Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Radiq

Na způsob bondovky, ale aspoň se to nesnaží brát se tak vážně. I když je tady dost mrtvol, není to nic, na co by se nemohlo dívat mainstreamové publikum, a proto je to asi tak úspěšné. No, u mě by to mělo větší úspěch, kdyby tam právě více krve bylo, ale i tak jsem se docela bavil. Velká škoda je to použití zbytečnejch digitálních efektů. Taky výběr hlavní role, hezounek Taron Egerton, mohl mít víc drsnější vzhled a nepřipomínat něco jak Džastina Bíbra. Prostě není to nic světobornyho, ale byla to taková příjemná zábava, nad kterou se nemuselo moc přemejšlet. Ale jinak volání a internet zadara - kdo by to nebral, že. ()

CatcherBlock

Matěj si nepokrytě vytřel prdel se všemi novými, hyper-vážnými bondovkami a natočil tu nejlepší bondovku od dob 90. let minulého století. Se vší Grácií, dokonalou akcí, krásnou Britskou elegancí a humorem a Erkovou nepřístupností. Je to splněný sen každého diváka, který miluje film a rozumí mu. Kingsman je Cool. ()

vesper001

Agent jsem a agent budu, super hadry nosit budu, a své hračky budu, budu, používati beze studu. Bravurní, hravá a efektní vizuálně-akční jízda v bondovském stylu s moderní sci-fi vestičkou a zlatými hodinkami se zabudovaným strojem času v kapsičce. Originalita za každou cenu, některé vtipy spíš přestřelené než střelené, koloušek by zoufale potřeboval postaršit, aby byl aspoň trochu snesitelný a neškodilo by příběh sestříhat na elegantnější stopáž. Ale to jsou jen drobnosti. Kingsman je oddechová zábava se spoustou svěžích momentů – namátkou: školení nováčků, gentleman Colin „zastřelil-jsem-psa“ Firth, finální ohňostroj a pro věřící diváky zcela zásadní kostelní scéna. ;) ()

Doudis19

Proč hledat zbytečně chyby na filmu, který z každé scény křičí, že je tu čistě jen pro pobavení !? Odmítám si hrát na nějakého samozvaného pseudo kritika ("osobitý" pravopis to jen potvrzuje :-D) všeho neuměleckého, k posrání důležitého a hanobit Vaughna za to, že dělá to co umí nejlépe. Tohle je dechberoucí podíváná 21.století, co se neštítí naprosto ničeho a kombinuje vtip s akcí, tak přirozeně, že si opravdu jen těžko vzpomenu na snímek, který by se sledoval příjemněji. ()

Ogen

No zasmál jsem no :D. Fakt jako jízda od začátku do konce, scény perfekt a herci ještě lepší Colin byl nejlepší a hlavně jeho soličko v kostele no nemohl jsem udržet výtlem. Samuel a jeho mluva :D Páni ani nevím co to říkal když jsem se soustředil na jeho "fiflání". Byla to bomba film nedokážu zde vytknout jedinou věc a snad bude rejža takhle pokračovat i dál. Za mě tutově 5! Za režii, herce, příběh, kameru, vtip, akci a mnoho mnoho dalšího klidně bych si zážitek zopakoval ! ()

chelseaman22

Pokud preferujete sortiment značky Gant a nemáte rádi toho beznohého Pistoriuse, jež mastí s Krejčířem v johannesburgské věznici fotbálek, tak budete nadšeni. Poněkud nanicovatý mladý hlavní hrdina je ve srovnání s kvalitami Colina Firtha zklamáním, zklamáním je rovněž fakt, že odhalené ženy vlastně absentují. Oddělené údy si to mastí prostorem, avšak po krvi ani stopa. Kdopak z vás, by nešel na toho hnusného číze s milimetrovým plátkem čehosi gumového k chlapíkovi, jež se zásadně nechová jako záporák z 007 a dává SIMky for free?! 95% ()

hopskulak

Následující komentář obsahuje popisy děje, postav, jejich vztahů a inventáře Kingsmenů. Veliká zábava, zejména díky strhující akci (ano, té pekelné z kostela), vybuchujícím zapalovačům, správňákovi Galahadovi (který obdivuje padouchy starých filmů s Bondem), oxfordkám s bodcem, padouchovi se sympatickým plánem na zlepšení světa (který obdivuje hrdiny starých filmů s Bondem), multifunkčnímu deštníku, štědré severské aristokratce či sympaťákovi Eggsymu (kterému je dopřáno nejuspokojivější k.o. úhlavního rivala za dlouhou dobu). ()

Triple H

Ja by som chcel inak, lebo poslednou dobou päťhviezdičkové hodnotenia rozdávam ako na bežiacom páse, ale neviem si pomôcť. Film, ktorý by ma z námetu a od trailerov vôbec nezaujal sa ukázal ako absolútna pecka. To, že Vaughn je frajer mi je jasné už po Kick-Ass a po X-Men: First Class. Ale takto elegantne, kreatívne a efektne zatočiť s komiksovou variáciou na bondovky. Smekám. Pohrávanie s žánrovými klišé je úplná lahôdka. Obsadenie na jednotku a Firth ma úprimne prekvapil - je mega cool a dal sa do sakra dobrej formy. Tento rok hollywoodu z nejakého neznámeho dôvodu narástli poriadne gule - Kingsman, Chappie, Age of Ultron, Furious 7. Všetky tieto filmy ma viac či menej prekvapili svojím prístupom, ktorý bol v každom jednom prípade menej konvenčný a odvážnejší ako by človek čakal (Mad Max tomu všetkému len nasadil korunu a stojí úplne mimo všetky kategórie). Palec hore všetkým zúčastneným. ()

Mr.Ripley

Aby si režisér udržel pětihvězdičkové hodnocení u každého svého počinu (vyjma Layer Cake - v pořadí) musí být buď bůh nebo má krevní skupina či sloučenina obého. Kingsman je jako další žánrový splněný sen, jenž si přejete vidět na velkém plátně od dob, kdy jste poprvé spatřili libovolnou bondovku či hltali šestákové romány o špiónech. O formě se není třeba rozepisovat, ovšem ta nadsázka a Colin Firth - tomu se říká, dámy a pánové trefa do černého (Samuelův záporák byl přímo k zulíbání). Nedá se svítit, jdu si to dát ještě jednou! ()

Cedr

Extrémně chytře vykonstruované do maximální zábavnosti bohužel bez špetky déletrvajícího charismatu. Zábavné je to až běda, ale nebezpečná chytlavost je daní za nulovou rewatch value. Pozitivní dojem, narozdíl od Craigových Bondovek do kterých se film často opírá, odezní takřka okamžitě. Úplně stejně jako v Kick-Ass. ()

jedna_vrana

Je príjemné vidieť film tohto žánru - dobre spracovaný, s dobrým hereckým obsadením. Násilie vo filme je jedným zo silných aspektov, nie je prehnané a nikdy nemáte pocit, že by to zašlo „príliš ďaleko“, ako v niektorých mainstreamových filmoch tohto žánru. Dobrá kamera, dobrý výber hudby. Ale, nie som vhodná cieľová skupina - typ filmu, na ktorý čoskoro zabudnem a nebudem si pamätať, o čom bol. ()

Motinski

Veľká hovadina s trefným anglickým humorom, originálnou akciou a občas zbytočnou surovosťou. Bavil ma aj kasting ale neprišlo mi to nejak extra výnimočné aby som si obľúbil celú sériu ako niečo k čomu sa budem často vracať ()

Honzíno

Světově, politicky, rasově a humorně nekorektní, ale naopak úzkostlivě tradiční v poplatnosti svému (svým) vzoru (vzorům). Jak ve mě zrají starší filmy Vaughna, začínám mít pocit, že Stardust zůstává tím nejhodnotnějším. Ale to neznamená, že jsem u Kingsmana neslintal a neobdivoval tvůrčí hravost, drzost, originalitu...! Škoda jen objevování se doslova shodných stěžejních prvků ve scénářích Vaughnovo osobitějších dílek (Layer Cake, Kick-Ass, Kingsman). Na plnej knedl tahle nehorázně unikátní (pro současná kina - díky britské produkci za to!) a zábavná věc u mě prozatím není. ()

FaceMan

Matthewa som prvý krát asi spoznal pri pozeraní x-men first class (pre mňa asi jedna s najlepších x-menoviek celkovo). Už v tedy som vedel že má cit pre film. Dosť ľudí tu spomínalo jak sa to vyrovnáva alebo približuje skvelému Kick-assu. Ja si dovolím nesúhlasiť. Kick-ass som ani nedopozeral do konca. Toto je však úplne o niečom inom. Už od začiatku Vás to namotá a nepoľavuje. Nuda tu zďaleka nehrozí. Skvelé pracovanie s kamerou a podľa mňa vôbec nesilený humor. Kresťania sa museli chytať za krížik pri bitke v kostole. K tomu ešte britský prízvuk. Čo viac chcieť? Možno tak ešte o niečo väčšiu dĺžku. Najlepší herec: Mark Strong, 8/10 ()

Qitek

Matthew je pán. Opět dokazuje, že umí osobitě bavit. Kingsman je tak jednohubkou, prošpikovanou odkazy a jako jeden z mála filmů tohoto druhu, za posledních pár let dechberoucí akcí (bohužel jen jednou). Každopádně s každým dalším shlédnutím (zatím pouze dvakrát) jde zábavnost snímku tak nějak rychle dolů a vše (humor i postavy) ztrácí na atraktivitě. ()

Johnny.ARN

Ako bolo povedané, film robí padouch. A tu nebol. Celé to je niečo medzi G.I.Joe, paródiou na bondovku a Spy Kids pokúrovaných so Stormbreakerom. Firth si držal ten svoj anglický nadhľad, dával tomu šmrc, Caine priemerny a Strong vynikajúci až do finálnej 10 minútovky. Vaughn sa trochu nechal uniesť. Ponúkol niekoľko skvelých akčných scén ( bar, kostol!!! ) ale scenár a občasná motivácia postáv pokulhávali. Ako oddychovka výborné, so skvelým soundtrackom a kamerou. Neviem, asi som buď starý alebo veľky bond fanúšik nato, aby som to prijal a jasal nad ďalším cool teen výplachom, ktorých tu je toľko. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě