Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Mimr

Dal bych tři hvězdy ale kvůli špatnému hodnocení zde trochu přidám. Jinak souhlasím že některé části byly divné (např. Pedofilní myslivec)ale celkově to bylo celkem hezký. ()

Johny203

Príliš veľa pesničiek a príliš málo z nich stojí za to, bratia sa zbavia svojich neduhov tak nijako a dejová linka najmladšieho brata (stredný príbeh) je znepokojivá. ()

aanndduull odpad!

Příšerná pohádka. Totální odpad. Texty písní hrozné, děj poslední pohádky nepochopitelný. A poslední pohádky si musí říct to myslí jako vážně? ()

milan.jaros

Naprosto nedoceněná trojpohádka, která je plná inteligentního humoru, kouzelné hudby s chytlavými texty, nádherných záběrů naší krajiny, napětí, hlášek a laskavosti, kterou do nás po několik generací sype mistr Svěrák, tak jak to na světě dokáže málokdo. Našim dětem vůbec nevadilo, že koukají na předem šťastné konce, ani to, že operetky dávno znají. Naopak. Přišlo mi, že to na ně působilo stejně, jako na mě, když si poslechnu autorskou coververzi. Nejen že si písničky doma už několik let popěvujeme, ale dokonce ještě dnes u nás tu a tam zazní nějaká ta hláška: „Říkám stůj a von si lehne“, „Vlku, jdi se vyskytovat jinam“, „Jak se tak na ni koukám, nejspíš ne“, „Jelení skoky dělej, vždyť jsi jelen!“, „já tě dobře vidím, vlku“, „Než jste přišli, tak jsem si cvakla”, „kdo mi měl připomenout, co mi měl připomenout ten...“ Všichni Tři bratry zbožňujeme, že u nás běží častěji než Tři veteráni, a skoro tak často jako S čerty nejsou žerty. Dávám 70%. ()

Leopard12

Kdosi zde kritizuje, že se v pohádce moc zpívá. Zákaz si mohl užít při covidu, pro celou naši rodinu je to nádhera a zpíváme si s nimi. Jedna z těch nej, pro děti i rodiče. Navíc Svěrák geniální vypravěč a zapojení děti posluchačů, za mě super. ()

Fisik

Chápu odpůrce, ale tahle pohádka mě provází od nejmladších let mých dcer a nedám na ní dopustit. Operetky samy o sobě jsou úžasné a jejich kombinace dohromady v jednom filmu nemá chybu. K tomu přirozenost herců to jen umocňuje. Jediný zklamání je ztvárnění vlka, ale to se dá odpustit ()

Eridan_

Klasické pohádky, super obsazení, uhlířské písně. Co víc si přát? A pro mě důkaz toho, že občas není třeba brát hodnocení ČSFD tak vážně. ()

freebob

Hezká pohádka,ale přijde mi tak trochu nevyrovnaná.Hudba a písničky jsou docela vpohodě,ale provedení jednotlivých pohádek je diskutabilní.První pohádka o Šípkové Růžence je taková mdlá a Tomáš Klus nesympatický, druhá o Karkulce lepší,ale ten vlk to je teda slepičí úlet..ale třeba to byl záměr.Poslední třetí s dvanácti měsíčky docela vpohodě i písně jsou velmi trefně složené.Rozporuplnych 60 procent. ()

roduch

Filmy od otce a syna Svěrákových spolu s hudbou pana J. Uhlíře většinou nezklamou. Bohužel tentokrát se to moc nepovedlo.  Některé herecké výkony ujdou, jiné méně, ale především ten "debilní vlk" to je tedy něco. Škoda. ()

jarod13

Upřímně, viděl jsem to poprvé a říkám si....co je to za sr***u? Ale po mnoha shlédnutích s dětmi a po tech letech jsem vlastně zjistil, že je to kultovní pohádka a sám si ji rád s chutí pustím. Neni to pohadka, jako je nesmrtelná teta, Lotrando a Zubejda a podobné, které se vám napoprvé vryjí pod kůži, ale časem se to stane. Podobně jsem to měl s vratnymi lahvemi. Rád si ji pouštím. ()

jerzy1976

Žili byli bratři tři... za nás doma top pohádka. Humor Zdeňka Svěráka je prostě fajn. A Jan Svěrák umí točit. Krásné záběry,  pěkná hudba,... ()

Prezdivenka

Trvalo mi dlouho, než jsem se rozhodla, že kýčovité trojici Klus/Dyk/Piškula dám šanci. Včera se tak stalo, vydržela jsem 20 minut. Nedalo se. Zpívaný scénář prostě ne. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015