Král Artuš: Legenda o meči

(neoficiální název)

Kráľ Artuš: Legenda o meči

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Velká Británie / Austrálie / USA, 2017, 126 min

Guy Ritchie očividně umí uplést z hovna bič. Tedy ne, že by Král Artuš měl být nějaké hovno, ale velice snadno mohl sklouznout do zapomenutelného béčka (jako třeba Pompeje, které se mi, kdoví proč, vybavily). Nicméně film je natočen příjemně dynamickým a hravým způsobem, v řadě momentů dokáže být nečekaně vtipný a k tomu hlavní protagonista má své charisma i cool hlášky... 7/10(16.7.2017)

„NAJDI CHLAPCE, ZABIJ HO A MEČ BUDE POSLOUCHAT POUZE TEBE...“ /// Ritchie předvádí hnedle vod začátku neskutečnou fofr filmařinu. Navíc stejně frajerský je i vobsazení. Historie, akce, dobrodružství a fantasy na jednom fleku, to všechno propojený kurevským filmařským švihem…výsledkem je vostřejší pohádka pro hravý a nenasytný. (já chcu ještě!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám rejžu na Šejkspíra. 2.) Roky jsem čekal na návrat Excaliburu! 3.) Thx za titule „-OverLord-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(6.9.2017)

• tahit

Řečeno bez servítku, nemohu si pomoci, ale nechci moc srovnávat nesrovnatelné, ale při srovnání s Excaliburem, což je obdoba, vychází britský film mnohem lépe. Prostě zážitek, který zanechá v člověku trvalou stopu. Zatímco Král Artuš: Legenda o meči je zkrátka film, po jehož zhlédnutí vyjdu z kina a druhý den nevím, že jsem ten film vůbec viděl.(3.9.2017)

Guy Ritchie je slovutný režisér, jeho filmy mají vždycky svůj styl a pokaždé si v nich člověk něco najde. Jeho předchozí kousek The Man from U.N.C.L.E. jsem v kině vynechal a pak jsem si to vyčítal, jelikož mě předem ničím nelákal a pak mě absolutně strhl. Říkal jsem si, že ačkoliv Artuš má zajímavé trailery a celkově vypadá dobře, tak v rukou jiného režiséra bych si jej nejspíše nechal ujít, ale od Ritchieho jsem čekal mnohem bombastičtější věci. A už úvodní naprosto megalomanská bitevní vřava mě přesvědčila o tom, že film je opravdu pecka a hrozně rád bych si dal další díly. Obsazení je perfektní, Charlie Hunnam konečně sehnal kvalitního agenta a snaží se prodrat do nejvyšší ligy, což mu já osobně hodně přeju a to zalíbení v Game of Thrones se vyplatilo také, zejména Aidana Gillena je radost sledovat s lukem. Celkově jsem hodně přemýšlel mezi 4 a 5*, jelikož už letos byly filmy, které mě strhly více a pár hluchých míst jsem ve filmu vypozoroval, ale když si vzpomenu na všechny ty fantasy-historické bitvy a fantastické slow-mo souboje, jako vytržené ze cinematic traileru na Shadow of Mordor, tak prostě nemůžu jinak. Už jsem viděl hromadu blockbusterů a ne vždy se stává, že cítím, že koukám na něco, co jsem ještě neviděl a nyní se mi to povedlo v krátkém horizontu hned dvakrát. PS : Schválně se koukněte, jakou reklamu Guy režíroval v roce 2013, ono to cameo najednou dává smysl...8,5/10(13.5.2017)

• Wacoslav1

Král Hovnuš : Legenda o kýči. No jo je to hrozná sračka po který by Gej Ritchie měl hlavně sbalit sám sebe a vypadnout a netočit už podobný vylízanosti. Naštěstí aspoň na rozdíl od fast and fekálního shitu byli celosvětový diváci potažmo klauni při smyslech a udělali z tohohle špatnýho vtipu zaslouženej komerční propadák.20%(26.5.2017)

• - Celou dobu oslovují postavu „Bille“ (Aidan Gillen), ale na konci filmu jej Artuš (Charlie Hunnam) osloví „sire Williame“. (SIRborio)

• - Charlie Hunnam řekl, že dosáhl své největší velikost vůbec pro roli krále Artuše. Řekl: "Jsem větší, než jsem kdy byl. Dostal jsem se na 190 liber!". (kellermanp)

• - Jako doprovod k filmu vznikla také hra na mobilní zařízení. Je k dispozici na Android a iOS. (kellne)