X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

Vykuk

Jednoznačně nejslabší díl Xmenů, není to úplná nuda, ale do kina sem na to jít nemusel, jediná povedená scéna a ještě komediální - quick silver. ()

toty

Stále som sa nevedel počas filmu odosobniť od Sansy Stark , Trošku poslabší film oproti ostatným kúskom. Zralé a pekné 3+. ()

Viper86-V1

Takovy mismas. Prekvapive to lip funguje jako komedie, super hlasky, je tam naprosto EPIC scena Quicksilvera, proti ktere je ta z minula chudy pribuzny! Ale jinak na to ze ma jit o globalni apokalypsu, odehrava se dej jen na par mistech, pusobi to lokalne. Navic vsichni moc mladi na to ze jim ma byt kolem 50, a vubec uz nechapu casovou kontinuitu s predchozimi filmy :D ()

Emjecko

Z dosavadních filmových X-Menů je tohle bohužel nejslabší kousek, a to říkám i přesto, že je mám z marvelovské tvorby nejradši. Celé jejich univerzum, postavy, vztahy mezi nimi... Jsou mi opravdu sympatičtí, ale nechci přivírat oči nad tím, jak Bryan Singer sešel ze své cesty a po X-Menech 1, 2 a Budoucí minulosti natočil něco, co ve mně chtě nechtě evokovalo pocit, že sleduji digitálem, destrukcí a přehršlem postav přeplácané Avengery. Považuji to za zbytečnou sázku na jistotu, která (ne)vyšla. ()

Mr.Ward

Já prostě nechápu komentáře které hlásají že se jedná o nejhorší z X-Men movies. Po skvělé komorní První třídě a neskutečně nostalgické Budoucí minulosti přichází velkolepé destrukční završení druhé trilogie. Nelze říct jestli lepší nebo horší než předchozí dva díly, ale rozhodně jiný. Nové tváře jsou dobře zvolené, ty z První třídy film skvěle táhnou, Wolverinovo cameo potěší a Quicksilver si zaslouží ocenění " scéna roku" (ten kdo tvrdí, že je akorát opakováním již viděného z DOFP, tak ano, ale tahle je asi o pět tříd lepší a vtipnější). Jediné co lze vytknout je časový rozestup - tomu že postavy od První třídy zestárly o více než 20 let, uvěří asi málokdo... A co dál ? New Mutants a Dark Phoenix z 90's, Deadpool a X-Force z přítomnosti a Wolverine z budoucnosti ? Tak jo, sem s tím. Jen prosím přemluvte tu Jennifer ať si to s tou Mystique ještě rozmyslí a nadělí nám kdysi slibovanou sólovku. ()

wirtr

Každej díl X menů má něco do sebe, je sposta kladů i záporů. Když jsem poprvý viděl První třídu, říkal jsem si: Pane bože x meni jdou do kopru, ale myslím, že dalšíma dílama se to prudce zvedlo a tenhle díl to jen potvrzuje, fakt paráda. A i když jsem docela nespokojenej s obsazením a nesedla mi Sophie Turner (Jean Grey) a Olivia Munn (Psylocke - mnohem víc se hodila Bingbing Fan z Budoucí minulosti) hodnotím plným počtem. ()

Andrew94

Celkem slušný a podařený zakončení další X-Menovské trilogie! Mělo to sice vše, co lze od filmů s mutanty čekat, ale přesto se mi Apocalypse místy zdál až takový chaotický a rychlý. Protože většina akčních a poutavých scén, na které lákaly trailery, tvořily v podstatě velkou část všech takových scén a i od té dějové linky sem čekal trochu něco jiného. Na to, jak sem se na tento díl těšil, protože má být údajně poslední s postavami této trilogie, mě to bohužel moc nenadchlo, ale rozhodně ani nezklamalo. Proto dávám 5 hvězdiček stejně jako První třídě, i když s velice odřenýma ušima! A Days of Future Past u mě zatím zůstává nejlepší částí. ()

vlKousek

Jak mám Xmena rád, tak bych řekl, že tohle bylo naprosto bezduché, maximálně pro těch pár scén rychlochodce a digitální alchimie to stálo za to vidět v kině, jinak zklamání a celkem znatelné. ()

Lyriq

Kamenujte mě, ale když hlavní předností filmu je scéna zrecyklovaná z minulého dílu, je něco hodně špatně. Za cameo jsem zvažoval aspoň jednu hvězdičku, ale ty dvě traverzy na konci mě přesvědčily, že ani za jednu to nestojí. Charaktery jen načrtnuté (je jich moc a bohužel se stříhalo na špatných místech) a záporák úplně plochý, v podstatě jak žehlící prkno. Jedna hvězda za zbraň X. ()

darthvader77

POZOR OBSAHUJE SPOILERY Je škoda, že nejlepší záporák X-Menovského univerza byl převezen už v jednom filmu, tenhle by si zasloužil více prostorů. Zároveň je škoda, že celá Apokalypsa nebyla více vykreslena takto. Nicméně čtyři jezdci perfektní, ztvárnění Apokalypse Oscarem Isaacem bez chybičky, Quicksilver dostal další výbornou scéna, záchran studentů Xavierovi univerzity mi polechtala pěkně bránici, stejně jako herecké výkon Lawrence, McAvoye a především démonického Fassbenera byly něco neuvěřitelného. Závěrečný fight dobrý, snad jen nemuseli nakonec přeběhnout všichni jezdci s vyjímkou Psylock. Tak či tak se mi film líbil, přestože Budoucí minulost byla znatelně lepší. Děkuji za skvělé završení druhé trilogie pane Singere ()

Brano

Prvá trieda bol filmový zážitok. Ďalšie pokračovanie "Budúca minulosť" ktoré si zobral na starosť Singer bolo ešte vcelku vydarené, ale podstatne slabšie. Ale toto bol už výrazný úpadok. Chabý a zbytočne dlhý dej s dosť nezaujímavým záporákom. Nové herecké prírastky boli tiež slabé. Sophie Turner ako mladá Jean bolo veľmi zle obsadenie. To dievča nemá žiadnu charizmu. Začiatok bol ešte pozerateľný, ale ku koncu to bolo až príliš nudné. Nebyť výborného Fassbendera a jeho postavy Magneto (ktorá mimochodom mala väčší potenciál, ale ten bohužiaľ ostal nevyužitý) siahol by som rozhodne po nižšom hodnotení. Tiež potešila krátka pasáž s Loganom. /65%/. ()

Kortexo

V kině se na to dívá dobře a dokáže zabavit, ale jakmile vyjdete z kina, je to pryč!!! Tady už se hodně vaří z vody a kvalita jde pryč.Bez nápadů, bez vývoje postav!!!Už se vydělávají jen peníze... ()

Echoes

No more, please! Kultu X-Men už opravdu stačilo a Holywood by ho měl nechat odpočívat v pokoji, než z něj všichni dostanou kopřivku! ()

ratpile

Velká spousta vtipných, efektních, mrazicích a já nevím jakých momentů, bohužel utopených v roztahaném a omšelém vyprávění. Jako kdyby se Singer vyžíval v tom, kterak podat co nejefektnější souboje a epické scény, přičemž postavám ponechal jen ten nejnutnější rozměr nutný k vyprávění příběhu o obří apokalypse. Naprosto jiný Singer než v prvních dílech. Komiksák je to ale jinak z ranku těch lepších, byť už těžce pozbyl na svébytné atmosféře počátků série. ()

LukeKiller

Nemôžem si pomôcť ale toto bolo dosť klišé. Predvídateľné deje, zrady. Ploché rozhovory. Stále dobrý film. Stále X-men. Ale už nejakí vyvarení. ()

Ludo444

Nedáva to zmysel, polovica sa chová jak vypatlaný idioti, Storm dostane prízvuk (asi choroba, dúfam, že to neni nákazlivé), Wolverine sa zjaví len aby Strykerovi namlel pár vojakov (guláš by ale asi radšej Dr. Lecter) a mohli stvoriť Deadpoola (pokiaľ "Go fuck yourself!" bolo cameo roku, tak toto bola zbytočnosť roku). Profesor X stratí vlasy pre niečo čo sa v minulej kontinuite vôbec nestalo (hmm, asi osud). Keď ale pristúpim na to, že zúfalý pokus z Days of Future Past dať do toho chaosu nejakú zmysluplnosť sa podaril a odmyslím si, že už je to repetitívne a tupé tak je to podobný film jak Last Stand. Tá režba s teraz už určite najkrutoprísnejším záporákom sa vcelku podarila. A aby som nezabudol - scény s Quicksilverom proste nemajú chybu. Už minule to bolo žrádlo!. ()

Merlinousek

Každý x-men je čím dál horší. Přijde mi, že vítězí forma nad obsahem. Čím dál víc patosu, nelogiky. Jak snadno se pár mutantů spojí se zlem a pak z ničeho nic se zase vrátí k dobru, protože banda dobrých je neschopná to zvládnout bez těch polozlých. I ty dialogy nestojí za nic. To co nazýváme na amerických filmech typické je v tomhle filmu všechno a navršeno na jednu hromadu hnusu. Nechápu, kde se bere tolik kladných hodnocení. Jediné na co se mi dobře dívalo a vždycky bude je Rose Byrne, bohyně mezi ženami, bohyně mezi herečkami, moje platonická filmová láska :). Bohužel Jennifer v tomto filmu má hloupou roli a předvádí celkem běžný béčkový výkon. Jsem celkem zklamán a další x-meny už fakt vidět nechci. ()

Vocoun

Jestli jsem byl zklamaný z Budoucí minulosti, tak tohle bych musel pojmenovat úplně jinak. Zase přes 2 hodiny úplně o ničem. Apocalypse má být víceméně nejstarší a jeden z nejmocnějších mutantů na Zemi, ale ve filmu se projeví vlastně jen jako zesilovač schopností a písečný muž. Ostatní "noví" mutanti taky pěkné zklamání, ať už Angel, Storm či ostatní. Psylock úplně zbytečná a slabá, že bych si ji mezi své 4 jezdce fakt nevybral. Co se týče samotného příběhu, tak je to slušná vykrádačka předchozího dílu. Zase nám zvlčí Magneto, tak se spojí Xavier a Raven a nakonec ho samozřejmě srdceryvně se slzičkama přesvědčí, aby jim pomohl. Zase spousta filosofických keců o ničem, akce dost málo a když už jo, tak nic moc kvalitní. Slušný tam byl opět jen Quicksilver, i když už se to taky dost opakuje ty jeho zpomalené obíhačky. Když to vezmu kolem a kolem, tak se mi tam líbilo jen pár scén a pěkná Sophie Turner, které to tady dost slušelo. I přesto ale dám slabé 3 hvězdy, protože X meny mám pořád rád a navíc jsem v ten samý den viděl Batman vs Superman a takový průser to zase nebyl. 60% ()

curfew77

Sešup pokračuje, ale ačkoli XM-A nedokázala naplnit ani má (po Future Past) opatrná očekávání, čtyři hvězdy pořád dám. Důvody? McAvoy, Fassbender a Jenny Lawrence jsou prostě excelentní, Quicksilver ještě zábavnější než minule a záporák mi rozhodně nevadil tolik, jako mnoha ostatním. Bohužel, Singer prostě píše a režíruje spíš pro děcka než pro dospělé, což opět naznačí už úvodní a závěrečné titulky, které vyhlížejí jako z roku 1992. Je to škoda, tahle série má pořád potenciál, na rozdíl od nesmyslných crossoverů typu Batman vs. Superman míchajících temné postavy s pohádkovými. Jenže s tímhle režisérem ho obávám se není schopna naplnit. 70 %. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)