Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Johnny.ARN

Ako bolo povedané, film robí padouch. A tu nebol. Celé to je niečo medzi G.I.Joe, paródiou na bondovku a Spy Kids pokúrovaných so Stormbreakerom. Firth si držal ten svoj anglický nadhľad, dával tomu šmrc, Caine priemerny a Strong vynikajúci až do finálnej 10 minútovky. Vaughn sa trochu nechal uniesť. Ponúkol niekoľko skvelých akčných scén ( bar, kostol!!! ) ale scenár a občasná motivácia postáv pokulhávali. Ako oddychovka výborné, so skvelým soundtrackom a kamerou. Neviem, asi som buď starý alebo veľky bond fanúšik nato, aby som to prijal a jasal nad ďalším cool teen výplachom, ktorých tu je toľko. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Trenslation

Musím sem napsat tu čirou radost z filmového řemesla, kterou jsem pocítil po zhlédnutí Kingsman: The Secret Service. Matthew f*** Vaughn je pro mě další Tarantino! Tanečnice Sophia Boutella jako Gazelle, Mark Hammil (aka Luke Skywalker) a ty obleky!! Co chcete víc? ()

Simpoch

A když už si myslíte, že to do konce bude jen tuctovka, přijde ohňostoj, anální princezna a další ujetosti :D Doteď nevěřím, že tohle někdo natočil! Skvělé. Palec nahoru. ()

Mrkvič

Kingsman je úžasný a natočit ho někdo jiný, tak je to super. Jenže od Vaughna jsem zvyklý na víc. Teda. Na špičku, protože Kingsmanovi není co vytknout. Jenže chybí nějaké kulervoucí super scény nebo fantastický soundtrack, který by mě lákal k dalšímu a dalšímu shlédnutí. Jinak ale napínavý příběh, jen ho nemusím vidět znovu hned zítra. ()

LiborGondek

Dobré, zejména obsazení hodně dobré. Jen škoda, že všichni moji oblíbení herci nakonec stejně zemřou... Krom toho mi to přišlo takové nedodělané. Něco tomu prostě chybělo. Asi ta poslední hvězdička... ()

viperDavid

No to byl teda agent 00-7 jak vyšitej. Buran z buranova a 7 příživníků. Nedokážu uvěřit, že se to tolik líbí, asi bych měl víc hulit. ()

Mirokukii

Samuel L. Jackson si jakožto, snad, dvorní herec Quentina zadělává na velkou řadu hlášek, ale ta jeho zdejší, "je mrtvý?" zcela jistě zlidový, a vůbec mě celou svou reakcí, z oné scény, poslal do kolen. Jako Valentine se mezi záporáky prostě neztratí. Jinak je to stylové, britské a ve spoustě ohledech to má šmrnc, který je ještě vylepšený porcí odkazů a narážek. ()

Dado

Kick-Ass bol neobyčajnou poctou filmom o superhrdinoch, no v porovnaní s tým, čo predviedol Matthew Vaughn vo svojej "bondovke", sa v mojich očiach stala snímka z roku 2010 len ľahko nadpriemernou komédiou so skutočne originálnym poňatím. Kingsman: Tajná služba v sebe totiž (takmer) dokonale spája všetko, čo by ste od podobného projektu v rukách spomínaného režiséra mohli očakávať. Akčné pasáže sú drsné, no nechýba im elegancia príznačná pre daný žáner, herecké výkony bezchybné (nestáva sa často, aby sa neskúsený mladý herec v hlavnej úlohe dokázal bez najmenších problémov rovnať hereckým esám po jeho boku), humor ostrý, neraz balansujúci na priepasťou nevkusnej vulgárnosti, no v prvom rade za každých okolností trefný a vychádzajúci prirodzene z jednotlivých situácií. Navyše pre film asi neexistuje lepšia reklama, než to, keď svojimi kvalitami suverénne strčí do vrecka svoju (v tomto prípade komiksovú) predlohu, ktorá pritom vôbec nie je zlá. (95%) ()

Sfinkter

Velmi slibná první půle zůstala nevyslyšena a druhá půlka je pouhou navoněnou zmrzlinou bez chuti. Efektní, to je však málo. ()

LadyPupu

"Nefunguje to, ale mělo by to fungovat. Co se děje, sakra?" tak to říká postava S. L. Jacksona v Kingsmanovi. No, nemůžu nesouhlasit. Jako špatný to není, padouch má zálibu ve starých bondovkách, Firth je elegance sama a při akčních scénách je super, vtipné to je místy taky, ale.... ale víc nic. Žádná přidaná hodnota. Po těch hodnoceních tady od ostatních jsem čekala pecku a ono nic. Stačí vidět jednou a vlastně jsem to ani vidět nemusela. "Satanovi zdar." ()

Lachtaan

Ojedinělostí sršící dobrodružný elegantní thriller napadl doslova nečekaně naše předloňská kina. Já se k němu dostal na mnoho doporučení až prostřednictvím internetu, dodnes si jej ale mohu dopřát i vícekrát do roka. Těch příležitostí zatím nebylo příliš, stále jsem spíše zastáncem, který se málokdy vrací i k sebepovednější záležitosti, ale Kingsman je zkrátka neskutečnou výjimkou mezi všemi ostatními akčními filmy současnosti. Doufám, že nebudu už muset dlouho čekat na svou šanci zhlédnout tak strašlivě dlouho očekávané pokračování. ()

Ryuuhei

Nemám rád tyhle špiónské, agentské, nebo jakékoliv podobné filmy, ale tohle byla fajnovka bořící mnoho stereotypů žánru. Párkrát jsem se pousmál, celkem se podivil nad některými až kontroverzními výroky či (na můj vkus až příliš svéráznými) akčními scénkami, ale to je tak vše. ()

ywo666

Už nikdy nepijem. Pred návštevou kina. A Matthew to dobre vedel, tak ma trestal referenciami na hajzel, čúranie, vodu a všetko čo dráždilo môj mechúr. Peniaze ale určite neľutujem. Film je fakt vydarený. Scéna v kostole, ohňostroj alebo švédska princezná (asi by som vyhlásil Británií vojnu) mi ostanú v hlave navždy. A či už je to teda buldog alebo mopslík, musím uznať že Vaughn je absolútny majster vo zobrazení niečoho, čo sme tu už veľa krát videli, tak ako sme to ešte nevideli. Herecky zaujali hlavne S.L. Jackson s jeho pokrývkami hlavy a Colin Firth, ktorý ukázal, že dnes môže byť akčný hrdina už úplne každý. Mladý rovnošiltovkár ma síce nepresvedčil, ale ani mi extra nevadil. A to dokáže iba Vaughn naservírovať nesympatických pankhartov tak, že vám vôbec nezkazí film. Zmes Kick-Assa a Jamesa Bonda. V dobrom slova zmysle. 90% 5*. Za ten koniec. ()

Gar-mogoth

Pr*el to je, o tom žádná, ale mohlo to být o fous zběsilejší, drzejší a prostě lepší (možná za to můžou trochu větší očekávání). Tak snad příště :) (oprava, stačilo druhé shlédnutí) Letošní král kůlových akčních scén je ale už jistý. ()

marvan

Mix melodramatu a parodie, který mě v Kick-Ass tak iritoval, působí v Kingsmanovi přirozeně. Jednak díky sarkasmu vlastnímu parodovaným bondovkám, jednak díky noblesnímu způsobu hraní britských matadorů Colina Firtha a Michaela Caina. ()

geklon

Třetí Vaughn, který mě prvoplánově rozsekal. Jenže ta sekundára..... První půlka naprosto strhující, ta druhá s pointou a závěrem je už klasicky vaughnanovsky plná klišé stravy, co dusí jako pyliny. Celkový dojem, Kingsman naštěstí drží poměrně celistvěji, než Kickass, nebo First Class, ale nic to nemění na faktu, že tahle explicitní popová teene bondovka, funguje jen do půlky...... Násilí a akční scény prolítnou tak rychle, že je nestačíte ani zaregistrovat. Vlk chcípá hlady, ale koza je přežraná. Jediný Vaughnovo plus je v tomto případě, především díky autorskému scénáři. ()

mikestiff

Kamera je peckovní a Colin Firth je lepší Bond než všichni jeho představitelé dohromady. Ale jinak je to takový mižmaž, že nebýt dvou zmíněných elementů, ani si na film druhý den nevzpomenu. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě