Reklama

Reklama

Log Horizon

(seriál)
  • Japonsko ログ・ホライズン (více)
Japonsko, (2013–2021), 25 h 13 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Mamare Tóno (kniha)

Hrají:

Takuma Terašima, Jumi Hara, Nobuhiko Okamoto, Misaki Kuno, Ajahi Takagaki, Tecuja Kakihara, Emiri Kató, Hisako Kanemoto, Tomoaki Maeno, Júiči Nakamura (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Uvízli ve fantasy hře Elder Tales ve chvíli, kdy byl instalován rozšiřující balíček, a je jich třicet tisíc. Co teď? Mezi nimi je i vysokoškolák Široe, který se po této „Apokalypse“ spojí se starými známými. Společně budou muset přijít na to, jak v takovém světě žít a přežít, ačkoliv není možné, aby někdo zemřel… (Zíza)

Recenze (29)

DaweForeman 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zprvu jsem tenhle seriál odhodil po prvním díle. Jenže jsem mu dal druhou šanci a postupně jsem zjistil, že začal být příběh zajímavější a zajímavější - natolik, že to hodnotím pět hvězd, i když bych to spíše viděl něco mezi 4-5. Ano hodně se to podobá Sword Art Online, ale komu se líbilo tohle anime, tak Log Horizon je stejně tak dobrý, protože k tomuto žánru přistupuje z úplně jiného pohledu. SoA se zaměřovala čistě na boj a sem tam nějakou tu romantiku. LH je na druhou stranu zaměřeno na osvětlení jednotlivých prvků MMORPG a také hodně na strategii + samozřejmě onu otázku okolního prostředí (politika, obchod, státní správa atp.). Ono vysvětlování může připadat hráčům MMORPG jako mě otravné, ale člověk musí brát v potaz to, že ne každý je hráčem a zná to - i když na druhou stranu, lidi co nehrají, pak nemůžou najít extra zalíbení v tomhle seriálu. Také potom jednotlivé MMORPG mají různé systémy, takže je lepší se ujistit, že i tady to znamená to, co to má znamenat. Největším plusem bych pak viděl intriky "Zloducha v brýlích" :). Animace je perfektní a hudební stránka působí také hodně příjemně - jako vystřižena z nějaké hry. Každopádně se těším na druhou sérii, která bude na podzim. ()

Franta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Log Horizon mě příjemně překvapil. Přestože se děj odehrává ve fantasy světě plném monster, tak souboje jsou zde až vedlejší. Log Horizon se především věnuje vývoji společnosti v takovémto prostředí a dělá to překvapivě promyšleným způsobem. A pokud přece jenom přijde na nějaký ten boj, řeší se spíše strategicky než duchaprázdným mlácením. První dvě třetiny seriálu by byly na pět hvězd, bohužel se potom děj prakticky zastaví a na řadu přijdou výplňové díly, což dojem ze seriálu výrazně sníží. Přesto bych doporučil se na seriál podívat, alespoň na první sérii. ()

Reklama

Genryuusai 

všechny recenze uživatele

Seriál pro hráče MMORPG, kteří si ho určitě užijí víc než třeba podobné Sword Art Online. Řeší se daleko více herních detailů a je to o hodně bližší pocitu hraní nějakého MMORPG, bohužel ale na úkor hlavní otázky - co a proč se vlastně vůbec stalo. Mě se právě proto líbí víc to zmíněné SAO. Možná jsem ale ovlivněný tím, že jsem četl předlohy obou. A v porovnání původních light novel předloh je SAO někde kvalitativně úplně jinde. Log Horizon je takové hravé co by kdyby, ale bez výraznějších záporných postav se těžko vytváří nějak velké drama. ()

yenn

všechny recenze uživatele

Na první pohled je zřejmé, na jaké vlně popularity se Log Horizon veze, jeho přístup je mi však bližší, neboť výrazně více využívá videoherní prostředí. Zvláště souboje se z něj snaží těžit a zároveň v nich hrdinové používají pěkné lsti. Naneštěstí se to neobejde bez polopatického vysvětlování, které mě spolu s absencí zajímavějšího příběhu přimělo skončit po čtyřech dílech. 5/10 ()

Saraph 

všechny recenze uživatele

Vyhnu se diskusi o podobnosti s jiným titulem a začnu rovnou s klady a zápory. Log Horizon se snaží být podrobný v bitevních strategiích a dost zdůrazňuje fakt, že se nacházíme ve hře. Jako vášnivý hráč online RPG mě ovšem poněkud nudí vysvětlování, co je to aggro, cooldown, atp. Dále si anime poněkud zahrává s ohněm, že vyuzívá různých "roztomilých píčovinek" - tj. ending, který je podle mého naprosto neadekvátní žánru, ve kterém se pohybujeme (skoro bych to čistě podle endingu tipnul na nějakou školní blbinu typu Lucky Star), postavy jako Akatsuki či Serara spíš připomínají postavy z Acchi Kochi. Tohle mínus mě nutí nebrat to anime úplně vážně, což bych ovšem milerád bral. ()

Galerie (468)

Zajímavosti (2)

  • Úvodní skladbou seriálu je píseň "Database" japonské populární kapely Man With A Mission. Skladbou znějící v závěrečných titulcích je "Your song" japonské populární zpěvačky a úspěšné modelky Yun*chi. (Conspi)
  • Seriál vychází z eponymní šestidílné grafické novely autora Mamare Tounoha z roku 2010. Ta byla zprvu publikována internetovým portálem Shōsetsuka ni Narō. (Conspi)

Reklama

Reklama