídání, pak vodění za ruce, pak při vodění za ruce ty ruce spojit jako by dohromady, pusa, delší pusa, pohlazení a hodně povídání. To mě docela i naštvalo, protože mi ten kluk byl sympatický a já si u filmu říkám, že bych to mohl být já a že toto bych taky uměl nebo udělal, prostě si představuju, že já jsem ten hlavní hrdina z plátna, ale pak prostě provede takovou klukovinu a klesne v mých očích. Měl říct, hele klid a mluv se mnou slušně. Tohle bych řekl já. Hele uklidni se, dej si studenou sprchu, já na tohle nejsem zvědavej. Ale to jsou dvě černé tečky jinak na bílým papíru. Film doporučím! ()

Cheeter

Komedie byť z prostředí tajných služeb, které jsme viděli již tolikrát, kolikrát to jen jde, mě jednoduše nadchla. Z počátku jsem si tímto filmem nebyl jistý, ale v momentě, kdy se objevil Michael Caine jsem věděl, že to rozhodně nebude špatný film. A nebyl. ()

starbrejkr

Vynikající jízda, která krásně balancuje mezi žánry. Má něco z módních nasraných zabijáků typu Taken, John Wick, Equalizer, zároveň se tam nezapře Kickassovská střelenost a to je vše zahalené všudypřítomnou poctou Bondovkám. Moc mě to bavilo a klobouček smekám hlavně před Colinem Firthem, kterému odpouštím všechny jeho nudné a otravné postavy minulosti. ()

C0r0ner

No kurva! No kurva do prdele! Takový parádní nátěr tu snad nebyl... No, od Kick-Ass. A to už je pár let. Pokud Vaughn předvede ještě jeden takový kousek, budu muset přehodnotit svůj žebříček nejlepších režisérů. Scéna řežby v kostele je jednou z nejlepších over the top sekvencí, co jsem kdy viděl. 100% ()

dubinak

Kingsmana jsem si pustila z nudy s domněním, že je to dobře hodnocená akční komedie, kterou si většina lidí velmi chválí, takže jejím zhlédnutím nemůžu nic zkazit. Asi takhle. Kingsman mě připravil o drahocenné dvě hodiny mého života, které jsem opravdu mohla strávit mnohem efektivněji. Čekala jsem něco na způsob U.N.C.L.E. a jediné,co se podobalo byl vizuál. Příběhově je to totiž naprosto mimo. Ani Colin Firth mě tady nezaujal, působil na mě toporně a nesympaticky. Dvě hvězdy dávám leda tak za scénu v kostele, která byla velmi osvěžující, jinak asi budu muset akční komedie už definitivné vyškrtnout z posledního mista ze svého seznamu oblíbených žánrů. Musím s politováním říct, že Kingsman je pro mě ve filmové branži definicí slova debilita. ()

Morzael

Vtipná, akční a hravá špionážní jízda, která si z žánru bere to nejlepší a co může, to ještě zlepšuje. Rukopis Marka Millara je zde celkem jasně patrný, ale to je jen dobře, protože tenhle chlapík ví, co dělá, a tento žánr mu sedl, jak prdel na hrnec. K tomu si připočtěte Vaughna, který mě zatím také ještě nezklamal, naprosto parádní herecké obsazení, a máte sázku na jistotu, že film bude chytlavý, zábavný a shlédnutí si určitě po čase rádi zopakujete. Zatímco se dnešní špionážní filmy, včetně Bondovek, snaží o co nejrealističtější agenty, tak zde si tvůrci řekli: "Fuck it" a parádně se vyblbli. Díky za to! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě