Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

PanPyzamo

Tak máme zde naposledy šanci vidět Wolverina a to v plné kráse. Myšleno prostředím, akcí a celkově i dějem. Naprostá spokojenost a parádní uzavření. Marvel opět zabodoval a já nemám moc, co dodat. Za mě skvělý film, který doporučuji a to hlavně fanouškům série X-Men. 8/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

KolarikKing

Nejdrsnější, nejemocionálnéjší a také nejlepší Wolverine. Hugh Jackman si to užíval a dal do toho všechno. Vynikající zakončení jedné z nejoblíbenějších komiksových postav. 9/10 ()

Eaton_Hunt

Hned po Avengers infinity war je to nejlepší komiksovka. Výborné nápady ohledně psychologie postav a celého budoucího x-men světa. Občas se najdou i sci-fi nápady, jako třeba scéna na dálnici s náklaďákama. Patrick Stewart nejlepší herecký výkon jako Charles Xavier. Tento snímek snad nemá chybu, lepší konec wolverine nemohl dostat, a hlavně ta scéna na konci v lese. 10/10 ()

TesterX

Ouuuu. Tak takovouhle řezničinu jsem opravdu nečekal. Z vesměs naprosto průměrné komiksové ságy vzestoupilo konečné vyprávění, co má všechno, co má mít. Brutální akce, příběh o poselství a ačkoliv je ta dějová linka dost přímočará, má několik překvapivých momentů. Moje jediná oblíbená postava z kruhu X-men konečně dostala kvalitní zpracování, ačkoliv je tam pár nelogických věcí, které to trošku hatí. Ale jinak - bravo, super, tohle je jeden z těch filmů, které si rádi zopakujete. ()

Timon

Tohle není to, co čekám od super hrdinského filmu. Stárnoucí a umírající Wolverin a profesor X, nepříjemné dítě a depresivní atmosféra. ()

PTuranyi

Očakával som niečo viac. Vidieť Logana a profesora X za zenitom boriaceho sa so starnutím je výzva možnosť riešiť nové námety. Rovnako objavenie Loganovej "dcéry". Žiaľ už spôsob ako "vyrobili" Lauru a nových X-menov smeruje film k priemernému akčnému filmu, čo následne sa prejavuje prenasledovaní a záverečnej záchrane. ()

F2003F

Stark môže nakoniec len závidieť takúto odviazane srdcervúco štýlovú rozlúčku. Komiksovky sú väčšinou tak vkusne výborné keď sa zdá, že ide o úplne iný žáner (ŽolíkBatman, Deadpool), keď má produkcia rozviazané ruky a vlastnú víziu. Logana vnímam viac ako osobné rozlúčenie Jackmana a Stewarta so svojimi úlohami než ich príbehový vývoj, preto by sa tomu Stark nepriblížil ani keby dostal na to vlastný film. Po premiére som vtedy odchádzal z kina ranený, dojatý, užasnutý, strhaný, dnes som si to dal druhý krát po 7 rokoch a výsledok sa nezmenil. Po záverečných titulkoch nenachádzam slová ani myšlienky, rozlúčka je to extrémne brutálna a bolestivá a pocta majestátna. PS: škoda, že sa nezaobišli bez wtf momentu, scéna keď pozerajú videonahrávku záznam pôsobí profesionálne zostrihaný a natočený na miestach kde sa to logicky nedá predstaviť (ako držala mobil keď náhle vypúšťala deti?) ()

zipS

Bomba film. A to vobec nie som extra fanusik wolverina.. a must see film do kina. Filmova udalost roka (skoda toho mierne prepaleneho konca) ()

MaximusMax

Velmi slušné 4 hvězdy. První dvě třetiny paráda, v poslední třetině jako by už trochu nevěděli, co s tím, konec se závěrečnou akcí trochu zbytečně natahovaný a chvílema maličko hloupý, ale naštěstí nic, co by shodilo celkový dojem. ()

SlyBruArMan

Brutalita, vulgarita, syrovost. Přesně to všechno vystihuje Wolverina jako postavu a konečně ho tak přenesli i na plátno. Každá slova kolem jsou zbytečná. A co ta malá? Naprosto geniální. Díky bohu za Deadpoola, který ukázal, jakou cestou má tenhle film jít. Jedna projekce mi rozhodně nestačila. Předčená očekávání. A ti rádoby hejtři se můžou jít bodnout, protože jsou úplně mimo :) ()

Nobody13

Naposledy jsem se takto po filmu cítil na konci Pána prstenů:Návrat krále.S pocitem, že skončila jedna krásná éra a to dechberoucím stylem. Logan je depresivní, brutální, temný a skvělý film.Více než jen důstojná tečka za osudy Wolverina a Profesora X. Mám obavu, že pro mne nejlepší film roku mám již za sebou.Plný počet 5* ()

BigbyWolf

Konečně důstojná sólovka jedné z nejlepších komiksových postav, zároveň parádní rozloučení s Hughem Jackmanem, který téhle postavě vždycky dával všechno. Drsné, drzé, uchrchlané eRko jak řemen a nejlepší film podle komiksu od Temného rytíře. ()

Courier

Pocity čerstvě z kina. Wow. Nejlepší ukončení série, jaké jsme si mohli přát. Páni Jackman a Stewart do toho vložili naprosto vše, stejně tak všichni, kdo se na filmu podíleli. Akce brutální, hlášky dobré, kamera skvost. Děkujme Deadpoolovi za jeho úspěch, který tomuto filmu zaručil R rating, a který tomuto filmu prostě sedí. Nezbývá mi nic, než složit poklonu a rozloučit se. "Joey, there's no living with... with a killing. There's no going back from one. Right or wrong, it's a brand. A brand sticks. There's no going back. Now you run on home to your mother, and tell her... tell her everything's all right. And there aren't any more guns in the valley. " ()

Luciaaas2

Před chvíli jsem se vrátil z kina a mazec film. Nejlepší Wolverine a zároveň nejlepší film z řady X-menů. Kdyby Wolverine byl takový jaký je v Loganovi od začátku, máme jednu z nejlepších komiksových sérií. Neváhejte a běžte do kina ()

framil

Důstojné zakončení série Wolverin.Skvělé,brutální,dospělé.Jen s koncem mě amíci neskutečně nas..li. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu