Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Darth_AK

Kingsman: Tajná služba je na výsost skvělý film (komentář obsahuje spoilery). Matthew Vaughn (jak rád bych to příjmení uměl vyslovit) je pro mě naprostý bůh. Konečně pořádný akční, humorný a místy nečekaně vážný film, který všem bondovkám od Daniela Cracka nakopává..ehm, zadnici? Kterými superlativy začít. Tak třeba hvězdné obsazení. Colin Firth-po jeho výkonu v Králově řeči mě překvapilo vidět ho i jako člověka, co dokonce vypadá jako "drsný gentleman". Samuel.L.Jackson si svou roli evidentně užíval, a není se mu co divit, jeho záporák se s tím taky nepáral, stejně jako jeho posluhovačka. Michael Caine jako podrazák? Proč ne. Mark Strong jako Merlin rovněž exceloval, ale já musím stejně vychválit hlavně Tarona Egertona, protože věřím že by film utáhl i sám (jakože některé části táhne) a jeho přeměna pro mě byla naprosto bezproblémová, je to prostě sympaťák. Celé pojetí příběhu je hodně sympatické, od začátečního "pubertálnějšího" rozjezdu, až po "kulervoucí" závěrečnou půlhodinu, završenou zadnicí švédské princezny (v titulkách ovšem ještě scénou v hospodě). Co bych vychválil? Celkovou zápletku, která sice nebyla bůh ví jak geniální, ale každopádně zaujala a čistě hypoteticky je to v dnešním světě i reálné. Humor (nikdy bych nečekal že se budu smát u čistě morbidních scén), který mě zaujal buď vytříbenosti, nebo nářezem na "plnou hubu". Ale hlavně-choreograf pro akci musel být někdo naprosto geniální. Tak skvěle sestříhanou, skvěle zpomalovanou i zrychlovanou akci jsem snad ještě neviděl....No co hýřit superlativy. Prostě se na ten film podívejte, za mě je to naprosto fenomenální. ()

giovanni3

No za mne zklamání to musím napsat rovnou. Film čerpá z klasik od Bonda po Bornera, sřílecí sekvence jsou jak vykopírované z Matrixu a sem tam dokonce jak z levnější počítačové střílečky. Animace jsou někdy super jindy zase těžký průměr. Sem tam je to super zábava a pak to je zase průměr. Sranda s uděláním zadečku švédské princezny.. no nevím to bylo dost zbytečné. Herecky to také nebylo něco extra... Samuel L. Jackson zklamal již od pohledu. Takže něco na tom filmu je, ale víc jak průměr to není a stačí to vidět jednou. ()

jefff

Zábavné to bylo, o tom žádná. Objektivně tomu lze rovněž vyčíst málo. Scény jsou dostatečně akční, napínavé, efektní a navíc obsazené dobrými herci. Subjektivně mi to ale úplně nesedělo. Navíc konec s princeznou mi přišel vůči zbytku filmu až přepálený. Samuel L. Jackson tradičně skvělý a věřím, že Kingsman se dočká pokračování. ()

Ne__Ty

Čím novější film Matthewa Vaughna je, tím víc mu přicházím na chuť (nebo to aspoň platilo, než přišla dvojka). Stylu, jakým režisér tento snímek pojal, jsem podlehl okamžitě, ale to, co následovalo po excelentní kostelní scéně, nemělo svou mimořádností obdoby. Hltal jsem vypointované scény, které překonávaly ty předchozí. Akci správně podtrhovala hudba a herci dostali postavy na tělo jako na míru šitý oblek. K tomu nám Vaugh naservíroval kopu obrazových i slovních gagů, takže nejde nic jiného, než si Kingsmana opakovaně užívat. ()

blackkocour

Když si megaloman Methú tak rád upravuje žánry, mimo superhrdinské nepřístupné komedie, s růžovou zabíjecí lolitkou, si teď udělá nepřístupného Džema Bonda. Prostě, co ještě potřebujete, abyste mohli ve spokojenosti zdechnout v agónii teplýho šnicla v rozkroku v těsným análu švédský pornohvězdy? Odpověď - Kingsman: Tajná služba, žervé nagelovaných, čajem srkajících, hamburgerem nevyžraných džentlemanů. Když už jsem zmíňil Bonda, nechci sice nějak škodit Danielu Craigovi, ale s jeho koženým ksichtem by si těžko troufl na takového hbitýho Colina Firtha, což taková zajímavost, oba dva, Craiga a Firtha dabuje Jiří Dvořák. Mladý Taron Egerton ničím neotravoval, ani třeskutě nekomandoval gardu starých páprdů, moderním slangem rapperů a debžofů z ulice, tak jako mladá posila a mladá krev, nevyčníval z boje. Bukatýři ještě nevymřeli. Jen by někdo mohl konečně vysvětlil, proč Samík hraje pořád černochy, kurva? ❤❤ ()

herr_carter

Jsem nadšen, pro mě to byla taková obměna Strážců Galaxie, tím mám na mysli hlavně ten styl humoru - inteligentního, který spoléhá nikoliv na kvantitu,ale spíše na svou kvalitu, o to víc je pak třeskutý..všichni herci skvělí, především pak na jazyk si šlapající Jackson. Neuvěřitelně se povedla hudba, která podobně, jako u Strážců, vždycky parádně bagatelizovala aktuální, většinou vážnou situaci - jedním slovem pecka................. moje hodnocení = 9 z 10. ()

Sdoom

"Filmová zábava roku!" "Matthew Vaugn to opět dokázal!" Tak takhle nějak by měly znít palcové titulky na předních stranách všech novin, protože tenhle film si to jednoznačně zaslouží. Naprosto dokonalá akční komedie, ve které se Vaughn stejně jako v Kick-Assu velmi chytře otírá o různá popkulturní témata a otázky našeho současného světa. Nedělá mu problém vzít a udělat si srandu naprosto z čehokoli, včetně toho, jak si získat srdce (a nejen tento orgán) princezny! Fantastická akce, hudba, herci si to užívají a je to jeden sympaťák vedle druhého, samozřejmě včetně klásně sislajícího S. L. Jacksona. Neskutečný nářez, kterým Vaughn dorovnal svůj předchozí geniální počin Kick-Ass. Nemám, co víc dodat, tohle bude jednoznačně film roku. (kino Cinestar, orig.) Edit 26.1.2016: I napodruhé po ani ne roce naprostá pecka, i když ten nejsilnější wow efekt už se nekoná. Není to tak inteligentní a plné geniálních popkulturních odkazů jako Kick-Ass, proto řadím ve Vaughnově tvorbě "až" na 2. místo. To znamenách čistých 5 hvězdiček bez podtržení. :-) (Blu-ray, orig.) ()

Reanimated

Už dlouho tu nebyl ten typ filmu, o němž bych věděl, že to bude stálice v Blu-Ray přehrávači. Vaughn tuhle mezeru zaplnil. ()

Firebug

I když mě tentokrát předloha minula (oproti Kick-Ass), stejně mám dojem, že komiks musel mít větší koule! Snímek boduje v odlehčenějších akčních sekvencích (však pokud vás neberou ohňostroje, žádná nirvána se nedostaví). Z výcviku supertajných agentů mohlo a mělo být vyždímáno daleko víc šťávy. Vojáci jsou klasická jelita zásadně používající slepé náboje. Film se snaží navážet do klasických bondovek, ve finále je však stejně hloupou a v podstatě klasickou bondovkou, jen vyCOOLenou pro současné teenagery. Vydařená popcornovka, nad níž je lepší příliš nepřemýšlet. 3+* _____p.p.č.: Matty má výstižný koment. 3. Vaughnův film v řadě, který je objektivně celkem fajn, ale mě osobně docela zklamal. ()

Babous

Čekal jsem, že to bude spíš komedie s trochou akce a on to nakonec byl akčňák s trochou komedie. Proto mě částečně šokovala brutalita, krev a násilí. A proto mi k tomu tak úplně nesedl ten humor a odlehčený styl - jsem asi konzervativní, ale podle mě se takto explicitní násilí s legráckami neslučuje. Film se ovšem zajímavě zabývá gentlemanstvím, což se dnes u filmů příliš nevidí. Dále mě hrozně bavily narážky na Bonda i My Fair Lady, z nichž scénář nepokrytě čerpá inspiraci. A všechny ty krásné obleky, kravaty a naleštěné boty ze Saville Row! Olala, vycvičte ze mě prosím někdo tajného agenta! ()

kenkaku

Jak se zdá, přidám se k zástupu nadšených. Kingsman by se měl povinně promítat všem blbečkům, co se rozhodnou natočit akční film. Ten balanc na hranici parodie je tak perfektní, že jsem se ani jednou nerozčílil (mě totiž rozčiluje, když ze mě někdo dělá vola okatou ignorancí fyziky a biologie). Jasně, že tady se také přehání, ale jak jsem psal. Je to akorát na hraně, že se člověk nemusí stydět za to, že se baví. Když se k tomu přidá ještě trocha toho morbidního humoru (ne fekálního, ale morbidního) zabalená do děje který nenutí se dívat na hodinky (sem se nepodíval ani jednou), tak je to doslova paráda. ()

Maynard.

Váhám, váhám mezi 4 a 5*.Ale prozatím věnuju 4*. A je to kvůli tomu, že když sem z kina odcházel po Kick-Ass (stejný rejža, stejný žánr), tak sem měl pusu dokořán. Tentokrát jen tak do půlky :o). Po režisérské stránce je to stejná špička. Co mi trošku přišlo slabší, tak scénář. Ten by mohl být promakanější. Kdybych měl někoho vypíchnout, tak Colina Firtha, který Světu ukázal jak se chová a jak likviduje skutečný a opravdový gentleman. Další týpek, kterej film posouval nahoru, tak Samuel Jackson. Ten když se objevil na plátně, tak se kino řezalo smíchy. Je k nevíře, že jak je tenhle týpek schopnej zahrát jednotlivý postavy. V Djangu tlustýho mrzutýho dědka, tady maximálně ujetýho záporáka. Co mi přijde zbytečný, tak tolik násilí v těch bitkách, propíchnutý hlavy, nože v lebce, kůly v břiše... Matthew se v tom očividně vyžívá, ale já bych si to bez toho uměl představit. Každopádně tomuhle kousku dám ještě nejednu šanci, páč tohle je pravá emerická zábava! /2.skouknutí/. Opět v kině, tentokrát v Centrálu HK. Potvrdilo se to, čeho sem se obával - dávám 5*. Zcela zasloužených! Hned od dokonalých úvodních titulků (jedny z nej,který sem poslední dobou viděl) se film nakopne a už ho nic nezastaví. Málem sem se počů smíchy na konci,když hlavní padouch zemře na propíchnutí,před tím se zeblije z vlastní krve :o)). Kick Ass je stále number one. Ale tenhle kousek už se dostal na X Men First Class! Tenhle rejža je hned po Nolanovi nejlepší! /3.skouknutí/. Zažívám podobnou extázi jako u Kick Ass, už je to tady. Naposledy sem byl v kině vícekrát právě na tom. No a na tomhle už po 3. Ta hudba, to je prostě neskutečný! Taky ste si všimli, že tam není skoro žádná krev? Sice se tam brutálně zabíjí, ale prakticky bez krve a bez prošlápnutých kolen :o). Dal sem si slib, že na tohle už do kina nepůjdu, ale víš jak to chodí se slipama :o) ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Gentlemanství Jamese Bonda křížené s akčními scénami a vtipy álá Kick Ass. Film, který si může s grácií dovolit úplně všechno. ░ Hlavní hrdina: Sorry, Love. Gotta save the world. ░ Švédská princezna: If you save the world, we can do it in the asshole. ()

widla

Parádní film! S vtipem, akcí, skvělými herci. Co víc si přát? Možná trochu rychlejší spád, ale to je detail. Vybuchující mozky to napraví, to je geniální scéna :). ()

insurgentes

Už fakt nevím, co vymyslej příště, aby to tenhle film překonalo (ale to jsem si asi už párkrát říkal... z toho vyplývá, že ale jde o počin, který posunuje hranice). Miloučké pohlazení! ()

sedm.1

Zápletka 80%. Zábava 100%. Obsazení 100%. Originalita 100%. Akce 200%. Matthew Vaughn to s publikem zkrátka umí, a ikdyž stejně jako Kick-Ass není ani Kingsman zrovna dvakrát standartní a až tak komerční film, tak i nakonec tento počin získává velice pozitivní celosvětový věhlas a opět právem, protože právě nezvyklý přístup a netuctový zpracování dělají z Vaughnových snímků filmové události, po kterých publikum skáče jak kočka po myši. A čím že je tedy Kingsman tak přitažlivý a úspěšný? Z mého pohledu to tedy rozhodně není zápletkou, která sice disponuje mnoha nápaditými momenty, scénami a zvraty, ale na druhou stranu jí tedy v první polovině chybí větší spád a zároveň je tu i spousta scén nesoudných, zbytečných a tak krkolomných, že celkové kvalitě filmu zrovna moc nepřispívají. Obsazení je vesměs výborné, tady musím především zmínit další Vaughnův herecký objev, Tarona Egertona, který mi v roli mladého Kingsmana nevídaně sedl, neuvěřitelný sympaťák a řízek v jednom, a ten kluk by mohl mít fakt jednou budoucnost. V roli zkušeného gentlemanského agenta si lze pak jen těžko představit někoho vhodnějšího, než je Colin Firth, a padouch s tváří Samuela L. Jacksona je lahůdka, stejně jako kočička po jeho boku, se zatraceně ostrýma drápkama na nohou, Sofia Boutella. Co se zábavnosti týče, ta stoupá úměrně se stopáží filmu, kdy jak už jsem zmiňoval, do první poloviny to chvílemi drhne a vyskytují se i momenty nudy, nicméně s postupnou gradací děje se výrazně zvyšuje i kvalita a síla zábavnosti, aby v poslední třetině pak došlo doslova k totální explozi dokonalé, kulervoucí zábavy, která musí strhnout a nadchnout snad úplně každého. No a na konec jsem si nechal samozřejmě to nejlepší, akci. Ta je totiž tak neskutečně vychytaná, dokonalá, strhující, efektní, choreograficky geniální, nápaditá, dynamická a při tom všem zároveň i tak přehledná, že každý souboj, každou přestřelku, jsem sledoval s hubou otevřenou dokořán a nehorázně jsem si užíval každý moment, kde dostala akce prostor, a naštěstí toho prostoru nebylo až tak málo. Kingsman je zkrátka originál nad originály, stejně jako Kick-Ass je to jen velmi těžké jakkoliv zaškatulkovat, takže „žánrový“ popis tohoto snímku je asi takovýto: zábavná jízda jako kráva!!! P.S. poslední půlhodinka je tak utržená ze řetězu, že si nezaslouží jiný přívlastek než výraz KONCERT!!! ()

LuciusWlk

Tohle je kapánek úlet. A začínám mít podezření, že Vaughn v něčem lítá. V něčem ne příliš legálním! Blahodárný mix geniality a patosu. Namícháno v takové formě, že nějak nevím jak to extrahovat. Preciznost vzápětí vystřídá servilní patetičnost, aby se role po dalších vteřinách prohodily a pořád dokola. Tento film je chaos. Ale geniální. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě