Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

Misulka93

Jedna z nasich nejkrasnejsich pohadek! Podle mě za poslední dobu zase jednou zajímavý, dobre udelany český počin, kde bezesporu exceluje Martha Issová v hlavni roli. Svoje nadání zde potvrdila mimo jiné tim, jak se bravurně dokázala snad v 80℅ filmu vyjadrovat beze slov. ()

EpsilonZet

Ano, jak se píše v komentářích, pohádka je lehce hororová a Martha Issová je netradiční hrdinka. Ale proč by to tak nemohlo být? Víc se hraje o psychologii postav, což většina moderních pohádek zcela postrádá. Důraz je kladen na příběh a načančaných figurek, co běhají po království v honosné róbě, se nedočkáte. Díky-Nellis za to. Pro mě příjemné překvapení. Tři bratři od Svěráka se teď můžou stydět ještě víc. ()

Scraffy

Naozaj pekná rozprávka, ktorá je naša! To som nečakal, že sa niekedy dožijem toho, že aj naša rozprávka môže byť dobrá. Herci sú veľmi uvoľnený a neprehrávajú. Príbeh je veľmi dobrý a vizuál s výpravou sú naozaj parádne. Celkovo som si túto rozprávku užil a zhltol som ju úplne celú. ()

topi80 odpad!

Porovnání se zpracováním z roku 1993 dopadá pro tento paskvil tristně. Jak se zdá, můžete mít větší rozpočet, můžete mít větší produkci, ale pokud nemáte dobré herce a snažíte se příliš tam, kde to není na místě, zadupe vás do země i starší a o poznání skromnější televizní zpracování. ()

thomasnikrs

Konečně výpravná pohádka podle mého gusta... výborný výkon Issové, Příkazkého, Bydžovské a vlastně i Remundové, která hlasově nezapře svoji maminku, ale vzhledově jako by z oka vypadla Fioně ze Šreka.. dokonalá dvojice, jen není animovaná:-D Výborná režie... Dnes jsme na pohádce byli v kině a co dodat?? DĚKUJEME;-) ()

eagles22

Po hodně dlouhé době opravdu povedená pohádka. Podle mého jedna z nejlepších, za posledních 20 let a kvalitní film ve všech ohledech. Narozdíl od většiny pohádek z poslední doby, jsem neměl ani na chvilku pocit trapnosti a nepřišlo mi, že koukám na přeplácanou, pestrobarevně kýčovitou, prázdnou a hloupou slátaninu, ba právě naopak. Moc rád se na ni podívám znovu. Objektivně 80%, ale jednu hvězdičku přidávám za to, že od teď mám další oblíbenou pohádku :) ()

Veniss

Česká pohádka žije! Sedmero krkavců je opravdu rodinná podívaná, nevěřím, že by se našla generace, které by se pohádka nelíbila. Známý příběh je dobře odvyprávěný, nikde netlačí na pilu, nemá žádné trapné nebo hloupé scény. Herecké obsazení výborné, řekla bych, že i herci si to při natáčení užívali... Hudební doprovod - zase mu není co vytknout. Až se člověk diví, při pohledu na tvorbu posledních 20 let, jak to že to najednou jde. Neváhejte a běžte se na pohádku podívat. ()

Solverino

Celkem hodně průměrná záležitost, Issová si to užívá, ostatní zdatně sekundují. Dá se to vydržet až do konce. Ale jen jednou. ()

mirkath1

Moc pěkně zpracované, Sabina dělá čest své matce Janžurové a Martě jsem zbaštila i to, že jí mělo být asi 19let :) ()

stone

Československá nuda. Chybí tomu to, co mají všechny české pohádky, co za něco stojí. A to je inteligentní humor. ()

Samarol

Je vidět, že dějově stejná pohádka s verzí z roku 1993, jenom s pár malými odchylkami, jde natočit mnohem líp. Výborné výkony Marty Issové a Zuzany Bydžovské ještě umocňuje koktající princ Lukáš Příkazký. Je úplně jedno, že princ není krasavec a jeho milá bůhvíjak pohledná, všechno vyvažují svými hereckými výkony. Úsměvná pohádka, která se, na rozdíl od první verze, určitě hodí ke svátečnímu stolu. ()

MyrnaAlec

Žánr pohádka-fantasy ? Bez draka, no to snad ne... tyhle moderní úpravy klasických předloh ignorují původní význam /smysl archetypu/ a proto jsou takové "dnešní" - moderní mluva, aby to bylo víc veselé, v součtu pro děti dobré, ale takové bezkrevné. ()

Barghest

Alice Nellis by měla být za tenhle zločin svléknuta do naha, vyválena v dehtu, pak v peří a následně pověšena za podvozek do průvanu. Slovy South Parku: "It was like a rape!" ()

Behind

Jsem rád, že s českými pohádkami se opět blýská na lepší časy. Sedmero krkavců je toho důkazem. Žádné podbízení se, žádné klišé - pohádka veselá, trochu strašidelná, trochu napínavá, trochu smutná a syrová jak vepřové maso. Jedinou výtku bych měl k celkové překombinovanosti scénáře. Pozor, zbytek komentáře prozradí vše! Mám za to, že napasovat čarodějnici do role ztracené královny bylo už zbytečné. Kdybychom od začátku věděli, že koktavý princ je potomek královských rodičů a proto ho teta nemá ráda, vyhnuli bychom se mnoha otázkám, které se během příběhu kupí (např. proč má matka ráda jen jednoho syna, jestli obě ty paní uhořely, ....) a mnoha flashbackům, které matou nejen děti, ale i dospělé. Závěrečné setkání paní Bydžovské se svým synem stejně nevyzní dojemně, děti nechápou, proč tam ta čarodějnice chodí teď s korunou a dospělí si kladou otázku, proč svého syna nekontaktovala dřív. Mě osobně nejvíc zmátly flashbacky s "mladou" Bydžovskou (Erika Stárková). Chápu, že chtěli vybrat někoho mladšího ale podobného, ale kvůli tomu pak mladá královna vypadá jako záporná postava a já si až do scény na hranici kladl otázku, co má za lubem - viz.foto http://www.csfd.cz/tvurce/182090-erika-starkova/galerie/?type=film-1 ()

zubrik66

Od novych ceskoslovenskych rozpravok sa vela ocakavat neda. A primerane ocakavaniam sa pribeh rozvija tak ako si to vsetci prajeme. Dobro zvitazi nad zlom, lotri budu potrestani a spravodlivi odmeneni. Problemom je vsak, ze postavy su take ako kolaciky z piesku... ()

Michal687

Vlastně to byla hodně příjemná lidová fantasy. Která měla vše, a byla dost škoda, že to jediné co neměla byla delší stopáž. Některé věci se mohly trochu více rozvinout pro větší emocionální dopad. Jinak nejlepší pohádka za hodně dlouhou dobu. ()

Berty00

Pozrieť sa na to z hladiska že "novodobá slovenská kinematografia" tak to bolo naozaj dobré...Dokonca miestami až výborné...Pekná herečka v hlavnej úlohe je šarmantná a jej menší porblém s vadou rozprávania je očarujúci...Obklopuje ich pritom pekné,dobré známe prostredie...Po dopozeraní som bol naozaj spokojný že niečo také vyšlo zo Slovenska,a dokonca aj s príjemnou hudbou... ()

joelly01

Issova tak trochu zpovykana a kladacky princ unyly jako prase zase, ale dohromady to kupodivu docela funguje a me se pohadka libila! To si nepamatuju kdy me naposledy takhle zaujala nova Ceska pohadka, procez mirne nadhodnocuji a neztracim nadeji ze to i do budoucna prece jen nejak pujde. ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)