poster

Král Artuš: Legenda o meči

 • USA

  King Arthur: Legend of the Sword

 • USA

  King Arthur

  (neoficiální název)
 • USA

  Knights of the Roundtable: King Arthur

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Kráľ Artuš: Legenda o meči

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Velká Británie / Austrálie / USA, 2017, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  *****

  Guy Ritchie je slovutný režisér, jeho filmy mají vždycky svůj styl a pokaždé si v nich člověk něco najde. Jeho předchozí kousek The Man from U.N.C.L.E. jsem v kině vynechal a pak jsem si to vyčítal, jelikož mě předem ničím nelákal a pak mě absolutně strhl. Říkal jsem si, že ačkoliv Artuš má zajímavé trailery a celkově vypadá dobře, tak v rukou jiného režiséra bych si jej nejspíše nechal ujít, ale od Ritchieho jsem čekal mnohem bombastičtější věci. A už úvodní naprosto megalomanská bitevní vřava mě přesvědčila o tom, že film je opravdu pecka a hrozně rád bych si dal další díly. Obsazení je perfektní, Charlie Hunnam konečně sehnal kvalitního agenta a snaží se prodrat do nejvyšší ligy, což mu já osobně hodně přeju a to zalíbení v Game of Thrones se vyplatilo také, zejména Aidana Gillena je radost sledovat s lukem. Celkově jsem hodně přemýšlel mezi 4 a 5*, jelikož už letos byly filmy, které mě strhly více a pár hluchých míst jsem ve filmu vypozoroval, ale když si vzpomenu na všechny ty fantasy-historické bitvy a fantastické slow-mo souboje, jako vytržené ze cinematic traileru na Shadow of Mordor, tak prostě nemůžu jinak. Už jsem viděl hromadu blockbusterů a ne vždy se stává, že cítím, že koukám na něco, co jsem ještě neviděl a nyní se mi to povedlo v krátkém horizontu hned dvakrát. PS : Schválně se koukněte, jakou reklamu Guy režíroval v roce 2013, ono to cameo najednou dává smysl...8,5/10(13.5.2017)

 • -OverLord-
  *****

  Nářez! Akční fantasy jízda podaná typickým Ritchieho zběsilým tempem, které se rozhodně s ničím nemaže. Moderní podání Artuše je na jednu stranu boží, na druhou stranu ale nemusí sednout každému. Za mě ale naprostá spokojenost. Dvě hodiny utekly jako voda a dal bych si to klidně ještě jednou. Špičkové herecké výkony, epická akce a hudba, režie, rychlé střihy, lokace a příjemná dávka humoru dělají z tohoto snímku zase něco trochu jiného, nového a neokoukaného. Král je mrtev, ať žije král!(11.5.2017)

 • Psema
  ***

  Tolik nápadů utopených v takové sra*ce. Jako by si Ritchie usmyslel, že natočí za nehorázné prachy výkladní skříň svých trademarků a zapomněl přitom na napětí, gradaci a hlavně příběh, který by sympaťák Hunnam potřeboval jako sůl. Ne že bych případnou dvojku nechtěl dát. Jen se obávám, že bych byl v kině už tuplem sám, protože tahle báchorka utopená v cool, leč antivypravěčských montážích asi za srdce mnoho lidí nechytne. A nejen staromilce, kterým zaručeně rupne cévka.(11.5.2017)

 • Tom Hardy
  ***

  Velká škoda. Na jedné straně nejdospělejší a nejosobitější fantasy od Pána prstenů, na té druhé mix příliš mnoha protichůdných stylů. Je fajn, že KONEČNĚ někdo dokázal natočit fantasy, kde kamera nekrouží nad horou, pod které jdou hlavní hrdinové. Ale zatímco zrychlující střihy ve stylu Šíleného Maxe fungují fantasticky a to samé platí o dějových zkratkách, jakmile nastoupí digitální bordel, je to podobně únavné jako poslední Snyderovky. Nemluvě o té lehce zvláštní stylizaci postav, kdy všichni tak nějak do tématu zapadají, jen hlavní hrdina má šatník od předního návrháře. Přesto je mi líto, že to až tak prolítlo v kinech. Film nenudí, má atmosféru, přesný casting a téma náběh na to vyrůst do velkých výšin. Bohužel, toho už se nikdy nedočkáme. 70%(9.7.2017)

 • Ainy
  **

  Uff ... někdy se zvědavost nevyplácí. Už z traileru jsem měla před časem smíšené pocity a říkala jsem si "co tohle bude za kulišárna", ale spletla jsem se. Je to ještě horší, než jsem doufala. Ty kráso, co tam dělají Elefanti, co tam dělá Gwaihir, kde jako vzali Gandalfovu kouzelnou hůl a já nevím co ještě?? Na té věži ještě Sauronovo oko a málem bylo mně. No jááá teda nevím, co v tom studiu hulí za matroš, ale musí být fakt extra silný ... A to vůbec nekomentuji jejich nesnesitelnou úchylku, narvat do každého filmu tlupu afroameričanů a ťamanů, aby je náhodou někdo nezažaloval za diskriminaci a rasismus. Může mi někdo říct, kde se ve středověké Anglii vzali?? Pokud by si vymysleli nějakou fiktivní legendu, má ode mě tenhle biják plný počet, ale tuhle zmršenou zhovadilost zachraňuje pouze můj milášek Jude Law a velice, velice slušný soundtrack! Jo a Backham :-)) Ten mě u toho šutru s mečem tak rozkuckal, že jsem se musela podívat do obsazení, jestli mě nešálí zrak :-)) Omlouvám se fandům, ale tohle prostě muselo ven ...(1.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace