Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

MarlowePetr odpad!

S vypětím všech sil, v rámci filmového dovzdělání, jsem dokoukal, něco tak hrozného jsem dlouho neviděl.. Svěráci by měli odjet na dlouhou dovolenou, nejlépe na pár let do kláštera a vrátit se s vlastními nápady a s jistou filmařskou soudností.. Trpěl jsem. ()

castava odpad!

Asi už jsem stará na novodobé pohádky. Příběh první o šípkové Růžence by byl dobrý, ale to že chlapci jsou mladí a princezna se píchne, usne a probudit jí může někdo až za 100let. Chlapci dospějí a jdou vysvobodit zakletou princeznu a jak to v pohádce bývá, 100 let zrovna uplyne. Příběh druhý o pedofilním myslivečkovi a 10 leté karkulce snad ani nebudu komentovat. Příběh třetí o Marušce a sklerotickém třetím bratrovi, který vleze třikrát do stejné chalupy a zpívá "spletl jsem si číslo popisné...." je vrchol :( ()

bastardius odpad!

Na mě to celé působí jako splácanina, která nemá za úkol nic jiného, než vydělat nějaký ten groš. Uhlíř se Svěrákem napíšou pár písniček pro předškoláky a scénář doplní dialogy a pryč od toho. Nemá to ani duši ani srdce. Žádný majstrštyk, na který by se vzpomínalo. Určeno pro děti do šesti let samozřejmě bez celé té pedofilní šaškárny s karkulkou. Jedna hvězda za scény s Oldou Kaiserem ve kterých se nezpívá. ///Viděno znovu posledních 30 minut, žádná hvězda. ()

Smudlikxxx

Je mi líto, že to řeknu z hlediska úcty ke Svěrákům, ale pohádky s písničkama jsem nesnášel už jako kluk a když ano, tak šlo o pár písniček, které byly hitem. Dokázal jsem se dívat asi 15 min a potom jsem již nenašel odvahu pokračovat. Je mi to líto. ()

malet

Mě teda tahle muzikálově laděná pohádka bavila od začátku do konce. Byl to nápaditě a vkusně sladěný mix pohádek, vstupy pana Svěráka byly vtipné, včetně virtuálních dětí. Herci výborní. Od Kluse, Kaisera, Lábuse, Piškuly, přes Dyka a Norisovou, po holuba Lišku. Pátá hvězda není za skřehotající Karkulku a vlka, kterým jsem fakt místy nerozuměla. ()

hlos odpad!

abych byl slušný...celý jsem to nevydržel dokoukat. Texty písní jsou jak od dětí z první třídy, prostě rýmovačky naší Kačky, vlk má tlamu jak krokodýl a být malé dítě, tak z toho nespím. Pokud to měla být parodie na pohádky, tak bych dal aspoň jednu hvězdu. Toto se ale jako parodie netváří, je to spíš horror, ale ani ne tak dějově, jako spíš scenáristicky. Nemám rád pitvoření v Troškových pohádkách, ale raději budu koukat na Princeznu ze mlejna (kde u toho šišlání a hihňání vyloženě trpím) než na tento chabý pokus o moderní pohádku. A už vůbec nechápu, jak je možné, že stejní tvůrci písní dokáží psát jeden šlágr za druhým, a pak nasadí do jednoho filmu tyhle zrůdnosti ? Myslím, že v tomto případě syn režisér nevracel otci scénář 4 roky, dokud se mu nelíbil (jako u Vratných lahví)... Smutný je, že ani herci to nemohli moc zachránit, ale zřejmě se Svěrákům nesluší odmítnout... ()

Kirkby

Nekonvencni to ano. Krasne kostymy a lokace, specialne Hluboka nad Vltavou. Ale spojeni tri pohadek do jedne a stejny napev a melodie cely film? ne to ne. Uz vime vsichni ze tohle klasika nikdy nebude ()

Sissussina odpad!

Tak tohle je teda dílo. Chtěla bych vědět, kolik toho lidi, kterým se tahle pohádka líbí, museli vyhulit nebo vypít nebo co sakra. Nejen, že to není dobře zahrané, písničky jsou naprosto strašné a ta dějová linie stojí za zlámanou grešli, ale je to dokonce škodlivé. Tohle by nikdo neměl pouštět dětem, pokud jim nechce naprosto zkazit myšlení. Tři bratři nás učí, že pro úspěch není třeba nic dělat, jen se náhodou někam přichomýtnout a pak slíznout smetanu. Snad žádná z postav nemá na vyřešení kteréhokoli problému sebemenší přičinění - problém se vždycky vyřeší sám a hrdinové jsou za jeho vyřešení jenom neprávem odměnění. Nemluvě o tom, že se zde vyskytují značně retardované a pedofilní momenty. Nejlepší herecké výkony podali Lábus, holub a kráva. ()

PaKo1980

Já myslím že na pohádku dobrý. Písničky Uhlíře a Svěráka super, děcka budou zpívat i ze spaní. Až na lehce pedofilní výstup s červenou karkulkou to jde. ()

Zaruba

Schizofrenie. Strašné i skvělé zároveň. Námět, který je tak bravurně interpretován i malými dětmi na školních besídkách (lze dohledat na YouTube), se kupodivu dospělým hercům moc dobře ztvárnit nepodařilo. Naopak mnohými pokrytci zatracovaná scéna, kdy si myslivec "zamluví" Karkulku na dobu, až bude plnoletá, mně přišla zpracovaná výborně - přesně ve stylu divadelního originálu. Stesky nad tím, že Karkulka měla být starší, vůbec nechápu. Karkulka je ve všech verzích této pohádky odjakživa malou holčičkou, která se nechá zblbnout i vlkem, že je její babičkou. Kdyby byla starší, nikdo by té naivitě nevěřil. A v tom, že desetileté holce vyzná o pět let starší kluk lásku, může vidět pedofilní podtext jedině člověk, který má sám sklony vidět v holčičkách něco jiného, než jenom malé holčičky.... Celkově spíše zklamání, hlavně z vlka, který vypadá jako kříženec krokodýla se sjetou příšerou z filmu Panna a netvor. Zklamal i babochlap z mokřin, který v podání Lábuse vůbec na rozdíl třeba od herce - čarodějnice z Mrazíka vůbec nevypadá jako bába, ale jako starej travestita. Ale výkony Kaisera, Míčové, Kluse i všech tří nevěst byly natolik skvělé, že to musím v hodnocení zohlednit. ()

omadlik

Nadherna pohadka, resp. 3 pohadky, ale tak poeticky naladene a srozumitelne detem, ze to se hned tak nevidi. Uprimne jsem zpocatku dost vzdoroval tohle priznat, protoze nejdrive se do kina vydala zena s detmi, prisli nadseni a hned koupili CD s pisnickami. Poslechem pisnicek a jejich nekonecnym "omilanim" ve me rostl zajem a presvedceni, ze to proste musim videt take. A tak nejdrive v kine, potom v TV a nakonec jsme domu koupili I DVD ;-). Proste si nas pohadka genialne podmanila a s chuti si ji pripomeneme prave zpivanim. Takze za nas jednoznacne palec nahoru a dekujeme pani Sveraci ;-). ()

Kiksa18 odpad!

Naprosté zklamaní. Co se děje s českou kinematografií? Ze spojení tři skvělých pohádek vznikla jedna velká slátanina. Bez zápletky, bez napětí. Hudba založená na pochybném rýmu neustále se opakujícím. A ta podivnost se zasnoubenou Karkulkou?! Bylo by lepší kdyby se zaměřili jen na jeden příběh a víc ho vypilovali. ()

SNCIS

"Když si tě, dívko, představím, jak tam spíš, spánkem jak smůla lepkavým chci být blíž. Neví se kdy, však ví se kam mám se dát, já tě z té smůly vysekám, mám tě rád." Za dobrého Tomáše Kluse a jeho dějovou linku (Remake pohádky "Šípková Růženka"). Zbytek filmu je už je už slabší - Piškula má nejhůře natočenou část filmu. Dyk pobavil, písničky obstojné. - 50%. ()

8rec

Pohádka s krásnými a chytlavými písničkami, které potěší. Slepenec tří pohádek do jedné příliš nefunguje, takže jsem měl pocit, že jsem viděl paskvil. Hodnotit to jako běžnou pohádku ale asi nejde. A člověk musí možná trochu přihlédnout k tomu, že je to zkrátka muzikál. V pohádce ale určitě nalezneme řadu příjemných ponaučení, slovních hříček a vtipu, který ukrývá náš rodný jazyk. ()

Petra.Dusbab

Tři bratři - Dle mého názoru je to velmi podařená pohádka, která se vlastně skládá ze tří známých pohádek (Šípková Růženka, O dvanácti měsíčkách a Červená Karkulka), skvělé herecké obsazené, to je pro mě velké plus, také se nám moc líbily písničky a vtipná složka pohádky. Jediná věc, co bych vytkla je, že pohádka ničím nepřekvapila, co čekáte stane se, trochu mi tam tedy to zajímavé, ale jinak opravdu bezva pohádka. 7/10 ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015