Auta 3

Autá 3

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 100 min

Opakuje se osnova prvních Aut ruku v ruce s třetím i čtvrtým Rockym a navíc i špetkou Creeda. V první půli to sotva chytá dech (což speciálně omladina snáší s ošíváním), ve druhé (a především pak v závěrečné půlhodině) ho to však přeci jen chytá (a omladina již ani nedutá), šlápne se na plyn a finišuje to jako solidní "hračkářský merchandising Aut posilující" sázka na jistotu v dechberoucím technickém provedení. Výrazně lepší dvojky, o něco horší jedničky a již několikáté potvrzení, že Pixar v celovečerní tvorbě ztratil šmrnc a jede na tovární volnoběh.(18.6.2017)

Bavil som. Prvý diel bola fajn zábava, dvojka o chlp zaostala za kvalitami prvého dielu, no a trojka sa vracia znova späť na vrchol. Príbeh sa pekne posúva dopredu, nové a lepšie autá sa už doťahujú na bleskového McQueena a to je na tom to najzaujímavejšie. McQueen sa s touto výzvou musí nejako vysporiadať a je to natočene celkom zaujímavo, pohodovo a vtipne a aj závody majú čo ponúknuť. Bavil som. 80% - 4*(17.6.2017)

Sebereflexivní Pixar. S výjimkou názvu ve filmu nic neupomíná paskvil jménem Auta 2. Animace je tradičně špičková a český dabing výborný. Děj je sázkou na jistotu, tedy variací na první díl. Je ovšem až pozoruhodné, jak nedramaticky díky tomu působí veškeré závodní sekvence. Miliardář Sterling nám ve filmu objasní, jak Pixaru funguje celý tenhle byznys s Auty, přičemž v závěru je Sterling zřejmě jedinou zápornou postavou filmu. Tímto nám tedy scenáristé Pixaru dopředu ozřejmili, že přijdou další pokračování a proč. A zase to těm padouchům vyjde. :-/(18.6.2017)

(Cinemax Bory - premiéra - 11.6.2017)(15.6.2017)

Čekal jsem trošičku více zábavy od tohoto výborně vypadajícího pokračovaní. Originalitou příběh nekypí, ale nadá se upřít plno nápady, které občas příjemně překvapí a potěší. Animák určitě brzdí střední pasáž, která se táhne v typickém klišé duchu a i přes sympatické autíčka jsem od Pixaru zvyklý na jistou úroveň a nestačí pouze výborná animace se vším ostatním na půl plynu. Závěrečné předávání štafety McQueena mě úplně nepotěšilo a od mega závodu si slibuji vyšší obrátky. Auta patřily k těm pixarovkám, zaměřené více na děti a tak to i zůstalo. Wou efekt jedničky se nedostavil a otázkou zůstává, zda již trojka nepřišla pozdě.......6/10(17.6.2017)

Záver (dúfajme) populárnej frančízy je remeselne mimoriadne kvalitným dielom, ktorému navyše nechýba tlčúce srdce. To je možno iba dokonale zakryté vypočítavosťou za vidinou istého zisku. O predaj lístkov aj merchandisingu určite nebude núdza, no je opäť raz potešiteľné, že z toho budú mať radosť aj diváci a nie iba účtovníci, kedysi nezlyhávajúceho giganta. Získať si späť divácku dôveru nie jednoduché, tu sa to však podarilo výborne. V podstate sa tu kopírujú klady aj zápory prvého dielu. Tu sa však riešia zaujímavejšie témy a má v rukách silné zbrane v podobe nostalgie a pachuti po predchádzajúcich počinoch z autíčkarskej série. Minimálne v mojich očiach teda ide o najvydarenejší kúsok z trilógie. Záver som prereval ako malé decko 8/10(16.6.2017)

Rocky 3 napumpovanej benzínem aneb je to sice zajímavej film o comebacku, ale je to "jen další film o comebacku". Dvojka jako by nikdy nevznika, VÍC ZÁVODĚNÍ NEŽ V JEDNIČCE A DVOJCE DOHROMADY. Ale taky dost repetitivních replik o srdci závodníka, rychlosti a generační výměně. Místy to nudí, místy to otravuje. Všehovšuy je to ale zajímavej film a Pixar zase jednou ukázal, že kvalitě jejich serverů se vyrovná maximálně NASA. Tomu říkám vizuální pošušňání.(15.6.2017)

Blesk McQueen má opět šťávu, kterou malinko vytratil ve druhém díle a to je jen dobře, protože nový díl je neskutečná pecka! Nové Auta mají naprosto všechno, ačkoliv bych řekl, že hrajou víc na dospěláckou notičku, což samozřejmě není na škodu ( co se týče mě teda). Víc závodění, nové postavy, stále sympatický humor a to vše v luxusním pixarovském kabátku, který opět ukazuje, kdo je největší mistr animáků a i samotný minifilmek Lou, byl naprosto perfektní. Jsem rozhodně mega nadšený a doufám, že Bleskovy patálie jsou tímto ukončeny, jelikož by to byla hodně pěkná tečka. Já rozhodnu, kdy skončím se závoděním. (22.6.2017)

V době, kdy již nepřekvapí počítačová animace a Pixar lenošně tvoří pokračování svých legendárních filmů si divák uvědomuje, jak důležité je mít okouzlující příběh a zkušeného režiséra. Tohle byla právě doména Pixaru. Spojit úchvatnou grafiku, animaci do příběhu, který dojme, překvapí, nadchne. Třetí Auta tak nějak evokují tenhle princip - vše nové, lesklejší, digitálnější nemusí být nejlepší, když příběh je nudou, kde se i děti v kině nemají čemu zasmát nebo čekají na podívanou, která se od Pixaru očekává. Absence Johna Lassetera je znát. Vše je zde až příliš klišé, pokradené z jiných vzorů. Úděl třetích pokračování, kdy už je okoukána originálnost, v tomhle případě, že auta mají svůj svět je pak o to útrpnější, když vám není okolo šesti let a nestačí vám, že autíčka mluví. Předchozí dva díly totiž měli humor i pro rodiče a řidiče. Z technického hlediska absolutní animační špička a lesk karosérií, lighting, ambient, detailnost, textury, realita krajiny je fascinující!(18.6.2017)

Toto bol prvý film na ktorý som šiel so svojim malým synom. ....Boli sme spokojní obaja, takže super. Toto pokračovanie si berie trošku z Rockyho pokračovaní, resp. z amerického sentimentu. Film pre malým aaj veľkých, každý v ňom nájde niečo toho svojho.(23.6.2017)

Ja se bavil. Kino se bavilo. Deti se nebavily. Za mne osobne velka spokojenost, ale ma to byt zabava hlavne pro deti a to rozhodne neni. Spousta kecu a filozofovani o hledani sebe sama. Takze pokud mirite do kina spolu se ctyrletym synkem, ktery miluje oba predchozi dily pocitejet s tim ze vas od pulky bude tahat za rukav ze chce domu a to znamena ze neco neni dobre.(15.6.2017)

Nebudu lhát, že po druhém díle Aut, jsem další díl nechtěl. Ale vydělává to až moc hezké peníze a Disney má zelené bankovky moc rád. A co si budeme nalhávat, Pixar je má rád taky, ale nedělá to tak okatě. A jsem rád, že se v Pixaru rozhodly třetí Auta pojmout jako ódu na staří plnou nostalgie za staré časy s jinými pravidly. A je to kupodivu velmi svěží, a rozhodně to není tak divácky podlézavé. Je cítit, že film má nějakou hlubokou myšlenku, kterou chce sdělit a nenásilně jí tlačí do popředí, přes nostalgické odkazování, připomínky že hlavní hrdina je už starý a nemá na to, až k následnému předávání štafety, výměny rolí a najití nového smyslu života. Ve výsledku tím Pixar dokazuje, že i když dělá "nucené" pokračování, tak tam pořád nechává srdce a má to pro ně nějaký význam. A to se mi líbilo na filmu nejvíce. První půlka je fajn, ale je taková zdlouhavější. Druhá je mnohem lepší a výborně funguje finále, které se povedlo a krásně uzavírá příběh. Po technické stránce je to opět famózní a je radost na to koukat. Auta 3 jsou povedený film, který toho má v sobě více, než se na první pohled zdá.(20.6.2017)

Auta 3 jsou již 18 filmem studia Pixar. To znamená, že musím začít s tím, co si myslím o každé Pixarovce- Jsou to neuvěřitelně promakané animáky a Pixar netočí animáky pouze pro děti ale má v nich zároveň něco co dokáže zabavit dospělé diváky. A to se dá říct o Autech 3- Auta 1 sázela na příběh typu dostaneme se ze známého prostředí A do neznámého prostředí B, Auta 2 spíše cílila na špionážní dobrodružství McQueenova noshleda Buráka a Auta 3 jsou příběhem o stárnutí a nové generaci. Blesk už není ten mladý závodník a z toho filmu to jde hrozně cítit. Sice se často dočkáváme humorných scének ale dočkáme se scén které byste do animáku netipovali- A tím se Pixar liší. Auta 3 jsou v závěru opravdovým předáváním pochodně mladší generaci. A je správným zakončením této trilogie. K tomu jestli má ještě cenu pokračovat se vrátím později. Ta animace je pořád neuvěřitelná. A je fakt neuvěřitelné, že příroda v Pixaru už pomalu opravdu vypadá jako živá. Pixaři jsou prostě machrové animovaného filmu a těším se na každý jejich kousek. Auta 3 jsou prostě další úžasná Pixarovka a opravdové dobré zakončení trilogie. A já se jenom modlím aby jakékoliv tržby zabránili Pixaru natočit Auta 4. Lepší zakončení si totiž nikdo opravdu nemohl přát a bojím se, že narozdíl od Toy Story 4 by už nebylo cokoliv vyprávět. A hlavně bych chtěl aby Pixar začal točit čím dál tím více originální filmy. Nějaké to překvápko jako před 2 roky V hlavě. PS1: Krátký předfilm je neuvěřitelně roztomilý a (klasicky pixarovsky) překrásný. PS2: Potitulková scéna je ale vpodstatě se jedná o scénu z filmu z jiného úhlu pohledu. PS3: Český dabing je kvalitní jako jsme u Pixarů zvyklí. A co se týče toho, že Buráka místo Petra Novotnýho mluví Buráka jeho syn Pavel Novotný...... Pavlík je snesitelný ale na Petříka nemá :-)(18.6.2017)

No, no, no, no. Jsem velkým fanouškem Aut, vlastně hlavně 1. A ve 3 jsem věřil jako ve film, který se jedničkou bude inspirovat - podobně památné scény, skvělá hudba, zajímavé charaktery a celkově důraz na příběh, byť sebe víc dětinský nebo jednoduchý. A to se povedlo jen tak na půl. Prvních 10 minut filmu plně odpovídá mojí vizi - nahrazení starých závoďáku atp., smutek, Blesk jako poslední naděje - s přechodem do tréninkového centra se trochu ubere a nevím jestli to bylo to právě ořechové. Vyzdvihl bych ale část v Thomasvillu, obzvláště povídání o tom, jak si jeden starý závoďák ještě dokázal užít života, to mi skoro ukápla slza. Závěr je pro mě docela zklamáním, spíše jsem si to představoval víc klasičtější. Nová postava Cruz mi nepřišla dvakrát sympatická, možná proto to pro mě také drobně ztratilo, zbytek v pořádku - jen jsem si povšiml změn v českém dabingu - ve většině případů k horšímu, ale zase si překladatel víc pohrál s některými věcmi (Zátopek, Zagorová, Čeněk Urvalvejfuk) - takže svým způsobem se to vykompenzovalo. Hudba je docela zklamáním - převzaté motivy z Aut 1 fungují, ale nic moc nového na zapamatování se nevyskytuje. Celkem slabší 4* - zajímavý příběh a pasáž na začátku a v Thomasvillu super, jemné mínus za Cruz a trochu větší za slabší střední pasáž. Nakonec jsem rád že to dopadlo tak jak to dopadlo, ale smířen s tím nejsem. PS: Návštěva kina mě přesvědčila o tom, že pořád nevím co z těch malých harantů vyroste, v jedné "epické chvíli" se ozvalo asi 10x ty krávo, 10x ty kráso a 1x get rekt, no hrůza............."Sterlingu, nechcete se trochu projet, jako miliardář s miliardářem?"----"McQueene, kdyby jsi chtěl, tak okamžitě vyhodím Claye a vezmu tě do Dinoca." - "Uvědomujete si, že to slyším?" "Ano Clay, však se neboj, víš že jenom žertuji." .........."U nás v Dinocu jsme nikdy neměli špatného závodníka - snad kromě Claye." - "Pořád vás slyším."(17.6.2017)

Krásná grafika, skvělý posun vpřed. Hlášky a český překlad ve všech směrech na jedničku. Bohužel animák ubíjí předvídatelný děj a chabé scény, které nedokázaly vyvolat ten správný emoční pocit diváka. Vše se událo tak rychle jako byl kdysi rychlý Blesk McQueen. Hlavní myšlenka, smysl a způsob zpracování i pro nás dospělé však dokáží vystřelit trochu té emoce a přece jenom se to i sem tam povede a snímek tak nabije trochu té energie. K dokonalosti však ještě ta propracovanost chybí a na první díl to zdaleka nedosahuje.(21.6.2017)

Bez pochyby lepsie ako druhy diel, lenze na uvodny diel serie to nema ani pribehom, ani CGI, proste nicim.. no na pozretie je to lahodka, takze tri. /65%/(18.6.2017)

Místy se to sice prvnímu dílu podobá až moc a rozjezd je taky trochu pomalejší, ale jinak je to další megasolidní pixarovka se vším všudy. Velkou radost mám z důrazu na vývoj postav, vztahy mezi nimi a na příběh, jehož morální konec (jak už je u Pixaru v podstatě zvykem) roztaje i ty nejotrlejší tatínky, co na to s děckama jít prostě museli. Ubrání z dříve už dost otravného Buráka a komické stránky filmu celkově taky neuškodilo. A co se týká animace, tak fakt nemám slov. Dokonalost nad dokonalost... Z tohoto hlediska je snad jen trochu škoda, že to není tak výpravný jako dvojka. Za možnost pokochání se trochu většími scénériemi bych se fakt nezlobil.(22.6.2017)

Čeněk Urvalvejfuk, film pro větší, ukecaný, a filmové oko. děti nebude bavit. Je to nejsmutnější disneyovka za dlouhou dobu.(15.6.2017)

Urobil som základnú chybu filmového nadšenca, veľa som očakával. Keď som videl percentá a prvé dojmy kolegov hodnotičov, tešil som sa ako nevyzretý puberťak a čakal podobnú jazdu ako prvý diel. Oproti zhnojenej dvojke je to samozrejme posun vpred, no nechytá sa na to čo som čakal. 60%(17.6.2017)

byl jsem na 4dx, takže ta čtvrtá hvězda je za sprchu a masáž zad...jinak normální, lehce nadprůměrný animák, navíc dost ukrafanej.(19.6.2017)

<< předchozí 1 2