Reklama

Reklama

Král Artuš: Legenda o meči

  • Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (11)

Trailer 3

Recenze (1 200)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Ritchieho fantasy gangsterka je možno dostatočne osobitá, ale postráda dušu. Skratkovitý a roztrieštený príbeh, kde sú postavy a ich motivácie odstavené až niekde na tretiu koľaj, tak musí zachraňovať výhradne dravá videoklipová forma. I tá sa však dokáže rýchlo opozerať a v druhej polovici film už len mechanicky a bez napätia speje do očakávaného a nijak zvlášť vygradovaného finále. A to je rozhodne škoda, tak nápadito natočený blockbuster tu nebol už dávno.No to z neho ešte nerobí naozaj dobrý film. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Trailery na nového Krále Artuše byly spíše průměrné a málokdo se na něj vyloženě těšil, o to více jsem byl překvapen spokojenými recenzemi a pozitvním přijetím. Guy Ritchie má hodně osobitou režii a velmi vyčnívá nad ostatnímí, především střih je podán velmi efektivně a originálně. Charlie Hunnam je sympaťák a do role sedl jak prdel na hrnec, Jude Law jako záporák taktéž neobvyklá a zajímavě podaná role. Akce zde až tak moc není, ale když na ní příjde je vcelku schopná, především finále je slušně našlápnuté ( Obří had vede),potěší i soundtrack a špinavý vizuál skvěle dokresluje atmosféru. Žádná velká pecka, ale zábavná jednohubka a z Fantasy žánru rozhodně to lepší, co se za poslední dobu zrodilo. 75% ()

Reklama

Algernons 

všechny recenze uživatele

Král Artuš by měl být po všech stránkách kulervoucím bijákem! Neuvěřitelný soundtrack, který si pouštím do dnes, extrémně sympatické obsazení, velkolepost připomínající Pána prstenů a hlavně extrémně skvělý režisér, se svým specifickým božím stylem filmařiny, akce a vyprávění. Jenže ten styl vyprávění občas až moc škodí. Leckdo by nedokázal narvat takovýto scénář do dvou hodin a potřeboval by aspoň o hodinu nebo půl hodinu navíc, jenže na to film i trpí. Nemá prostor dýchat a vším celou dobu sprintuje až dokonce a člověk se prostě nedokáže zabrat do toho příběhu, jeho postav a emocionálních momentů a to je za mě největší kámen úraz a důvod, proč už se na film asi nikdy nepodívám. Protože ve mě nic nevyvolává mimo úžas z režie a to mě prostě nudí. Stačilo by jen některé prosprintované sekce vystřihnout (které stejně nemá žadný dopad na příběh) a jiným dát větší prostor. 6/10! ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Džudy Zákon v roli bezcharakterního ba dokonce bezpáteřního zmrda co píchá krom manželky i vlastní dceru? To musíte vidět. Aby toho nebylo málo, jeho ambice sahají až po korunce, kterou nosí na hlavě jeho starší brácha, kdysi mocný Hektor dnes mocný král Eric Baňa. No dlouho jí nosit nebude, ale svého malýho Ártíka stihne před zlým strejdou zachránit a tak může začít cesta za pomstou. Artíkovi se zatím dostane toho nejlepšího vzdělání v bordelu, takže budoucí královna si rozhodně luxusně zaprcá, a krom toho vede svojí tlupu umpalumpů co v Londýně prosazujou zákon a pořádek. Když pak přijde na scénu scéna kdy ho Artík chytne oběma rukama a vytáhne ho v celé kráse a všem na odiv...WOW...a už to jede. Strýček dělá co může, aby Artíka sejmul, ale na to je potřeba mít v rukávu víc es než jen bílou verzi Věry Bílé s chapadlama ve sklepě a masku smrťáka s dvojkosou. Kdepak tohle stačit nebude. Jakožto rákoska se musím smát jak se v dnešní době ve velkofilmech okázale dává najevo, že rasismus je fuj, takže v Anglii uvidíte černýho rytíře a dokonce i mýho soukmenovce jako Artíkovi kámoše a tak jedinej kdo ve filmu chybí je indián. Čarodějnice je šukézní, akce je vymazlená, příběh má hlavu a dokonce i patu, člověku se u toho nechce brečet a fakt, že Čárlí Hunnam vypadá jak brácha UFC fightera Alexandera Gustafssona jasně dokazuje, že v hlavní roli je konečně hero co nevypadá jak teplej radiátor, ale ukázkovej bad ass madrfakr. Nejlepší Artuš co kdy byl je tu a vy se z něj posadíte na prdel stejně jako ta tlupa vikingů ()

robbiee 

všechny recenze uživatele

Výborné fantasy! Dobre kaliborovná jazda kombinujúca skvelú hudbu, brtiský CAST a nezameniteľný rukopis Guya Ritchieho. Pomer akcia/humor/napätie je v dokonalej symbióze. Ja som si tento film kvalitne vychutnal. Extra spokojnosť. There's an army of you, there's only one of me! I'll talk, I'm happy to talk. But there is NO WAY that I am fighting. ()

Galerie (139)

Zajímavosti (18)

  • Natáčelo se od března do července 2015 ve Walesu a Skotsku. (M.B)

Související novinky

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (více)

Reklama

Reklama