Král Artuš: Legenda o meči

• Nový Zéland

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Velká Británie / Austrálie / USA, 2017, 126 min

Mohol to byť Mad Max: Fury Road roku 2017. Miesto toho je to jeden z najväčších prepadákov dekády. King Arthur je ultimatívna rokenrolová jazda s množstvom vynikajúcou kamerou snímaných eye-candy záberov, skvelou akciou, osviežujúcou štruktúrou rozprávania, množstvom nápadov a hlavne s plejádou monštier a iných fantastických bytostí (morské panny!!!). Strašná škoda toho kolosálne spackaného marketingu (tie trailery boli stelesnená nuda) a tej rozkročenosti smerom k univerzu (čo tak to robiť po starom a najprv urobiť poriadny film a potom myslieť na pokračovania?). Napr. keby z čarodejníčky Maggie spravili regulerného Merlina, mali by silnú ženskú postavu v hlavnej role a získali by si veľký segment diváčok. Ukážkový blockbuster pochovaný ukážkovo zlým marketingom.(30.12.2017)

Nářez! Akční fantasy jízda podaná typickým Ritchieho zběsilým tempem, které se rozhodně s ničím nemaže. Moderní podání Artuše je na jednu stranu boží, na druhou stranu ale nemusí sednout každému. Za mě ale naprostá spokojenost. Dvě hodiny utekly jako voda a dal bych si to klidně ještě jednou. Špičkové herecké výkony, epická akce a hudba, režie, rychlé střihy, lokace a příjemná dávka humoru dělají z tohoto snímku zase něco trochu jiného, nového a neokoukaného. Král je mrtev, ať žije král!(11.5.2017)

• tahit

Řečeno bez servítku, nemohu si pomoci, ale nechci moc srovnávat nesrovnatelné, ale při srovnání s Excaliburem, což je obdoba, vychází britský film mnohem lépe. Prostě zážitek, který zanechá v člověku trvalou stopu. Zatímco Král Artuš: Legenda o meči je zkrátka film, po jehož zhlédnutí vyjdu z kina a druhý den nevím, že jsem ten film vůbec viděl.(3.9.2017)

Výborné fantasy! Dobre kaliborovná jazda kombinujúca skvelú hudbu, brtiský CAST a nezameniteľný rukopis Guya Ritchieho. Pomer akcia/humor/napätie je v dokonalej symbióze. Ja som si tento film kvalitne vychutnal. Extra spokojnosť. There's an army of you, there's only one of me! I'll talk, I'm happy to talk. But there is NO WAY that I am fighting.(30.5.2017)

Ne že by mě ten nekonečný kolovrátek o vytahování meče z šutru tak moc bavil sám o sobě, baví mě spíš Chlap Ričí a jeho přístup k natáčení "Voni se neposerou. Anebo jo." Udělal ze stereotypu zábavu a to se při současné bídě v kinech cení dvojnásob. Palec nahoru i pro Beckhama, který po zjištění, že na trávníku z něj asi nikdy rytíř nebude, přestoupil k filmu. Proč ne, praxi s filmováním by měl.(13.6.2017)

• - Snímek stál 175 milionů amerických dolarů bez nákladů za reklamu a v multiplexech si přišel na pouhých 150 milionů dolarů. Film se tak stal finančním propadákem. (CrypzzXD)

• - Celou dobu oslovují postavu „Bille“ (Aidan Gillen), ale na konci filmu jej Artuš (Charlie Hunnam) osloví „sire Williame“. (SIRborio)

• - Během natáčení vážil Charlie Hunnam (Král Artuš) 86 kg. (M.B)