Epizody(13)

Dokumentární série Kosmos - časoprostorová odysea je nový strhujícího třináctidílný pořad producentky a scénáristky Anny Druyanové a producenta Setha MacFarlana (Griffinovi, Méďa). Po více jak třiceti letech, kdy měla premiéru původní série, u nás uváděna pod názvem Vesmír, ve které mohli diváci spolu s Carlem Saganem ohromujícím a ikonickým způsobem prozkoumat vesmír, se Seth MacFarlane spojil s původními Saganovými spolupracovníky, scenáristkou a producentkou Druyanovou a spoluscenáristou a astronomem Stevenem Soterem. Společně pak vytvořili třinácti dílnou sérii, která má být nástupcem původního pořadu, jež získal televizní cenu Emmy a cenu Peabody za význačný úspěch a záslužnou veřejnou službu. Průvodcem pořadu Kosmos – časoprostorová odysea bude renomovaný astrofyzik doktor Neil deGrasse Tyson. Stejně jako původní legendární série je nový Kosmos ságou o objevování zákonitostí přírody a nalezení našich souřadnic v prostoru a čase. Série oživí nikdy nevyřčené příběhy, diváci podniknou cestu do nového světa a napříč kosmem, aby v malém měřítku poznali velkolepost vesmíru. Dokument přichází s novým způsobem vědeckého vyprávění, který odkrývá majestátnost vesmíru a znovu využívá slavné prvky z původní série, včetně kosmického kalendáře a lodi imaginace. Nejdůkladnější vědecké koncepty jsou prezentovány s ohromující jasností, spojuje se skepse s údivem a precizní přírodní vědy se setkávají s citovou a spirituální rovinou, což představuje jedinečnou zkušenost. (National Geographic)

route60

Chytře a nevtíravě natočený dokumentární seriál který nás zavede třeba do kapky vody vesmíru atd, vyvedené dílko. ()

pOne

Viděl jsem zatím 2 díly. Nevím jestli půjdu dál. Zpracování parádní. Obsah zajímavý. Ale ten záběr je strašně strašně široký. Možná jsem sledoval v nevhodnou dobu, naladěn na jinou notu... ()

Polter1

Dych vyrážajúci snímok, ktorý ma prikoval ku stoličke. Človek, akoby si uvedomil, aké sú jeho problémy bezvýznamné a malicherné. Miesto tupých seriálov a novín plných krvi by mali televízie vysielať takéto náučné filmy. A to nie len o prírode. Veľký rešpekt pred tými čo sa zaslúžili o pokrok pretože nech len technológie a dobro vládnu tomuto svetu. ()

RomaS

Nádherná vizualizace vesmíru komentovaná charismatickým vědcem a každým dílem opepřená tematickým historickým příběhem. I když na můj vkus bylo podání příliš laické, v každém díle jsem našel něco nového. ()

mararati odpad!

Pozor! Nejde o dokument! V každém slušném dokumentu by měl být aspoň minimální prostor pro alternativní pohled na věc. Zde jej nenajdete. Jde o banální shrnuti toho, co už "víme". Dnešním konformním fyzikům však teče do bot a tak agitují jak to jen jde. Tvůrci tohoto agitačního seriálu na vás bezostyšně útočí na vaše smysly "vysvětlováním" různých jevů tím, že to označí jako černou díru nebo temnou energii a hmotu. Nic z toho však nikdy nebylo a ani nemůže být dokázano. Navíc, nic z toho neexistuje v logickém rámci. Pokud toužíte si zase jen vypláchnout mozek, tak jen do toho! Pokud vás skutečně zajímá fyzika a obecně svět kolem vás a máte pocit, že na internetu najdete jen naivní bláboly bláznivých snílků, tak zkuste dát šanci tomuto: https://www.youtube.com/user/ThunderboltsProject nebo: https://www.youtube.com/watch?v=-UliVkgc5s4&list=PLwOAYhBuU3UeYFyfm2LilZldjJd48t6IY&index=1 Na posledním odkazu najdete nejnovější údaje o přistání na kometě 67P/Churyumov-Gerasimenko, která "překvapivě" není z ledu! V podstatě stačí přestat ignorovat empirická data o všudepřítomném plazmatu (elektřině!!!) ve vesmíru a nepotřebujete žádné iracionální černé díry ani multivesmíry... Hodně štěstí! ()

Desmi

Líbily se mi především přechody od jedné skutečnosti ke druhé, pozvolna a logicky. Brilantní propojení fakt v nevnucující se formě. Jinak ale dokument nepřináší nic extra nového. ()

maco19

Perfektný seriál. Grafické spracovanie na vysokej úrovni, krásna hudba. Vysvetlené jednoducho z ľahkosťou. Väčšinu toho čo odznelo v seriály som už vedel ale naučil som sa niečo nové a zopakoval učivo zo školy. Odporúčam pre všetkých ktorých zaujíma veda a vesmír a nechce sa im čítať knihy. :) Konečne po dlhej dobe nejaký dobrý dokumentárny seriál. ()

Unr3aI

Uchvatne veldielo ci uz po vizualnej tak aj po hudobnej stranke. Uzasne CGI, ktore miestami vrhaju do tiena aj majstrov z Blizzardu doplnane a pozorne vysvetlene charizmatickym astrofyzikom a populizatorom vedy Tysonom. Myslim ze Carl Sagan by bol urcite hrdy na pokracovanie jeho posolstva. Serial nieje smerovany len pre ludi, ktori sa zaujimaju o vesmir, fyziku, biologiu, chemiu ale aj pre segment, ktory bere zivot ako kazdodennu samozrejmost a preto si kazdy isto najde nieco v tomto seriali a zapise sa mu do mysle. Serial jednoznacne doporucujem sledovat v co najvyssej kvalite s kvalitnym ozvucenim. [100%] ()

Fun1k

Neil sice není Sagan (chybí mi :'( ), ale je jeho více než důstojný nástupník. Nejdříve se doporučuji podívat na první Cosmos, pak na tento, krásně se to doplňuje. Ačkoliv mi ze začátku nesedl styl animovaných sekvencí, nyní už jsem si je docela oblíbil, určitě to bude lepší pro mladší publikum, aby je to přitáhlo k vědě. A oproti originálu má jednu výhodu, kterou jsou nádherné vizuály. Jen škoda, že trvá jen něco okolo 40 minut, no jo no, novodobé televizní standardy. ()

bi5hop

5 z 5 za úžasný vizuál, velmi srozumitelně podané informace, kompaktnost a rozsah. Kdyby takových dokumentů na různá témata bylo víc, zřejmě by ubylo hlupáků a demagogů a špatných učitelů. ()

regin

MŇAM! Vizuálně skvostný dokument na úrovni 21. století. Je to radost a potěcha proplouvat vesmírem a poslouchat u toho to kvantum informací podaných... tak akorát. Člověk by nevěřil, kam se věda za poslední roky posunula. MLASK! ()

Lacro

Fakt mega skvěle zpracovaný, naučný a zábavný seriál, který mě velice oslovil a ze kterého si vezme spoustu informací i absolutní laik. ()

Cybershot

Jedného dňa som scrooloval instagramom a narazil som viackrát na odporúčanie seriálu Cosmos Spacetime Odyssey od mnohých instagramových účtov ktoré mi dávajú vedieť o najnovších vedeckých poznatkov z celého sveta. Toto je popravde prvý dokumentárny seriál ktorý ma neunudil k smrti. Neberte to zle, milujem dokumentárne seriálu najmä keď majú vedeckú tématiku, ale väčšina dokumentárnch filmov ktoré som videl mali pomalé tempo a podané veľké množstvo faktov veľmi nezaujímavým spôsobom avšak tento seriál podáva svojim sledovateľom enormné množstvo faktov prekvapivo veľmi unikátnym spôsobom. Rovnako ako predchodca tohto seriálu ktorý divákov sprevádzal známi astronom Carl Sagan tajomným vesmírom s nádhernými zábermi hviezd a prírody, s rovnakým konceptom prichádza aj Neil deGrasse Tyson. Nielova shchopnosť rečniť dokáže robiť divi a donútiť publikum sa sústrediť. Je to seriál ktorý nerozlišuje rozdiel medzi fyzikou, biológiou alebo rôznymi vedeckými odbormi. Počas sledovania seriálu sa môžte stretnúť s 2D animáciami popisujúcimi biografiu vedcov alebo rôznych historických udalostí. Soundtrack celého seriálu od Alana Silvestriho je jednoducho umelecké dielo. Pokiaľ sa potrebujete nejakým spôsobom edukatívne zabaviť toto je správny seriál ktorý pošteklí vašu intelektuálnu zvedavosť. ()

pekos

Nepochybujem o tom, že ľudia, ktorí milujú dobré filmy, ocenia tento seriál 4 - 5 hviezdičkami. Grafika, HD kvalita a celkové stvárnenie sú na veľmi dobrej úrovni. Horšie je to však s doprovodným slovom. Toľko drístov, nepodložených tvrdení a nevedeckých interpelácií súčasných vedeckých poznatkov, a tiež mystifikácií a zavádzaní, obsahoval snáď len seriál Kosmos Carla Sagana. Tento serál nie je rozhodne pre ľudí, ktorí skúmajú tento svet na základe vedeckých poznatkov a logiky vývoja sveta a vesmíru. Škoda, grafika a obraz sú pôsobivé, no prvé dva diely už stačia, radšej sa budem venovať vedeckým poznatkom v textovej forme. ()

AFO 2014: Festival plný hvězd

AFO 2014: Festival plný hvězd

08.04.2014

Měsíc duben patří Mezinárodnímu festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Ve dnech 15. – 20. 4. se uskuteční jeho 49. ročník, který diváky vezme přímo ke hvězdám. AFO totiž letos… (více)