Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (Cinemart)

herr_carter

Paradoxně si z tohohle filmu budu asi pamatovat více nezapomenutelnou Lauru Dern a to moře melancholických flashbacků, které mě příjemně překvapily v tom smyslu, že film byl nakonec daleko hlubší, než se na první pohled a po přečtení obsahu zdálo. Film o ženský, jejích kostlivcích ve skříni a dlouhé pouti, která jí nakonec otevře oči. Kvalitní filmařský zásek..."I´d rather be a hammer than a nail"..................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

kenkaku

tentokrát budu fakt zlej... nejen, že netrvalo ani 6 minut (?!) a film mě už sral, ale ještě dívat se dvě hodiny na sérii flashbacků (které mají flashbacky) a pokoušet se poskládat důvod proč ta slepice vůbec do té přírody leze, bylo už moc. Ano příroda hezká (za to je hvězdička), ano "pravá blondýna" si roli celkem vyžrala (za to je hvězdička druhá). To je ale celé. Díky zmatkům se střihem (současnost/minulost/minulost té minulosti) jsem nedostal odpovědi na všechny otázky (prostě to nezmákli). př... co se stalo s tím dítětem? co měla znamenat ta liška? proč náhle zmizlo počítání ušlých mil (a zůstalo jen počítadlo na dny)???? navíc zdůrazňování jaká je postava dutá pipka (kolikrát jsem slyšel to její "sakra"?) a ten joke s botama... fakt nové boty do zničených nohou (pantoflema) na tůru? Tohle 2x fakt ne... ()

bari68

Podobné filmy mám rád. Veľmi rád. Čakal som niečo, čím by sa mi vyrovnal zážitok z ,, Into the Wild,,. Bol som bláhový. Pritom spoločných prvkov majú tieto filmy veľa, no len sa tu našli kritériá, ktoré sami odpovedali, kto z tvorcov je talentovanejší. Aj keď príliš porovnávať nechcem, tak príbeh Cheryl je veľmi pôsobivý, Reese ho zahrala fantasticky, no práve dôvod, prečo hlavná protagonistka absolvovala onu túru, je skrytý vo flashbackoch, ktoré veľmi často a stopážo veľa času uberajú z naturalistického zážitku. ()

klukluka

Tak tahle stezka mě teď zajímá víc, než zbytek Států. Ale...buďme realisty. Jinak, než prostřednictvím tohoto filmu ji nepoznám. Jednak se k ní asi nikdy nepodívám, druhak bych to samozřejmě nedal. Cherylin výkon byl obdivuhodný. Nevím, jak se jí pak vedlo (snad dobře- už jen díky tomuto filmu), ale uklidila si v sobě tedy řádně. Musí to být povznášející. Něco z toho zbylo i na mě. A bylo toho ještě pořád dost. Na 5 pecek s přehledem. Jinak Reese vynikající! Klobouček... ()

honzii

Silný a určitě i pravdivý příběh, který ovšem ve filmu působí jako klišé. Klasický motiv - těžké dětství, o něž se postaral alkoholem posilněný otec - silný vztah k matce, jejíž smrt vede k - závislosti na instantních štěstíčkách a těžkému patologickému chování. Jakkoli se filmu a hlavně Reese Witherspoonové daří tímto příběhem vyvolat emoce, stále nás pronásleduje možná přehnaný, ale věčně nespokojený pocit pramenící z marného doufání, že je v tom všem něco složitějšího, komplikovanějšího. Tento paradoxní handicap, který z reálného a velmi vážného příběhu dělá klišé, ovšem neubere filmu na hodnotě. Stále jde o silný a funkční příběh, který je moc pěkně zfilmovaný. Škoda jen, že některé kapitoly byly trochu bez sdělení. ()

jirijost

Pěkný psychologický film o putování Amerikou, kde se hlavní postava filmu snaží zbavit všech hrůzných událostí které jí v posledních letech potkali. Chvíli mi trvalo než jsem se do děje dostal ale jak člověk pochopí o co tady jde a proč se Cheryl na tu cestu vydala, začne jí fandit a na film se pak moc pěkně kouká. ()

keoma26

nebraňte se tomuhle filmu, až na něj narazíte, nebo spíš až on narazí do vás ... jinak si ho vůbec neužijete ()

Zagros

Když už člověk neví v životě kudy kam, je dobré se zabalit a vyrazit sám na delší pochod někam do přírody. Tohle řešení bych rozhodně doporučoval všem. Je to určitě lepší něž se vrhnout do náruče psychologa či utopit se v chemii (ani jedno, ani druhé neodsuzuji). Pokud to člověk vezme jako příležitost si v klidu popřemýšlet o svém životě a nemá to jen jako útěk od problému, má napůl vyhráno. Samotný film je natočen slušně, ale jde spíš jen o lehké a rychlé shrnutí jednoho života a jedné cesty. Uvítal bych větší hloubku osobního příběhu a lépe ztvárněný prožitek ze samotné cesty. ()

Wally

Nic se tu neděje...jedna holka má existenční krizi a tak se rozhodne projít Amerikou a zavzpomínat a popřemýšlet...ale neurazí to a Reese jako ta bláznivá blondýnka tu překvapivě nevadí... ()

macuzuz

Jeden z těch filmů, který zanechá zvláštní pocit a donutí člověka zamyslet se nad svým životem. Osobně je mi námět blízký, taky z toho důvodu mám z tohoto snímku daleko uspokojivější pocit. Role Reese padla jako ulitá a upřímně si v hlavní roli nedovedu Jennifer Lawrence ani Scarlett Johansson představit a Emmu Watson už vůbec ne. Takže pro mě společně s Birdmanem určitě nejlepší filmový zážitek za poslední měsíce. ()

bloodline

Kto by sa niekedy odvážil povedať, že z legálnej blondínky sa vykľuje herečka (a najnovšie aj producentka) z kategórie Champions League of par excellence? Ale lepšie ako začínať vo filmoch pre najväčších. Nuž, cesty pána sú nevyspytateľné a obzvlášť táto filmová mala profil kráľovskej etapy Tour de stará dáma. Samotné spracovanie postrádalo dobre namazanú reťaz a výkon v cieli zodpovedal poloemočnému výkriku špičkového vrchára bez dávky dopingu. V každom aspekte chýbal krôčik (niekedy krok) k dokonalosti a už samotný námet predikoval heroické opojenie výpravou, ale... ani len súcit s tlačiacimi topánkami či harakiri potných žliaz z dramatickej noty sa nedostavil. Srdce oveľa viac obliala krásou a esenciou dojatia Estevezova The Way s Martinom Sheenom. A to bez dišputy. 3 a 1/2* ()

farfalla

Film ´Wild´, podobně jako ´Cake´ (2014), vypráví příběh ženy, která po ztrátě blízké osoby překonává psychickou i fyzickou bolest. Cheryl Strayedová v roce 2012 vydala svou knihu ´Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail´. Vypsala se v ní ze vzpomínek na svoji pouť po Pacific Crest Trail v roce 1995 a na to, co ji k této pouti přivedlo. Cheryl (Reese Witherspoon) obdivuje svoji matku Bobbi (Laura Dern), že každý den nachází energii dát radost svým dvěma dětem. Ale také ji neznáší kvůli jejímu věčnému optimismu, například spolu studovali střední školu. Po matčině smrti Cheryl pociťuje stesk jako nesnesitelnou bolest a v drogách a náhodném sexu hledá únik. Tím si však zničila dobré manželství. Aby se od všeho oprostila a získala odstup a snad i odpovědi, vydá se Cheryl na slavnou kalifornskou stezku přes poušť, lesy, řeky i zasněžené hory. Skoro celý čas je sama a má čas na přemýšlení. Její myšlenky divák vidí jako flashbacky, přes které se dovídá o minulosti. Postupně jak Cheryl překonává překážky a potkává různé lidi, získává sebedůvěru nejen jako turistka, ale i v životě. V knize jsou více vysvětleny některé situace, ale i bez jejího přečtení je snadné se v ději orientovat. Je také zajímavé sledovat, jak se chodí na túry v Americe – lidé si zabalí věci a i s penězi si je pošlou na místo, kudy budou procházet. Za srdce bere scéna, kdy přijde o boty a pak se doví, že stačí zavolat do společnosti REI a oni ji pošlou nové boty. R.Witherspoon i L. Dern jsou ve svých rolí skvělé. ()

Giggs

Zvlastna skokovitost deja zabila potencial. Taketo filmy pri ktorych moze clovek rozjimat si vyzaduju plynulu, lenivu atmosferu. A lepsiu kameru v lepsich exterieroch. Nie takuto zrychlenu verziu zivota. Pretoze pocity katarzie ktore by sa mali dostavit, neprisli. Nevydalo. ()

ti88na

Toto sa veľmi veľmi podarilo. Sledovať Reese Witherspoon, ako zápasí z batohom a tiež sama zo sebou na ceste proti ktorej je naša tatranská magistrála len prechádzkou ma nesmierne bavilo a ani na chvíľu nenudilo. Bála som sa, že pôjde o nejakú ďalšiu survivor drámu, ktoré príliš neobľubujem, ale našťastie Divočina nie je ten prípad. Je to len o úžasnej ceste, na ktorú sa vybrala žena, ktorá svoj život absolútne nezvládala, ale z nejakého dôvodu sa domnievala, že toto jej pomôže. Celkom inšpirujúce :) ()

Krabak

Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že ta hlavní myšlenka byla vzata z Into the Wild. Tak či tak jsem se za ty dvě hodiny ani jednou nenudil, neměl jsem potřebu to přetáčet, nebo vypínat. Takže kdo má rád tuto tématiku, mohu jedině doporučit. A hlavně... uvidíte "BOOBS" Reese Whiterspoon :D --->86% ()

t.mon

A protože jsem se minimálně čtyřikrát přistihl, jak na film užasle zírám s otevřenou pusou, tak i tu pátou hvězdičku přidávám tomuto úžasnému filmu s ještě úžasnější hlavní herečkou. Za mě jeden velkej kandidát do Top 10 2015. ()

Hanys_

Famózní Reese, která si potřebuje urovnat život, a tak se vydá na trošku větší výlet divočinou. Flashbacky celkem nezajímavé, zbytek dost dobrý. Plus fain soundtrack. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)