Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

zdenny

Můj komentář k filmu "Labyrint 2" se dá stoprocentně použít i k tomuto. Ve zkratce: slibná myšlenka a první díl, kterému v dalších pokračováních již chybí mozková, morální a psychická kapacita. ()

lykan9 odpad!

Divergence se mi opravdu líbila a moc jsem se těšil na pokračování s tím, že si udrží kvalitu jako se to povedlo třeba Hunger Games. Rezistence však za mě dopadla příšerně. Byla příšerně nudná, Shailene Woodley, která byla v předchozím díle skvělá a okouzlující, byla teď doslova příšerná a lezla mi po celou dobu filmu na nervy. A nebyla samotná. Snad každá z postav mi vadila a byla mi neskutečně nesympatická. Ve výsledku jsem doslova film musel přetrpět a budu se muset hodně přemlouvat, abych sérii dokoukal a podíval se i na Alianci. ()

kklepkaa

Divergentní série je čtenářsky rozhodně slabší než Hunger games. Má sestupnou tendenci a nejinak je tomu i u filmů. Už u knihy jsem nadávala nad spousty nelogismů a demencí hlavních postav a film se sice snažil to zlepšit, ale úplně se mu to nepovedlo. Vlastně to ani není zklamání, protože už na základě knihy jsem nemohla čekat na zázrak, ale na víc jak dvě hvězdy to opravdu není. Za mě nejlepší herecký výkon Miles Teller, na další scény s ním jsem se opravdu těšila. ()

Lukyn007

Lepší než první díl. Dobrá akce a efekty, to vše podpořené skvělým výkonem Shailene Woodley, která opět dokazuje, že má daleko daleko na větší role. 70% ()

JohnSmith

Pokračování Divergence není sice špatné, opět výborná výprava a triky, ale příběh jako by se zastavil a ve dvou hodinách se moc v čase neposuneme.K tomu je to trochu zmatený a chvílemi člověk neví jestli je v realitě nebo v iluzi. ()

Kurikmoon

Na jedno pozretie v pohode priemer. Ale prosím, tvorcovia zabudli uviesť, že je to opäť i komédia s prvkami tragédie. Aby toľko guliek minulo cieľa.... Už som na to prišiel! To sa všetci tvárili, že ju chcú trafiť, ale iba to hrali.... Jasné, ďalšia rozprávočka za mnou. Pekne som si oddýchol a vypol. A naučil som sa, že som divergentný. Aj odpúšťať viem. Tak mi prosím odpustite, že tu píšem nezmysly a vy to ešte stále čítate. Divergentní... ()

Autogram

Druhé ponorenie do sveta, ktorý mi nedával zmysel, mi nakoniec zmysel dalo. Vysvetlilo sa veľa, teda všetko, čo bolo potrebné. Ako oslava rôznorodosti ľudských pováh, zbúranie kastového systému a nadvlády tých, čo si myslia, že sú múdrejší, film beriem. A nech je to aj na príbehu pre tínedžerov, mne to nevadí. Hunger Games sa nechytajú a tu to umocnili aj dve matky, teda matka revolúcie Naomi a matka všetkého zla Kate. Efekty simulácií vystrihnuté akoby priamo z Matrixu, tie tu už nejakú chvíľu neboli, tak prečo sa nenechať trochu vizuálne oblbnúť. ()

DeathTheKid

Původní koncept frakcí se mi stále líbil a jedním z důvodů je stále fakt, že bych byl pořád divergent s největšími koulemi, prostě krutopřísnej husťák, voe. Ale tady je ten problém... v dnešní době dáváme ženám moc prostoru. Jejich jediný prostor začíná v prádelně, pokračuje přes postel a končí u sporáku. Takže když zmiňuji ty koule poukazuji na to, že je holky nemají. To my jsme alfa-samci určení pro rozsévání swagu a míru. Na tomto světě není místo pro Popelku, Sněhurku, Růženku či Pretty Woman. A už vůbec ne pro prdel Kim Kardashian. Zato Pornella Štiková tak moc nevadí, v její hlavě je totiž vakuum a jak dobře víme, to žádné místo nezabírá. Krteček, Eš Kečem z Obláskového města, Pepík Mengele, Jirka Babica nebo RedAK, to jsou skuteční hrdinové. Hrdinové, které potřebuje, ale nezasluhujeme si je. Tolik ke zvolení hlavního protagonisty jakožto ženu. No jinak byl film jako fajn, ale teď už musím utíkat na schůzi klubu silných a nezávislých feministek. Jo a Naomi Watts vypadala překvapivě lépe než vagína po chirurgickém omlazení, fantastické jak jdou technologie kupředu. ()

fiLLthe3DD

Výhoda "Divergence" byla v tom, že si oproti "Rezistenci" na nic nehrála (a právě to se mi tolik líbilo). Rezistence se snaží tlačit na milostnou zápletku, akci a především příběh... A právě příběh je to, co z tohoto filmu dělá úplnou sra**u! Celé mi to přišlo neskutečně nelogické... Jako jediné pozitivum vidím herce a speciální efekty, které jsou v rámci teenegerského filmu opravdu na úrovni... ()

pavcas

Velmi nepovedená snaha o napodobení veleúspěšných Hunger Games. Jak byl první díl celkem dost zábavný, hlavní hrdinka neokoukaná a děj rychle odsejpal, tak dvojka je naprostej opak, nudný, neoriginální, uspávací, shrnuto podtrženo, naprostá ztráta času. A to jsem na tom byla ve 3D. ()

herr_carter

Už bohužel ne tak originální, jako jednička, i tak se ale pokračování této scifárny pyšní několika povedenými dějovými zvraty a kvalitními vizuálními efekty. Film táhnou především mladí herci a jak víme z minulosti, ne vždy se podaří za jejich asistence udržet kvalitu, tady se to naštěstí poštěstilo. Oba filmy tak pro mě zůstávají podařenou interpretací toho, s čím se možná jednoho dne bude lidstvo potýkat a jaké náročné otázky bude muset řešit................. moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

sedm.1

Ačkoliv Rezistence bohužel už nedosahuje kvalit parádní Divergence, tak přesto jde pořád ještě o několik tříd lepší podívanou, než neskutečně přeceňované, nudné a hloupé Hunger Games. A tím hlavním negativem oproti prvnímu dílu je o dost pomalejší dějové tempo, kdy především první polovina filmu se bohužel vyloženě táhne, a celé to tzv. přešlapuje na místě. Postupně se ale i Rezistence rozjede do velice slušné zábavy, děj získává postupně na gradaci a ve finále dojde i k slušnému překvápku, respektive zvratu, který mě osobně hodně oslovil a vzbudil ve mně ještě větší zájem o další pokračování a vývoj celé této ságy. Krom pomalejšího rozjezdu nemám ale Rezistenci pak už moc co vytýkat, atmosféra a stylovost snímku je poměrně výrazná, hodně se mi líbila efektní stránka filmu, která mi krom své kvality sedla i značnou originalitou, ovšem tím nejzásadnějším kladem, oproti podobně laděným filmům, je stejně jako v jedničce opravdu dokonalé obsazení, kdy především představitelka hlavní role Shailene Woodley je vážně úžasná, a třeba takovou Jennifer Lawrence z právě konkurenčních Hladových her si dává k snídani ve všech ohledech. Sympatičtější, hezčí, talentovanější, prostě a jednoduše mnohem, mnohem lepší. To samé se dá ovšem tvrdit i o hlavní záporné postavě, kdy poměřování kvalit a výraznosti mezi Kate Winslet a Donaldem Sutherlandem vyznívá naprosto jasně pro Kate, stejně tak jako role vedlejších postav, James, Teller, Courtney, či Elgort, ti všichni jsou opravdu daleko působivější a sympatičtější, než ta trapná a mdlá sebranka z Hunger Games a vlastně i ze všech žánrově podobných filmů. Navíc zde, stejně jako v jedničce, stále fungují i emoce, mezi postavami to skutečně jiskří a jejich charaktery a jednání je uvěřitelné a lehce se k nim dá najít cesta a fandit jim. Zkrátka, i přes rozpačitý začátek a několik drobných zakopnutí je i druhé pokračování této série velice zábavná, poutavá a celkově pořád ještě nadprůměrná podívaná a já se moc těším na další pokračování. ()

MsUtahraptor

Je těžké projít dvouhodinovým filmem po boku hlavní postavy trpící pro mne nepochopitelnými emocemi (ustavičné sebeobviňování z událostí, se kterými zcela zřejmě nemohla nic dělat) a trpící sebeobětujícím hrdinským protiumíracím komplexem (Harry Potter pozdravuje!), který taktéž nechápu, rozčiluje mne a považuji ho za extrémně hloupý. Ještě, že nejsem literární/filmovou hrdinkou. :D ()

Jane18CZ

Cítím velmi rozporuplné pocity, protože jsem první četla knížku a pak viděla film. Pokud bych to měla srovnávat s knihou, tak je to katastrofální provedení, spoustu scén mě zklamalo a dokázala jsem si je představit mnohem epičtější, než je ve skutečnosti natočili. Pokud to srovnávat nebudu a zapomenu na knižní předlohu, tak jsem z filmu celkem nadšená, čas ubýhal rychle, nikde to nebylo těžkopádné, či nudné, bylo to akční a pěkně natočené, až na pár nesmysluplných scén. 70% si myslím je tak akorát. ()

Ivusha

Hvězdičky dávám tři, vidím to ale tak na 3 a půl. Odproti Divergent se mi nezdálo, jak se to nedrželo knižní předlohy. (a to vždycky říkám, že kniha a film se nesmí srovnávat, ale tady bylo těch změn tolik, že nedávaly smysl a některé věci byly úplně naopak) A jsem vážně zvědavá, jak si poradí se třetím dílem, když skončili poněkud jinak než knížka...:-) ()

Seti

Po překvapivě nadmíru snesitelném Resistentu přichází o několik tříd blbější pokračování, jehož dějové zvraty zcela podtrhují a zvýrazňují pitomost a chatrnost prezentovaného postapo světa (jediné přeživší oplocené město) a nakonec předkládá i nesmyslné finále v podobě rozpadu tamního společenského řádu na základě vskutku "průlomové a nečekané" zprávy od zakladatelů. Při popisu to zní nesmyslně a věřte mi, že na plátně to je ještě větší hovadina. Postavy jsou ploché (a to včetně hlavní hrdinky, která je jednou z nejotravnějších postav, co jsem za poslední dobu ve filmu viděl), často se chovají jako idioti, zápletka je průhledná a xkrát ohraná a režie zcela rutinní. Skutečně si 10 minut po shlédnutí nemůžu vybavit jedinou věc, která by mě na Insurgentu nenudila, nebo nepřiváděla k nevěřícnému kroucení hlavou. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent