Král Artuš: Legenda o meči

(neoficiální název)

Kráľ Artuš: Legenda o meči

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Velká Británie / Austrálie / USA, 2017, 126 min

Není to vůbec tak zlé, jak píší zahraniční recenze. Ritchie je mistr zkratky, jsou tam místa, kdy obraz se zvukem, střihem a hudbou jedou kupředu jak tank. Parádně natočen útěk z města. Největší mínus je ale nakonec v přístupnosti, Ritchie měl z Artuše udělat pořádné eRko, urvat se ze řetězu, takhle vystrkuje jen růžky. A člověk si chtě nechtě musí vzpomenout na Andersonovi Tři mušketýry, což je lichotivé tak napůl.(12.5.2017)

Už dlouho sem neměl z návštěvy kina takovou radost! That was epic!(19.5.2017)

Tak trochu jsem se bál dalšího Šitloka nebo Muže ze strýce, avšak musím s potěšením konstatovat, že Ryčí je díkymadoně zpátky z piči a legendy o vzniku hnusného piva, ledvinkového pudingu a vypatlaných čutálistů se zhostil vskutku kůl a důstojně. Ártý Pendragon je sice hlavou londýnské bordelové mafie, je to plné afrosaských rytířů, čínských kugfistů a vikingů vypraných v Perwolu, nicméně Karlík Huhňan v prehistorické džisce je charismatický sympoš, Žid Zákon kulantně slizký záporák, Bubla Bůčková skvělá v roli sklepní chobotnice, Exkalibr konečně předvedl, proč je výjimečným výkovkem, a sysluplná, místy i vtipná dějová linka, podpořená Gejovým originálním kulometným střihopisem, se tentokrát k hranicím pomateného homokokotismu ani nepřiblížila. Asi nejlepší fantasy za posledních pár let a s výbornou hudbou.(13.5.2017)

Kdybych měl hodnotit film podle traileru (ala Psychor) tak filmu napálím regulérní odpad a dál se tím zabývat nebudu. Ale já nehodnotím podle traileru, což je asi dobře, každý film totiž má něco, čím naláká diváka do kina, některý filmy mají akci, pak sou takový který se snaží zaujmout humorem a třeba takový Vetřelec: Covenant, to zkouší přes atmosféru. A hlavní výsadou tohohle filmu je příběh, tady hlavně to, jak je ten příběh vyprávěn. Je vyprávěn ala Guy Ritchie, takže je to místy vtipný, místy drzý a místy se to snaží být prostě cool. Další super věc je soundtrack, je to hlasité, je to dunivé a zase je to cooooool. A Charlie Hunnam je prostě výbornej, roli Artuše si vyloženě užívá, ale v Ztraceném městu Z byl prostě lepší. U tohle filmu, určitě nehledejte dalšího Excalibura, ale lepšího Sedmého Syna a to je možná ten problém, tak moc se tenhle film, snaží být cool, až je nudný. Akce je tu málo, ale když na ni dojde, tak je zběsilá a má hodně zpomalovaček, je to prostě takové hodně cool........ano opět. A to je asi ta největší chyba filmu, snaží se zaujmout všechny a chce být hrozně cool, takže nakonec je jako tofu, vstřebává ostatní chutě, ale žádnou chuť nemá. Kdyby to bylo z části, jako ten Artuš od Fuquy tak bych asi nadšený, takhle je to jenom nejslabší kino zážitek.(11.5.2017)

Ritchieovsky natoceny Pan prstenov...stavnate a super cool...(22.5.2017)

• - Natáčelo se od března do července 2015 ve Walesu a Skotsku. (M.B)

• - Charlie Hunnam (Král Artuš) musel kvůli své roli nabrat svaly, a tak denně dělal 100 shybů, 300 kliků a běhal 8 km. (M.B)

• - Herečka Katie McGrath, která hraje roli Elsy v tomto filmu, hrála Morganu (nevlastní sestru krále Artuše) ve filmu Merlin, legenda (2008). (kellermanp)