Log Horizon

• Japonsko ログ・ホライズン (více)
Japonsko, (2013–2021), 25 h 13 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Mamare Tóno (kniha)

Takuma Terašima, Jumi Hara, Nobuhiko Okamoto, Misaki Kuno, Ajahi Takagaki, Tecuja Kakihara, Emiri Kató, Hisako Kanemoto, Tomoaki Maeno, Júiči Nakamura (více)

Série(3) / Epizody(62)

Uvízli ve fantasy hře Elder Tales ve chvíli, kdy byl instalován rozšiřující balíček, a je jich třicet tisíc. Co teď? Mezi nimi je i vysokoškolák Široe, který se po této „Apokalypse“ spojí se starými známými. Společně budou muset přijít na to, jak v takovém světě žít a přežít, ačkoliv není možné, aby někdo zemřel… (Zíza)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

Log Horizon (2013)

Okamžite sme vhodený do "reality" nereality jednej hry zvanej Elder Tale, ktorá je kategóriou MMORPG. Hráči sú v tejto hre uväznení, ale nemôžu zomrieť. Vôbec netušíme, že prečo sa nemôžu z hry odhlásiť a hráči sú tým úplne zmätený. Neskôr aspoň nejaké informácie čo sa vlastne stalo získame. Log Horizon zvládol na výbornú v prvom rade vykreslenie herného sveta MMORPG hry. Vidíme jednotlivé štatistiky hráčov, aké majú rôzne "spelly" (kúzla) a podobne. Ostatné aspekty v tomto anime sú čisto buď nadpriemerné (tých je málo) či priemerné (tých je veľa), ale jediné čo je naozaj kvalitatívne vysoko je vykreslenie herného sveta. Postavy majú rôzne triedy a podtriedy podobné klasickému rozdeleniu tank, mág, a ten ďalší čo vás práve napadne. Ďalej máme možnosť vidieť nejakú politiku riadenia mesta a nejaké politické "čachre machre" s inými mestami a vladármi. Asi dve, alebo možno o chĺpok viac sú premyslené zaujímavé situácie. Log Horizon rozhodne nenudí vôbec počas celých 25 dielov, ale bohužiaľ ani jeden diel nie je "masterpiece" majstrovské dielo. Na súboje môžete pri Log Horizone zabudnúť a ak nejaké sú, tak pred kladné postavy tohto anime nie sú postavený žiadny silný protivníci a tým pádom napätia je dosť málo. Kvalita animácie je na stredne vysokej úrovni, aj keď v zopár dieloch to trocha škrípe, ale dá sa to vydržať. Anime sa málo sústreďuje na niečo výnimočné a snaží sa rôzne zabíjať čas diváka. Čo postavy? Log Horizon má veľmi nevyrovnané postavy aj keď je pravda, že každému sa môže páčiť nejaká iná postava. Od hrozných postáv pre deti, ktorého je zástupca Nyanta, cez milú ninju Akatsuki, ktorá sa mi najviac páčila z postáv. Ďalej spomeniem neskrytého nohavičkového úchyla Naotsuga a bojovníka Krustyho. Nechápem prečo ku koncu sa snaží toto anime spadnúť do háremu, kde všetci idú po okuliarnatom géniovi Shiroem, ktorý prináša už spomínané zaujímavo taktické situácie. Dochádzajú ku koncu nápady, alebo sa anime proste snaží o všeochuť, ale nič neurobiť poriadne? Toto uvidím v druhej sérii. Ak je nutné porovnanie so Sword Art Online či Sword Art Online II tak Log horizon je na úrovni horších dielov Sword Art Onlinu, ktoré sa v SAO vyskytujú v ich druhej polovici. Inak povedané na SAO svet (arc) a Gun Gale Online svet (arc) sa to nechytá a nedosahuje takú kvalitu. Keby chce ešte niekto anime kde sú hrdinovia vhodený do herného sveta tak No Game, No Life. Ending a opening sa mi páčil. ()

Season 2 (2014) (S02)

Pokračovanie anime Log Horizon sa ťažko hodnotí ako celok. Prvá sezóna najviac ťažila z vyrovnanosti jednotlivých dielov a tým, že po celú dobu 25 dielov absolútne nenudila. U Log Horizon 2 je to pravý opak a medzi jednotlivými epizódami je obrovská kvalitatívna priepasť. No ťažko sa mi to hodnotí z dôvodu, že prvá polovica anime do trinásteho dielu (1 až 12) je dokonca lepšia ako prvá sezóna. Lepšia je hlavne z dôvodu, že postavy začnú rozmýšľať nad svojím údelom a na povrch sa vyplavuje veľké množstvo rôznych pocitov jednotlivých postáv. Jednoznačne ma prvá polovica veľmi bavila a som smutný, že nemohla dostatočne ovplyvniť moje celkové hodnotenie. No čo príde od dielu 13 je hotová pohroma. Neuveriteľné diely v podstate o ničom, pripomínajúce mne najhoršie fillery, ktoré som kedy videl. Anime, ktoré u mňa dovtedy malo nejaký kredit sa mení na "zájazd škôlky" a veľakrát čo sa mi fakt nestáva často, som sa bil do vlastného čela, aby som vydržal pozerať ďalej. Áno, potom finále niečo zachraňuje a posledné dva diely sú v podstate "slušne" dobré. Príbeh je veľmi zvláštny hlavne z dôvodu, že sa v ňom otvárajú stále nejaké problémy, napríklad problém obyvateľstva a podobne. Tieto problémy sú len načrtnuté a nikto ich nerieši a celé je to potom rozhárané, nesúdržné. Plusom je formujúco sa vylepšujúci vzťah medzi Shiroem a Akatsuki. Veľká škoda je, že som nevidel žiadny "wau" efekt a nič čo by ma vytrhlo zo stoličky (z postele). Dochádza k výbornému napredovaniu a vývoju jednotlivých postáv, ktoré sa nad sebou neraz zamýšľajú. Keby sa môžem opýtať tvorcov jednu otázku, tak by som sa spýtal, že čo zamýšľali s postavou Tetora, komu a akej skupine ľudí sa mala ona páčiť. Najhoršia postava s prvej sezóny Nyanta, si u mňa vylepšila kredit a už mi vôbec nevadila. No čo s tým keď ma to bavilo aj nebavilo zároveň? Pol boda navyše si Log Horizon 2 zaslúžil. (Hodnotenie 3,5) ()