Reklama

Reklama

Log Horizon

(seriál)
  • Japonsko ログ・ホライズン (více)
Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Sci-Fi
Japonsko, (2013–2021), 25 h 13 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Mamare Tóno (kniha)

Hrají:

Takuma Terašima, Jumi Hara, Nobuhiko Okamoto, Misaki Kuno, Ajahi Takagaki, Tecuja Kakihara, Emiri Kató, Hisako Kanemoto, Tomoaki Maeno, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Uvízli ve fantasy hře Elder Tales ve chvíli, kdy byl instalován rozšiřující balíček, a je jich třicet tisíc. Co teď? Mezi nimi je i vysokoškolák Široe, který se po této „Apokalypse“ spojí se starými známými. Společně budou muset přijít na to, jak v takovém světě žít a přežít, ačkoliv není možné, aby někdo zemřel… (Zíza)

Recenze (29)

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Pamatuji si, jak jsme s Hrominem diskutovali. "Prej hráči jsou uvězněni v online hře. Kde jsme to slyšeli? SAO? Neeee.. Bože to bude blbost!" a z několika prvních episod jsem se k tomuto názoru silně přikláněl. V okamžiku, kdy se tam však rozrostly obzory, osvobodila jedna malá protagonistka a poté 2 ještě menší protagonisti, začal Log Horizon vystrkovat své růžky a rozrůstat se na celé čáře. Autoři tohoto promyšleného díla si byli vědomi potenciálu a neudělali stejnou chybu jako SAO, které bylo pouze o romantice a o ničem jiném. Zde se opravdu řeší online svět a to, že jsou tam hráči uvězněni, na co vše to má dopad, komunikaci s NPC, systém skillů a magie, eventy... Občas se může zdát, že jednotlivé episody slouží spíše jako tutoriál k online hrám, ale pokud tyto nedokonalosti přehlédnete, otevře se před vámi propracovaný děj, který se díl co díl rozrůstá a nabývá ještě většího potenciálu. A v okamžiku, kdy se zatajeným dechem sledujete nový díl, zjistíte, že to je díl poslední a další série bude až za půl roku. 25 dílů uteče jako voda. Prvních 5 je slabších. Ano. Ale beru je jako úvod do pochopení jejich světa. Co víc, po dodívání posledního dílu jsem se opět podíval na 1-3. díl. Proč? Protože jsem tam toho spousty nepochopil. Velmi hezké, líbit se bude ale spíše těm, kteří rádi přemýšlení nad politikou, plánováním a ne těm, kteří radši akci. Té se zde moc nedočkáte. Podobně jako v .hack//SIGN. Krásných 75% ()

yenn

všechny recenze uživatele

Na první pohled je zřejmé, na jaké vlně popularity se Log Horizon veze, jeho přístup je mi však bližší, neboť výrazně více využívá videoherní prostředí. Zvláště souboje se z něj snaží těžit a zároveň v nich hrdinové používají pěkné lsti. Naneštěstí se to neobejde bez polopatického vysvětlování, které mě spolu s absencí zajímavějšího příběhu přimělo skončit po čtyřech dílech. 5/10 ()

Reklama

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Budu tu též kvitovat všeobecněji rožšiřený názor, že kvalita Log Horizonu je vyšší co u SAO, nicméně i skrz podobné umístění prostředí jsou to naprosto odlišné náhledy na samou problematiku. Zatímco v v SAO se hrdinové snaží z virtuálního světa uniknout, zde spíš se snaží přizpůsobit a neřeší, kdo anebo co a za jakým účelem je zde nechal uvězněné. I tempo je pozvolnější, soubojů je na MMORPG záležitost poskrovnu ale na úkor prohloubení postav, politikaření a drobné ekonomické machinace. Co mi ale citelněji chybí je absence jakákoliv napětí: Postavy jsou téměř všechny takové příjemné, milé až dobrosrdečné, což je bezva, ale nemají moc velké problémy probíjení se skrz až moc snadné nástrahy. Konec nicméně slibuje zajímavou zápletku, takže se nebudu zlobit, když si to vynahradím v další sérii. ()

Genryuusai 

všechny recenze uživatele

Seriál pro hráče MMORPG, kteří si ho určitě užijí víc než třeba podobné Sword Art Online. Řeší se daleko více herních detailů a je to o hodně bližší pocitu hraní nějakého MMORPG, bohužel ale na úkor hlavní otázky - co a proč se vlastně vůbec stalo. Mě se právě proto líbí víc to zmíněné SAO. Možná jsem ale ovlivněný tím, že jsem četl předlohy obou. A v porovnání původních light novel předloh je SAO někde kvalitativně úplně jinde. Log Horizon je takové hravé co by kdyby, ale bez výraznějších záporných postav se těžko vytváří nějak velké drama. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Pokud bych se měla pustit do srovnání se SAO, jak to všichni ostatní dělají, musím konstatovat, že tohle je rozhodně lepší a to ve všech aspektech – příběh, hudba, propracovanější charaktery i animace se mi líbila víc (a mimochodem, tenhle příběh byl napsán před SAO, takže se po něm neopičí, nanejvýš se teď trochu veze s jeho popularitou). Přece jen postavy jsou starší, takže se chovají dospěleji, příběh nemá tuny vaty a nelogického chování a to si myslím, že v médiu, jako je anime, je třeba ocenit. Opening i ending mi sedly, takže další plus. Za mě velmi dobré 4* a těším se na druhou sérii. Sekai wo kaerujóni. ()

Galerie (468)

Zajímavosti (2)

  • Úvodní skladbou seriálu je píseň "Database" japonské populární kapely Man With A Mission. Skladbou znějící v závěrečných titulcích je "Your song" japonské populární zpěvačky a úspěšné modelky Yun*chi. (Conspi)
  • Seriál vychází z eponymní šestidílné grafické novely autora Mamare Tounoha z roku 2010. Ta byla zprvu publikována internetovým portálem Shōsetsuka ni Narō. (Conspi)

Reklama

Reklama