Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

lobo87

Najlepšia česká (československá) rozprávka za posledné roky. Fantasy nádych tomu silno prospieva. Krásne prostredie, výborná Issová, ktorá svoju postavu bez slov zahrala výborne. Priznám sa, že na tomto filme som nenašiel žiadny rušivý element, hocičo (postavu, hudbu...), čo by mi vyslovene vadilo a to sa mi pri tuzemskej produkcii väčšinou stáva. Veľká pochvala... 70% ()

blondboss

Novodobý remake klasickej rozprávky vyšiel na výbornú. O tri stupne lepšie ako predošlé verzie a naozaj zahrané bravúrne. Martha Issová nie je na prvý dojem sympatická herečka, ale postupne si vás získa a táto rola jej sadla ako uliata. Čo sa ešte dá vyzdvihnúť, je nadsázka a ľahkosť, s akou bol tento snímok tvorený, a keď k tomu prirátame na úrovni fungujúcu réžiu, strih, kostýmy a hudbu, tak v tomto prípade možno povedať, že sa jedná o najvydarenejšiu rozprávku slovenskej tvorby za posledné možno dve dekády. Veľká spokojnosť a zároveň prekvapenie. 75 % ()

teplic

Nič proti samotnému filmu, je pekne natočený, dobré herecké výkony, žarty, sety, kostýmy a -- samozrejme -- cecky, ale dočkám sa niekedy rozprávky, ktorá nebude deťom od malička sugerovať kresťanské výdobytky ako nastavovanie druhého líca ("Keď je človek nahnevaný, mal by byť ticho.") či neobmedzenú moc boha nad každým ľudským životom a všehomírom, ktorou sa na konci vysvetľuje celý predošlý dej, lebo tak to boh chcel? A keď už, čo tak nejaký ten temný disharmonický koniec? Čo tak adaptovať pôvodného Dobšinského, kde v jednej rozprávke zomrie desať postáv, tri ženy budú znásilnené obrom, bosorke vykolú oči a to všetko v Ipeľskom nárečí? I tak, veľmi peknô. ()

jungewolf

Moc pěkná pohádka , dávám 4,5 * a 76 % , hlavně za M. Issovou . Zajímavé komentáře - VIZ : juta, Rakosnicek 77, Cival . ()

14krejca14

Pro měl velmi příjemné překvapení. Nadprůměrná česká (fantasy) pohádka, kterou především táhne výborná Martha Issová (i přes svou němotu toho zdaleka nakecala nejvíc) a potěší i další obsazení. Výprava, lokace, kostýmy, interiéry - velmi, velmi povedené... ()

ZHODNOTITEL

Pohádka s lehce hororovými motivy, která rozhodně překvapila. V Česku poměrně nezvyklé pojetí takové látky. K sedmeru se ale hodí. ()

Prechytraly

Odkdy proboha platí, že pokud je něco pohádka, musí se tam všichni pitvořit a přehrávat? Trio košťat Issová, Remundová, Bydžovská (doplněné dvěma princovskými magory) bylo v tomto ohledu prakticky k nevydržení. ()

Bossi123

Film jsem si původně pustil hlavně kvůli Issové a u nás myslím (do natočení tohoto snímku) spíše neznámé Nellisové. Sedmero krkavců bylo zfilmováno vícekrát, za mě nejlepší od Ludvíka Ráže z roku 1993, nicméně tenhle počin je předbíhá s přehledem. Jen německá verze z roku 1937 je možná o něco propracovanější, nicméně divácky velmi náročná. Myslím, že v tomhle můžeme pozorovat i náznaky hororu, což mi úplně nevyhovovalo. Také žánrové pomezí mezi pohádkou a fantasy nemám moc rád, jsem poměrně tradicionalista, takže když se řekne Němcová, představím si opravdu pohádku bez fantastických prvků. Nicméně herecké výkony parádní, dialogy udělány na míru současnému jazyku a samozřejmě všechna "panorámata", tedy pohledy na naši krásnou českou krajinu, tomu dodaly tu správnou atmosféru, takže 90%. ()

jirkahodr

Pro dospěle to neni pro děti to neni. To fakt mám jásat , že to je barevné a České ? Výkony herců jak z bakalářů a to je právě to, ono se to hodí prostě na TV obrazovku, ale ne na plátno, Ten současný trend dávat TV projekty do kin mi přijde jako zvrácený ()

makuk1 odpad!

Proboha tohle tedy ne Martha Issová jako Bohdanka to je fakt ulet. Nic proti ni nemám ale tahle role pro ni neni. Je to jak pěst na oko. JInak je to normální komerčárna. Mě to obsazení a herercké výkony opravdu nepřesvědčili. A jak psali na idnes tak na Vanoce to máme na Primě. ()

Blois

Sedmero krkavců je nádherná pohádka, má neuvěřitelné kouzlo, krásné prostředí (les, vodopád, středověký hrad) a fantastické kostýmy i hudbu. Příběh pěkně plyne a nechybí napětí, zvrat ani humor. Navíc obsazení je výborné, Martha Issová je skvělá i bez slov, Lukáš Příkazký je hrozně roztomilý a Zuzaně Bydžovské role čarodějnice prostě sedla. Koho však musím vyzvednout víc, je Sabina Remundová. Od začátku strhla mojí pozornost a musím se přiznat, že jsem jí skoro až fandil. Pro mě úžasný zážitek. ()

rigby

Velmi milé překvapení. Pohádka, která snad ani moc pohádkou není, ale zamyšlením nad lidským jednáním. Příběh, který není rozmělňován žádnými drobnými větvičkami, které by tam nepatřily, který se po celou dobu příjemně sleduje. Civilní chování všech postav podává divákovi ruku, za kterou ho bere na jeden velký zážitek do svého světa, ze kterého se na konci ani nechce odejít. Martha Issová mi jako princezna už moc nesedla, ale i na tuhle její proměnu jsem si zvykl. Závěru by neškodilo trochu méně patosu, zkrátka těch prolitých slzí bylo i na mě moc, ale možná jsem se nechal jen příliš unést. Kromě výborného hereckého obsazení potěšily krásné exteriéry a bezvadná filmařina. I když Alice Nellis někdy v minulosti zaváhala, tímto dílem si opět dobyla mé srdce, moje srdíčko dítěte.4+ ()

Fuksinka

Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Síla slov a pomluv. Tupost davu. Čekala jsem zklamání. Já totiž miluju Sedmero krkavců z roku 93. Tady jsem se ale nedočkala. Právě jsem totiž zhlédla jednu z nejlepších pohádek za posledních 20 let. Nellis ji pojala naprosto jinak. Natočila nádherně hravou, vtipnou, romantickou a moudrou pohádku pro celou rodinu. Bez patetických prohlášení (ona se totiž láska dá vyjádřit i beze slov), bez násilně vštěpovaných poučení, bez ječení a rádoby vtipných pitvořících se postav. Issovou jsem si nikdy moc neoblíbila, tady mě ale naprosto okouzlila. Její klackovitost ale hlavně němé herectví mě dostalo. Příkazký a Neužil se jí v pohodě vyrovnali, tyhle dva se mi líbí čím dál víc. Příkazký na rozdíl Neužila není žádný hezounek, ale je extrémně sympatický a má něco v sobě, co vás nutí po chvíli všechny krasavce v okolí přehlížet. Obsadit ho do páru s Issovou byla skvělá volba. Skvěle jim to klape. Remundová byla tak nádherně hnusná a slizká, že aspiruje na čestné křeslo ve Villain Pub. Každopádně plus za casting, scénář, režii, kameru, hudbu, triky, krajinky....... hm, to bych tady byla ještě hodinu. Každopádně doporučuju. ()

Popinodan

Konečně.....po velmi dlouhé době fákt pořádná pohádka. Naštěstí klasika,do které se nikdo nesnažil narvat mraky speciálních efektů a triků. Klasická Božena Němcová odvyprávěná v nádherných exteriérech Vysokých Tater a Slovenských lesů,a na krásném Českém hradě Zvíkov.Dobře vyvážený humor,a drama. Naprosto výborné duo Issová-Bydžovská. ()

klara.leb

Wow. Moc jsem od této pohádky neočekávala, ale jsem mile a velmi, velmi překvapena. Jako první musím pochválit kameru a střih, to se povedlo brilantně! Opravdu se na o dobře koukalo. Issovou moc nemusím, ale ona Bohdanku nehrála, ona jí byla. Navíc, zahrát něco beze slov, to chce talent. A ona to zvládla. Ke všemu, s Příkazkým tvořili velmi roztomilý pár a moc jim to slušelo. Teda ke konci, jak se znovu rozmluvila, se mi zdálo, že občas přehrávala, ale musím chválit:) Drobné změny v příběhu byly nenásilné, vítané a promyšlené. Ve filmu se také velmi dobrým způsobem projevoval vtip, což rovněž musím pochválit! Co mne také velmi mile překvapilo, bylo zapojení krkavců do příběhu. Líbily se mi části s hřebenem, který vyvolával flashbacky. Hned po vzpomínkách Bydžovské jsem věděla, že Bartoloměj je její syn - pěkná, vítaná změna v příběhu. Pohádku bylo velmi příjemné sledovat. Do ničeho člověka nenutila, ani jej nenudila, je to krásný rodinný film, jenž se moc povedl a neváhala bych jej vidět znovu a znovu a znovu.. Tleskám! ()

Emperor1

Popravdě jsem od toho čekal víc. Není to vyloženě podbízivá troškovina, které se u každé nové české pohádky obávám, nicméně mi to přišlo ploché, nudné, nedotažené - závěr vyloženě odbytý, atmosféra žádná, herci mdlí, nepřesvědčiví ... asi tím nejlepším z celého filmu byla Zuzana Bydžovská, která jediná působila přirozeně a charismaticky. Ještě bych vyzdvihnul kameru a vizuální podobu celého filmu. A pár dobrých momentů plus celkem pěkná hudba - i když místy dramatičtější, než si děj zasloužil. ()

FILMOVKA

Moc jsem od toho nečekal. Trailer sice byl poutavý, ale co do obsazení mě to nepřesvědčilo. Potom jsem zhlédl film a byl šťastný, že jsem tu pohádku viděl. Obsazení bylo do rolí zvoleno dokonale. A i když by samotný děj pohádky mohl spadávat k nudě, tak tady to tak není. Pořád se něco děje, pořád se děj posouvá dál a dál. K tomu pěkná letecká kamera, která se k těmto lokacím a k tomuto příběhu zkrátka hodí. Byla to dobrá volba. Sice to není typická přitroublá česká pohádka, i když chvilkami to tam trošku je - neznamená to, že to tak být musí. Určitě na zpestření české kinematografie, vznikla krásná česká dramatická (chvilkami možná až lehce hororovými motivy - asi pro starší děti) pohádka. ()

Merenre

Po vizuální stránce výborná pohádka, která se minimálně v tomto ohledu tyčí nad českou produkcí v daném žánrů (beru li v potaz posledních cca 15 let) jako Tatry nad vesničkou, v níž se natáčelo. Herci předvádějí velmi civilní výkony, což pro mě byl, vzhledem k maximální prkennosti českého hereckého standardu, dost šok, ale člověk si na to rychle zvykne. Obsazení je však poměrně bídné. Rasistická narážka (7 havranů = 7 cigánů) může sice pobavit, ale těžko si může tak odpasu člověk k postavám vytvořit nějaký vztah nebo mít empatii k jejich motivacím. Celkem příjemným překvápkem byl však princ a zlá královna. Dalším kamenem úrazu je pak rozvleklost a absolutní neúdernost. První třetina ještě celkem ujde, ale od příchodu issové na hrad se aspoň půl hodiny prakticky nic neděje. Nedostatků je tedy dost...přesto krok správným směrem. ()

Nugat

Sic tu každé pohádce vyčítám chybějící humor, tady ho moc není a nechybí. Pohádka se opravdu moc povedla a fakt mě vzala - z původního plánu "pustit něco k žehlení" sešlo - málokdy něco sleduji "pouze". Issová výborná, stejně tak i ostatní obsazení. Škoda, že na Issovou má spoustu lidí už vyhraněný názor, možná s neznámou herečkou by bylo víc procent. Trošku mě rušil kouzelný hřeben - trošku nepraktické, ale dalo se zvyknout. Opravdu super pohádka. ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)