poster

Král Artuš: Legenda o meči

 • Velká Británie

  King Arthur: Legend of the Sword

 • Austrálie

  King Arthur: Legend of the Sword

 • USA

  King Arthur: Legend of the Sword

 • USA

  King Arthur

  (neoficiální název)
 • USA

  Knights of the Roundtable: King Arthur

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Kráľ Artuš: Legenda o meči

 • Nový Zéland

  King Arthur: Legend of the Sword

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Velká Británie / Austrálie / USA, 2017, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cappuccino
  ****

  Spočiatku som si na tento zbesilý mix žánrov nevedel akosi zvyknúť. V druhej polovici ale nastala zmena a ja som chtiac nechtiac pristúpil na režisérové bláznivé pravidlá. No a vtedy to začalo. Nadupaná akcia, plná fantasy, mágie a bombového soundtracku. Miestami sa vám až môže zdať, že o film sa postaralo mimoriadne inteligentné dieťa, pretože viac menej snímka nerieši nejaké reálne zákonitosti a ide si svoje. Nepozná žiadna obmedzenia. A v tom tkvie jej veľké pozítivum i negatívum. Záleží asi už len na vás či dáte podobnej šialenosti šancu.(22.10.2017)

 • xxmartinxx
  ****

  Mohlo to být méně ukecané - subjektivně to působilo delší než dvě hodiny. na druhou stranu se daří vybudovat hutný a vtahující, velmi fyzický svět, jemuž se může rovnat málokterý filmová fantasy. Guy se nezdá a i přes ohrnování nosu ze strany tolika chytrých a nejchytřejších lidí si dokáže jít stylisticky a dějově jako vždy za svým. Tohle by chtěl být Zack Snyder.(20.9.2017)

 • tahit
  **

  Řečeno bez servítku, nemohu si pomoci, ale nechci moc srovnávat nesrovnatelné, ale při srovnání s Excaliburem, což je obdoba, vychází britský film mnohem lépe. Prostě zážitek, který zanechá v člověku trvalou stopu. Zatímco Král Artuš: Legenda o meči je zkrátka film, po jehož zhlédnutí vyjdu z kina a druhý den nevím, že jsem ten film vůbec viděl.(3.9.2017)

 • Arachneuss
  *****

  Sbal Excalibur a vypadni. Gangsterské a správně dravé fantasy, nepostrádající Ritchieho atypický styl vyprávění. Řádně zběsilý hudební doprovod, ústřední herecké duo vynikající, každá (nejen) akční sekvence jede s pedálem na podlaze. Režisérova verze anglosaské legendy chytá nový dech a žene se kupředu jako uragán. Pokud jste zatvrzelým zastáncem Excaliburu, tak se raději kliďte z cesty. Tahle jízda bez zábran nemá konce!(11.5.2017)

 • M.a.t.t.
  ***

  Ritchieho fantasy gangsterka je možno dostatočne osobitá, ale postráda dušu. Skratkovitý a roztrieštený príbeh, kde sú postavy a ich motivácie odstavené až niekde na tretiu koľaj, tak musí zachraňovať výhradne dravá videoklipová forma. I tá sa však dokáže rýchlo opozerať a v druhej polovici film už len mechanicky a bez napätia speje do očakávaného a nijak zvlášť vygradovaného finále. A to je rozhodne škoda, tak nápadito natočený blockbuster tu nebol už dávno.No to z neho ešte nerobí naozaj dobrý film.(28.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace