Pamatuji si, jak jsme s Hrominem diskutovali. "Prej hráči jsou uvězněni v online hře. Kde jsme to slyšeli? SAO? Neeee.. Bože to bude blbost!" a z několika prvních episod jsem se k tomuto názoru silně přikláněl. V okamžiku, kdy se tam však rozrostly obzory, osvobodila jedna malá protagonistka a poté 2 ještě menší protagonisti, začal Log Horizon vystrkovat své růžky a rozrůstat se na celé čáře. Autoři tohoto promyšleného díla si byli vědomi potenciálu a neudělali stejnou chybu jako SAO, které bylo pouze o romantice a o ničem jiném. Zde se opravdu řeší online svět a to, že jsou tam hráči uvězněni, na co vše to má dopad, komunikaci s NPC, systém skillů a magie, eventy... Občas se může zdát, že jednotlivé episody slouží spíše jako tutoriál k online hrám, ale pokud tyto nedokonalosti přehlédnete, otevře se před vámi propracovaný děj, který se díl co díl rozrůstá a nabývá ještě většího potenciálu. A v okamžiku, kdy se zatajeným dechem sledujete nový díl, zjistíte, že to je díl poslední a další série bude až za půl roku. 25 dílů uteče jako voda. Prvních 5 je slabších. Ano. Ale beru je jako úvod do pochopení jejich světa. Co víc, po dodívání posledního dílu jsem se opět podíval na 1-3. díl. Proč? Protože jsem tam toho spousty nepochopil. Velmi hezké, líbit se bude ale spíše těm, kteří rádi přemýšlení nad politikou, plánováním a ne těm, kteří radši akci. Té se zde moc nedočkáte. Podobně jako v .hack//SIGN. Krásných 85%(29.3.2014)

Vyhnu se diskusi o podobnosti s jiným titulem a začnu rovnou s klady a zápory. Log Horizon se snaží být podrobný v bitevních strategiích a dost zdůrazňuje fakt, že se nacházíme ve hře. Jako vášnivý hráč online RPG mě ovšem poněkud nudí vysvětlování, co je to aggro, cooldown, atp. Dále si anime poněkud zahrává s ohněm, že vyuzívá různých "roztomilých píčovinek" - tj. ending, který je podle mého naprosto neadekvátní žánru, ve kterém se pohybujeme (skoro bych to čistě podle endingu tipnul na nějakou školní blbinu typu Lucky Star), postavy jako Akatsuki či Serara spíš připomínají postavy z Acchi Kochi. Tohle mínus mě nutí nebrat to anime úplně vážně, což bych ovšem milerád bral.(18.2.2014)

Velmi milé překvapení. Rozjezd je pomalejší, ale postupně nabere tempo a pak je každý díl napínavější než ten předchozí. Postavy jsou rozmanité a zajímavé, svět propracovaný, příběh poutavý. Jenom to fanservice si mohli odpustit. Obzvlášť všudypřítomné vzájemné se osahávání slečen mě dost štvalo a pohřbívalo postavy, které bych jinak měla ráda (Henrietta). Taky jsem moc nechápala proč pomalu každá druhá ženská postava pálí za Shiroem, ale to se naštěstí dalo přežít. Animace i soundtrack příjemné, ovšem na opening jsem si musela chvíli zvykat. Teď si ale nedokážu představit žádný jiný a jsem ráda, že ho nechali i u druhé série. Zato ending mi přišel strašně uřvaný a dost mě iritoval. Log Horizon ani zdaleka není dokonalý seriál, ale za to jak mě do sebe dokázal vtáhnou a udržet mou pozornost po celou dobu si vysoké hodnocení zaslouží. 8,5/10(23.3.2015)

Okamžite sme vhodený do "reality" nereality jednej hry zvanej Elder Tale, ktorá je kategóriou MMORPG. Hráči sú v tejto hre uväznení, ale nemôžu zomrieť. Vôbec netušíme, že prečo sa nemôžu z hry odhlásiť a hráči sú tým úplne zmätený. Neskôr aspoň nejaké informácie čo sa vlastne stalo získame. Log Horizon zvládol na výbornú v prvom rade vykreslenie herného sveta MMORPG hry. Vidíme jednotlivé štatistiky hráčov, aké majú rôzne "spelly" (kúzla) a podobne. Ostatné aspekty v tomto anime sú čisto buď nadpriemerné (tých je málo) či priemerné (tých je veľa), ale jediné čo je naozaj kvalitatívne vysoko je vykreslenie herného sveta. Postavy majú rôzne triedy a podtriedy podobné klasickému rozdeleniu tank, mág, a ten ďalší čo vás práve napadne. Ďalej máme možnosť vidieť nejakú politiku riadenia mesta a nejaké politické "čachre machre" s inými mestami a vladármi. Asi dve, alebo možno o chĺpok viac sú premyslené zaujímavé situácie. Log Horizon rozhodne nenudí vôbec počas celých 25 dielov, ale bohužiaľ ani jeden diel nie je "masterpiece" majstrovské dielo. Na súboje môžete pri Log Horizone zabudnúť a ak nejaké sú, tak pred kladné postavy tohto anime nie sú postavený žiadny silný protivníci a tým pádom napätia je dosť málo. Kvalita animácie je na stredne vysokej úrovni, aj keď v zopár dieloch to trocha škrípe, ale dá sa to vydržať. Anime sa málo sústreďuje na niečo výnimočné a snaží sa rôzne zabíjať čas diváka. Čo postavy? Log Horizon má veľmi nevyrovnané postavy aj keď je pravda, že každému sa môže páčiť nejaká iná postava. Od hrozných postáv pre deti, ktorého je zástupca Nyanta, cez milú ninju Akatsuki, ktorá sa mi najviac páčila z postáv. Ďalej spomeniem neskrytého nohavičkového úchyla Naotsuga a bojovníka Krustyho. Nechápem prečo ku koncu sa snaží toto anime spadnúť do háremu, kde všetci idú po okuliarnatom géniovi Shiroem, ktorý prináša už spomínané zaujímavo taktické situácie. Dochádzajú ku koncu nápady, alebo sa anime proste snaží o všeochuť, ale nič neurobiť poriadne? Toto uvidím v druhej sérii. Ak je nutné porovnanie so Sword Art Online či Sword Art Online II tak Log horizon je na úrovni horších dielov Sword Art Onlinu, ktoré sa v SAO vyskytujú v ich druhej polovici. Inak povedané na SAO svet (arc) a Gun Gale Online svet (arc) sa to nechytá a nedosahuje takú kvalitu. Keby chce ešte niekto anime kde sú hrdinovia vhodený do herného sveta tak No Game, No Life. Ending a opening sa mi páčil.(22.6.2015)

Seriál pro hráče MMORPG, kteří si ho určitě užijí víc než třeba podobné Sword Art Online. Řeší se daleko více herních detailů a je to o hodně bližší pocitu hraní nějakého MMORPG, bohužel ale na úkor hlavní otázky - co a proč se vlastně vůbec stalo. Mě se právě proto líbí víc to zmíněné SAO. Možná jsem ale ovlivněný tím, že jsem četl předlohy obou. A v porovnání původních light novel předloh je SAO někde kvalitativně úplně jinde. Log Horizon je takové hravé co by kdyby, ale bez výraznějších záporných postav se těžko vytváří nějak velké drama.(22.12.2014)

• - Úvodní skladbou seriálu je píseň "Database" japonské populární kapely Man With A Mission. Skladbou znějící v závěrečných titulcích je "Your song" japonské populární zpěvačky a úspěšné modelky Yun*chi. (Conspi)

• - Seriál vychází z eponymní šestidílné grafické novely autora Mamare Tounoha z roku 2010. Ta byla zprvu publikována internetovým portálem Shōsetsuka ni Narō. (Conspi)