poster

Král Artuš: Legenda o meči

 • USA

  King Arthur: Legend of the Sword

 • USA

  King Arthur

  (neoficiální název)
 • USA

  Knights of the Roundtable: King Arthur

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Kráľ Artuš: Legenda o meči

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Velká Británie / Austrálie / USA, 2017, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  ***

  Tohle je dost podivná věc, protože tu má absolutně selhávající, sterilní akci, která je tak špatná, že jsem se místo jejího sledování pokoušel nenápadně okousávat spolusedícím v kině nehty na nohou. Ne, vážně, je tu sice pár přerostlejch hadů a slonisek, ale je to obrovská nuda, o řád lépe fungují dialogy, které jsou gangsterovaté až na půdu a do fantasy ve stylu meče & magie sednou až překvapivě perfektně. Ale ty dialogové přestřelky by si zasloužili mnohem lepší příběh, ten je totiž generickou sbírkou klišé, která je hodná leda tak těch nejvíc béčkových fantasy knížek, co se u nás objevili v devadesátkách a na obálkách měli nasvalené barbary v bederních rouškách a vykozené děvy v kovovejch bikinách. Obrovská škoda a promarněnej potenciál na půli cesty a nespasí to ani kostým Juda Law, ve kterém vypadá jako lokální distributor kokainu na Canterburské diskotéce z osmdesátých let, ani skvělej hudební doprovod.(7.8.2017)

 • tahit
  **

  Řečeno bez servítku, nemohu si pomoci, ale nechci moc srovnávat nesrovnatelné, ale při srovnání s Excaliburem, což je obdoba, vychází britský film mnohem lépe. Prostě zážitek, který zanechá v člověku trvalou stopu. Zatímco Král Artuš: Legenda o meči je zkrátka film, po jehož zhlédnutí vyjdu z kina a druhý den nevím, že jsem ten film vůbec viděl.(3.9.2017)

 • Spiker01
  *****

  Guy Ritchie je slovutný režisér, jeho filmy mají vždycky svůj styl a pokaždé si v nich člověk něco najde. Jeho předchozí kousek The Man from U.N.C.L.E. jsem v kině vynechal a pak jsem si to vyčítal, jelikož mě předem ničím nelákal a pak mě absolutně strhl. Říkal jsem si, že ačkoliv Artuš má zajímavé trailery a celkově vypadá dobře, tak v rukou jiného režiséra bych si jej nejspíše nechal ujít, ale od Ritchieho jsem čekal mnohem bombastičtější věci. A už úvodní naprosto megalomanská bitevní vřava mě přesvědčila o tom, že film je opravdu pecka a hrozně rád bych si dal další díly. Obsazení je perfektní, Charlie Hunnam konečně sehnal kvalitního agenta a snaží se prodrat do nejvyšší ligy, což mu já osobně hodně přeju a to zalíbení v Game of Thrones se vyplatilo také, zejména Aidana Gillena je radost sledovat s lukem. Celkově jsem hodně přemýšlel mezi 4 a 5*, jelikož už letos byly filmy, které mě strhly více a pár hluchých míst jsem ve filmu vypozoroval, ale když si vzpomenu na všechny ty fantasy-historické bitvy a fantastické slow-mo souboje, jako vytržené ze cinematic traileru na Shadow of Mordor, tak prostě nemůžu jinak. Už jsem viděl hromadu blockbusterů a ne vždy se stává, že cítím, že koukám na něco, co jsem ještě neviděl a nyní se mi to povedlo v krátkém horizontu hned dvakrát. PS : Schválně se koukněte, jakou reklamu Guy režíroval v roce 2013, ono to cameo najednou dává smysl...8,5/10(13.5.2017)

 • Ainy
  **

  Uff ... někdy se zvědavost nevyplácí. Už z traileru jsem měla před časem smíšené pocity a říkala jsem si "co tohle bude za kulišárna", ale spletla jsem se. Je to ještě horší, než jsem doufala. Ty kráso, co tam dělají Elefanti, co tam dělá Gwaihir, kde jako vzali Gandalfovu kouzelnou hůl a já nevím co ještě?? Na té věži ještě Sauronovo oko a málem bylo mně. No jááá teda nevím, co v tom studiu hulí za matroš, ale musí být fakt extra silný ... A to vůbec nekomentuji jejich nesnesitelnou úchylku, narvat do každého filmu tlupu afroameričanů a ťamanů, aby je náhodou někdo nezažaloval za diskriminaci a rasismus. Může mi někdo říct, kde se ve středověké Anglii vzali?? Pokud by si vymysleli nějakou fiktivní legendu, má ode mě tenhle biják plný počet, ale tuhle zmršenou zhovadilost zachraňuje pouze můj milášek Jude Law a velice, velice slušný soundtrack! Jo a Backham :-)) Ten mě u toho šutru s mečem tak rozkuckal, že jsem se musela podívat do obsazení, jestli mě nešálí zrak :-)) Omlouvám se fandům, ale tohle prostě muselo ven ...(1.8.2017)

 • castor
  ***

  Guy Ritchie potvrzuje pravidlo, že na mě to prostě neumí!! Legenda o Excaliburu? Že bych se nějak těšil? Vůbec. A to se také potvrdilo. Dle mého stále nedospělý Ritchie navíc neumí natočit „normální“ film, v tomhle případě dobrodružnou podívanou, což by mělo být ku prospěchu. Jenže není. Je to kombinace nudné nepřehledné digiakce a moderních fíglů, sic v ní je pořádný kus rukopisu tohohle Angličana, nicméně předkládá nesoustředěný mišmaš, který nechutná a jen se vysmívá artušovským legendám. Vyznívá příliš zkratkovitě a zároveň i příliš dlouze. Přidrzlý floutek z vykřičeného domu hláškuje za běhu a mohl by se v klidu přidat mezi současnou gangsterskou smetánku, páč tahle postmoderní stylizace je na mě až příliš přehnaná. Prostě k legendě by se podle mého mělo přistupovat jinak. Poctivěji a méně extrémně. Místy těžká nuda.(3.7.2017)

 • - Původně byl do role Merlina obsazen Gary Oldman. (ArsenalEagle)

 • - Legenda o meči mala byť začiatkom šesťdielnej série. (WalterIK7)

 • - Natáčelo se od března do července 2015 ve Walesu a Skotsku. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace