Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Danny.cz odpad!

To se tak při rozbalování dárků pod vánočním stromečkem na moment podívám na televizi, ve které podle všeho právě běží ta nová pohádka... A dárky mě náhle přestávají zajímat a říkám si: "Co to proboha je?!" Nezastírám, že jsem to nedokoukal a myslím, že se to ani dokoukat nedá. Ale vlk na drogách, jeden z bratrů v roli pedofilního myslivce, naprosto neskutečně trapné všudypřítomné písničky a ochotnické herectví dle mého k hodnocení stačí. Těžko uvěřit, že to mají na svědomí Svěráci... - 12% ()

Hadush

Mno...asi dobrej nápad, vlastně dobře natočený...ale nějak to na mě nezafungovalo...nejvíc mi asi vadilo, jakoby se do poslední chvíle někdo nemohl rozhodnout, jestli teda muzikál, nebo jen občas písnička, nebo vlastně co...ráno reprízovali Princové jsou na draka...tam to bylo akorát...tohle mi nějak nesedlo...a navíc když mi někdo šáhne na klasickou pohádku a odvypráví jí v rychlým tempu připadám si okradená...mno, sem ráda, že sem na to nešlo do kina...to by mi fakt bylo líto peněz... ()

PSyk

za každý dobrý vtip čtvrtina hvězdy, za zbytek filmu nic, naprosté nic. Mladý Svěrák už nic kloudného nenatočí, a to by měl být v nejlepších tvůrčích letech. ()

Spike86

Ač dobře obsazená, nudná pohádka, ve které se chvílemi debilní dialogy snoubí s písničkami, kterých je neúměrně moc. 30% ()

carnacv

Slušnej septik. Na tu mediální masáž, kterou kolem toho roztočili, jsem takvýto výsledek nečekal. Nejvíce mě dostalo, když v hudební pohádce ani nedokáží zazpívat... ()

Mistr119

Super pohádka, která originálním způsobem propojuje pohádku o Růžence, Karkulce a Marušce, do toho vtipné Svěrákovy texty do jednoduchých písničkových melodií Jaroslava Uhlíře propojených instrumentální hudbou Michala Novinského. A v neposlední řadě vtipné scénáristické Svěrákovy nápady. :) Super, super, super! :) ()

cafe....

Ty peníze na tom jdou vidět! Nadchla mě hudba, světla, kamera na českou scénu efekty a prvek vypravěče (#Svěrák), který mluví k dětem v kině, ale dosti se mi nezamlouvala ta recyklace starých známých pohádek do až muzikálové formy. ()

Bodega_Bay

Výborná vtipná pohádka plná povedených rýmů, dobře se to zpívá i nám, kterým hlasivky příliš kvalitně nepracují. Jednoznačně nejlepší je třetí pohádka, Dyk má nejvděčnější roli, které se zhostil naprosto bravurně. Klusova šípkovka je trochu slabší, ale co nadělat s tak nanicovatou pohádkou, nudnou v jakémkoli formátu...Takže je fajn, že aspoň Klus jako poučený věčný zapomněltivec pobaví. Karkulka je trochu slabší, ale chci podotknout, že milionkrát zmíněná pedofilie myslivce je dost nespravedlivé očerňování - zaprvé měli jen smlouvu o smlouvě budoucí a zadruhé - historicky je reálnější provdaná malá holka, než stará dvacátnice, ještě někdy kolem roku 1900 u nás považovaná za neprovdatelnou starou pannu. Takže všem těm milovníkům "milé pohádky, co pohladí" nemusí tenhle příběh až tolik kroutit palce. ()

chytri

2 * za Lábuse a Kaisera. Zbytek d´je děsný zklamání. O tomto díle jsem si vážně myslel víc. Je to totální zničení krásných pohádek. ()

Stinger78

Skoro jsem si při pohledu na takřka celý ansámbl Cimrmanů řekl, že je to jejich nová hra. Protože kdo jiný by dokázal dát dohromady tři pohádky a udělat z toho celovečerní film? ()

Snakefinger

Se slzou v oku říkám veliké bohužel. Na film, jakožto na vše od mistra Svěráka jsem se fakticky velmi těšil. Tady mi to přišlo jako debut čerstvého absolventa DAMU, který prolez jenom díky papínkovi z magistrátu. Kde se jenom poděl ten typický svěrákův laskavý a český humor? No radši si to nechci ani domyslet. ()

Sansnom70

Kdyby tato pohádka nekombinovala tři dějové pohádky do sebe a držela se spíše jednoho tématu, tak by zasloužila určitě více hvězdiček. Písničky by taky mohli být lepší. Některé jsou spíše čtené než zpívané a to této pohádce určitě ublížilo. Miluji pohádky ale víc jak tři nemohu dát, je totiž plno lepších a krásnějších ()

Gluminator odpad!

Horší blbost a slátaninu, která mi lezla na nervy jsem snad nezažil... tady raději dál nic psát nebudu, tohle někdo mohl myslet vážně? Jdu blejt ()

R.E.M. odpad!

Měla bych pro tvůrce pochopení nebo omluvu jen kdybych měla jistotu, že byli napadeni zákeřnou, velmi vážnou nemocí, postihující schopnost porozumět textu, způsobující hluchotu a ochromující celkovou funkci mozku. "Pohádka" týrala mnohé nebohé diváky stupidními dialogy, otřesnými texty písniček a falešným zpěvem, který mě nutil vypínat zvuk. Jest-li skutečně J. Svěrák použil byť jen jedinou korunu z dotace, tedy našich daní, na tuto slátaninu, doufám, že už nikdy nikoho nenapadne obdarovat ho ještě jednou. Vždycky jsem si cenila textů Z. Svěráka, ale tohle byla z 90 % čirá hrůza. Dílo by také mohlo nést název Jak znehodnotit svěrákovský talent. Na začátku jsem chvilku vyčkávala, chvilku nevěřila..., pak se trápila u otravně nepřirozeného mentorování dědečka Z. S., u falešného zpěvu, namátkou představitelky Růženky (a to jsem ještě neslyšela Holenu s matkou), u zoufalého zpracování děje klasických pohádek s ještě horšími dialogy, u sledování karikatury Lábusovy ježibaby... Mohla bych pokračovat. Pak evidentně zapracoval můj obranný systém a aby ochránil mé mozkové závity vypnul můj cit pro skutečné pohádky, vypnul mé rozpoznávání estetiky..., zkrátka vypnul, co šlo. Nechal smysl pro absurditu a škodolibost. A tak jsem pohádku začala brát jako zpotvořenou karikaturu a parodii, naléhavé praktické varování, jak nemají vypadat pohádkové filmy. V pravidelných intervalech jsem dostávala záchvaty smíchu - tu při směšném textu, vždy při pohledu na vlka, za kterého by se nestyděl ani jediný zdivočelý fantasy horor, tu při pohledu a poslechu tří bratří. Klus, Piškula děs běs, nejlépe ještě dopadl V. Dyk. Ale taky žádná sláva. Tak jaké dát hodnocení? Budu počítat. 2 % za slušné exteriéry a interiéry, za D. Matáska, Z. Norisovou a O. Kaisera 3 %, za polovinu kostýmů 1 % (druhá polovina nevkusná), to máme pěkných 6 %. Ze sympatií k J. Uhlířovi přidám ještě jedno procento. Sečteno, podrženo 7 %, což stačí na lepší odpad. ()

Gyllllis

Neviděla bych to tak tragicky, jako spousta lidí, kteří tomu dali jednu nebo dvě hvězdičky. To je podle mě dost přehnané. Musím ale uznat, že asi nebyl nejlepší nápad vzít tři pohádky a udělat z toho jednu. Jenom opravdu výjimečný člověk to dokáže udělat tak, aby to nebyla slátanina. A i když jsem se jako malá ráda koukala na Svěrákovo - Uhlířovu Hodinu zpěvu a jejich písničky jsem měla ráda, stačilo by, kdyby i ve Třech bratrech nechali herce zazpívat sem tam nějakou tu písničku jako v Lotrandovi a Zubejdě, Třech veteránech a jiných pohádkách. Takhle mi to opravdu nějak nesedělo, vždyť je to celovečerák a v tom případě myslím, že se trochu přecenili, když se rozhodli, že bude celý film zpívaný. Přes některé takovéto nedostatky ale film MĚL i spoustu dobrých stránek. Rozhodně si vybrali nádherná místa pro natáčení a záběry byly skvělé. Rozhodně to působilo pohádkově. Herecké obsazení bylo skvělý (až na tu Karkulku...to je vážně nenapadlo, že by to mohlo působit pedofilně? Ale Lábus se svojí Bábou z mokřin...to byl fakt dobrej nápad!). A celkově měli Tři bratři spousty hezkých momentů, takže určitě lepší průměr. ()

gizi

Pěkná výprava a exteriéry i triky (jen ten jelen se nepovedl a vlk mohl být trochu realističtější), zajímavý scénář a hlavně spusta veselých melodických písniček mi dává přes 75%, 1.1.2016. ()

Zrzka82 odpad!

Myslím, že Zdenda Svěrač a jeho senilní mozek už produkují opravdu jen totální průjem bezbřehé pitomosti, kterou dospělý odkouká (pokud to odkouká celé) s otevřenou hubou v němém úžase nad tím, že lze natočit ještě něco horšího než točí mistr filmového braku - Troškovic výplach kanálů. Dítě potom (otestováno na vlastním desetiletém synovi) se odebere od TV s tím, že si dá dobrovolně raději jeden cvičný diktát z ČJ než tuhle zhovadilost dokoukat celou. Leč produkující TV Nova již také šetří kde může, a proto nám tuto pohádku během svátků nabídnula do TV programu minimálně 2x a tak jsme ji během hraní stolních her dokoukali celou a výsostně se bavili nad naprosto prostoduchými rýmy za každou cenu a přemýšleli o tom, jestli by autora neměli potrestat za mravní pohoršování mládeže, když si čerstvý adolescent Hajný nabrnkne sotva 10 letou Karkulku. Nevím, co to Zdendu Svěrače napadlo, jestli má pocit, že mu zvoní hrana a on si, dokud může, chtěl natočit ještě tři pohádky a tak je pro jistotu udělal po vzoru reklam 3 v 1, aby to stihl? No stejně jako víme od předraženého šamponu 3 v 1, že to nefunguje, tenhle šílený miš maš nefungoval ani zde a spoustě obsazených herců se divím, že do toho šli (já vím, i filmaři se musejí nějak živit). A asi nejodpornější na celé pohádce byl sám mistr Zdenda Svěrač v obraze... celá "pohádka" byla jednoduše debilní, ale ty vypravěčské předěly tomu nasadily korunu...nebo spíš utáhly smyčku na oprátce... BRAK, SHIT, HNUS FIALOVEJ. ()

dogrose

Mně se to líbilo. Udělat hudební pohádku tak, aby měla hlavu i patu a neškobrtala, dá práci. Vybavím si např. československou pop-operu Plaváček z roku 1986. Má to správnou stopáž, žádné protahování, jede to svižně, čemuž příspívají i dialogy mezi písněmi. Pěkné lokace, děti si užijí i zvířátek - ostatně, kde dneska dítko uvidí krávu (myslím zvíře)? Jazykově kulturní, dokládá vysokou úroveň znalosti mateřštiny. Písničky chytlavé, texty zapamatovatelné, aby si je děti mohly prozpěvovat. Loutkový vlk skvěle nasnímán, pro mne určitě lepší než digitální. Potěšilo mne vidět Kaisera. Je to laskavé, vtipné dílko, které si u nás doma našlo místo. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015