Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

P3rcy

Ze začátku to vypadá překvapivě velice slušně, po nějaké době to ale začne téměř nesnesitelně nudit (i přes poměrně zajímavé dění v dané části) a pak to opět zachrání velice slušný konec. Na konec bych snad zkritizoval tak trochu seriálovou, rádoby cool atmosféru i přes velice slušné efekty ... ()

Pucifalek

Celkem slušná fantasy postavená na základech staré pohádky. Že se té pohádky prakticky nedrží, mi bylo celkem fuk. ()

cartouche odpad!

Je neuvěřitelné, jaké sr*čky se dnes v Hollywoodu točí. A jak lze do každého historického námětu nacpat černocha. ()

Pennywise168

Proklínaný film. Guy Ritchie pojednal artušovskou legendu jako anglickou gangsterku. Něco jako "Sbal Excalibur a vypadni". Ale i přes jednoduchý příběh z tohohle filmu sálá taková energie, že se to prostě musí ocenit. ()

TomQ

Budu stručný, za mě zmatené, chaotické, ujeté a nudné. A co se týká zvláštních záběrů kamer a střihových efektů - méně je někdy více, navíc mi to k historickému a vážnému filmu (ačkoliv fantazy) moc nesedlo. ()

zajpton

Ritchieovský styl ve vší parádě! Film není uměleckým klenotem, spíš kulervoucí zábavou, nad kterou je zbytečné přemýšlet, požitek z toho divák prostě mít bude. Už jen soundtrack je něco, kvůli čemu tento film stojí za zhlédnutí. Uvodní scénu a legendární vytahování meče z kamene bych se nebál označit za jedny z nejlepších a nejzapamatovatelnějších scén toho roku. Čtyřem hvězdám se neubráním! ()

DeThomasso

Nuž takto...začnem hodnotením. Tam film balansuje medzi 4* a 5*, ale nakoniec som sa priklonil k 5. A teraz odôvodnenie. Nieže by som tým chcel naznačiť, že si snímka nezaslúži plnú "palbu", ale po zhliadnutí pociťujem akúsi vnútornú nezrovnalosť. Ide o to, že po cca 3 mesiacoch od zhliadnutia, sú pasáže, ktoré sa mi vryli do pamäti a doslova som si ich užíval, no objavilo sa aj niekoľko takých, ktoré si ani pri úpornom snažení neviem vybaviť. Našťastie ich bolo len niekoľko, no o to viac ma hnevá, že mi robia v premýšľaní nad dejom filmu riadny guláš. Teda trhajú jeho kontinuitu a očividne si to budem musieť pozrieť znova, aby som si pripomenul sekvencie jednotlivých scén. V tom mi pomáha skvelý soundtrack od Daniela Pembert(o)na, ktorý samotnému filmu dodal tú správnu atmosféru a zároveň sa dá počúvať, len tak "nadivoko" pri cestovaní, oddychu, cvičení a tak ďalej. V tomto smere film boduje na plno. Mínusy (alebo čo chýbalo k dokonalosti): 1) koniec filmu sa trochu ťahá a pre mňa obsahuje scény, na ktoré si nespomínam (ale možno to bolo spôsobené aj únavou); 2) 2h+ stopáž sa poslednú dobu stáva akýmsi "štandardom" vo svete kinematografie, ale nie každému to ulahodí. Plusy (alebo prečo tých 5 hvizdeček): 1) neštandardne pojatý historický film o legende, v ktorom je aj bez Merlina habadej mystiky a mágie; 2) hudba...hudba, hudba, huuuudbáááá; 3) úvodná scéna so slonmi slušne zaujala; 4) scéna s vytiahnutím meča; 5) skvelý záporák Jude Law; 6) Mr. Ritchie vie ako točiť filmy nielen z anglického "podsvetia". Suma sumárum: Aj napriek malým chybičkám krásy, je Král Artuš: Legenda o meči nadpriemerným filmom, v ktorom údernejšia prvá polovica (resp. prvé 2/3) a ťahavý koniec trochu súperia, no nakoniec akosi zapadnú do seba a vyústia do (po)filmového opojenia. ()

BlackBarron

Když to vyšlo, tak všichni tvrdili, že se jedná o podprůměrný film. Tři roky mi trvalo se k němu dokopat a, no a není to vůbec špatné. Možná je to tím, že mám rád velkou část herců v něm obsazených, ale nazval bych to filmem nadprůměrným. Scénář a režie jsou excelentní, pouze některé efekty pokulhávají. 80% ()

Majo.evans

Pekná digitálna fantasy rozprávočka so skvelými hercami.S históriou to skoro nič nemá spoločné,miestami prehnané,len vypnúť mozog a vychutnávať si efekty,herecké obsadenie,hudbu.... ()

burg

Více méně všechny "reinkarnace" Artušovské legendy jsou pro mě nekoukatelné od Excaliburu až po stejnojmenný film z roku 2004, takže ač jsem nečekal moc, tak to bylo vlastně po dlouhý době pekelné temné fantasy, které mě hodně bavilo! ()

Drslw

Nemôžem mať nič proti tomu, že si Briti točia filmy (a kvalitne) o kráľovi Artušovi tak, aby sa páčili súčasným Britom. Filmový zážitok excelentný, a o to predsa ide. ()

yastrab

Bohužel gáj zklamal.Opravdová amerčická chujovina v čele s nagelovaným Artíkem a nesmyslným dějem a klasicky korektně zabudovanýmy čertíky. ()

luccijas

Legenda zase z trochu jiného pohledu, která opravdu baví! Senzačně natočené a geniálně sestříhané! No, to by to pak ale nebyl Ritchieho film, že? ()

vw.cobra odpad!

To jako vážně? Co to je zase za paskvil? Sice se tohle "fantasy veledílo" pyšní několika slavnými jmény, ale Hunnam mezi ně nepatří a jako Artuš je neskutečně nesympatický. Tohle už nikdy více! ()

tein

Příšernej paskvil s mnoha rádoby moderními prvky a otřesným vizuálem. Úplně chápu, že tento film je finanční propadák. Mně stačilo několik minut a musel jsem to vypnout, jelikož mi to připomínalo podobné utrpení v podobě nejnovějšího ztvárnění Robina Hooda z roku 2018. ()

dasl

Je tonaozaj fantasy, alebo niečo ako marvelovka. Historicky veľmi nepresné až ma to vytláčalo . Už len prostredie stavby budov oblečenie nič z toho v cca 5storoci ľudia nepoznali . Pušný prach vymysleli v Číne až o 4 storočia neskôr . To naozaj kôli komercii budeme prekrúcať dejiny.predstavte si že spravia fantasy film o Jánošíkovi. ()

Zaks

Legenda o kráľovi Artušovi v peknom modernom vydaní. Bez zdĺhavých mytologických zbytočností, mnohé nové prvky naopak zaujali a tak sa dalo na to s nadšením pozerať. Mladších hercov výborne dopĺňali ich skúsenejší kolegovia a vzniklo tak nádherné a pútavé fantasy. Škoda akurát, že obsah bol až moc mládeži prístupný a z toho plynúce všetky R obmedzenia, potom by to bolo dokonalé. ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku