Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

MaciQue

Konečnenejaká rozprávka, na ktorú sa dá pozerať. Bez zbytočne prehnaných efektov, viac ťažiaca z prírody a lokality ako z práce grafikov :) ()

tom75p

To se povedlo.Zaznamenal jsem tu narážky na vizáž M.Issové a Z.Bydžovské. Autoři mají na svůj názor právo a já mám právo říct jim - Jděte do hajzlu! Obě dvě skvělé , zuejména M.Issová , její "ksichty" prostě žeru. Dát plný počet mi brání dvě věci- 1.) rozvleklejší 2.polovina ( zámek ) a 2.) standardně milosrdné zacházení se záporákem ()

JerryPilsen

Po letech konečně skvělá pohádka.Klasika od Božky je rozumě natažena vtipným příběhem,který opravdu baví.Nuda se nekoná,dialogy se dají poslouchat a postavy se nechovají jako idioti. ()

BStone

Rozhodně to nejlepší z tuzemského pohádkového světa, co bylo za poslední roky natočeno. Inteligentní, dobře natočený a zahraný film. Přesto mi schází "něco", co mají naše české klasiky. Snad je to scéna, který by mne opravdu chytla za srdce, nebo absence nějakých výraznějších hudebních motivů, které tolik rozzářily české klasické pohádky. Kvalitní adaptace za 60% ()

Tumka

Dramatická až hororová verze této pohádky v podání L.Ráži mě nenadchla, a tak jsem byla zvědavá, jak se toho zhostí Alice Nellis. A zhostila se toho vskutku se ctí. Děj příjemně plynul a nezadrhával se, humor byl příjemný, nenásilný a bylo ho tak akorát. Martha Issová (ač nepatří mezi mé oblíbenkyně) byla hodně sympatická a přesvědčivá i ostatní herecké obsazení bylo vydařené. K tomu krásné prostředí a výprava a ejhle - jedna z nejlepších pohádek posledních let je na světě! ()

Lykos

Hodnocení si budu muset nechat ještě trochu projít hlavou. Mám totiž problém. Vizuálně je to velice povedené dílo, takhle pěkné exteriéry se hned tak v pohádkách z poslední doby nevidí. ALE. Obzvláště na začátku mi velice vadí styl, jakým se spolu postavy baví. Jako by se potkaly dvě kámošky u regálu s rohlíkama a bavily se o suchym z nosu. To ovšem nevyčítám hercům, to je zásadní chyba režie. Nevím, zda se jedná o snahu přiblížit se modernímu diváku, ale působí to jednoznačně rušivě. Snad ještě herci umí zřetelně vyslovovat a intonovat? Pak přestane Martha mluvit a zlepší se to.. jenže pak zase přijde na scénu Sabina Remundová, a máme tu další problém. Obličejem a hlavně hlasem připomíná svou talentovanou matku, tam však podoba končí. Nechápu, proč byla obsazena, zkazila celý film. Vzhledem k tomu, že má ve filmu jednoznačně nejvíce textu, a po Bohdance i nejvíce prostoru, očekávala bych volbu mnohem charismatičtější ženy, né téhle buchty. Komediální vsuvky Václava Neužila mě také trochu matou, ale snad by se nad nimi dalo přimhouřit oko, když už prostě současní režiséři musí pohádky točit jako taškařici. Zajímalo by mě, jak by se s tímhle námětem popral Juraj Herz. Věřím, že by dodal filmu to, co mu chybí nejvíc: atmosféru. Možná by stačil pečlivější výběr hudby. Tak kritická jsem hlavně proto, že mě mrzí, že se to nepovedlo tak, jak jsem doufala. Námět je bez chybičky, většina rolí byla i dobře obsazena, kamera krásná,. ale je tam tolik rušivých momentů, že mi to prostě zkazilo celkový dojem. ()

Beau

V žánru "česká pohádka" by to bylo za 5 hvězdiček. Konečně po letech pořádná pohádka, která má smysluplný děj a kde jsou postavy skuteční živí lidé a ne ploché figurky jak vyřezané z překližky. A nádavkem dostanete podrobný názorný popis výroby košilí z kopřiv. Skvělá ústřední dvojice Issová - Příkazký, královna v podání Sabiny Remundové mohla trochu přitlačit na pilu. ()

aliki78

Povedená pohádka a docela se mi libí. Zase po dlouhé době se natočila pěkná česká pohádka. Oproti roku 1993 je příjemnější verze s Chylkovou byla dost drsná :-). Tato se mi moc líbila. Sabila Remundová .. je to opravdu věrná kopie maminky Ivy Janžurové. Když se nedíváte na tv, tak máte dojem, že mluví paní Janžurová. A také gesta atd. to nezapřou. Do role se mi moc nehodila, řekla bych, že na roli byla příliš mladá. Naproti Martha Issová asi zase byla starší, ale to mi vůbec nevadilo mám jí ráda. ()

Accacia

Za mě téměř perfektní pohádka. Krásná krajina, mimicky i jinak skvělá Bohdanka, nadšená jsem z "druhé Janžurové". Vyvážené, vtipné, hrát se dá i beze slov... sourozenecké vztahy se dají vyčíst i ve vztahu ke krkavcům. Prostě paráda. Až na ten (pardon) debilní úvod nemám co dodat. ()

Martin29

Na české poměry hodně kvalitní pohádka, kterou kazí jen výkon toho prince. Za něj hvězda dole jinak bych dal klidně i 5 hvězd. ()

J.Bonnie

Velmi příjemné překvapení. Sedmero krkavců mám totiž vryto do paměti jako děsivou a hrůzostrašnou pohádku, ze které jsem jako dítě měla noční můry a nikdo by mě nepřinutil se na verzi z roku 1993 podívat znovu. Na verzi Alice Nellis se podívám ráda klidně o každých Vánocích, to mi bylo jasné ještě než film skončil. Martha Issová jako Bohdanka je zde náramně zábavná i upřímná, princ Lukáš Příkazký se během půl hodiny dokázal proměnit z "kluka od vedle" v okouzlujícího panovníka, zlá královna Sabina Remundová byla prostě zákeřná a hlavně tajemná do posledního okamžiku a postava Zuzany Bydžovské byla prostě... úžasná jako Zuzana Bydžovská :-) Líbily se mi i nové prvky v ději, větší důraz na lásku prince a Bohdanky a přímo Bohdančinu postavu... Jsem moc ráda, že Alice Nellis dokázala pohádce Boženy Němcové vdechnout život tak, aby se stala příjemnou součástí dětství dnešních prcků a i mých dětí :-) ()

andydufrsn

Místama až hororová podívaná, ale jinak je to prostě zas jen pohádka i když tahle má možná něco navíc, líbila se mi výprava a vůbec celé vizuelní zpracování ()

jarod13

Není sice tak vtipná, jako s čerty nesou žerty, ale určitě jedna z nejlepších pohádek, ne-li nejlepší v posledních letech. ()

illilay

Velmi velmi dobre, no lepsie by bolo, keby som nevidela nemecku rozpravku 6 labuti pred tym, co je v podstate to iste... ale zhavraneli bratia su krasne spracovany, dokonca aj to pretvaranie na havrana bolo super... trochu by to chcelo krajsi koniec, resp nie taky "zhurta" ukonceny ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)