Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Rebel24

Najlepšie vyrozprávaný príbeh nejakej postavy, aký som kedy videl. Nebolo to dokonalé, ale malo to blízko tomu. Lepšia hudba, kratšia minutáž a bolo by to perfektné. Treba vyzdvihnúť aj Jamesa Mangolda, oproti predošlému Wolverinovi o 2 triedy lepšie. Absolútny herecký koncert, či už Jackman alebo Stewart a Dafne Keen, úžasné prekvapenie. Top scéna na farme, škoda následného zbrzdenia tempa pred finále a taktiež veľkolepá ponurá, depresívna atmosféra. Akcia hrá skôr druhé husle, ale to nebolo vôbec podstatné. Najlepšia rozlúčka s Loganom, aká mohla byť. 93% ()

Pilgrim6

Rozlučka na úrovni. Asi nejdospělejší komiksovka, která cedí každou scénu. Bonusové body za nenucený humor. Je vidět, že Hugh Jackman I Patrick Stewart se s tímhle filmem vymazlili. Super překvapení Dafne Keen, která podala také neuvěřitelný výkon. Pár výtek bych měl a chvíli, ale ne tak velké, aby si to nezasloužilo 5*. ()

blow1k

Prvního Wolverina jsem ani nedokoukal, druhý mi rozhodně nesedl.Ale Logan, to je jiná jízda... Po Nolanových komixovo-nekomixových Batmanech rozhodně nejlepší žánrovka. Nejlepší film, který rozhodně nechci vidět znovu. btw. Nikdy jsem si nepřipadal tak starý :-) ()

Pignon

Neemocionální (přes rádobysnahu) snímek rodinného výletu třech mutantů za spásou a nalezením klidu. Bohužel jsem se na rozdíl od svého 15 letého syna nedokázal s žádnou postavou ani situací identifikovat a vše pro mě vyznělo ploše a do prázdna. ()

Dumaru

Po dlhšej dobe film, ktorý si zaslúži dobré hodnotenie. Logan znudený rutinou každenných starostí sa postupne dostáva do akcie a za pomoci malej Laury likviduje protivníkov, ktorí im nedajú pokoj. Popritom musí Xavierovi robiť óperku a snaží sa zamedziť ich odhaleniu, žiadna prechádzka ružovou záhradou. Tento diel je menej o efektných súbojoch Xmenov (samozrejme že sú vo filme obsiahnuté) a viac o konci hlavných predstaviteľov, tentokrát sa happyend nekoná. Veľmi kvalitná záležitosť, u mňa 5 hviezdičiek,,, ()

JaryKury

Do tretice vseho dobreho, co dobreho? Nejlepsiho. Dramaticky je to asi nejlepsi komiksovy film vsech dob a to jsem se dost pral s Nolanovym Batmanem. Z tohodle vsak emoce primo strikaji, jako z uriznutych hlav a Jackman tady dost velmi lidsky predvedl, ze sakra hrat umi. Vubec cely ten film je dost lidsky, pritom velmi depresivni, ale porad si zachovava vtipne vsuvky a netlaci na pilu. Nostalgicke sceny jsou chytre vpasirovane a vetsinou vyzni hezky a lahodne. Mangold dostal volnejsi ruce a hle jak se to da bez natlaku hezky udelat. V tomhle svetle je Iron man a vsichni ostatni jen jako chlastani krabicaku pod mostem, zatim co Logan je degustace vina v nobl podniku. Je tam vse jak ma byt a nikdo si na nic nehraje, nevytahuje a vse dohromady to zapada, pusobi sveze a rytmicky. Nemam vlastne ani co dodat. Rad se k tomuto filmu vzdy vratim a asi stejne si budu pomlaskavat a nechat se opijet. Pro me 92% je jasnych. ()

Najnou

Wow. Tolik headhitů nerozdal Wolverine za celou svojí dosavadní kariéru. Vlastně mi je trochu divný, že se na nejvrchnější část těl svých obětí zaměřil až na stará kolena. A že se tenhle starokolenatý ovousený pajda hodí k nemládnoucímu (sorry ženský) Hjúovi víc, než poskakující tajtrdlik. ()

CragHack

Absolutní nářez. K tomuhle dílu jsem po posledních X-men filmech přistupoval poměrně obezřetně, o to větší bylo moje překvapení. Jako jedinou slabou stránku bych asi poukázal na hudbu, která ani 1 za film nevynikne. ()

sitmin

Proč takhle nemůže vypadat každá komiksová adaptace?! Proč to vždycky musí bejt debilní slátanina s kreténama v hovadskejch kombinézkách, co si před každou akční scénou upraví účes, aby to bylo hlavně vystajlovaný, nablejskaný a voňavý!? Jenomže svět neni nablejskanej a už vůbec neni voňavej a Logan o tom ví svoje. James Mangold pochopil, že "komiks" nemusí nutně znamenat "pohádka" a udělal film, na kterej se nemusí stydět dívat ani ten nejtvrdší dřevorubec z celýho okresu a zároveň neurazí ani člověka, jehož dutinu v hlavě obývá smysluchtivý a dobře opracovaný mozek. Jen tak dál! ()

pekgi

Po shlédnutí první bojové pasáže bylo jasné, že se jedná o nejpovedenější díl celé série. Krev stříká proudem lebky se tříští a Wolverine se s tím nemaže. Trochu mě mrzelo, že více neujasnili proč každý člen jednotky Alkali nemá nějakou končetinu a proč jí má nahrazenou cyber náhradou. Hlavní záporák je trošičku buzna, ujetá na doplňky ze zlata. Není ničím zajímavý, jen si dost vyskakuje, nechápu proč by ho Wéčko nechával na živu. Hugh, Patrik a malá X23 podávají skvělé herecké výkony, hlavně Patrika vidíme úplně v jiném světle, humornou stránku dodává hlavně on.. Za to drápálek je tak trochu utahanej, jako by mu docházela šťáva. Asi to bylo schválně, přece jen regenerace už není co bývala a taky trochu zestárl i přesto bylo super vidět nezdolného zranitelným. Logan - Wolverine je rozhodně nejtemnější, nejponurejší a nejzajímavější díl trilologie. Stojí za shlédnutí, ale i přesto mohl být mnohem lepší. Je to stejné jako u Wolverin II - to nejlepší a nejzajímavější se ukáže v prvních dvaceti minutách a potom jede kvalita příběhu někam pryč. Wéčko měl větší potenciál, než ten co byl využit. ()

Monditrade

Jeden z nejlepších x-man v historii.... a asi i nejdrsnější... vidět holčičku, jak vraždí vše co jí přijde pod ruku je fakt hustý..... ()

jenspifa

Krásné rozloučení. Hugh jackman dává do role maximum, a je to opravdu znát. Nejhezčí a nejvíce emotivní rosomák, co kdy vznikl. Díky pane! 90% ()

pavelpetr

Šel jsem do kina natěšen a musím říct, že mě poslední díl vůbec nebavil. Příliš mnoho krve na sérii X-men, chvílema to vypadalo jako že se člověk dívá na Vetřelce, srdceryvné scény nerealistického charakteru, podle mě slabý příběh a nesrovnalosti typu - někdo vůbec nemluví, pak začne mluvit španělsky a ejhle vzápětí ještě anglicky. No šaškárna. Pro mě navždy zůstane nejlepším X-menem První třída a basta. ()

KiJi

XAVIER ZEMŘEL….ZASE. Jedním slovem: SKVĚLÉ!!! Na jednu stranu jsem sice něco z děje zásadního prozradil hned v titulku, ale ono to až tak překvapivé není, když se říká, že toto je poslední Wolverin, alespoň s Jackmanem. A Xavier nezemřel poprvé, aby se pak v jiném filmu o X-menech znovu nějak neobjevil, že? Ale zpátky k filmu: opravdu výborně natočené, od kamery, zvuku, hudby, hereckých výkonů – a ty jsou bravurní. Vidíme toho protivného, vyhořelého, snad stále nasraného Wolverina. Jakcman divákovi prodá každou emoci, v jakékoli situaci je neuvěřitelně přirozený, stejně jako Stewart, který vystřihl senilního a skleslého dědu. Překvapivě i „vlče“ svou roli zvládlo. Emoce jsou ústřední linií filmu, ale pozoruhodné je, že to nikdy nesklouzne k patosu. Režisér přesně ví, kde je hranice a dál to nepustí. Je to i díky právě postavě Wolverina, který scénám a dialogům, byť emočně vypjatým, dává jistý odstup právě ze svého postoje rezignace ve stylu „no tak se to stalo, sorry, ale jdeme dál“. Celý film se trochu vymyká přeefektovaným dnešním snímkům. Bombastické triky tam nejsou. Příběh je velmi zcivilněn a zlidštěn, důraz se klade na psychologii postav. Bojové scény jsou drsné, byť některé záběry s malou vlčicí jsou trochu rychlejší, sestříhanější, jemnější. Hudba je dosti minimalistická, slouží opravdu jen k dokreslení odehrávané scény. Jasně, jsou tam některé pasáže, u kterých se logika trochu skřípe, ale ty neruší a do očí nebijí. Takže na závěr stačí říct: a pak že to nejde natočit jinak a ne podle šablony všech dnešních komiksáren. (viděno 2D s titulky). ()

rime

Béčko, strašně slabej scénář. Pokud bych to měl srovnat s X-men, tak v porovnání s těmi nejstaršími je tohle o 2 třídy horší. Možná je to i charakterový rys Wolverina - vnitřní prázdnota, násilí, samoúčelnost - jo to je tenhle film. Pro mě velký zklamání, budu si muset na místní hodnocení začít dávat pozor, matou mě. ()

Robbie

Veľkým plusom Logana je jeho silný kontrast s ostatnými filmami série. Hlavní hrdinovia, kedysi mocní mutanti, sú zrazu starí, zoslabnutí, chorí a zraniteľní. Mal som o nich strach a bolo mi ich ľúto, čo som doteraz u žiadneho superhrdinského filmu nezažil. Z tohto dôvodu považujem Logana rozhodne za najsilnejší film celej X-Men série a určite najlepší samostaný film o Wolverinovi. Hlavnej dvojici Jackmanovi a Stewartovi som uveril všetko, vedeli efektne pobaviť aj dojať, a počuť starého profesora Xaviera vulgárne nadávať bolo na nezaplatenie. Bohužiaľ, detským mutantom som to už tak veľmi nežral. To ale stále nerobí film slabším. Malá Wolverina bola aspoň zábavná a svojím spôsobom strašidelná. Lepšiu asi vybrať nemohli, keďťže nájsť malé dievča, ktoré zahrá takúto rolu 100% presvedčivo je takmer nemožné. Skutočný problém je však absencia poriadneho záporáka, ktorý by film okorenil. Ani jeden z hlavných protivníkov nebol dostatočne dôstojným súperom pre bodku za cestou komiksového velikána, v dôsledku čoho film pôsobí zbytočne dlho a nedeje sa v ňom veľa skutočne zaujímavého. Vo výsledku je teda Logan skôr surová sci-fi dráma ako drsné akčné finále jedného superhrdinu, ktoré by si Wolverin zaslúžil. Nemyslím prehnane a neprehľadne akčné finále v štýle Avengers, ale rozhodne akčnejšie a Wolverinovskejšie ako to čo sme nakoniec dostali. Také, kde by sme si nasratého Wolverina ako za starých čias vychutnali dlhšie ako 3 minúty. Škoda, ale napriek tomu som odchádzal z kina spokojný. ()

breebee

Moji první mutanti. Marvel mám ráda a tímhle se rozhodně nezahanbil. Sice jsem zpočátku trochu nechápala, ale to je můj problém, nemám začínat posledním dílem. Jinak se mi to líbilo, akce byla hodně slušná, občas až mrazivě brutální. A no.. to mi asi tak nějak stačí u filmu tohohle ražení. ()

TurboMaster

dobry! skvela alternativa idiotskym avengers. ma to noir atmosferu, zajimave a nejednoznacne postavy a malo akcnich scen. film vrcholi scenou na farme, posledni tretina uz je slabsi. i tak doporucuju. ()

ShaKun

Logan, film o ktorom som si myslel že bude taký nemastný, neslaný. Nakoniec po tom, ako som videl ako je hodnotený som si povedal ,že mu mám dať šancu, a veru, príjemné prekvapenie. Myslím si že to bola veľmi pekne uzavretá sága o wolverinovi a je ho kamarátoch. Hugh a Patrick zahrali svoje role naozaj presvedčivo, no niečo mi tam chýbalo. Možno to, že tam nebol výrazný záporák, možno niešo iné, no to by som aj prepáčil, pretože soundtrack bol skvelý. Hudba tvorí film. Vždy to tak bolo a aj bude. Na konci, keď už som vedel že stará generácia x-menov je preč, tak sa mi niečo málo nahromadilo v očku. Dôstojný koniec pre dôstojnú ságu. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu