Reklama

Reklama

Válka o planetu opic

  • USA War for the Planet of the Apes (více)
Trailer 11

Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála. Situace opičího klanu vedeného Caesarem je totiž katastrofální. Jejich skupina ustoupila do lesů, kde se často utkávají v bitvách s lidskou armádou, vedenou nelítostným plukovníkem McCulloughem (Woody Harrelson). Ztráty opičího společenství jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti. Potýká se s vlastními temnějšími instinkty a nastupuje na cestu pomsty, na níž se nevyhnutelně střetne s plukovníkem v epické bitvě, která určí, kdo se stane vůdčím druhem, jenž bude určovat další osud těch druhých, poražených. (Cinemart)

(více)

Diskuze

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

Já na tom filmu před pár dny v kině byl a spokojenost :-) už se těším až to vyjde jako trilogii, protože ihned kupuji.

na příspěvěk reagoval Pilouš

 (hodnocení, recenze)

Já na to chtěl jít a u nás je kino mimo provoz a to až do odvolání :(

na příspěvěk reagoval TheWhiteWolf

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Pilda17

měli to nachos z Premier cinemas a soudit dle vůně sýru, která ke mně vanula, už ten sýr někdo před nimi měl, přesto si nemyslím, že to byl důvod jejich odchod a to že se dodnes nevrátili :-/ 

na příspěvěk reagoval Pilda17

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

já už se nedivím, že ty lidi za mnou se v polovině zvedli a odešli, už se jim nedivím, měli víc rozumu než já 

na příspěvěk reagoval Pilda17

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Reeves do toho určitě narve tunu křesťanských věcí, takže nakonec půjdu na Evangélium podle Matouše a Batmana ojebe banda zkurvených fanatických křesťanů, taky dobrý no 

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

věřím tomu že kdyby zbylé dva díly dotočil Rupert Wyatt, moje hodnocení by bylo podstatně vyšší a kladnější, takhle se však obávám o Batmana 

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Ištván87

Naprosto souhlasim. FInále blockbusterů už mě pár let vesměs nudí a tohle mi sedlo skvěle a užíval jsem si tu emocionální rovinu.

woodsman

woodsman (hodnocení, recenze)

epicke zakoncenie trilogie vau uz sa tesim na batmana a ani sa nedivim ze prekonaly spidermana zo zakladnej skoly stara zlata trilogia 

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Ištván87

já s tebou souhlasím, ale tohle je prostě třetí díl, vyvrcholení a já čekal víc a ne to co jsme viděli a sice Prison break...prostě tento film nebyl vůbec o opicích a už vůbec ne o válce....takhle to vidím já....zklamalo mě to a nevim jestli více nebo méně než Covenant...každý asi máme jiné představy...a komiksovky to je kapitola sama o sobě, já jako sběratel a čtenář komiksů mám hodně velký očekávání a proto jsem většinou mírně nebo více zklamaný

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Mně to přijde buřt. Lidi pořád držkujou. Třeba u komiksovek je na konci povinná dlouhá akční sekvence, což je strašnej průser. Letní blockbustery jsou o tom, že furt něco vybuchuje, samá akce a člověk si nemůže vytvořit k postavám vztah, což je strašnej průser. Teď je tu film, kde jsme naopak zaměřeni hlavně na postavy a na to, jak prožívají dobu temna a je to zas průser, protože je to film se slovem válka v názvu, takže je to samozřejmě válečný blockbuster (viděl někdo trailery a plakáty?), tudíž je tam zoufalý nedostatek výbuchů a střílení. Já nevím. Já čekal, že tam nějaká válka bude, ale výsledek mě mile překvapil. Když už se v jedničce ukázalo, že lidstvo zdecimoval virus a po dvojce muselo být každýmu jasný, že Caesar není žádnej válečník, ale že chce naopak mír a klid, tak mě tahle jeho soukromá pomsta, do který nechtěl nikoho zatáhnout, nepřekvapila. Stejně jako každý soudný člověk vědèl, že název Batman V Superman neznamená, že uvidíme film, v němž se dvě a půl hodiny budou ty dva řezat. Někdy mě film překvapí mile, nèkdy nemile, někdy vůbec. Demence jsou třeba záporáci z řad lidí v Transformers. To už je demence i v rámci blockbusterů. Válka o planetu opic je v tomhle osvěžující, protože to je jenom letní blockbuster bez jakýchkoliv uměleckých snah, ale přesto to není dvouhodinová akční scéna, do níž občas někdo hodí suchou hlášku. Nemám námitky a žádné ani moc nechápu.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Spiker01

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

válka je o válce, né o ničem jiném, to je celý a dělat toho něco jiného, je lhaní  

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Allien.9

Jednička se nejmenuje válka a je to začátek trilogie kde jsem čekal že se to k válce dostane posledním dílem....a ano válka je o válce dvou lidských frakcí opice tam vůbec být nemuseli....ve výsledku třetí film není vůbec o nich

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

Ištván87

Právě. Mně se třeba strašně líbila ta lavina. Taková úžasná ironie. Je tam virus, jsou tam opice, jsou tam další nepřátelský lidi, ale přijde to úplně od jinud.:-))

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Jednička ale taky nebyla super akční podívaná, kdy opice utíkají a napadají lidi. Taky to bylo spíš komornější drama.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Ratemus

A kde je teda chyba? V tom, že jsi měl jiná očekávání? To nebude problém tvůrců. Já jsem rád, že to nebylo zas tak jednoduchý a jak se ukázalo, tak tu válku nevedlo lidstvo proti lidoopům, ale dvě rozhádané lidské frakce. Obvykle mi tohle vadí (např. v zombie hororech), ale tady mi to nevadilo, protože spíš uvěřím tomu, že nějakej zelenej mozek bude vraždit úplně každýho a ostatní mu to budou chtít vymluvit s klackem v ruce, než že si jeden chlap bude myslet, že po zombie apokalypse přežije spíš sám.

na příspěvěk reagoval Allien.9, Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Allien.9

já mám rád hodně válečné  filmy, sám jsem voják. A válečný film bez války tře Chlapec v pyžamu je skvělý ale u Opic jsem čekal něco jiného, fyzický konflikt a ne opět útěk z otevřené ohrady kterou hlídá jeden člověk

na příspěvěk reagoval Ištván87, Allien.9

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

zlatá, zlatá Planeta opic od Burtona, ta měla všechno.........i tu válku měla 

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Allien.9

jj takhle se ají taky brát válečné filmy, nicméně toto je kopírka prvních dvou a samotný děj to neuzavírá, neposouvá nikam.... tady není nic nového....prostě zbytečný film.....válku o planetu opic jsem fakt nezaregistroval jinak než co bylo ve druhém filmu

na příspěvěk reagoval Allien.9

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Já spíš nechápu, proč pořád berete "válku" jen jako masakr dvou velkých skupiny v plný polní. Válečný film je i z koncentráku, kde za celou dobu nevytáhnou zbraň. Nebo ukazuje - přesně jako v komentáři - ty sociální, přírodní a ekonomický dopady války. Ta VÁLKA probíhá celý film. Mír fakt není.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Allien.9

spíš bych to nazval konflikt....válka tam nebyla žádná, vždyt opice jen utíkali před vojáky.....jj na záčátku bojovali a to bylo vše, veškerá akce s opicemi....

na příspěvěk reagoval Allien.9

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

Tak jestli Matt Reeves udělal z dvojky jeden z nejnudnějších letních Blockbusterů a zkazil dojem z výtečně jedničky, tak ve třetím díle udělal přesný opak. Naprosto nehollywoodský film, těžkotonážní a depresivní drama s naprostým minimem jakékoliv akce, či přehnaných CGI efektů a výbuchů krom skvělého Motion Capture které už dosáhlo naprosto nevídané úrovně, Reeves ukazuje válku úplně jinak, ukazuje její sociální dopady a to je v dnešním komerčním Hollywoodu naprosto nevídaný jev. Režisér neskutečným způsobem čerpá z klasik let 60. a 70. kdy nebyly válečné filmy o akci, ale o hereckých výkonech a scénáři. Coppolova Apokalypsa je znát doslova všude a to nejen jasným dějovým odkazem, ale i snad dvacítkou Easter Eggů.Kdo má nakoukáno a zná staré filmy s Marlonem Brandem atd. bude si chrochtat blahem. Ostatní nemají sebemenší šanci si vychutnat letos jasně nejodvážnější letní hit. Samozřejmě, že se najde spousta chyb a děr ve scénáři a není jich tak úplně málo a nad koncem by se dalo taky hodně polemizovat, ale za Reevesovu odvahu a hodně silné emoce jsem zcela ochotný je přehlídnout.

 

S tímhle komentářem 100 % souhlasím.

Související novinky

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)

Příští Planeta opic našla režiséra

Příští Planeta opic našla režiséra

04.12.2019

Studio Disney před časem naznačilo, že hodlá nadále rozvíjet filmovou sérii o Planetě opic, kterou získalo díky nákupu studia 20th Century Fox. A svůj slib teď zdá se dodrží. Najalo totiž režiséra… (více)

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (více)

Reklama

Reklama