Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

KukulienkaHO

Vzhľadom k dnešnej českej a slovenskej rozprávkovej tvorbe som nečakal od toho až tak veľa. Musím ale uznať, že tento počin je vysoký nadpriemer a jedna z najlepších česko-slovenských rozprávok tohto desaťročia. Možno aj najlepšia. ()

kolly13

Pěkná pohádka s tragickými kulisami a nepříjemnou Remundovou. Fandíme Bohdance a jejímu princi, zajímavá je čarodejnice a její osud. Pár korun navíc a mohl to být majstrštych. ()

lexa.k

Filozofická pohádka o moci vyřčených slov, skvěle napsaný scénář, nádherné obrazy (nejhezčí je hnízdo havranů), výborná Issová a Remundová, skvělý nápad s hřebenem vyčesávajícím vzpomínky, trochu nevyvážená dynamičnost děje, zkrátka pěkně temná, hodně "nellisovská" pohádka, která není úplně pro děti. (A ti, co odcházejí z kina s titulky, přijdou o comeback Mariky Gombitové) ()

Igy007

Hodně originální pohádka stvořená partou kámošek. I tomu nejmladšímu protagonistovi táhne pomaloučku na padesát. Modrooká žena (oceňuji obsazení skvělé Olhové - doporučuji její Gitu v seriálu Odsúdené) rodí svému muži (Geišberg je v reálu jejím bratrem) indické děti jak o závod, ty pak samozřejmě velmi zlobí ... až maminku jednoho dne osudově nakrknou. Osiřelí rodiče po čase přemluví porodní bábu a na svět přichází komunikativní fátyma. Moc se mi líbilo celkové zpracování a také přirozenost postav - někdy sedí pohádce verše, ale jindy je lepší mluvit jak mi zobák narost, žeo. A za hlavní postavu považuju ten geniální bonzhřeben - je vůbec v Němcové předloze ? ()

Lilith03

Alice Nellis je neskutečná! Já už jsem tolikrát řekla, že je něco moje nejoblíbenější pohádka, ale tohle asi předběhlo všechny! Marthu já úplně miluju a to co v tomhle filmu předvedla bylo jedním slovem neskutečné. To ovšem platí i na ostatní herce, tak dobré herecké výkony, tak skvělá zápletka, hudba a prostě všechno. Atmosféra je sice hrozně depresivní a vím, že kvůli tomu spoustu lidí nemá tuto pohádku rádo, ale já prostě miluji pohádky, kde hlavní postavy vypadají opravdu zamilovaně. Když na vás přes obrazovku triská jejich láska, tak se mi to většinou vždycky líbí. Takových pohádek bohužel ani moc není... No takže já to prostě miluji, ať si každý říká co chce, tohle je skvostné. ()

kaliakra

Prvá česko-slovenská feministická rozprávka s komickými, slabými, neschopnými, submisívnymi mužmi a tragickými, silnými, dominantnými, všetkého schopnými ženami. Dobrá kamera, fungujúce triky, skromnejšia ale neprekážajúca výprava, pekné lokácie. Ale nech je Martha Issová akokoľvek milá holka, že má pätnásť rokov skrátka zahrať nedokáže. ()

brucewil

Nádherná česká pohádka, senzační kamera, skvělé herecké výkony Marthy Issové a Sabiny Remundové, krásná hudba.Pro paní Alici Nellis jednoznačně palec nahoru i Českého Lva, na Oscarech by to nedocenili. ()

fila_B odpad!

Včerejší dětské představení v Letňanech otřáslo mou důvěrou k českým pohádkám. Ano mělo nás varovat vypasované poprsí Marthy Issové na plakátě, že s tou pohádkou asi nebude něco v pořádku. Když už je film blbý tak aspoň ať je tam nějaká erotika, protože asi bylo blbé ji dávat do filmu tak zbyla poslední možnost a to plakát tak fajn už je mi to jasné. A teď k filmu. Ten film se odkazuje na českou klasiku, ale přitom mimo exteriérů na dobře známých hradech tam nic není. Když režisérka neví kudy kam použije hřeben a díky flaschbackům pak vidíme jak to všechno bylo co se stalo. Pokud by producent měl více peněz tak to mohlo být skoro tak pěkné jako v Davinčiho kodu, vzpomínáta na ty projekce křižáků atd..? Hlavní postavy vlastně nemusí vubec nic dělat jen strčit kralovně do hlavy hřeben a hle vše je jasné. No a na to čekáte 100minut a dívá te se na Marthu Issovou, která ze sebe dělé pátnáctileté děvče a pak na hodinky kdy už bude konec. Děti, jsou doteď otrávené na českou pohádku je nevytahnu hodně dlouho... ()

cvocek

Krásné lokace, kostýmy, hudba, humor, drama, poutavý příběh, skvělé obsazení a jiskra. Asi jako jedna z mála mám velmi ráda verzi z roku 1993, líbí se mi temnější nálada, křehká hrdinka, všehoschopné zlo a skvělá hudba, asi ze stejného důvodu mám od mala ráda i pohádku/horor Panna a netvor. Proto jsem měla v úvodu této pohádky problém. se od minulých verzí oprostit a neporovnávat. Také jsem si nějak nemohla zvyknout na hovorovou češtinu - miluji klasické pohádky a spisovná čeština nebo verše k nim patří. Pak mne ale Sedmero krkavců vtáhlo a už nepustilo. Po Třech bratrech je to moje další nová oblíbená pohádka. Někdo v ní hledá logické chyby, ale je jich tam daleko méně než v jiných verzích. Někomu vadí hlavní představitelka, ale já si už neumím pohádku bez ní přestavit a radši budu mít dospělé hrdiny než utečence ze základní školy, jak tomu bývá v posledních letech. Zkrátka je to skvělá pohádka, užijte si ji a nehledejte na všem chyby:) ()

hburda

První film paní režisérky po jehož shlédnutí sem neměl sto chutí si najít její adresu a jít jí rozbít hubu, protože jinak to sou hrozný skvosty. Možná je to jen tim, že v porovnání s těma ostatníma pohádkovejma sračkama co poslední dobou sere Troška jemu podobný neumětelové vypadá i průměrná pohádka jako dobrej kousek ()

Meniha

Další česká pohádka s minimem humoru. Chyběl mi nějaký pořádný padouch - výkon královny slabý. Kladně hodnotím lokace, výkon hlavní hrdinky a jednoduchost příběhu (když nepočítám zamotanou minulost prince, podle mne zcela zbytečnou dějovou linku). Na to, jak propagovaná je pohádka v mediích, tak docela zklamání. ()

HMTD

"Zabili jste chléb! -tak ne to bude jiná verze téhle pohádky. Moc pěkně natočeno, skvělé kostýmy, myslím že je to taková dobře vyvedená klasická pohádka kde se neexperimentovalo ani nepřehánělo jak dnes bývá zvykem. ()

gael83

Použití současné hovorové češtiny, koktání, absolutně nesnesitelné napodobování vlastní matky v podání Sabiny Remundové a angažování věčně přiopilé Zuzany Bydžovské prostě kvalitní pohádku neudělá. Alice Nellis byla zřejmě po celou dobu natáčení mimo a velmi nekvalitní střih to všechno pouze umocnil. Víc nemam co bych dodal. ()

Margeline

Viera v česko-slovenský film obnovená. Tlieskam ako uškatec, bola to krása. Hlavná hrdinka bola krásna a sympatická, pripomínala mi Miyazakiho hrdinky. Všetky postavy boli uveriteľné, vyvýjali sa, dej bol skvelý. Príroda nádherná, až hreje prisrdiečku, že máme také krásne scenérie. Dokonca aj digitálne efekty boli nadmieru uspokojivé. Dialógy jedna báseň a to dokonca aj keď hlavná hrdinka nehovorila. Potešilo ma tiež, že kladné postavy nerobili hlúposti, vďaka ktorým sa zvyčajne v príbehu dostanú do problémov. A hudba Vaša Patejdla a ústredná pieseň v podaní Mariky Gombitovej je čerešničkou na chutnej rozprávkovej torte. Paráda. Hoďte niekto na Nellis vrece peňazí a nechajte ju pracovať. ()

grejfurt odpad!

Proč jsem dal odpad? Možná se budete divit, ale jen kvůli tomu, že znám literární předlohu. Myslím si, že pokud režisér nezvládne zpracovat otisk této předlohy pro příští pokolení, tak to je zbytečný film a jak jsem si přečetl tak za moc peněz. Takže..... odpadlo pár filmů a paní Nellis dostala na toto dílo zbytečné dotace. A přitom nuda, nuda, nuda ()

lapatata

Upřímně řečeno, samotná předloha není zrovna z nejšťastnějších. Poslední počin na toto téma z roku 1993 spustil (zaslouženě) poprask, když ho odvysílali na Štědrý večer v prime timu, protože místo pohádky šlo spíše o horor. Tady je to přece jen trochu lepší, ale myslím, že k ideálu by došlo spojením obou dílek. Jednoznačné nadhodnocení spočívá hlavně v tom, že český divák si od podobného způsobu filmového výkladu pohádky v posledních minimálně dvaceti letech odvykl a je mu vzácný. Je zvyklý na mnohem víc vtipu, estrády, podbízivosti. Často z pohádek zcela vymizel jejich prapůvodní smysl, a sice jakési ponaučení, sdělení či výpověď. To se Alici Nellis povedlo a to je dobře. Absence vtipu mi nevadí. Scénář příběh odkrývá postupně, vrací se v ději, aby vysvětlil okolnosti a důvody a tím ze z filmu víc než pohádka stává jakýsi dobrodružný příběh pro odrostlejšího diváka a to je škoda. ()

zeromen odpad!

Další český výplach, co taky můžeme čekat od nějaké nebo něco jako je Nellis. To bude asi nějaká dámská značka intimní hygieny. Ono snad u nás umí momentálně točit kvalitní pohádky, pan režisér Troška. ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)