Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Ravi

No páni. Tohle jsem nečekal. Nenápadný snímek na motivy superšpiónských klasik jako James Bond, Johny English, Agent WC 40, apod. předvedený s neobyčejnou grácií a v uhlazeném smokingu britského gentlemana s hůlkou v ruce. Aniž bych chtěl kategorizovat, dovolím si tvrdit, že toto je 100% film pro chlapy, dámy nechť shlédnou něco jiného, třeba z výše jmenovaného. Jestli máte rádi špionské filmy, které nejsou v žádném směru přehnané, a pokud ano, tak střídmě, našli jste. Kingsman je důkazem toho, že i na již tisíckrát viděném lze nalézt něco, co se všemu vymyká a je na celé čáře originální. Vynikající, uhlazené a nebezpečně trefné. 100% = 5/5 ()

Dagoussek

Super zábavná akční bondovka s tvrdým výcvikem mladých uchazečů na tajného agenta. Super hlášky! Ano, každý si jak čtu níže komentářů zapamatuje hlášku se zadnicí... ()

Ev.D.

Tak tohle je naprosto skvělý! Ta scéna z kostela, exploze hlav. A z Tarona v obleku doslova nešlo spustit oči. Netuším, jak je možné, že mi Kingsmani tak dlouho unikali. Neuvěřitelný. Umírám (označení pro projev nepopsatelného nadšení a radosti) ()

Autogram

Nepomyslel by som si, že mená od okrúhleho stola kráľa Artuša sa objavia v takomto modernom, až prehnane špionážnom filme. Nuž, doba pokročila a aj rytieri majú celkom inú formu. Trebárs ženskú. Priaznivci starých bondoviek a džentlmenských agentov v obleku na mieru si prídu na svoje a nezabudlo sa na niekoľko nových nečakaných vychytávok. Zážitkom sú udalosti v kostole, oslava ohňostrojom a tiež dokonale tvarovaná odmena od princezny. Celý film beriem s veľkým nadhľadom, takže mi neprekážalo ani množstvo infantilných momentov, ktoré k bondovkám patria, a nad štyrmi hviezdami neváham aj vďaka značnej dávke humoru. –––– Tí idioti, čo si hovoria politici, majú hlavy v piesku a zaujíma ich len znovuzvolenie. –––– Ľudstvo je jediný vírus, ktorý musí žiť s vedomím krehkej smrteľnosti svojho hostiteľa. ()

KASUGI

Zatím nehodnotím, protože jsem nevydržel ani půlhodinu. Vypnuto v momentě, kdy se na horské chatě otevřou dveře a objeví se Samuel L. Jackson. Bez urážky, ale fakt už mám toho ksichtu plné zuby. Kterému filmovému agentu kouří čuráka, že ho furt všude serou? Ne nadarmo si z toho v nějakém filmu, či seriálu dělali prdel: " Cože, ty neznáš Samuela L. Jacksona? Viděl jsi nějaký hollywoodský film s černochem?" "Jo, viděl." "No, tak to byl Samuel L. Jackson." =D)))))))))))))) ()

dragon94

Šílená, energická, akční, ulítlá špionážní jízda, která od začátku do konce nezpomaluje a ve všem co předvádí je téměř perfektní. 5* 91% ()

Jaro.Krafcik

Prekvapivo má to bavilo aj po rokoch. A mal som pocit že by to bolo na päť hviezd. Kingsman séria má vždy bavila. Samuel Jackson v rolí hlavného záporáka perfektný. Aj ten humor, konečne nebol britsko suchý. Odporúčam každému kto ešte nevidel. Taký james bond pre tínedžerov ako už niekto spomenul v komentároch. 4* ()

Hollohlaway

Vynikající. Opět po delší době dobrá trefa na návštěvu kina. Super britský humor, záplava vtípků, herecky originální a dobře obsazené, akce dobrá, scéna v kostele přímo neuvěřitelná. Je to jedno úžasné, vtipné, odsýpající filmové klišé. Viděl jsem od Vaughna 4 filmy z 5 a všechny výborné, to nemůže být náhoda. ()

milancecil

278. Musím hned úvodem zdůraznit, že tentokrát se mé očekávání, bohužel zbytečně nadsazené, se zhlédnutou skutečností neprotnulo, naopak s nelibostí velkým obloukem minulo, přitom ale nemohu říci, že úplně a v každém momentu, to určitě ne, téma je svou závažností mnohem významnější, než jak se k nám zvolenou formou nakonec dostalo, vždyť základní myšlenka, kolem níž se události v příběhu tak divoce rozvíjí, je opravdu velmi důležitá a měli bychom se určitě nad ní více pozastavit, není opravdu ten stále tak úporně vyzdvihovaný, podbízený a vnucovaný technologický pokrok jen mocensky cílené směřování k takové zobrazené genocidě? Myslím, že nemáme vůbec ponětí, možná jen nepříjemné tušení, o tom co naše mobilní telefony ve skutečnosti vše dokáží a i dělají, komu ve výsledku shromažďované informace o nás, každodenních uživatelích, slouží, to samé se týká nejrůznějších aplikací, které si často s naprostou naivitou a nadšením sami instalujeme, opravdu nám nehrozí, že budeme nakonec obětováni? Není to vše jen obrovská past na nás všechny? Úvahy možná pro někoho morbidní, ale velmi realistické pro ty, co už mnohé pochopili. Lidé bděte!!! ()

voleman

Vaughn znovu nezklamal. Natočil opět nesmírně zábavnou, brutální a akční podívanou, která je skoro až parodií na Bondovky. Všechno tu šlape od začátku do konce na plné obrátky a nikdy si člověk nepomyslí, že je tam něco trapného nebo nudného jako to u podobných filmů bývá dost často zvykem. Vaughn se pro mě stal v poslední době absolutní režisérskou špičkou, protože není mnoho režisérů, kteří by měli tolik povedených filmů a prakticky žádný slabý. Na herce si také rozhodně ztěžovat nemohu a svoje role si vyloženě uzívají, i když pro ně třeba nebyli příliš typické. Zkrátka Kingsman je vtipný, akční a oddechový nářez, který naštestí sám sebe nebere příliš vážně, z čehož právě nejvíc těží. Prostě taková typická plnokrevná Vaughanovka, v tom nejlepším slova smyslu. 90% ()

tommmy89

Chuťovka pre príjemné posedenie v kine - celkom to stálo za to, môžem tvrdiť. Pravdou síce je, že som čakal niečo iné, ale ani to, čo som videl na striebornom plátne nebolo zlé. Miestami zbytočné scény a detinský scenár, ale to patrilo k filmu. Od prvého traileru som si film idealizoval skôr do hry "Mafia", so skutočnými scénami a skutočným príbehom. No netreba zabúdať, že sa pozeráme na FANTASY film, čo vysvetluje nevysvetliteľné :) Škoda, škoda ... viem si celkom presne predstaviť tento film šitý na mieru a trošku prifarbený fantasy motívom ala "Muži v čiernom". Na druhej strane, krásne prepracovanie, humor a nápadité akčné okienko tvorí spokojnosť diváka. ()

greath

Good, but not so good. Pár WTF momentov a skvelá skvelá záporačka. Matthew zatiaľ nie je moja krvná skupina. ()

Pecival

Dvě ultimátní scény (zvlášť ten kostel je totální pecka), dobré herecké obsazení, ale jinak nic extra. Na druhou stranu já nejsem velký fanda komixů (ikdyž kick ass se mi líbil), ale zase jsem fanda Bondovek a vůbec různých špionážních hovadin. Takže nelze říct, že nejsem úplně mimo cílovku. Každopáně neurazí, nenudí a rozhodně to není generické jako většina Marvelovek. ()

Georgex

Od Matthew Vaughna jsem čekal skvělou akci zabalenou do sofistikovaného hávu, u které se člověk zejména dobře pobaví. Místo toho jsem se přes dvě hodiny nudil u puberťácké bondovky, která nejenom že není originální, ale je i příliš hloupá na to, aby se dala zařadit mezi své dospělejší bratříčky či považovat za inteligentní zábavu. Pochopitelně film má celou řadu záblesků a zajímavých nápadů, které ale bohužel pan režisér nedokázal dotáhnout do konce. Ono to samé lze říci i o hereckých výkonech, geekovský padouch v podání Samuela L. Jacsona je neodolatelný, Colin Firth tu mlátí lidi, že by mu záviděl i Chuck Norris, to je tak vše. Celé to bohužel působí velmi kostrbatě a postrádá to onen lehký nádech, který na britských filmech miluji. Moje hodnocení 60%. ()

lomby

Velmi příjemně a sympaticky zpracovaná blbůstka, ve které se střídá adrenalinem nasáklá akce s odlehčeným britským humorem v optimálním poměru. Vaughnovsky typicky wtf ulítlé a hravé. Film možná trochu trpí absencí logiky některých postav, to už nezmiňuji onu už několikrát omílanou anální scénu, což ale ve výsledku vůbec nevadí a po konci poslední scény bude vše odpuštěno. ()

dafidsch

Lepší akčňák, ktorý vystupuje z radu filmov jednorázového typu ako XXX s V. Dieselom. Hodnotenie je u mňa medzi 3 a 4 hviezdičkami. Film má myšlienku a nie je celý postavený len na efektoch a bitkách. Z kvality u mňa ubral fakt keď hl. hrdina: Eggsy je dosť podobný Bondovi z jeho "šarmom," kedy každé dievča je namäko pri stretnutí s ním a musí sa s ním vyspať...takéto sci-fi skutočnosti nemusím. Efekty a dôvtip je skoro podobný Tarantinovským filmom, a asi preto ma celý Kingsman udržal si ho dopozerať aj po týždňovej pauze (71%). ()

ZinedineCR7

I'm a Catholic whore, currently enjoying congress out of wedlock with my black Jewish boyfriend who works at a military abortion clinic. ()

Trapper33

Wow. Matthew Vaughn dokázal opět něco neskutečného. Tolik skvělých vtipů a nápadů jsem v jednom filmu viděl naposled u Scotta Pilgrima. Scéna v kostele a ta s ohňostrojem jsou jasně nejlepší! Taron Egerton je svěží a rozhodně odvedl dobrou práci, ale ten kdo je ve filmu skutečně hvězda je Samuel L. Jackson. Za mě jasně nejlepší film letošního léta.Filmový víkend 2015 ()

Fox85

Elegantní klobouk je lepší než kšiltovka, kravata je lepší než zlatý řetěz a lakýrky jsou lepší než tenisky. A co teprve takový deštník... Zachraňování světa s vtipem a elegancí britských gentlemanů. ()

Styxos

Úžasně svěží, dravý a hravý. Skvěle zahraný, napsaný. Skvělá hra s bondovskými prvky a pravděpodobně nejlepší "stará bondovka na způsob Pierce Brosnana" od chvíle co to Brosnan zabalil. Zamiloval jsem si svět, zamiloval jsem si postavy. Snad si Vaughn nenajde jinej projekt a udělá dvojku. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě