Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

cerbygerby

Po shlédnutí prvního dílu http://www.csfd.cz/film/328760-divergence/prehled/ jsem se těšil na druhý díl, ale už to nebylo ono. Největší problém byl u mě v hlavní představitelce (Shailene Woodley), která ještě v prvním díle nebyla tak hrozná, dokonce se mi i v nějakých záběrech líbila, ale ve dvojce kde si ostříhala vlasy byla fakt nesympatická a stašně to kazilo dojem celého filmu...tedy aspoň u mě.. jinak celkově i první díl mě bavil a i ukázal zase něco nového.. co ve světě sci-fi nemusí být nereálné ani do budoucna v reálném životě :) a to 5 různých skupin lidí, kteřý se řídí podle pravidel..každý má svůj úkol...když neposlechneš, nebo jsi vyjímečný, nechtějí tě... tento druhý díl, byl tedy o něco horší-né špatný, ale hodnotím ho o hvězdu méně 3* a 60 % - uvidíme co ukáže 3 a 4 díl kdy se dostnou za zeď :) ()

papaguy

Řekněme si to na rovinu - celý film táhne sympatická Shailene Woodley, která vedle těch ostatních hereckých dřev přímo září. K dalším kladům bezpochyby patří výborná kamera. Mě osobně se líbil i soundtrack. To ostatní je béčková neoriginální žánrovka, která jde na ruku cílové skupině. Do papinova hrnce inspiračních zdrojů bych s tímto dílem směle přidal i Matrix (alespoň v té scéně, kdy Tris napíchnou do simulace). I přes řadu nedostatků ve mě zahlodala zvědavost, jak bude děj pokračovat, zaokrouhluji nahoru na tři*. ()

Narayan

Furt mnohem lepší, než finální díly Hunger Games, ačkoliv na místě autorů toto není zrovna hodnocení, s kterým bych se chlubil mámě. Jenom pořád nechápu, kde se bere taková popularita těchto veskrze podprůměrných dystopických sérií, mně to hlava nebere. ... Další zajímavá otázka je proč na to vlastně čumim... Na to bohužel nemám dostatečně chytrou odpověď, je to určitě jistá forma masochistické deviace ()

Enceladus

Prvá hodina filmu čistá nuda a aj keď sa niečo stalo tak mi to pripadalo buď ako čiastočná vykrádačka Matrixu. A takisto prehnane precitlivená až urevaná "hviezda" mnou akosi ani nachvíľu nepohla. Aspoň tie špeciálne efekty zachraňovali väčšinou dosť nelogický dej. Keď sa konečne rozuzlí o čo v skutočnosti ide, dostal som strašné deja vu ako keby som pozeral Maze Runner (Labyrint). Tieto 2 filmy sú skoro ja jedno kopyto a záver je taký istý - "celý život sme vás klamali- vyjdite von zpoza steny" . Nebyť zaujímavých špeciálnych efektov tak to zrejme ani nedopozerám do konca. ()

aR3Zz

To, co jsem Tris (Shailene Woodley) s nadšením toleroval v prvním dílu, mi nyní místy lezlo krkem. Mnoho scén jsem jí vůbec nevěřil a celkově srážela film hodně dolů. Krátké vlasy ji tolik nesluší a zřejmě mělo zastřižení i horší dopady... Pořád mě ale film, prostředí a stvořený svět celkem bavily a tak jsem překousl i naprostou linearitu a předvídatelnost děje. Naopak se mi líbilo, že když jste někoho měli chuť zastřelit, tak tady ho scénáristé fakt zastřelit nechali - až moc podlézavé, ale co už :) Vyzdvihnout musím také konec, takovou pointu jsem po primitivním průběhu jsem nečekal, na druhou stranu tím byly otevřeny dveře pro třetí díl. ()

Mianelia2050

Takže začnu: hrozné. Jako, já se omlouvám, ale tenhle díl mi moc neseděl. A proto dávám jen tři body. Navíc tu mám jednu otázku, sice nepodstatnou, ale pro mě zajímavou. Co udělali poté (spoiler) s tou malou holčičkou, která byla divergentní na 40%? Zastřelili ji, nebo ji nechali žít? Dále, Tris ty vlasy bez urážky vůbec neslušeli. Příběh byl zajímavý, až na to, proč byla Čtyřky máma tak hrozně mladá? To by ho musela snad mít ve 13 letech. A mnohem víc. Ale tím Vás už nebudu zatěžovat. Kromě těchto chyb byl film zajímavý. ()

GoldHair

Konečně je tu mnou velmi očekávaný film! Zrovna jsem to viděla v kině a fakt se nemůžu rozhodnout kolik hvězdiček dát... :D asi už si radši nebudu nikdy číst knížku před filmem, protože jsem ten film po celou dobu srovnávala s knížkou... Každopádně, nebylo to tak špatný jak jsem se obávala. Efekty a malinko poupravený děj dodali celkovému filmu šmrnc. Ale opět tam chyběly mé oblíbené scény z knihy. Konečně se zde objevují vynechané postavy z jedničky, ale nemají zde moc velkou roli, což je škoda. Je mi jasný, že v tom filmu nemůže být vše co v knize, už tak byl dlouhý dvě hodiny...Líbí se mi zachycení oblasti mírumilovných, která byla ukázaná ale jen chvíli. Nevadí mi ani jak poupravili vzhled simulací. Ale vzhledem k tomu, že jsem dala Divergenci 3* a Rezistence mi nepřišla o moc lepší, tak dávám opět 3*... Láká mě dát víc, ale to už bych hodnotila knihu... Je to takový průměrný Science Fiction, a i mezi těmi průměrnými se najdou super filmy. ()

skkizo

Nevím proč ale nějak mě prostě víc bere série Divergence než Hunger Games. Filmařsky je to velice zdařilý kousek a opravdu se nemá za co stydět. Není to přeplácaná akce s wow efekty ale člověk se ani nenudí. Dobře vyvážený snímek, perfektní hudba. 70% ()

Mik_e

Asi totéž jako první díl. Jinak řečeno, opět to nedává smysl, akční scény jsou dost neuvěřitelné a někdy stupidní až to bolí. Na druhou stranu, několik scén je hodně povedených a diváka se podaří i překvapit. Celé je to natočené ve stylu "pořád se něco děje" a proto film nenudí (ale ani příliš nevtáhne), což je fajn. V kině docela příjemná podívaná, 60 %. ()

Denila

Kino Cinemacity Ostrava│7/4/2015│2D                                                                                                                                     Kino Cinemacity Ostrava│10/4/2015│3D ()

West

Jednička nebyla špatná.. ale po traileru na dvojku jsem začal mít obavy, že příběh půjde do kytek. Nevím proč, ale první polovina byla celkem rozjetá. O to bohužel byla horší už ta druhá, která se dějem nikam zásadně neposunula. Hlavním trumfem měla být Virtuální realita (alias Matrix pro otevření tajné zprávy lidu), která je vlastně maximem celého filmu.. což mě nijak nenadchlo,.. jelikož to působí dost lacině a jednoduše.. Oproti Hunger Games 2, které překonali svůj první díl, je Rezistence slabší odvar Divergence.. 60% ()

EwE.EwE

O proti prvnímu dílu to bylo slabší. Čekala sem, že bude probíhat boj mezi divergenty a 'vedoucími', ale chybělo mi tam trochu více šťávy. A konec byl pro mě překvapení. ()

E lan

Zpočátku pro nefandu této nové série malinko nesrozumitelné, ale postupem času se příběh, triky a napětí rozjíždí a ve finále překvapí zajímavé rozuzlení, které leckoho navnadí na další díl. Světe div se, mne nevyjímaje... ()

Psycho.R

Velmi totožné pocity jako u první části. K tomu velmi nelogické, ba přímo debilní uvažování hlavní hrdinky mě až polévalo studem. Ač poslední záběr (kde se paradoxně sejdou dvě jediné skutečné herečky ve filmu) by mohl naznačit, že vše máme za sebou, podle nahlášeného pokračování pojedeme dál... ()

ZnalecH

Je naprosto zřejmé, že na jedničku to nemá. Po přiznání si této pravdy lze pokračovat v čtení komentáře. Bylo to velice podobné a líbilo se mi, že se zbytečně nezdržovali se scénami, které se stávají "klišé čekačkou". Toho jsme tady byli ušetřeni a jsem za to rád. Je tam trochu moc zobrazen boj se svým já, ale chápu, že to tak bylo asi napsáno a nedalo se s tím nic dělat. Nebylo to špatné a jelikož se mi moc líbil první díl, tak jsem si užil i tento. 70% ()

netWoor

Velmi dětské a to jak příběhem, tak i zpracováním ... souboje jsou vyloženě hrozné a ... vlastně co bych konkretizoval, všechno bylo hrozný. Nevím, jestli jsem chvílema neklimbal, neboť v ději jsem se absolutně ztrácel a vůbec nic mi nedávalo smysl. Rozhodně horší než hrozná jednička. ()

lakart

U prvního dílu jsem si říkal, nebylo to špatné, příliš dlouhé, ale originální prostředí a zápletka. Ale tady si říkám, jestli to šlo natočit ještě hůře, než to je. Po první třetině filmu jsem to chtěl vypnout, ale neporušil jsem svoji zásadu a dokoukal tu hrůzu nelogičností, klišé, totálně trapné nedějovosti a dementního scénáře. Naštěstí druhá půlka a pasáže ze simulací to trochu vynahradili, ale celkově tento druhý díl nedoporučuji. 20% ()

Likan7

Něco mezi dvojkou trojkou, ale nakonec přimhouřím oči a dám alespoň 3. Je jasné ale, že od prvního dílu jsme šli s kvalitou o lvl dolů. Nedokážu říct, jestli to je předlohou, protože tu jsem nečetl (zatím, přemýšlím o tom). Příběhově to není tak efektní jako Divergence a ikdyž herci jsou o rok starší a hrát se naučili zase trochu líp (hlavně Čtyřka), tak nemají moc co hrát. To jsou ale obecně problémy prostředních dílů, které bývají jen přemostěním k finálním střetům. Nemůžu si ale odpustit poznámku...slečno Veronico, takhle zamést s Erikem? Se Čtyřkou nejzajímavější postava (a nejlépe zahraná), a ono tohle...cho...jsem zvědavý na třetí díl :-) ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent