Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

nakelan

Tato komixovka má prostě koule!!! Více než solidní rozloučení s Wolveriem, který si snad Foxové, aspoň potom jak rozmr**li celou sérii X men, ani nezaslouží. Budeš mi chybět rosomáku! ()

skeiron

Sorry, ale tohle prostě není dobry... (momentalně 92% a 10 nejlepši film???? Hahaha) Pro fanoušky X-menů a ty co znají postavy a jejich historii bude film jedno velké bolestivé zklamaní. Film přinesl víc otázek než odpovědí, spousty a spousty otazníků, které byly pro správné pochopení toho co se vlastně děje/dělo naprosto podstatné. Abych jen neházel špínu... X-23 dobrá (jen jeji mluvení/nemluvení a pak najednou anglicky mluvení mě lehce iritovalo), bojové scény nejlepší z xmen univerza, R-rating nadhera (ale upřimně, ten měl mit jakýkoliv film kde se wolverine objevil, týpek se schopnostna jako má on, a žádná krev ? To bylo ve staršich dilech velice funny), vyvoj postav a samotny vztah Logana a Xaviera byl emočně super, ale opět, nevíme čím si prošli/co se stalo, takže to lehce kazí dojem.... Shrnuto: Pro fanoušky bolestivá tragédie... Pro neznabohy asi modla... Pro mě jako fanouška serie a člověka co zná i komiksový svět slabota- 75% ()

Vsacan

dal bych 3 HVĚZDY ale jsem naštvaný za čas který jsem u toho strávil,..... STRAŠÝ propadák,.... obyčejné drama dějově zasazeno do meho oblíbeného žánru. Naštestí jsem ten slátaninu neviděl v kině,... ()

Sidenius

Ale asi jsem zaujatej, mam rad vsechny xmany a jackmana obzvlast. Dotoho Xavier a tak... proste pecka sobotni odpoledne :) ()

LL CoOl J 74

Božíí rozloučení jednoho z nej Xmenů... Dnes jsem si na to zašel do kina u nás v CV s přítelkyní které se to také líbilo třeba ae jeste setkáme nekdy s Jackmanem jako Wolverine a jestli ne , tak doufám že náhrada nezklame i když bude to těžké vybírat .. !!! ()

zlishaack

Už dlouho se mi u filmu nechtělo brečet, jak mě dostal. Tenhle mě zlomil. Budeš mi chybět Wolverine, na Tobě jsem vyrostl a Tys mě ke komiksovkám nasměroval. Profesor mi chybět bude snad ještě víc a jeho osud - stáří a zapomnění - mě uvrhl do deprese. Plnohodnotných pět hvězd. ()

Lubik333

Rodiče mi pořád říkají, ať nehraju tolik PC hry, protože budu psychouš. Vždy jim odpovim, že je to jen hra. Po zhlédnutí tohoto filmu sí říkám, že měli asi pravdu, protože se mi docela líbil. Násmál jsem se nějakým hláškám, supr efekty, špetka brutálnějších záběrů, příběhově tochu slabší, ale ke konci jsem pochopil že to je pěkné zakončení x-menů (i když jsem tam nic společného s x-meny neviděl). PS: schánim levně adamantium (nabídku mi pošlete na můj ČSFD profil), chci do všeho bodat mojí rukou :) ()

GemBirD

Skoda slabsieho zaporaka a par "nelogickych chyb" v pribehu (uvidime, co povie director's cut), inak by to bolo dokonale. V kazdom pripade ako rozlucka Jackmana s Wolverinom to funguje genialne a je len skoda, ze s R-kom prisiel az posledny diel... Treba dufat, ze do buducna sa dockame viac podobnych komixovych filmov. ()

jizvoun

Drsný, akční, surový, sprostý, depresivní, vtipný. Už nevím, jaké další přízvisko přidat, nicméně jsem z kina odcházel nadmíru spokojen. Logan je prostě zestárlý borec, který naposledy ukazuje, že realita je něco úplně odlišného od růžového hrdinství psaného v komiksech. Jsem rád, že se s námi rozloučil takto epicky, stylem R-ratingu. I díky tomu jsou rozhovory mezi postavami opravdu vtipné. ()

Sheemass

Neuvěřitelně depresivní, krvavý film, kterému eRkový rating strašně sedí. Skvělá tečka a rozloučení s Wolverinem (nebo tedy s H. Jackmanem), aneb takhle by se měly loučit filmové postavy či jejich herci. Atmosféra, akce, příběh, obsazení všechno se povedlo a Jackman dal to této postavy všechno. ()

CallMeSanta

Není moc filmů, kvůli kterým mi ukápne slzička ale tento je jedním z nich. Logan mě příjemně překvapil, i když jsem od filmu moc nečekal a ještě se z něho stal jeden z mých top filmů. Film vřele doporučuji. ()

Sathine

Bylo to jiné, než všechny ostatní filmy série. Ale unešená z toho, jak většina recenzentů, jsem až tak nebyla. Dokonce jsem si chvíli říkala, že mě to možná až tak nebaví... Ale určitě to bylo důstojné ukončení celého příběhu. ()

WilliamMW

Tento film je jasnym dukazem, ze pg-13 je u akcnich filmu blbost. Konecne to nekdo natocil tak, jak to ma vypadat. Nekompromisni akce a pritom s myslenkou, pribehem a perfektni reziji. Po prvnim slovu fuck mi doslo, ze tohle bude jine kafe, nez ty "sracky" s avengery, ktere kazdym dalsim dilem ztraci na koukatelnosti. Stalo se. Necitil jsem z toho potomky lidi, jako jini. Citil jsem Terminatora dvojku. Vratil jsem se o 20 let zpet, do doby kdy akcnaky jeste mely koule. Jen tak dal. ()

janmanas

Děj se odehrával kolem drápů Wolverina a jeho dcery Laury, dost kruté a krvavé, ne moc zábavné, čekal jsem na nějakou zábavnou scénu, kde by to divák u Marvelovek čekal. Bohužel, bylo jich tak málo, že jsem je napočítal na prstech jedné ruky a ještě by se nejspíš něco vešlo. Párkrát jsem se podíval na hodinky, jak dlouho film ještě bude pokračovat. Ač milovník x-menů a celého marvelovského universa, čekal jsem od toho víc. ()

FantomasMan

Nuž s kina odchádzal silno sklamaný. Film je strašne dlhý dej sa dá popísať do jedne vety. A od 1:30 som si už len prial nech tam konečne zomrú tí ktorý majú a nech film skončí. ()

bigmatko

Konečne dospelácka marvelovka, ktorá nikomu nemaže medové motúzy popod fúzy, ale prepichuje hlavy adamantiovými drápami wolverina. Tu sa Logan z nikým nemazná a škoda že jeho drsnú stránku odhalili až na koniec. Ale stojí to za to. Spracovanie, ktoré nehýri farbami a má bližšie k akčnej dráme než ako sme si zvykli u marvelu. A je to len a len dobre. Samozrejme sa teším aj na zábavné marvelovky, ale raz za čas by nám mohli ponúknuť takú parádičku akou je LOGAn. Určite sa oplatí vidieť to v kine. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu