Šéf

Šéfkuchař na grilu

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 110 min

Milé, příjemné a především bezkonfliktní, těžko dnes najít podobný film z hollywoodské produkce. Co tomu naopak chybí, je výraznější dějový progres, od zhruba poloviny filmu se nestane prakticky vůbec nic důležitého. Je to škoda, protože potenciál tady na dějový posun rozhodně byl.. založit restauraci mnohem dříve, využít širší okruh postav atd. Maximálně nesympatický a odporný Hoffman, neskutečně sexy milf Sofa Vergara a kupodivu sympatický kritik Oliver Platt. Nejlepší scéna filmu, která na mě zapůsobila? Když Favreau dělá špagety a Scarlett se mu válí na gauči a očima ho prostě žere.(20.2.2015)

A přece se točí! A já už po všech těch hrůzných sračkách myslel, že se budu muset nechat upálit. Komedie, které jsou kultivované, milé, plné sympatických herců a namísto zvracení či červenání studem vyvolají pouze přiblblý úsměv, příjemné teplo u šulínka a kurevský hlad. Ano, hlad! Opravdu před zhlédnutím neberte na lehkou váhu varování strejdy verbala a řádně se naperte něčím sytým. Tento film totiž způsobuje akutní vyžírání ledničky!!! Já nedbal a pak vylízal i led z výparníku. Naprosto blažený spektákl!(8.11.2014)

Dlouho jsem se u filmu necítil tak pozitivně, jako při sledování filmu Chef. Příběh je přesně pro mě - plnej žrádla a fajnových lidí. Za fajnové považuju především toho, kdo tenhle film vymyslel, tedy Jon Favreau a pak jeho kolega v boji - John Leguizamo. Ten mě také konečně po dlouhé době ukázal, že komediální talent mu nikdy nebyl cizí, a proč že ho mám vlastně tak rád. Spolu pak vytvořili parádní dvojku, která se suprově doplňovala v příběhu, který ne a ne polevit až do závěrečného hvizdu. Po shlédnutí se mi v žaludku rozpoutal takový hladový koncert, že i já, běžný nekuchař, jsem si uvařil tak dobrý žrádlo, že i Jon by záviděl.(21.11.2014)

Ono je sice hezké, že mě milá kolegyně kareen svým hodnocením a zcela přesně vystihujcím komentářem na tenhle film nalákala, ale už mě nepřipravila na to, že tenhle film ve mě vybudil takovou chuť žrát, že jsem měl chuť hodit na gril rovnou celou skříň jakej jsem při některých scénách dostal hlad. Krom toho má tenhle film v sobě krásně pozitvní atmosféru, hlavě z prostřední části je cítit vysloveně radost a pohoda a na to já vždycky slyším.(9.11.2014)

Odviazaný Favreau v najpohodovejšom filme široko-ďaleko. Otco-synovská vzťahovka, v ktorej sa namiesto zbytočných rečí pečie, varí a je. Pretože ak máte s niekým problém, najlepšie ho prekonáte práve tak, že si s ním niečo dobré uvaríte. ;-)(7.9.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $31,424,003Tržby Celosvetovo $45,967,935Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ taká pohodička, našťastie neprestrelená ako býva zvykom za posledné roky u amerických komédii,... aj keď len maškrtný priemer /60%/(1.10.2014)

Pohádka z dobré kuchyně.(20.11.2014)

Kuchtíci jsou dneska v kurzu, a tak už vznikl i film. A nutno dodat, že opravdu dobrej a pohodovej. Dokonce ani exmanželka tam neni svině, nýbrž krásná a milá žena. John Leguizamo zase válí.(2.11.2014)

// Distribútor: Open Road Films // Počet premietajúcich kín v USA: 1,298 // Otvárací Víkend v USA: $1,911,548 //(30.8.2014)

,,NEJSEM DOKONALEJ. NEJSEM NEJLEPŠÍ MANŽEL... A MRZÍ MĚ, JESTLI JSEM NEBYL NEJLEPŠÍ OTEC. ALE V TOMHLE JSEM DOBREJ. CHCI SE O TO S TEBOU PODĚLIT. CHCI TĚ NAUČIT, CO JSEM SE NAUČIL JÁ. TÍM, CO DĚLÁM, OVLIVŇUJU ŽIVOTY LIDÍ. A POHÁNÍ MĚ TO A MILUJU TO. A MYSLÍM, ŽE KDYŽ TOMU DÁŠ ŠANCI, ZAMILUJEŠ SI TO TAKY."... /// Kulinářský orgie (ne vole, na kuře s rejží zapomeň…), víc než solidní obsazení a takovej příběh vo kuchařovi, kterej vyměnil nóbl restauraci za pojízdnej stánek (kterej má i při kurevský představivosti celkem daleko do nákladního automobilu s potravinama…). Když píšu příběh, myslím tím PŘÍBĚH! Žádný salvy smíchu, jen (v uvozovkách) taková pohodovka o zalepení díry na hladovým americkým trhu a vobjevení cesty k synovi. Kdyby to bylo podle skutečný události, možná by tahle reklama na Twitter a na rodinu chytla jinej rozměr. (Nebo taky ne!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju něco tweetnout. 2.) Viděl jsem Babicu kupovat pojízdnej stánek na párky v rohlíku. 3.) Thx za titule ,,urotundy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(10.9.2014)

Šéf je skvelý film pre každého, kto miluje jedlo a varenie. Vidno, ako veľmi si pri ňom Jon Favreau (po ťažkom natáčaní 200-miliónového Iron Mana 2) potreboval oddýchnuť. A ako si oddýchol. Relax a feel good – to sú slová, v ktorých znamení sa snímka ladne, nestresovo nesie. V jej priebehu sa nestane nič tragické, nikto neumrie, nikto nikoho neokradne, dokonca ani ten policajt im nedá pokutu. A to je úžasné. Zároveň je vidieť, že Favreau téme mimoriadne dobre rozumel (alebo si najal niekoho, kto jej mimoriadne dobre rozumel), vďaka čomu Šéf ponúka množstvo veľkých kuchárskych právd (street food skutočne za istých okolností môže výrazne predbehnúť kvázi renomované kamenné reštaurácie, varenie z čerstvých a kvalitných surovín, príprava pokrmu priamo pred zákazníkom atď., láska ku kulinárstvu je očividná z každej dynamicky natočenej scény s nákupom surovín, varením a následným jedením). Zároveň je na tomto filme strašne osviežujúce, že jeho postavy sú ľudia a aj sa tak správajú, čo je vidno na vzťahoch medzi otcami a synmi alebo medzi bývalými manželmi, ktorí po rozvode zostali veľmi dobrými priateľmi. Jon Favreau tento film veľmi potreboval. A my tiež, hoci sme si to neuvedomovali. Díky Jon, máš to u mňa, kamoš. P.S. – A John Leguizamo je samozrejme fantastický (a Oliver Platt boží).(2.12.2016)

Čekejte upjatější první dějství, tím spíš se to pak krásně uvolní spolu se svým hlavním hrdinou a bude mít hodně co říct - na téma rodičovství/ dělat co vás baví. Špičkově zahraná (ne asi) a taková ta civilně stavěná lidská drama-komedie, možná největší pohodička co jde letos ven. Rozhodně jsem neviděl naposled, jen příště nebudu dívat o půlnoci a s prázdnou ledničkou...(10.9.2014)

Film natočený s láskou. Nejen k jídlu.(2.2.2015)

Jon si to tedy užíval opravdu ve velkém stylu. Co si uvařil, to si taky sám zbaštil, ale myslím, že i jako herec si pochutnal občas na nějaké té mňamce, kterých tam bylo obrovské kvantum a tak krásně to všechno vypadalo, až jsem měla pocit, že to voní i skrz ten monitor. Jon mě chytnul za srdce, má v sobě velkou dávku zvláštního charisma, takže ať si Carla Casperra ta jeho polovička hezky pohlídá. Mít doma takovýho fajn chlápka, který ještě umí takhle vařit, to je poklad pí Casperová ! Celý film byl krásně barevný, moc chutný a s hudbou přímo lahůdkový. A ještě vím pánové, na co je taky dobrá kukuřičná moučka....to jsou věci :-) Jone u mě jsi rozhodně zabodoval !(10.11.2014)

Šéf si rozhodně zaslouží víc než tři hvězdy, ale ode mne je nedostane. Důvodem je patrně to, že nesnáším mikroskopické porce jídla podávané za nehorázné ceny, neboť já trvám na pořádném kusu žvance za rozumný peníz. Několikrát jsem sice zahlédnul masíčko, na které se mi sbíhaly sliny na jazyku, ale jen do chvíle než bylo polito čímsi modrým či zeleným a mně prostě omáčky ze Šmoulů a Rákosníčků nechutnají. Taky mi úplně nevyhovovalo to nezávisle pomalé tempo či pečlivé zdůrazňování rodinných hodnot a to mírné zklamání nedokázala přehlušit ani skvělá Šéfova technologická zaostalost či parádní štěky mých oblíbenců ve vedlejších rolích. A dneska si dám k obědu smažák, aby bylo jasné, že jsem gurmán.(26.6.2015)

Americký sen je celkem fajn. Je milé vidět, jak NĚKDE JINDE přejí talentu a píli. Jak opravdu se lze prokousat z ničeho k něčemu jen za pomocí svých schopností a silné vize. Chvílemi je to vlastně až tak neuvěřitelný příběh, že se to přehoupává z pomyslné hrany a pro mě se z toho stává ne dokonalý film, ale vlastně celkem mimózní blbost. Inspirace Vášnivým jedlíkem se nezapře, ale to zrovna bylo fajn. Jídlo je na filmu vlastně to nejlepší. U jiného filmu steak nechutná tolik, jako u tohoto. Každopádně jsem napočítal více toho, co mi tam vadilo, než toho, co lahodilo oku mému. Bizarní, ano, všechny ty postavy a situace. A to jsem původně chtěl napsat "nereálné".(17.11.2015)

Po dlouhé době, fakt po dlouhé době "normální", fakt "normální" odpočinková záležitost!!!! Film není jen umění, ale je taky zábava a já si u toho filmu odpočinul a bavil se! Málo? Hodně? Přesně to, co jsem chtěl..... :-D A musím uznat, že mě Jon Favreau baví čím dál víc.....(12.7.2016)

Pohádka na dobrou chuť.. Dlouho jsem nebyl u hodnocení filmu takhle rozpolcený. Na jedné straně přílivová vlna pozitivity, slinotvorné orgie podporující závislost na bílém sexu a myšlenka, že když něco děláte dobře a s láskou, je to požehnání pro vás i vaše zákazníky. Na druhé ničím nerušené snění snů v zemi neomezených možností, co pak trochu kontraproduktivně plní funkci návleků v Downeyho kanceláři či přehnaný důraz na smartphonové praktiky nezletilého ředitele marketingu. Nakonec čtyři michelinské, protože jsem podobně laděný pokrm dlouho neměl a hlad je jak známo nejlepší kuchař..(3.12.2015)

|| Scenár: Jon Favreau | Hudba: Lyle Workman | Distribúcia: Open Road Films, StudioCanal | Štúdio: Fairview Entertainment, Aldamisa Entertainment | Rozpočet: ? $ | Tržby: 45,967,935 $ | Ocenenia: Tribeca FF - Audience Aw (Jon Favreau). Spolu - 1 výhra a 2 nominácia || Rýchlokvaška, ktorá pravdepodobne vznikla na báze - poďme niečo natočiť, lebo prečo nie :D - čo je obdivuhodné len pre to, že je to vpodstate takmer one man produkcia, kde je Jon Favreau režisérom, scenáristom a i hlavným predstaviteľom. Chef má nejaké svojské kúzlo skrze rodinné hodnoty a reálneho dosažiteľného dobrodružstva a reálnej úspešnosti. Čo ale činí tento film menej záživným, je silné pretlačovanie sociálnych médií, ktoré tu hrajú obrovskú rolu. Bral by som to, keby to bolo len jednorázovo znázornené - áno, dnes sú sociálne siete bezvýhradnou súčasťou úspešného biznisu. Ale tu je to zdôrazňované od začiatku do konca, naviac s otravnými digitálnymi logami vyskakujúcimi na obraz. Takto si oddychový film žial nepredstavujem, a je to o to väčšia škoda, že samostantný materiál je podarene skompilovaný a natočený, i napriek hromade klišé. 55% | FullHD, THX, EN DTS |(31.5.2015)

Pohodová dramédia, ktorá vlastne neni ani dráma, ani komédia, takže je to skôr akýsi bezstarostný road-movie, ktorý vám navodí pozitívnu energiu a sentimentálny úsmev bez toho, aby ste si ten sentiment všimli. Jon Favreau skrátka vie, ako spraviť žánrovku, ktorá bude vynikať spomedzi priemeru, aj napriek tomu, že to vlastne priemer je. 80%.(14.3.2015)

Úsměvná, pohodová, prosluněná podívaná na jedno použití. Sází na hlavního hrdinu-sympaťáka, sexy postavu Scarlett Johansson, spoustu dobře vypadajícího jídla a tu maximálně sedící hudbu. Na druhou stranu nenabízí skoro žádný humor, je skoro až zoufale předvídatelná, a ten optimismus, naivita a důraz na „rodinnost“ mě osobně mírně iritovaly. Vidím to na čistý průměr.(19.9.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27