Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

nula87

Čekal jsem asi úplně něco jiného... Takže mi dlouho trvalo, než jsem se aspoň trochu naladil na Artuše jako akční fantasy. 60% ()

ostravak30

Já se prostě nedivím, že Král Artuš: Legenda o meči se stal finančním propadákem. Jsou totiž určité hranice, za které se nechodí. U jedné takové leží právě legenda o králi Artušovi. Film totiž působí jako všehochuť. Chvíli sledujeme válečný historický film, pak se přenášíme do fantasy s Pánem Prstenů, máme tu i moderní prvky jako kung-fu aj. A to nemluvím o faktu, že herci pronášejí jako celebrita a černoši, kteří by v té době mohli být sotva otroky zaujímají velikášská postavení. Ano, vizuálně a hlavně trikově film působí dobře, ale po dějové stránce tu byla evidentní snaha udělat akční fantasy velkofilm, kdy právě akční a fantasy prvky přebijí všechno ostatní. A to vše zabalené do slavné legendy. Tohle diváci už naštěstí Guyi Ritchiemu nesežrali a zcela po právu nutno dodat, protože čeho je moc... Zkrátka, méně je někdy více. ()

PlysovyMacko

Film je nadupaný, napumpovaný, výborne zostrihaný s podarený hudobnou zložkou. Co sa týka deju, tvorcovia na to išli z dlhšej cesty, miestami je naťahovaný a neprehľadný. Najlepšou scénou ostáva finálny súboj a scéna s obrovským hadom. Triky skvelé a Charlie Hunnam je krásavec. Potenciál na pokračovanie tu je. ()

baclajean

Dávam plný počet, Charlie Hunnam zahral výborne, čo znamená, že o málo slabšie než v Sons of Anarchy, kde zahral famózne. A soundtrack predčil moje očakávania, radím ho do top10 najlepších soundtrackov, aké som mal možnosť počuť; možno aj do top5. Skvelý počin, orgazmus pre uši. Takpovediac veľmi dobre spracovaný starý príbeh v modernom šate aj s patričnými efektmi. ()

matolos1

Kráľ Artuš na extáze na čele s nezastaviteľným režisérom. Len taká malá súťažná otázka? Dal vám tento film aspoň na chvíľku pocit, že v tom svojom brutálne perfektnom tempe poľavil? Nie, ani na chvíľku. Nezastaviteľná jazda, ktorá je presiahnutá za všetky hranice možností. Ak ste si mysleli, že táto scénka, ktorú ste teraz videli, bola perfektne zostrihaná a zároveň sprevádzaná úžasnou tanečno-rytmickou hudbou, tak ste sa z nej ani nestihli spamätať a už vám bola servírovaná daľšia a ešte v lepšej podobe. Na krátky okamih svižné a zábavne vo forme úžasného rozprávačského štýlu ( vysvetlovania budúcich plánov v minulosti sa presúva do súčasného rozhovoru), a vzápätí totálný bojový ošial s nabitými efektmi. Škoda, že rýchlosť prezentovania príbehu nedáva priestor nadviazania vzťahov medzi postavami, lebo jediné čo sa dokresľuje, sú motívy hlavných postáv a Artušov neustály sen o smrti jeho otca, ktorý po viacerých zobrazeniach sa stáva nezaujímavým. Jediný silný moment spätý s touto udalosťou a zároveň jedným z najepickejších je dotknutie sa kamenného oltára mečom v Ríši Temnoty. Odvtedy som naplno nadobudol dôveru hlavnému predstaviteľovi a jeho perfektné finále ( myslím všetky scény od uštipnutia hadom :D) som sledoval s totálnym úžasom. Prostredie lesov jak z LoTRA, Jude Law zahrá úplne všetko a Guy Ritchie si môže dať zaslúženú pauzu. ()

stafino

*úprava po 6. videní* Neviem ako dlho som nepočul vo filme geniálnu hudbu, ktorú by nerobil Hans Zimmer. Daniel Pemberton to maximálne vyšvihol v spolupráci s dôkladnou réžiou od Guya Ritchieho. No a samozrejme ďalších veľa plus je za kameru, ktorá bola viac ako nadpriemerná. Za mňa 100%. ()

Petr59

Absolutně nechápu vysoké hodnocení na čsfd a tak přehnaně kladné ohlasy na tento film. Za to naopak chápu, že film vyhořel v amerických kinech hned při své premiéře z hlediska tržeb. S tím se ztotožňují. Prosím vás, nezlobte se na mě, ale tohle je doopravdy totální slátanina, která má plno chyb a nemá pořádně ani hlavu, patu. 81% je slušně řečeno extrémně zveličené a nezasloužené hodnocení. A proč si to myslím? 1) Příběh - Udělat z krále Artuše hocha vyrůstajícího v bordelu, gangstera, nesympatického mladíka bez špetky charismatu (hlavně že je hezkej a je nabouchanej, to chápu), který nebudí vůbec žádný důstojný dojem vycházející z nějaké historie, to je trestuhodné. Jako příběh vůbec nechápu. O co tam šlo? Artušův otec je král Anglie, který porazí mocnosti zla nějakého čaroděje. Pak je zavražděn svým vlastním bratrem, který dychtí po trůnu. Malý Artuš zmizí, vyrůstá v bordelu, než začne být pronásledován svým strýcem (který se mezitím stal králem) a to kvůli tomu, aby se nezmocnil kouzelného meče a neovládl trůn. Artuš samozřejmě uteče (jen díky nějaké nepochopitelné nadpřirozené síle nějaké necharismatické čarodějky), dá dohromady partu vzbouřenců a potom to spíše připomíná Robina Hooda. Je to slátanina. Má to něco z Robina Hooda, něco z pána prstenů, jen minimum z krále Artuše. 2) Styl vyprávění je ale ještě o poznání horší. Příliš rychlý střih, dezorientace diváka v příběhu, nepřehledný a rychlý sled událostí, pohrávání s retrospektivy nebo naopak vyprávění věcí, které se už odehrávají.....no co to bylo???????? To mi nesedlo už od začátku. Výsledek byla totální dezorientace, odfláknutí nějakých pasáží filmu, které ale měly potenciál být zajímavé (např. výprava Artuše do údolí stínů, kde se utkává s mýtickými monstry) a snížení úrovně a kvality filmu. Ten film nabízel látku třeba pro trilogii, ale zajímavé části příběhu jsou odvyprávěné s pomocí rychlého střihu v průběhu dvou minut. Ten styl vyprávění byl hrozný. Nehledě na to, že nemáte často šanci číst titulky a pokud neumíte dobře anglicky, tak se ve filmu rovněž ztrácíte. 3) Herecké výkony a charaktery postav - Kromě záporáka (který patří k hlavním kladům filmu), tam nebyl žádný charismatický herec, který by dokázal ztvárnit nějakou zajímavou postavu ve filmu. Král Artuš mi spíše připomíná arogantního mladíka z 21.století a jeho družina je na tom ještě o poznání hůř. Jsou to zaměnitelné postavy, nevýrazné charaktery, ke kterým zůstává divák lhostejný a je mu jedno co s nimi bude. To je vina scénáře, hereckých výkonů, debilního stylu vyprávění, který spolehlivě pohřbí veškerou psychologii a emoce. Postavy jsou zkrátka o ničem a na atraktivitě filmu rozhodně nepřidají, spíše mu jí ubírají. Jak může být film zajímavý, když v něm nejsou zajímavé postavy? 4) Žádný emocionální a citový náboj. Jak jsem napsal, emoce, city a psychologii pohřbívají akční scény a styl vyprávění, který s něčím takovým nepočítá a táhne nás od Artušova dětství do současnosti a zase tam a zpátky..... Postavy se k sobě nechovají příliš laskavě, spíše odcizeně a bez citu. Nejsou tam žádné zajímavé mezilidské vztahy nebo nějaká pouta. A to nejen třeba mezi králem Artušem a jeho družinou ale také třeba mezi malým hochem ze skupiny a jeho otcem. Mně být cca 10 let a vidět jak mi někdo podřízne otce, tak vám garantuji, že tu noc prostě neusnu a neuklidním se po pár minutách hysterické scény. Nebo když králi Artušovi likvidují důležité osoby z jeho života, tak je za chvilku v pohodě a už se k tomu v průběhu filmu nevrací. Je to bez jakýchkoliv vztahů, citů, emocí, pout. Není v tom moc cítit lidský faktor, ale k historii přece patří bouřlivé vztahy. O romantice už nemůže být řeč vůbec. 5) O co vlastně jde? Příběh se odehrává ve středověké v Anglii, takže v našem světě a přesto tam jsou zapojeny nadpřirozené síly, monstra ze světa fantasy. Mytologie není vůbec vysvětlená, pozadí toho světa není popsané, není vůbec vysvětleno jak ten svět funguje a co všechno je v něm možné. Třeba při útěku Artuše z popraviště to jsem vůbec nepochopil co že se stalo za paranormální jev, že mohl uprchnout. A nebo ke konci filmu, když se začínají objevovat z ničeho nic najednou obří hadi. A film nám to vše servíruje úplně na pohodu, ale já to teda nepochopil, jak se mám v tom světě orientovat a jaké jsou jeho zákony. Není vůbec jasné, kdo s jakou mocí může disponovat. Kladu si otázku, proč se tam ti obří hadi neobjevily už hned na začátku a nepomohli Artušovi svrhnout psychopatického krále. Nemá to moc logiku. Z jedné strany tam bezbranná hrstka psanců bojuje s králem a na straně druhé pak čarodějka z jejich družiny vytvoří na konci filmu obří hady, kteří mohly o průběhu boje rozhodnout už hned..... Historické to není ani za mák, je to spíš velmi ujeté a nesourodé fantasy, které vůbec nepřipomíná svět pána prstenů, který je naopak dobře definován, je přehledný a je vysvětlen. Tady jde o pokus udělat ze středověké Anglie fantastický svět z dob starého Řecka a servírovat bájná monstra, která ale nakonec nemají ve filmu příliš velký význam. 6) Většina scén je nezajímavá a nudí. 7) Je to příliš temné a film se bere až moc vážně.....Nicméně, i když negativ je víc než pozitiv, tak nějaké plusy se najdou a dělají z toho alespoň snesitelnou blbost (tedy při prvním shlédnutí) se to dá přežít. 1) Dobrá hudba, která se snaží vzbudit nějakou historickou atmosféru středověké Anglie. To se sice vlivem ostatních negativních faktorů moc nedaří (rychlý střih, fantasy svět), ale snaha se cení. Závěrečná píseň se mi líbila. 2) Vizuálně je film na dost vysoké úrovni, efekty jsou vypiplané a budí to dojem velkofilmu. Má to sice ubohý děj, ale třeba scéna bitvy je velmi dobrá. 3) Akční scény špatné taky nejsou, je to surové. Já tedy nejsem příznivcem krvavých a akčních filmů bez špetky emocí a smysluplného příběhu, ale úroveň akčních scén je vysoká. 4) Pár (ale opravdu jen pár) scén, popisujících rozhovory postav a zobrazující napětí mezi nimi se povedlo. Napadá mě dramatické podříznutí zraněného člena družiny (otce malého kluka), vyřízení vzkazu krále Artušovi jedním z jeho věrných vojáků, úplně závěrečná scéna s vikingy a následné pobídnutí k jednání u kulatého stolu..... Tyto scény měly něco do sebe a měly nějakou úroveň. Také kvůli tomu, že byly dramatické, o něco tam šlo, ale nebyl tam přítomný element z fantasy světa, element nadpřirozena a nebyly poznamenané naštěstí tím debilně rychlým střihem a velmi rychlým vyprávěním, které se ve filmu párkrát objevilo. To je nejhorší z celého filmu ten přehnaně rychlý a neuspořádaný styl vyprávění, to jako fakt už ne. Celkově je to velmi slabé. Pozitiva se najít dají, téma samotné je pěkné a nestravitelné to úplně není. Podruhé to už vidět nechci, bude to nejspíš propadák (z pohledu tržeb) a asi i zasloužený, ale já si nechci přiznat, že jsem šel do kina na film, který se mi příliš nelíbil. Takže ty vymodlené, odřené a velmi slabé tři hvězdičky dám. Žádný filmový zážitek pojednávající o nějaké historii to není, je to slátanina pro nenáročné publikum, které má raději místo historie a emocí jen monstra, nedefinovaný fantasy svět, svaly hlavního hrdiny a krvavé scény. Asi nejhorší film, který jsem letos v kině viděl. () (méně) (více)

IZFNP

Ritchieho Artuš je najzábavnejším filmom 2017 a víťaz v kategórii “film natočený pre mňa”. Tak nadšená som z kina nešla už pekne dlhú dobu, doslova sa škeriac od ucha k uchu asi pri každej tretej scéne - či už pre jej obsah, skvelý editing alebo hudbu. A najčastejšie všetko dohromady. Uznávam, fantasy je môj najmilovanejší žáner a imho, Ritchieho réžia mu parádne sedí, takže pre mňa je to match made by heavens. Hunnam išiel do úlohy so zapálením a s Ritchiem majú chémiu, ktorú skrátka cítiť. A Law je opäť výborný, nepreháňa to, ako hrozilo, ale ani nepodceňuje. Trikovo je film obstojný, riadne zakolíše v dvoch-troch scénach, ale obecne neurazí. Ritchie tu sype z rukáva epické momenty, vtipy a slušnú (i keď občas nepriehľadnú či umelú) akciu. Pemberton, ach, Pemberton... strihol si tu najlepší OST svojej doterajšej kariéry a film mu za mnohé vďačí. Isté je, že Pemberton a Ritchie si taktiež sedia, a spolu vytvorili atmosférické spracovanie starej britskej legendy, ctiac ju, inovujúc ju žánrom, a rozhodne z nej ždímajúc viac, než ktokoľvek čakal - prepáčte, ale epickejšie vytiahnutie Excaliburu z kameňa som nevidela. Ritchieho štýl zbožňujem a vôbec nebudem skrývať svoju neobjektivitu, keď príde na jeho filmy. Spojenie britskej legendy, fantasy žánru, Ritchieho moderného, energického štýlu štýlu a Pembertonovho porozumenia tomuto štýlu stvorili unikátne zábavný film, ktorý baví od prvej po doslova poslednú minútu, istej béčkovosti naprotiveň. A človek si ešte povie, že byť film dlhší, nič by sa nestalo, až tak skvelé tempo tento kúsok má. Ale možno som to len ja, možno mi celá táto konštelácia proste sadla. No keď je film čírym filmovým ohňostrojom štýlu? Idem do kina trikrát. ()

vodkasesemte

Koukám, že Verbal si ucák v kině, tak to muselo bejt hustý. Čtu vaše dojemný komentáře. Zase ani hovno o tom, že ten meč patří druhýmu jezdci apokalypsy. Ten blbej trailer prozradil víc než vy po zhlédnutí filmu. Hlavně, že jste se bavili. Nechci kazit zábavu. O pět min později "mečem, který funguje jako zbraň hromadného ničení" No Way. No Motherfocking Way. 2017-12-13 Opravdu velkolepý nástup. Sloni jsou hned na začátku. Poslouchám to na pozadí. Uvažuju, že se na to napoprvé podívám bez poznámek. Ještě dodán, že Hunnam je mi celkem sympatickej, obsahovalo to pár mind blowing scen, celkově to nebylo nejhorší (spíš převládá zklamání), ale po vašich ctěných komentářích - to jak jsou z toho všichni homosexuálové vyplesknutý, musím jít s hodnocením dolu. MATTY opět nezklamal. - Drink their blood! - Po tomhle si zahraju Total War - Cernunnos poprvý - Londinium (aj vychází z lat) - Plaváček - King Vortigern - As your power increases, so, too, do the forces that will OPPOSE you - Balance is a LAW that cannot be transgressed (rozdělit) - The born KING will come - Jesus, a bude pást národy železnou holí - nicméně v tomdle případě jde o Antikrista - Meč, který je v názvu zdurazněn, je atributem druhého jezdce apokalypsy, stejně tak válka - It is inevitable - When the blood of a loved one is split, my desire must be met - Power increased - Kingdom conquered, added to your tower (of Babel) - Špatnej střih - To počitadlo! - More is better than less - Why have enemies when you can have FRIENDS - Ty mužeš oholit prase na ostří svého nože chich - Rebel-graffity - They all lived happily ever after - You gonna go now - Brand (jaká značka) - God save the king - Bollocks - What do you want me to do (jak tam přišel) - Where do you want me – bouncing on my knee - I will show them strength and dignity (to těžko mužeš z týdle pozice) - You will show them lies, weaknes and shame (on má na výběr) - When ppl FEAR you, it is the most intoxicating sensation a man can possess - Heil Hitler - If you are lost for words, then let the SWORD speak for you - Off with his head - Put your ring back on, honey tits. You havent had enough porridge () this morning to talk like that - Razzle-dazzle - You are RESISTING the sword, but the sword isnt resisting you - You should be scared - What the fuck? - Dont worry, you will soon understand what all the fuss is about (Quorra, Tron Legacy) - You have to BREAK his OLD SELF competely. Wear him down (Joda) - Musíš odnaučit se, co naučil ses - You want him to THINK big? Give him something BIG to think about - Unlocked the dark forces of their union - Marlin stole his staff. Forged the great sword. Passed to the Lady of the Lake - Bounded to the Pendragon BLOODLINE - Zachariáš 11 (to není náhoda) - Aristocratic family of cave dwellers - There are 12 barons. These represent the old families of England - Galvanize the ppl of this country against - Strategy requires leadership - Rised in brothel and has no formal education of any kind - You need to tease it out - If I moving too fast for you - Apart from that - Thats the problem with an education - These boats are made out of seasoned oak. They are uncrackable - My sincere apologies, Your Majesty - The stone barges have been sunk, and they have blocked the river - Under 12 years. Young enough to forget their families and to have no other loyalty than to you - Nechaji Vikingy na svým uzemí a ještě jim poskytnou vlastní jednotky - Army of 100 000 souls behind his swodr (spirituální armáda, to je dobrý) - I meant no disrespect, Great King - You will FACE it when its WORTH it to you - Difference between man and king - His power increasing - Buildings, angles right. Three exits from which to leave the city - 50-yard shot - Accurately 75-175 (potřebuješ dobrej šíp) - They scream like girls, your friends - The wolf at the head of the pack - Jak dlouho ten longbow udrží? - Kolik to má odpor, 60lb? Myslim, že by to skrček ani nenatáhl - How powerfull tool you can be in right hands - Something doesnt smell right. This is too easy (nemá trpělivost) - Když vystřelí, tak ji prozradí. Potvrdí jeho domněnku - You are a cunning old bastard, Vortigern - Drží to jako prase kost - What have you done, motherfucker? You cant shoot if its TRAP! To je sranda - Jasně otýpku slámy to neprostřelí, a dospělýho chlapa s koženou vestou ano - I didnt miss anyone (by mě zajímalo, od kdy todle ti ostrostřelci začnou říkat) - You might survive today, but the noose has been tied - I dont like rats. Scared dark. Silly bastards determined to die - You are no more a MYTH. You are startinng to mean something - Myslim že vybrali špatný herce do vedlejších rolí. Prostě jim to nevěřím - Hele, nepokoje. RIOTS in the streets - Crush the ressistance tonight - Vodní dělo! - A on usnout nemuže - Proč by zasranej pes měl mít tolik pozornosti? - Tvl, to je dlouhý 2.42, začal jsem se dívat v 00.20 - Be repaid 10 times in kind - To je idiot. On pustil čarodějnici - No one likes snakes - To nemohl vypít? - All-seeing-eye - Pantheon - You wanted to know what gave me such drive - You cut me on the streets. I am here now bcs of you - You created me. And for that I bless you. You make sense of the DEVIL (člověk) - Ten začátek byl epickej. Konec byl slabší - Inaugurační proces nového krále - You not need run anymore. You dont need look away - You make sense of the DEVIL - Tzn že bez lidí by neexistoval ani on - Long live the king - Astrid Berges-Frisbey (Mage) - Annabelle Wallis (Maggie) - David Beckham (Trigger) () (méně) (více)

Paveza

Guy Ritchie utržený ze řetězu. Je to zběsilé, zábavné, napínavé a oku lahodící podívaná. Velmi milé překvapení. Herci super stejně tak i výprava a o soundtracku asi není třeba vůbec mluvit. Paradních 90% ()

segovesus

Guy Ritchie si to točí, jak se mu líbí. Ve filmu jsou až geniální klipové momenty se zajímavě vybranou hudbou, ale to vždy po chvíli skončí. Z Legendy o králi Artušovi je tam tak nějak vše a tak nějak ve stylu Asterix v Británii a Gangy z New Yorku. Rasově je to vyvážené, takže černoch, asiat, žena s nadváhou ... splněno. Kdo zná Ritchieho bude spokojen hlavně po vizuální stránce. ()

JamesVsalix

Ritchie to má v malíku. Ví, co točí a k dokonalosti piluje svůj režisérský styl, který zkombinoval se známou legendou o králi Artuši a jeho mečíku. Výsledkem budiž dynamický biják s atmosférou videoherního zaklínače, dokonalým soundtrackem, sympatickými herci a....Astrid Bergés-Frisbey (...she's so hot!). První půlka je staroanglicá gangsterka, která nám přibližuje postavy a situaci. To vše se odehrává v rychlém sledu scén a střihů, režisér má vše pod kontrolou. Důkazem například scéna, kde se vyskytují tři stejné postavy ve třech, od sebe nepříliš vzdálených, časových rovinách. Divák se ale neztrácí a nechává se strhnout plynulostí děje. Ano...Ritchie z toho udělal fantasy, ale čert to vem, je to LEGENDA, ve které je asi největším tahákem dokonale slizký Jude Law, který předvádí výborný herecký koncert. Za mě tedy ohromná spokojenost a utvrzení, že Ritchie má jeden z nejzajímavějších režisérských stylů na současné filmové scéně. Rád bych od něj viděl western. Jen tak dál! ()

freddyreddy

Šílený, nadupaný blockbuster. Guyův styl do týhle fantasy prostě neskutečně sedí. Ta hudba, zvuk, CGI, akce.. tohle je nepopsatelný. Prostě se vyserte na nějaký děj, běžte do toho s tím, že chcete jen akční film a za to vám ručím, že dostanete nejlepší akčňák roku! ()

RobinPM100 odpad!

Bože, to byla taková sračka, že to ještě teď rozdejchávám. Myslim, že Ritchie si už v Hollywoodu moc neškrtne, zcela po zásluze. 175 miliónů dolarů utraceno (a v nenávratnu) na onanistickou sebeukájející slátaninu plnou prázdnejch rádoby cool keců na způsob jeho gangsta prastarejch britskejch filmů, který se do Excalibr style filmu absolutně nehodily. Sloni a hadi velký jak King Kong, ryťíři kulatého stolu Anglie řádně multikulti tj. povinná porce černochů a aziatů. V součtu hotovej psycho guláš. Za ty prachy moh Ritchie radši nakrmit Etiopii a udělat dobrej skutek a ne darovat historii tuto kolosální sračku. Kámoš odešel, já vydržel. Dokonalej kultovní film Excalibur byl stejně dokonale znesvěcen, jdu blejt. Jestli se chcete neskutečně nudit absolutně bezduchym rádobycool filmem připomínajícím 2 hodinovou reklamu, mrkněte směle na to, je to dobrý jako poučka pro ostatní režiséry a i jako odstrašující případ. JEDINÝM pozitivem byla zdařilá hudba, které bylo doslova škoda! ()

Karlos8

Citace zdejšího obsahu: "režisér velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy." Pojďme si teď tuto klíčovou větu rozebrat, díky čemuž ve výsledku dostaneme i celkový pohled na tuto legendu. Začněme slovním spojením osobitě a nadčasově. Pod slovem osobitě si ve výsledku představím jednoznačně viditelný rukopis režiséra, který se projevuje například tím, jak snímek bez větších problémů šlape až do samotného finále. Jinak řečeno, vidíme zde naprosté minimum hluchých míst. Slovo nadčasově se dá přirovnat ke slovu flashback. Ten je zde využíván v hojném počtu a navíc je vždy doplněn lehce humorným komentářem. Klasický příběh lze definovat jako klasiku tehdejší doby s tím rozdílem, že v roce 2017 je doplněn o vydatnou porci efektů a parádních kulis. Zbývá už jen akční fantasy, což asi nejlépe vystihuje obraz celého filmu. S realitou to nemá nic společného, nicméně skloubení takovéto legendy s nadpřirozenem, to je nevídané a přesto proveditelné. V tomto případě se to povedlo téměř na jedničku. ()

Weezy22

Osobne by ma viac potešilo keby sa to netočilo stále len okolo bojov, ale zašlo sa hlbšie do legiend a príbehov, čo by mohlo priniesť aj nejaké nové zaujímavé fakty či mýty. Inak grafika vymakaná kvalitne, kamera, strihy aj herci parádni, len čo ma trochu zamrzelo bol ešte jazyk, akosi si neviem predstaviť, aby v tej dobe niekto kráľovi povedal "hey, mate"... ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku