Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

AmunRa

Překvapivě vážné, překvapivě výborně natočené. Naprostý kontrast s ubohými předchozími díly Wolverina - tentokrát funguje všechni výtečně. Kvalitní scénář, výborné herecké výkony, perfektní režie. Nemám co dodat, po všech stránkách skvělý film. ()

Th0mps0n

Tak surový a přitom dojemný. Tolik krvavý a přitom vtipný. Dozajista nejlepší film o Wolverinovi. Zbožňuji marvelovské komixovky a tato je vedle Deadpoola nejlepší za dlouhou dobu. ()

Nathaniel8

No čekal jsem jízdu na 4-5 hvězd a dostal jsem průměrný akční film... nic více. Ano byl tam Logan, ano byl tam Charles, ale opravdu chceme vidět stárnout hrdiny? Co příjde příště? Superman s vousama? Nebo ještě hůře Wonder women s vousama? ()

SONYAGENT

Parádní zakončení ve stylu westernu s neobyčejně nadaným H.Jackmanem! Jeho postava tak mnoho znamenala pro všechny Xmeny i separované epizody! Opravdu jedna velká jízda 90% ()

Trunks

Kromě hektolitrů krve a dojemného závěru, nic nad čím bych vzdychal blahem. I když oproti ostatním Wolverinům lepší průměr. ()

mansonn odpad!

tak kde zacat a kde skoncit..... to ze rada X menov upada a prestava byt zaujimava je jasne, ale takto ukoncit sagu ozaj katastrofa.Miestami nudne, cakanie na ocividne a inak ako nudne sa to ozaj neda popisat.Cely scenar sa snazili napisat melodramaticky ale nevyslo im to, jednotlive dejove prechody a vykreslenie postav posobilo naivne . ()

chytri

Skvělý herecky výkon maličké Dafne Keen v nejlepším závěru akční série. Z akcniho x-měna je psychologické a depresivni drama a musím uznat ze to není vubec na škodu. Konečně syrový příběh bez spousty happy hlášek. Za me nejlepší x-man ()

Baik

od posledniho dilu jsem cekal vic...nektere sceny mi prisli az moc smesne ala mala holcicka aka wolverin apod. Na konci jsem cekal ze by mohl prezit...nestalo se ale i tak to podle me nebude posledni dil protoze deti utekli takze reziser muze natocit dalsi dily... ()

flouny8

Akční biják, který postrádá akci. Většina filmu je ufňukaná a ukecaná. Navíc Xavier, který původně zemřel, je najednou zase naživu. Logan přišel o svoje drápy a najednou je zase má...Jeden velkej Bullshit a ostuda scénáristů. ()

Habansz

LOGAN nebyl zas takový terno, jak z toho všichni dělaj. Prostě další hype. Wolverine byl od prvního shlédnutí X-Men (bylo mi v té době teprve 10 let) mým bezkonkurenčním favoritem a doteď tomu tak je. Nikoho z X-menů nemám radši. Ale jako velkolepé rozloučení mě tohle ani trochu neuspokojilo. Po nic moc Wolverinovi, který měl mít původně také rating R jsem viděl sice o krapítek lepší, ale nijak dechberoucí pokračovaní, které jeho putování světem ukončilo. To je samý 4/5 hvězd tady na ČSFD, na sítích čtu ódy a v kine mě to přestane bavit po tom, co Charles umře. To byl jedinej moment, kterej ve mě vyvolal fakt dost silný emoce a to je špatně u filmu, kde jsem měl být nejvíc špatnej z toho, že umřel Logan. Vlastně mi to přišlo (a byl bych mnohem radši, kdyby to tak bylo) že se loučím s profesorem a ne jeho žákem. Dokud tam byl i on, mělo to mnohem větší smysl a hlavně větší hloubku. Mohla to být klidně slabší 100 minutovka. Ale oni to natahovali a natahovali a já si jen říkal, tak už ho zabijte, vždyť ten chudák si prožil svoje a vetšinu života zná jen utrpení místo pane bože tohle ne, vždyť toho zažil tolik, je s náma už 17 let, on to prostě musí přežít.... Na konečnym hodnocení by jeho případný přežití na konci asi nic nezměnilo a tak bez dalšího zbytečnýho protahovaní a okecávaní dám 2 hvězdy. ()

Jarda68

Absolutně nekomiksová komiksovka, s cool akcí a dospěláckým příběhem....Snad jen konec je trochu natahovaný..90% ()

kaller

Věru hodně zajímavé zakončení série a současně stylové rozloučení se s legendou v podobě Jackmanova Wolverina. Syrová akce a snaha o jakousi opravdovost vybočuje z dosud zažitého filmového schématu, což může na jednu stranu snadno rozeznít ty správné komiksové struny, na tu druhou to z Logana lepší snímek neudělá. Osobně se mi jeho postava více líbila v prvních X-Menech, ale nepopírám, že zdejší příběh má nespornou sílu. ()

LucieVonKing

špatná kritika se vždycky píše dobře,ale abych hned ze začátku nebyla negativní,tak jediný co bylo fain,tak to byla všude stříkající krev a ruce nohy lítající vzduchem,takhle to mělo vypadat už od prvního Wolverina.Toliko ke chvále.... a teď opravdu nerozumim proč se ocitli v Mexiku a proč se schovávali?? a kam se podela škola pro mutanty?? Navíc polovina věcí z Logana se neměla stát , když se všechno smazalo diky x men budouci minulost?! Opravdu tomu nerozumim ... dvě * alespoň za tu krev a efekty . ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu