Král Artuš: Legenda o meči

(neoficiální název)

Kráľ Artuš: Legenda o meči

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Velká Británie / Austrálie / USA, 2017, 126 min

Ne že by mě ten nekonečný kolovrátek o vytahování meče z šutru tak moc bavil sám o sobě, baví mě spíš Chlap Ričí a jeho přístup k natáčení "Voni se neposerou. Anebo jo." Udělal ze stereotypu zábavu a to se při současné bídě v kinech cení dvojnásob. Palec nahoru i pro Beckhama, který po zjištění, že na trávníku z něj asi nikdy rytíř nebude, přestoupil k filmu. Proč ne, praxi s filmováním by měl.(13.6.2017)

Ale áno .. toto je presne ten typ filmu na veľké plátno. Podmanivý vizuál a hudba, šialená akcia a tempo, no a dobre hrajúci herci. Páčilo sa mi ako to Ritchie natočil, páčil sa mi Charlie ako sebavedomý Artuš, ale najviac sa mi páčila samotná čarodejnica, bez nej by to ďaleko nedotiahli. Určite vydarené fantasy, ja som sa bavila.(24.5.2017)

Guy Ritchie je britský Tarantino a tak z každého žánru kterého se chopí nakonec udělá "svou" hyporbolickou gangsterku z Londýnského podsvětí - a když se takhle pustil do Pána Prstenů (té klasické Artušovské legendy tam fakt moc není), tak to teprve stojí za to. Lepší popcorn v kinech od Mad Maxe nebyl. A našlapanější soundtrack taky ne. 9/10(21.5.2017)

"What the hell is all the fuss about??" Notykrávo, tak Ritchie se s tím vážně nesere, to prostě nejde napsat jinak. Ohromný vizionářský fuck off všem, kteří se za posledních x let snaží o jakékoliv "moderní pojetí" libovolný historicky nedotknutelný látky. Sice je v tom víc CGI než ve všech marvelovkách dohromady, takovejhle parádní klipovitej drajv ale nemá žádná. Flashbacky jsou zpátky v kurzu. Přesně takhle si představuju zábavnej blockbuster 21. století pro nastupující generaci youtubepošuků.(16.5.2017)

Ta hudba! Ten střih! Ten zvuk! Od kousnutí hadem asi nejlepší fantasy, dospělé, temné, archetypální. Do toho momentu tomu podráží nohy nesoudržnost...a Guy Ritchie trademarky, které každých 5min otáčejí kormidlo jinam. Bude to propadák, ale všechna čest, furt mnohokrát lepší pokus než World of Warcraft.(11.5.2017)

• - Legenda o meči mala byť začiatkom šesťdielnej série. (WalterIK7)

• - Charlie Hunnam (Král Artuš) musel kvůli své roli nabrat svaly, a tak denně dělal 100 shybů, 300 kliků a běhal 8 km. (M.B)

• - Během natáčení vážil Charlie Hunnam (Král Artuš) 86 kg. (M.B)