Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

s.e.p.p

Kdyby se celý film nesl v duchu poslední půlhodinky, byl bych nejspíš nadšený. Závěr totiž překypuje vtipem, nadsázkou a zapamatování-hodnými sekvencemi, na které je Vaughn expert. Je mi sympatické, jak Kingsman odkazuje ke klasickým špionážním filmů a pokouší se oživit archetyp agenta-gentlemana, a nejen díky Firthovi je snímek právě v tomto ohledu asi nejúspěšnější. Nohy mu ale podráží zápletka, která není nikterak originální (jen další variace na gizmo pro vymýcení lidské rasy) a právě nedostatek humoru a akce v první polovině. ()

Roseinka

Tak to byl opravdu mazec. V kině jsem se fakt neskutečně bavila a to celé dvě hodiny. Odcházela jsem úplně vysmátá. Obsazení bylo perfektní, humor fakt na jedničku. Přesně pro tohle miluju Brity - humor, elegance, sexy angličtina.... Takových filmů by to chtělo víc. Tohle bylo fakt originální. Budu se k tomu ráda vracet a budu všem doporučovat. A konec rozsekal i mě. :-D 9,5/10 ..... Jo a co mě dost překvapilo, že na tenhle film šlo docela dost lidí ve věkové kategorii kolem 60ti let, což jsem v Cinestaru snad ještě nezažila. :) ()

JoseBenes

Kingsman je naprosto úžasnej. Není to film bez chyb, ale ty se snadno odpouští. Je vidět, když někdo točí s láskou, jinak to neumím nazvat a je to přesný. Dlouho jsem se v kině tak nebavil. Vaughnovu filmografii sleduji pečlivě už od Stardustu a ten chlap mi rozumí. Takhle chci, aby se točily filmy. Nesmíme zapomenout ani na Colina Firtha - ultimátního akčního hrdinu a dokonalé ztělesnění britského gentlemana. Ocenil jsem, že všechno do sebe ve filmu zapadá, když už se uvede na scénu nějaký předmět, detail, scéna, vzápětí se využije. Násilí nebylo vyloženě samoúčelné, ale součástí příběhu. Bylo vidět, že Vaughn pracuje s omezeným rozpočtem (dostal asi jen 60 milionů), a to ještě většina musela padnout na honorář all-star teamu Firth, Strong, Caine, Jackson. Nemluvě o luxusních oblecích na míru. Líbí se mi, že odmítl točit nový X-meny, jen aby si mohl natočit svůj vlastní film, a nikdo z produkce mu do toho nemluvil. I závěrečný poděkování jeho matce bylo pěkný...no prostě všechny filmy v jeho režijní filmografii jsem ohodnotil plným počtem a není to náhoda. ()

D28

Niekto pri prehnanom násilí robí "blé", ja zvyknem strhávať hviezdičky. Viem, mali to byť masakre, dokonca extrabrutálne, muselo to tam byť, ale pocitom nerozkážem. Našťastie ani tým pozitívnym, pretože inak to nemalo chybu.Výborné scenáristické nápady plné prekvapení, anglický humor a /hlavne/anglickí herci, všetky tie zbrane a "pomôcky", nevedela som, čím sa skôr kochať. Naviac vydarené úvodné titulky a samozrejme ohňostroje / na rozdiel od vyvolených / asi z hlavy nikdy nedostanem. ()

Guzo

Moc často plný počet nedávám, takže i když Kingsmana vidím spíše na 4,5, zaokrouhluji nahoru. Vaughn se drží zuby, nehty dvě hodiny na hraně mezi geniálností a naprostou hovadinou, ale tu hranici naštěstí nepřekročí (i když scéna s rozpůlením je lehce over the top). Dokonce mi tu nevadil ani britský přízvuk a to už je co říct. Jinak hlavní hrdina je sympaťák, ale trochu mě ve spojitosti s jeho rolí mrzel nevyužitý potenciál směrem k parkouru. Dalším nedostatkem je pak až moc přepálená akce v určitých scénách, kdy jeden záběr střídá druhý a je to celé neskutečný guláš. ()

vyfuk

Film plný násilí, naprostých kravin, který by normálně získal hejt jako od Metrixe, tak nyní dostal takovou šťávu, že i Rauch se může jít zahrabat. Přijde mi, že poslední dobou se sází na filmy, kterou jsou sprosté, parodující a teoreticky jsou skoro absolutně bez pointy. Myslím, že to tak nějak skoro před rokem začalo právě Strážcemi galaxie. Což byl kousek, který bylo záhodno vidět, ale je to asi jako daily porn. Jednou se na to podíváte a pak už ani nevíte, že to existovalo. Nevím čím to je, ale Kingsman se zdá jednoznačně vážnějším. I když už jenom z traileru s panem Jacksonem bylo tak trochu jasné, že to nebude vážné, ani za opiát. Mám rád superhrdiny a mám rád i nonšalantnost a obleky... tak proč byli Strážci pro mne zklamáním a Kingsman naprostým uchvácením? Bylo to tím, že za tím stál muž, který nám dal obstojné drama, rodinnou pohádkovou podívanou, Nakop-Prdel, a jedny z nejlepších X-Menů. Ano mluvím o Vencovi (taky jsem si teďka uvědomil, že vlastně jeho první dva filmy "Po krk v extázi" a druhý "Hvězdný prach" možná pojednávají dle názvů o jednom a tom samém. Ale zpět ke swaggerům. Myslím, že film je i menším poselstvím toho, že lidé jsou závislí na moderních technologiích a krom toho se snaží vypadat stylově, mezitím co na něco takového jako elegance se nějak tak trochu zapomnělo. Film je však přes to všechno skvěle atmosferický a sám jsem si připadal jako kdybych žil jejich příběh. A nakonec šťastný anální happy end. A na závěr... ta scénka v kostele... to je něco co se má dát do muzea. ()

cpt.Lynch

Celkem svěží oddechovka s pár výraznými momenty a párem hluchých míst. Mix bodovek a kickass. Být puboš, asi je to pro mě atraktivnější biják. A toho productplacementu :) ()

Zagi20

Čtyři hvězdy s těžkým srdcem. Moje očekávání prostě byly větší než samotný výsledek. Co se praštěné akce týče, nemám co vytknout, scéna v kostele je svým tempem neúprosná a strhující. Jedna z nejlepších akčních scén posledních několika let, možná i úplně nejlepší (čistě subjektivní pohled). Samuel L. Jackson jako výstřední šišlající záporák mě bavil neskutečně, a ono vlastně celý film jako komedie funguje dobře. Co mi bohužel vadilo, jsou takové ty scény, kdy si člověk řekne "tohle už sem někde viděl". Podobnost některých scén se scénami z Kick-ass nebo X-man jsou někdy dost viditelné. Vaughna mám hodně rád, ale tohle je pro mě takové první drobné zklamání (ale opravdu jen maličkaté). Doufám, že v dalším filmu si vybere něco námětem dost odlišného od svých ostatních filmů. Po druhém a třetím shlédnutí zvyšuji hodnocení na 90%. ()

MI-380

To nejlepší z Bonda s vyššími amplitudami brutálního násilí. Kino, titulky: 85% (aktuálně 5266 hodnotících, 87%, 131. nejlepší film, po dvou letech /19.4.2017/ 30.125 hodnotících s průměrem 81%, 266. nejoblíbenější film). ()

Dr.Okamura

"I'm a catholic whore currently enjoying congress out of wedlock with my black jewish boyfriend who works in a military abortion clinic. So hail Satan and have a lovely afternoon, madam." Jak to jenom Matthew Vaughn dělá, že ať je jeho film sebestupidnější, i tak je perfektní? ()

Lukyn007

Matthew Vaughn je prostě génius. Miluju jeho brutálně vtipné akční scény. A Colin Firth jako bijec gentleman? Fantastický!!! ()

ghatos

Zachraň svět a za odměnu dostaneš anální sex se švédskou princeznou - již podle toho lze odvodit kvalitu filmu. Ano i to produkuje současná masová komerční kinematografie. /38%/. PS: Zarámujte někde Enšpíglův komentář, protože za pár let nebude nikdo věřit tomu, že se u toho někdo bavil. ()

blackJag

Zábavné. Jediná pasáž, která by snesla úpravy, a která mě celkem nudila, byla ta z výcviku. Vaughnova spektakulární série nicméně pokračuje... 85% ()

Pedross800

"PROMIŇ, KOČKO. MUSÍM JÍT ZACHRÁNIT SVĚT. JESTLI ZACHRÁNÍŠ SVĚT, MŮŽEŠ MI TO UDĚLAT DO ZADKU.......HNED SE VRÁTÍM!" Jooo, tož ona dobrá motivace dělá divy, to pak i ta záchrana světa stojí za tu trošku námahy a nebezpečí :-) Tož jako boží, takhle vypečenou a úžasně vtipnou poctu špionskému žánru jsem nečekál! Má to šťávu, směje se to samo sobě a ohňostroj zde nabírá zcela nečekaných a kouzelně smyslných rozměrů! No a já si konečně uvědomil v čem vězí ta má narůstající agresivita.....má nová simka s internetem naprosto zdarma, hmmm von ji vlastně vydává jeden nejmenovaný mediální dům, patřící jednomu nejmenovanému multimiliardáři, kterýžto je dokonce i ministrem jedné nejmenované vlády...Kingsmaníííí, rychle do Prahy a pěkně s noblesou toho megalomana zapíchněte dřív než vypukne český multi fight, neb já si chci ještě pár filmových orgií jako byla tato užít!! ()

V.Silver

To byla jízda! Mělo to vtip, sarkasmus, drama, zápletku, vyvrcholení a VYNIKAJÍCÍ akci! Stokrát zajímavěji pojatá a natočená choreografie než u většiny akčních filmů (s čestnou výjimkou v podobě Johna Wicka), brilantní casting s all-star obsazením a... obleky. Suit up, tohle je film, ve kterém by i Barney Stinson možná fandil kladným hrdinům :) Akorát jsem podle recenzí a ohlasů čekal víc vtipu, takže se mi to netrefilo úplně do nálady a dávám "jenom" 80%. Ale třeba změním názor, až si to pustím příště. P.S. (spoiler alert!) Jatka v kostele jsou asi vůbec nejlíp natočená hromadná akční scéna, kterou jsem kdy viděl. Je to strašně morbidní, cynické a zlé, ale líbilo se mi, s jakou invencí tu řezničinu pojali... ()

Kurikmoon

Dynamické, šarmantné a rozhodne nie nudné. Šlape to od začiatku do konca. Bond môže len závidieť. Matthew Vaughn to krásne naservíroval. ()

JohnSmith

Nic moc jsem od toho nečekal a dostalo se mi výborného akčního dobrodružství s hodně drsným humorem a perfektními hláškami. Mile mě překvapil a zaujal Taron Egerton, kterého asi budu podrobněji ledovat, protože je to fakt sympaťák a umí hrát. Takže už aby tu byl druhý díl a doufám, že Vaughn nepoleví. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě